Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 579

    Prijavi adminu

    Sto se tice nekih simptoma nema nista kod mene, osim sto me donji dio ledja od jutros boli i ne staje. Nzn jel ima kakve veze ili ne. Nadam se da se tijelo priprema. Sutra sam kod svoje doktorice pa cemo vidjet sta kazu ctg i ona. Kako se priblizava vrijeme sve me vise trta ali i uzbudenje da cu uskoro imat svoje dijete u rukama. Samo neka sve dobro prodje za sve nas ne samo za mene. 🙏🏻🙏🏻

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

  • Avatar sassy

    sassy

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Upravo sam primijetila da mi je jedna bradavica malo vlazna... nije li rano za to?
    Inace i prije trudnoce sam imala ko neke blistere (ako je to to) na bradavicama i sad ih ima (zuckaste boje) i obicno to uklonim ili spadne samo... nadam se da to nece stvarati probleme ili mastitis, svasta procitat na ovom internetu :D 

    👩‍🦰 - 31
    👨- 40
    Baby girl <3

  • Avatar matea1989

    matea1989

    Broj poruka: 553

    Prijavi adminu

    Uf koliko toga zq pročitat od sinoć, ugl. Tonks i Cocolina sretno objema, u bolnici ste i pid nadzorom, bit će sve ok i vaše mrve brzo stižu. Komentari - e na to se moram posebno osvrnuti, uglavnom ja sam takva da me to inače ne dira, i volim onako sočno odgoviti onima koji to zaslužuju. Ako budu komentari meni bliskih osoba, a to je mama, za nju ću lako iako nije ona sklona baš pametovati. A budu li komentari i pitanja raznih baba njima ću bez pardona uputiti protupitanje kako im je probava, imaju li redovno stolicu i kakve je konzistencije 🤣🤣🤣🤣 pa eto, baš me zanima oće i drugi put pitati.A za ostalo, tipa dojenje neću unaprijed ništa govoriti, vidit ćemo kako će ići, potrudit ću se da ide, al ako ne bude, a šta sad, neće biti kraj svita.

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    A ja recimo se uopce ne opterecujem jel druge zene doje ili ne i ne osuđujem, i inace sam prema drugima blaga, ali sama prema sebi stroga. Sebi sam nametnula to dojenje i zbog bebe (hranjivost, imunitet, bliskost) i zbog sebe (rijesiti ciste na grudima, manja sansa raka dojke, manja sansa dijabetesa) i toliko nas je jedna patronazna ispilila koliko je to vazno na tecaju, i jos procitala da ako nisi opusten i u strahu si i grcu da si blokiras dozok mlijeka i mlijeko ne ide, da sam ss ja doslovno jedan dan rasplakala od straha sta ako meni mlijeko ne krene zbog straha i pritiska jer bi jako htjela da mi krene iz svih tih razloga.🤣😂 No, dosla sam k sebi i vidjela da to nema smisla i sad si ponavljam mantru da je svejedno budem li imala mlijeka ili ne i budem li dojila ili ce beba bizi na AD-u. Znam ljude koji su zdravi isto kao i ja i nikad nisu dojeni, a ja jesam. I znam mame koje su dojile dugo i svejedno dobile rak dojke, i mame koje nikad nisu dojile i nikad nisu imale rak. Najbitnije je ne razmisljati previse unaprijed, strahovati, nametati sebi ocekivanja, nametati djetetu ocekivanja... truditi se biti opustena i prepustiti se kako bude . Eto, ja radim na tome i sad sam skroz ok.❤

  • Tonks6

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Mallla samo su me smjestili tu, dali su mi dorucak tak da nebu tak skoro nista.
    Cocolina bez brige vec su veze i vezice povucene za vise informacija😂😂😂😂 nisam ni znala da tolko poznatih imamo😅
    Bela tak je mebi pocelo sa bolovima u ledima, mozda i pocinje nesto😁😁

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Bela imas kljuc i bravu pa klap klap 😄 i kad neko sjedne na vrata a ti se ne osjecas ok fino nenotvaras. Kasnije kad pitaju zasto nisi isto imas opcija koliko hoces, spavala, hranila....to sam povremeno radila a sad cu vise. Ili kad dođe sveki uposli je s vrata nek složi robu, usisa, ma bilo što...znam da je to tesko se prešaltat na taj sistem al jedini u kojem mozemo biti zen. E da bol u donjem dijelu leđa jel konstantna ili ima neki ritam. Trudovi tako znaju početi, kao pritisak, bol a onda kasnije širenje iz leđa na trbuh. E sad od srca ti želim da je to početak.
    Sassy to ti je normalno, neke cure su imale i oko 20og tjedna, uglavnom jedino je tegoba toga sto onako smocis sve majice 🤔
    Kiflica to sto kazes kako si se opteretila dojenjem drago mi je da si se pribrala. Takvih ideja i pitanja u glavi ce biti tijekom prvih dana, mjeseci i godina bebe. Vazno je imat podrsku, nekog tko ce te saslusati i jos bolje nekog tko te moze i zna vrwtiti na tvornicke postavke...onaj netko tko ti kaze ajde sad ne pretjeruj a da ti je to ok cuti od te osobe....

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar matea1989

    matea1989

    Broj poruka: 553

    Prijavi adminu

    Mallla

    Bela imas kljuc i bravu pa klap klap 😄 i kad neko sjedne na vrata a ti se ne osjecas ok fino nenotvaras. Kasnije kad pitaju zasto nisi isto imas opcija koliko hoces, spavala, hranila….to sam povremeno radila a sad cu vise. Ili kad dođe sveki uposli je s vrata nek složi robu, usisa, ma bilo što…znam da je to tesko se prešaltat na taj sistem al jedini u kojem mozemo biti zen. E da bol u donjem dijelu leđa jel konstantna ili ima neki ritam. Trudovi tako znaju početi, kao pritisak, bol a onda kasnije širenje iz leđa na trbuh. E sad od srca ti želim da je to početak.
    Sassy to ti je normalno, neke cure su imale i oko 20og tjedna, uglavnom jedino je tegoba toga sto onako smocis sve majice 🤔
    Kiflica to sto kazes kako si se opteretila dojenjem drago mi je da si se pribrala. Takvih ideja i pitanja u glavi ce biti tijekom prvih dana, mjeseci i godina bebe. Vazno je imat podrsku, nekog tko ce te saslusati i jos bolje nekog tko te moze i zna vrwtiti na tvornicke postavke…onaj netko tko ti kaze ajde sad ne pretjeruj a da ti je to ok cuti od te osobe….

    Ovo za otvaranje vrata potpisujem, i sama sam tako odlučila i baš me briga šta će tko reći.

  • Avatar Tinchy_07

    Tinchy_07

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    matea1989

    Mallla

    Bela imas kljuc i bravu pa klap klap 😄 i kad neko sjedne na vrata a ti se ne osjecas ok fino nenotvaras. Kasnije kad pitaju zasto nisi isto imas opcija koliko hoces, spavala, hranila….to sam povremeno radila a sad cu vise. Ili kad dođe sveki uposli je s vrata nek složi robu, usisa, ma bilo što…znam da je to tesko se prešaltat na taj sistem al jedini u kojem mozemo biti zen. E da bol u donjem dijelu leđa jel konstantna ili ima neki ritam. Trudovi tako znaju početi, kao pritisak, bol a onda kasnije širenje iz leđa na trbuh. E sad od srca ti želim da je to početak.
    Sassy to ti je normalno, neke cure su imale i oko 20og tjedna, uglavnom jedino je tegoba toga sto onako smocis sve majice 🤔
    Kiflica to sto kazes kako si se opteretila dojenjem drago mi je da si se pribrala. Takvih ideja i pitanja u glavi ce biti tijekom prvih dana, mjeseci i godina bebe. Vazno je imat podrsku, nekog tko ce te saslusati i jos bolje nekog tko te moze i zna vrwtiti na tvornicke postavke…onaj netko tko ti kaze ajde sad ne pretjeruj a da ti je to ok cuti od te osobe….
    Ovo za otvaranje vrata potpisujem, i sama sam tako odlučila i baš me briga šta će tko reći.

    Također. Ja to prakticiram od kad sam udana, a s bebom budem sigurno

    🧔 35
    🙎🏼‍♀️32
    🤰🏼 1.trudnoca, 40. tjedan, po uzv 39.💙

  • Avatar Hedwig.Z

    Hedwig.Z

    Broj poruka: 600

    Prijavi adminu

    Ajmee koliko novosti od sinoć! 🤩
    Tonks, sretnoooo! 🤞🙏
    Baš bi bilo lijepo da se Tonks i Cocolina upoznaju i druže, pa makar u bolnici 😁 samo da sve prođe sretno!
    Sto se tiče dojenja, komentara.. Namjeravam dojiti, pogledala sam sve moguće videe, educirala se, ali Bože moj, ako ne bude išlo, ne bude išlo. I kako je netko napisao, i ja sam dosta sramežljiva što se tiče dojenja i toga, najradije bi to obavljala u miru, pogotovo u prvo vrijeme dok ne uhvatimo neki ritam. Rekla sam mužu da ne želim da itko dolazi kod nas osim naših roditelja barem prva 3,4 tjedna. I već vidim da ću imati problema sa djecom od muzevog brata. 🙄 Žive dosta blizu nas, dođu nenajavljeni (imaju 5 i 9g).. Kad je rodila muzeva sestra stalno su dirali bebu, budili, bili ful blizu nje, doslovno disali u bebu. Nekako su neodgojeni i neposlušni. Već vidim da ako nešto kažem da će biti show. Ali naše dijete i naše odluke! 


  • Tonks6

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Jel bi to jedino moja svekrva razvalila vrata kad bi bila zakljucana? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.