Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Sad im valjda dolazi ta neka nova faza samovolje, moja malo prije nije htjela od babe i dede i prvi put da nije htjela u autosjedalicu, viče sama sama a ne može i ajd pustila sam ja nju nekih 5 min da kao sama i kako nije mogla stavila ju nasilu i odmah urlanje. Al sad je u fazi da sve hoće sama, pa ako joj ne ide poludi. 
    U šestom mjesecu prvi put leti avionom, idemo u Grčku pa me zanima kako će to ispast, nadam se da ne bude neke velike scene radila 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Dada tako i L zeli sve sama. To je onda valjda to. Kad nije po njezinom krene cendrati i malo udari jer je ljuta. A ok bude i to proslo. Sve su to faze. Tjesim se🤣

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    I moj L želi sve sam,ali je nažalost jako svojeglav. Ako nije po njegovom,onda smo gotovi. Neće tako lako odustati,što nije nužno loše u daljnjem životu pod pretpostavkom da takav i ostane. Prošli tjedan kad sam došla po klince u vrtić sam pitala tetu kakvi su bili pa je rekla :A L ko L-znate i sami kakav je  i njih maltra. 
    Super za Grčku. Ne znam jel bi se usudila ići s L,ne bi mirno sjedio,ne vjerujem. On bi se valja i pilotu popeo na glavu.

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 974

    Prijavi adminu

    Evo me curke... Ne stignem i zaboravim... Mali je hiperaktivan!
    Ugl, netko je pitao... Evo nas u 6 mjesecu trudnoće... I ove godine punim 34. Čak su me i iznenadile brojke koje sam vidila, jer znam da je neko vrime bio trend ono oko 20-te rađati ( nema dugo od tog vremena ) 🫣
    Mogu reći da mi je ova trudnoća puno teža, iako je prva završila prijevremenim. U prvoj sam imala feeling da mogu letiti, a sad se jedva s kauča mičem. Sve mi je teško, uspušem se za tren, često mi dolazi loše, padne tlak, prevruće mi je, znojim se strašno, anemična sam, umorna non stop, nemogu dugo hodati. Bole leđa, doslovno osjećam bol "doli", ovo je katastrofa! Što se mene tiče, neka se ova beba rodi živa i zdrava i jedva je čekam - i to je to! Gotovo! 
    B još nije propričao, znam da se tolerira do 3, ali kako je on palčić i prati ga se, nama već neko vrime stvaraju pressing oko toga kao da ga ja mogu natirati da ovaj tren propriča. Na živce mi više idu i dosta mi je toga! Priča na svom jeziku i ja znam što traži, on razumije sve što mu se govori i ja sam nekako opuštena jer čisto sumnjam da nikad neće progovoriti. Naravno, mama i tata mu konstantno izlazi iz usta. Ali to je to...

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Samoja baš mi je žao čuti da ti je teško u ovoj trudnoći. Moram priznati da sam ljubomorna na svoju šogoricu. Ona je prekrasna trudnica;ima samo trbuh,bila je aktivna sve do sada (sad je prešla termin);farbala,penjala se na ljestve...ja sam u obadvije trudnoće morala mirovati;a na kraju druge sam bila nasukani kit. Užas. Da ne pričam koliko su mi noge bile natekle-nisam mogla ni hodati. 
    Uglavnom,već si 6 mjeseci-bravo i čestitam! Brzo vrijeme ide. Za čas će doći vrijeme poroda

  • sunchica555

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Naravno tijelo što je starije teže se nosi s trudnoćom i vraća u prvobitno stanje. Nije uzalud najoptimalnije da žena rađa u dvadesetima jer joj je tijelo u naponu snage. Ja već sad osjećam posljedice svakodnevnog nošenja, stavljanja male u autosjedalicu, umor, svega se toga nagomila i briga o djetetu pa onda još jedna trudnoća, porod, briga  o drugom , sve to ostavi traga na tijelu. 
    Baš me zanima kako će meni past ta druga trudnoća, ja nekako sve dvoumim kad bi, još ne al razmisljam dal' krajem godine, dal' iduće, onda nekad mislim da ih pet mogu hendlat a nekad da jedva ovu jednu izdrzim, muž se još ne osjeća spremno, što se njega tiče nema problem da ostanemo na jednom, ja bih voljela da ima brata ili sestru al to je onda to. Ubiti se oboje slažemo oko brojke 2, samo bi on veću razliku a ja bi neku srednju od tri godine. 
    Kod moje taj govor kao da je odjednom krenuo, sad brblja što stigne, nešto frflja, nešto pravilno, uglavnom ju razumijem. Jučer se rasplakala na zeko i potočić ponavljala je zeko pjače zeko pjače i suza suzu goni, dijete se nije dalo umiriti, još ju ja pokušavam urazumiti da nema veze sto plače, kao pa bit će sretan opet i ti plačeš pa staneš, al ne , opet ona po svom i tuli li ga tuli, totalna drama Queen. Ne razumijem tolku empatiju a nema ni dvije godtipična emotivna horoskopska račica 🦀 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Sunchica potpuno te razumijem. I mi imamo doma racicu i full je emotivna i empaticna. Ona grli djecu kad su tuzna, draga ih, place sa njima. Bas je micica. 
    Dns imali razg u vrticu. Bila je pospana pa je plakala tamo tako sa ne znam kako ce to proci. Igrala se ona kasnije al je htjela van u parkic pa kad joj nisam dala je vristala. I tako 🤣.
    Samoja jos malo izdrzi. Brzo ce termin. Sto se tice govora kuzim te u potpunosti. Nama su i vrticu rekli da je sve ok oko govora. Kao ne prica al sve razumije. Ima rijeci koje kaze sa razumijevanjem. Nas zezaju oko tezine. Stalno nam govore da je sitna. Onak i suprug i ja smo sitni. Kakva bi mala trebala biti. Sad vise ne znam jesam ja luda pa ne kuzim da nes nije u redu sa njom il koji vrag. Budemo popravili vagu da je izvazemo pa cu vidjeti dal cu se javiti pedici (imamo novu od proslog tjed) il necu. Stvarno ju ne zelim bzvz vuci po doktorima. A sto se tice govora progovoriti ce kad ce biti spreman. Kao i za sve ostalo. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    I pitanjce koliko vase bebice piju mlijeka, jogurta dnevno. Da li im dajete i ujutro prvo mlijeko il normalno dorucak. Nama su dns i vrticu rekli da bi trebala popiti mlijeka/jogurta oko 0.5 do 1l dnevno. Mislim ja joj navecer daje AD jos uvijek. Jede mlijelo u hrani il popije kakao i tako. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Moja je od totalnog mrzitelja mlijeka postala ovisnik, mislim da je u vrtiću zavoljela mlijeko. Popije čašu kravljeg, ujutro isto posudicu s nekim žitaricama, al jede i sira i jogurta, mislim da sad stvarno popije dovoljno, al godinu i pol mlijeko ni čuti, od 11 mjeseci kad je prestala cickati do sada bez ikakvog mlijeka i evo je ziva i zdrava. A sada traži, dere se meka meka, čim dođemo iz vrtića
    Hahah Tinchy takva je i moja, isto hoće da su svi sretni i nasmiješeni pa joj teško pada ako je netko negativan i tužan. Držim fige da upadne u vrtić 

  • Burito

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Tinchy, mi isto imamo ribice doma. Mala je skoro dve godine, ima oko 10 kila, mozda pola kile vise. I oko 83-84 cm bi rekla, Mozda i manje. Malac je s 4 i pol god na nekih 16 kila i metar (inace imaju metar s 3).
    Ja joj ne dajem mlijeko, niti im ne treba mlijeko. Bitno da jedu mlijecne proizvode. Dal je to sir, jogurt, kefir ili sto god dijete voli smazati uz obrok, nije bitno dok pojede dovoljno. Zato i u vrticu imaju odredjen postotak mlijecnih stvari na meniju. Ja ne pratim koliko cega unosi jer vidim da jede raznovrsno i voli npr za dorucak kefir/jogurt u zobenoj kasi, ili uz muffine i slicno. Nedavno sam bila na predavanju nutri.mame, nesto 'izbirljivo dijete' ili tako nesto. Bas sam postavila pitanja uz mlijeko i rekla je da ona sama nije nikad svome dijetetu davala da pije mlijeko, niti mu je ikad ponudila kravlje mlijeko.
    Sunchica, e zeko i potocic je tuga mog djetinjastva :)) Kolko sam ja emotivna bila oko te pjesme. Cesto bi zamisljala kak uzimam zekana i ja mu pokazujem di je taj potocic i on je sretan. Al bas se jasno sjecam kak mi je izazivalo tugu i tolko velku želju da mu pomognem

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.