Kiretaža

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Hej draga Andydea, malo kasnim! Pa eto sad se javljam, uglavnom nakon kiretaže, kada sam se probudila iz anestezije dobila sam jednu injekciju za bolove i to je to!! Poslije te injekcije protiv bolova nisam ništa pila nit me je išta boljelo. Poslije izlaska iz bolnice na ultrazvuku ke bilo vidljivo još nekoliko ugruška al mislim da je to otišlo iz mene. Sad poslije ovih praznika, idem na kontrolu i na PH analizu. Nadam se da će sve bit dobro, sad za otprilike tj. dana će bit skoro mj. dana poslije kiretaže. Pa valjda će i menga doć. Aaa, ti već imaš bebu, pa krasno! Čestitam, lijepo! Nama je ovo trebala bit prva beba, ali! :( dogodilo se to što se dogodilo, valjda je tak moralo bit, tak je Bogek odlučio. Usput, sretan i blagoslovljen Božić tebi i tvojoj obitelji!! :) I ja se nadam da ćemo ostat u kontaktu i da ćemo ovaj period bit jedna uz drugu, divna ženo! :) lijep ti pozdrav! :*

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Andydea2

    Andydea2

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Miss Miu hvala ,također sa zakašnjenjem.. Evo meni došla menga nakon točno 60 dana poslije ab-a i to drito na Novu godinu..hehe,neka je samo došla. Trajala svega par dana i super,čak nije bila ni obilna ko inače ! Zvala sam ginekol. i naručila me 17.1…jedva čekam kaj će mi reći. U međuvremenu vadila sam i betu-2,79 ,to je super..eto javljaj mi svoje novosti i ja ću tebi..pišemo se..pusek !

  • marina.basic.sb

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    pozdrav svim curama.. 
    prošlo je malo više od godine dana otkako sam bila na kiretaži. Kaže doktor, tako je trebalo biti, organizam je odbacio plod jer nešto nije bilo uredu. 
    Trebalo je duže vremena da se pomirim s tim, ali prošlo je i nastavila sam normalno živiti. Doktor je rakao da čekamo 4 do 6 mjeseci do sljedeće trudnoće.  
    tako je i bilo  :) kiretažu sam imala početkom godine,  sada sam u 33. tjednu trudnoće   zadnja menstruacija mi bila 1. 6. 

    Presretna sam i imam veliki stomak i beba se okreće i gura i udara :)  :) 
    –odmah na početku trudnoće imala sam krvarenje, pa ni je u 12. tjednu trudnoće otvkriven polip na vratu maternice, išla sam na polipektomiju ( ukanjanje polipa), još malo krvarenja, pa sam četvrti mjesec bila skoro zdrava trudnica :) , u 26. tjednu mi je na pregledu otkriveno da sam se počela otvarati iznutra, bila u bolnici na serklaži ( šivanje grlića maternice)  sada sam na strogom mirovanju i isčekujemo  bebicu :) 
     - samo sam htjela reći da mi ni druga trudnoće nije tekla baš glatko.. često pomislim da, možda da sam sačekla još malo duže nakon kiretaže, možda nebi imala polip, možda bi vrat maternice očvrsnuo pa se nebi otvarala prerano.. ali sve je to možda :)  :)   možda nema veze s kiretažom
    sada sam prava trudnica i držim vam fige svima i nadam se da ćete uskoro kao i ja biti trudnice s veliki trbuhom :)   i bebom koja udara i budi ponoći :)
    treba se opustiti, ne forsirati uz Božju pomoć doći će sve na svoje :) sretno vam

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Hej draga Andydea :) Eto i mene nakon dosta vremena, uglavnom ja sam mengu dobila točno mj. dana poslije ab. 2.1. :) Trajala četri dana i otišla, dan poslije menge sam još imala iscjedak tako da su mi grudice padale.. Sada 15.1. idem na kontrolu u Petrovu.. Nalaz sa patologije je gotov.. Zanima me šta će mi reći, i da vidimo jeli sve u redu. Nadam se i iskreno vjerujem da će sve biti dobro, makar me pomalo strah. I da ti se draga pohvalim osvojila sam knjigu.. Na nagradnom pitanju, ovdje na klokanici :) 

    Draga naša Marina, čestitam ti od srca! :) 

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Zaboravih ti napisat, normalno da si tipkamo :) Puse i ja tebi šaljem, draga! Bit će sve uredu! :D 

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Draga, evo mene! Opet! Hah :) Eto da ti javim novosti, uglavnom 15.1. sam bila u Petrovoj.. Gotov mi je nalaz pataloginje. Koji kaže nešto, ubiti ništa! Jer na patalogiji nisu napravili šta su trebali, imam mišljenja dvaju ginekologa.. No, nula bodova, jer oni u patalogiji nisu ništa napravili. Sad samo mogu nagađati, šta je bilo! Dobila sam 6. točka koje pretrage trebam napraviti prije slijedeće trudnoće. Ako će bit uredni ti svi nalazi znači da sa bebom nešto nije bilo uredu, šta ne znaju!! Te mi je ginekolog iz Petrove, ujedno i moj iz ambulante rekli da nemoram ništa čekat. Samo mi je moj ginekolog reko da bi mj. dana prije sljedeće trudnoće trebala pit folnu kiselinu, kaj misliš o tome?! I kaj ima novoga ko tebe??! Puse šaljem :*

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Andydea2

    Andydea2

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Ej draga,oprosti kaj ti se nisam dugo javila…mislila sam na tebe,uvijek te se sjetim !
    Mislim da bi trebala piti..nabavi si elevit on je po meni najbolji i probaj jesti što više voća i zelenog povrća,mahunarki…I mislila sam da nebudu ništa našli..hm…i jesi dobila zeleno svijetlo odprilike kad bi moga sve te točke napraviti ?!..
    Kod mene je novo da nisam išla 17.kako sam trebala gin. već idem u četv.sada 6.2…duga priča..uglavnom došla mi je opet vještica mada ju nisam nikako očekivala 28.1 i trajala čudnih 2 dana..Uopće ne znam kaj da mislim,ali dobro…idem sad 6. pa čemo vidjeti.. Dojim maloga,sjetim se nekada i razmišljam kako sam već sada mogla biti na pola puta…obuzme me tuga ,ali dobro…idemo dalje..ja ipak imam troje dječice kojie me uveseljavaju svaki dan,pa ne smijem biti sebična..ali tako si želimo još jedno i eto ne ide…javim ti se iza pregleda…Nadam se da si već napravila koju točku i da ćeš to riješiti što prije…pusa

  • Avatar Andydea2

    Andydea2

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Hvala Marina,izdrži još malo i svakako nam se javi kad rodiš..pusa velika !

  • Avatar niku

    niku

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Normalno je da te sada strah i kada opet zatrudnis plasit ces se svake promjene cak i one koje su normalne. Ja sam prvi puta bila na kiretazi u 8 tt. Navodno se plod nije razvijao. Kasnije su mi rekli da  je vjerojatno uzrok tome sto sam ja krvna  grupa A- a decko A+ dakle nisam kompitabilna. Nakon kitetaze isti sam dan pustena kuci. Bez ikskvih antibiotika. Dobila sam inekciju za antitjela i to je sve. Krvarila slijedeca 4 dana normalno kao i kada bi imala mengu uz lagane bolove u jajnicima. Nakon tjedan dana otisla na posao da sto manje razmisljam o tome. Sljedece tri menstruacije nisu bile bolne ali zato uzasno obilne. Kazu da je to normalno da se maternica ocisti. Moja ginekologica rekla mi je da sacekam do slijedece trudnoce da produ barem tri menstrualna ciklusa. I nakon toga sam pokusala. Ukupno je proslo 6 mj od kada sam imala kiretazu do zaceca. Danas sam u 25 +3 i sve je ok. Pila sam duphastone 4 mj oni sluze za ocuvanje trudnoce narocito ako je vec bilo problema. Pokusaj shvatiti da se to jednostavno moralo desiti jer nesto nije bilo dobro i opusti se za nove pobjede :)

  • jasa1978

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    pozdrav,
    i ja sam nakon 2 djece rođenih carskim rezom morala na kiretažu u 9 tt, bebino srce prestalo kucati :(  i doktor kaže da je tako i bolje,  jer i da se rodilo vjerojatno bi dijete bilo sa nekakvim invaliditetom. bilo je to prije 3 godine  i uopće nemam loše iskustvo s tim (osim naravno one psihičke boli) . sve je odrađeno pod općom anestezijom, odležala 2 sata u bolnici, kod kuće ležala 2 dana i 3.dan već bila na poslu. bolova nisam imala nikakvih.
    meni je moj ginić rekao da se slobodno mogu nakon prve menge  baciti u akciju, i tako je i bilo. naravno nisam baš odmah ostala trudna ali nakon 5 mjeseci jesam i sad imam divnog dečkića. nikakve posebne terapije nisam imala tijekom trudnoće niti prije nje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.