Kilaža u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar treca_sreca

    treca_sreca

    Broj poruka: 3358

    Prijavi adminu

    kišica

    U prvoj trudnoći sam imala granični šecer, dobila 20 kg, makrosomno dijete 4500 g , carski rerz. U obitelji svi šećeraši.


    Ja sam u preth T dobila 20kg u periodu od samo 6mj (prvo tromjesečje od mučnina pala sa 56 na 52, da bi onda do kraja došla do 72) i isto beba 4.5kg ali šećer savršeno uredan…..ne mora to niš značit.
    Ali da su doktori dramili, jesu. Mada imam 1.8m i to na moju visinu je okej ali nije zdravo tako puno oscilirat težinom u kratkom roku. Ali meni se u svakoj trudnoći otvori apetit, a zbog kontrakcija moram mirovat pa je to logično - da ću se dosta zdebljat. S druge strane, van trudnoće, nema šanse da nabacim koju kilu, vječito skinny.
    Sad u trećoj trudnoći srećom nisam povraćala kao prije prvo tromjesečje, nego mi se odmah otvorio apetit i dobila sam 4kg do 12og tjedna 

    [lilypie.com]
    žena-majka-carica:)

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    30 plus 5!Imam 93 kg,14 skupila dosad!Sve u trbuhu i oko trbuha!Doktor ne drami

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    8.3. sam se na pregledu vagala i +2kg (11tj+1d). Vidjet ćemo na slijedećem pregledu 12.4. 
    Apetit mi se jako povečao, ali u zadnje vrijeme imam lagane mučnice s povraćanjem, pa ćemo vidjeti koliko sam u mjesec dana “skupila” 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar m@m@

    m@m@

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Prva trudnoca 25kg
    Druga trudnoca 16kg
    Sada 29+5 i dobila ravno 15kg 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    32+1 u plusu 13 kila. Puno, ali je u granicama normale. Debeljam se od prvog dana i u prvom tromjesečju sam dobila 4-5 kila. U drugom 6-7. Imam osjećaj da stalno nešto jedem, ali ne i fast food jer mi je zlo i dobijem zgaravicu od njega. Upravo sam pojela 2 mala sendviča sa domaćim špekom, šunkericom, sirnim namazom i majonezom  i onda jos malo kruha s maslacem i svježim jagodama. No jučer nisam večerala jer sam imala kasni ručak oko 5 (poriluk varivo).


  • Avatar violeta1

    violeta1

    Broj poruka: 2156

    Prijavi adminu

    14 tt  +0.5kg 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    37 tjedan- 8 ipo kila 

    Mare M

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Nije dobro niti dobiti premalo kila…osim ako ste debeljuškaste. Jer računajte bebinu kilažu, plodnu vodu, posteljicu, povećanu količinu krvi…tako da nije poželjno dobiti sto manje, imam osjećaj kao da su neki sretni sto manje kila dobiju. Treba normalno jesti, paziti na kvalitetu hrane, jesti za jednu osobu i ne prežderavati se, a tijelo skuplja koliko treba.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Nije dobro niti dobiti premalo kila…osim ako ste debeljuškaste. Jer računajte bebinu kilažu, plodnu vodu, posteljicu, povećanu količinu krvi…tako da nije poželjno dobiti sto manje, imam osjećaj kao da su neki sretni sto manje kila dobiju. Treba normalno jesti, paziti na kvalitetu hrane, jesti za jednu osobu i ne prežderavati se, a tijelo skuplja koliko treba.


    Ofnice slazem se s tobom. Ja sam 32+2 i u plusu sam 14 kg ali kad sam ostala trudna sam bila jako mrsava. Hranim se zdravo puno povrca i voca i pazim da ne jedem gluposti. Tlak i secer odlicni. Bitno mi je da beba napreduje i da je sve ok. Ali trudnice koda se natjecu koja ce manje kila dobiti. Ne moze isto kila dobiti osoba koja je mrsava i osoba koja u startu ima visak kila. Nema tu univerzalnog pravila.

  • Avatar I_me

    I_me

    Broj poruka: 2509

    Prijavi adminu

    15t +3d    +2kg


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.