Kilaža u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • KFK

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Ja sam u 17t i dobila sam do sad 4 kg. Nekad mi to djeluje puno, iako me više brinu kad vidim broj na vagi, jer se ja osjećam dobro i zadovoljno.

    Najviše mi odgovara jesti više malih obroka. Jedem dosta voća i povrća jer mi je to navika od prije trudnoće. Kad me ulovi želja za slatkim ili nekim junk foodom pojedem. Često šetam, a nekakve posebne vježbe ne radim. 8 sati sjedim na poslu i još putujem tamo i nazad po 100km.

    U prvoj trudnoći sam dobila 15 kila. Zatrudnila sam s 54kg, a na kraju sam imala 69. Na porodu je otišlo 10kg, a ostalo u idućih 5 mj. i to zbog dojenja, i šetnje. 

    Mislim da je najbitnije da se beba dobro razvija, da pazimo da je prehrana raznovrsna i zdrava. A kile plus minus dvije, više manje. Nije trudnoća vrijeme za dijete i izgladnjivanje

  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    KFK , najbitnije je da se ti dobro i zadovoljno osićaš, te da se bebica dobro razvija. Smatram da je svaka trudnica drugačija. Ja jedem kao nikada u životu a kile malo po malo idu. Jedem sve i svašta. Od zdravog i korisnog do junk fooda kada se zaželim . U trudnoći sam poludila za kompotima i voćnim jogurtima he tako da mi zna cijelo popdne i večer proci a da samo to jedem a nekada mi paše samo povće i juhe. 
    Do 20.-tog tjedna sam bila dobila 3 kg, a sada u 27. imam +4,7. počela sam trudnoću sa 51 kg na 155 cm 

    Mare M

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Marijeta27


    Pozdrav, nova sam na forumu, trudna sam 27 tjedana i nosim curicu , do sada sam se uzdebljala 4,7kg, iako na meni to izgleda dosta jer sam visoka tj niska 1,55. ahhahah strah me koliko cu još dobiti s obzirom da sam usla u zadnja 3 mjeseca 

    Bok Marijeta,
    ja sam sad 21tj i dobila sam +4,5, a visoka sam 164. Prema mojih 4,5kg za 21tj, tvojih 4,7kg za 27tj je manje. Sumnjam da ti setak jako baš vidi…vjerujem da ti je više to otišlo u trbuh. Meni se samo guza malo popunila, i trbuh je narasao, tako da vjerujem da je i tebi slično. Nemoj se opterećivati. Ah, dobit ćeš još bar 6-7 kg i to je normalno. Nemoj se bojati, te kile odu dolje dok veliš keks, pod uvjetom da se nisi zdebljala ba ono 25-30kg.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • KFK

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Draga Marijeta27 hvala za podjelu iskustva. Slažem se da je najbitnije kako se mi osjećamo.
    Ja sam 172cm i sad sam na 58kg. A i muž mi kaže da tek sad imam kila koliko bi i inače trebala.

    Meni baš puno znače takve njegove riječi i kad mi kaže da sam lijepa i sl. Jer inače nemam nikakvih simptoma trudnoće (mučnine, želja za nekom posebnom hranom, bolne grudi, žgaravica itd.) jedino sam emocionalno jako osjetljiva.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Bila sam ja u nedjelju na Sljemenu, pješačila do gore po Mrcini. To je staza koja počinje od Šestinskog lagvića i završava na vrhu kod tornja, prilično strma. Sunce nas je opalilo. Stvarno je bilo jako i predivan dan. Samo kaj mi je taj napor samo pojačao apetit i bila sam ko zombi ostatak dana. Nadam se da se beba nije tako osjećala kao ja. Sutradan me nije nikaj boljelo, ali ipak sam trkačica pa se valjda nemre sva forma izgubiti u mjesec dana. Prošle godine sam po cesti trčala do gore, sad to nemrem, bojim se te niske posteljice . Maštam i ja o duljim danima i više sunca prek tjedna. 


  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozdrav ofnica, da za sada lipo izgledam, što kažeš prosirla mi se guza i bokovi i pupa naravno he neka beba raste i neka ja kile dobivam ali me strah da ne buknem odjednom i ne dobijem strije a i ipak imam155 cm, niska sam dosta. 

    Kfk -da pa vole muževi kada nsimo premršave, ja sam u braku 2 godine, prije braka sam imala 42 kg , tako da sam se u braku udebljala 10kg i to sve prije trudnoće i iskreno sama nisam mogla vjerovati koliko sam zgodnija i sretnija sa tom kilažom, ali sada nebi htjela natuci još 15 hahahahaha

    a da ni ja nisam imala nikakve simptome trudnoće, ma ni sada ih nemam , da nemam trbuh i da mi ne skace mala srećica nebi znala da sam trudna ahhahaja sam  se jedno jutro probudila sa osjećam da sam trudna i to rekla mužu što je naravno izazvalo smjeh i napravila sam test i stvarno pokazalo da sam 6 tjedana trudna.

    Mare M

  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    lagertha svaka ti čast koliko možes biti aktivna tako, mene je strah ranog otvaranja pa sam se malo primirila sa aktivnostima. Prije trudnoće sam dosta vježbala i šetala i redovito išla se penjati na Paklenicu i svašta, ali osjećam neki pritisak dolje pa sam se malo uplašila  i odlučila se smiriti dok ne rodim.

    Mare M

  • Avatar Me+mybaby

    Me+mybaby

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Ajme ja prednjacim… Sutra ulazim u 17 tjedan a evo vaga pokazuje +6. Meni se to nikako ne svida jer mislim da sam dosta naglo to nakupila. Ali prije sam intenzivno vjezbala, a sad sam 3 mjeseca bila na sjedi, lezi odmori rezimu, a jela nenormalno. 
    Sad se nadam malo vise kretati i malo ipak pripaziti sto jedem pa da usporim tu kazaljku na vagi koja skace udesno 

    https://lb1f.lilypie.com/XPQ8p2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu
    Ajme ja prednjacim… Sutra ulazim u 17 tjedan a evo vaga pokazuje +6. Meni se to nikako ne svida jer mislim da sam dosta naglo to nakupila. Ali prije sam intenzivno vjezbala, a sad sam 3 mjeseca bila na sjedi, lezi odmori rezimu, a jela nenormalno. 
    Sad se nadam malo vise kretati i malo ipak pripaziti sto jedem pa da usporim tu kazaljku na vagi koja skace udesno

    Pozdrav, svi se mu malo uljenimo kada zatrudnimo he bitno da si ti dobro, evo sada sam srela poznanicu koja je trudna 31 tjedan i kaže da je taman sa pregleda i da je dobila 14 kila. ja nisam mogla vjerovati jer ona ima samo trbuh, i to ne veliki nego normalni, ruke i noge mršave a beba procjenjena na 1800 gr. Tako da su ove kile dosta individualne, neke trudnice dobiju malo više neke malo manje , tko zna kako se to sve rasporedi.
    No sikiriki nego papaj i uzivaj, jadne cijeli zivot pazimo na prehranu i kilažu bar neka nas pute da se pošteno najedemo u ovih 9 miseci 

    Mare M

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Marijeta, nisam ja nešto jako aktivna - prema onome kako sam bila prije trudnoće. Prije trudnoće sam trčala 3-4 puta tjedno i vozila bajk. Prelazila sam po 30-40 km samo trčeći, a šetala sam i peseka svaki dan tri puta - to je šetnja od najmanje 5 km dnevno i često sam išla na Sljeme nedjeljom. Sad propješačim oko 5-8 km dnevno i odem eventualno na Sljeme nedjeljom. I ja sam se isto primirila, izrazito smanjila aktivnost. Isto tako ne žalim samo sebe što pazim na prehranu, nije mi to teško jer znam da ću time pomoći i sebi i bebi. Pročitaj malo članke na webu o prekomjernom debljanju u trudnoći: http://roditeljstvo.com/tagovi/debljanje-u-trudnoci [roditeljstvo.com]
    Postoje različite opasnosti od prekomjernog dobivanja kila u trudnoći. Treba zdravo jesti i paziti na kvalitetu namirnica. I ja sam isto dobila previše kila: +7-8… ali se trudim paziti i nadam se da ću ostati u toj granici od 11-15 dobivenih kilograma što se smatra normalnim za osobu prosječne težine prije trudnoće. Najedem se i ja pošteno, ali krumpira, salate i mesa, a ne pizze, bureka i čokolade. 


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.