Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ivona2306

    ivona2306

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Ja se isto nisam puno raspitivala ni pripremala za te neke stvari, racunam isto mozda bolje, jer najgore mi je imat nesto pripremljeno i onda ako ne podju stvari po planu, samo cu se pogubit. Ovako, bit ce kako bude 🤭
    Isto me malo strah, pogotovo epiziotomije, jer u splitskom rodilistu to rade po defaultu, cak i ako ne postoji nikakva opasnost ni nuzda, jer je njima tako lakse. Voljela bih da prodje bez toga ako bude moguce ili barem da to bude minimalno rezanje, pa sad… vidjet cemo.
    Kad razmisljam o tome svemu, vise me pere neka neizvjesnost, jer nitko ne moze reci kada i kako ce tocno sve to krenuti 😂

    👩🏼 31
    7.1. +
    1. trudnoća ✨
    Termin: 16.9. 🙏🏻
    It’s a girl 💕

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Marija96

    Bok cure. Da se i ja nadovezem na ovo, moj suprug je na li la isoa bi ne bi na porod. Ja ga nebi htjela terati al msm da bi mi bilo lakse s njim? On je rekao bit cu tamo kad krenu trudovi odem🤣 sto se tice spavanja ajoj ponoci ne mogu zaspat do nz koliko, ne mogu se namjestit, i dalje imam trnce pa znm po vise puta mazat tabane pa prodje. Probava mi je sve cesca ovih dana🤔 sad se polako idem spremat pa jedva cekam pregled da mu kazem kako su me isprepadali haha beba je aktivnaa ali kao da je malo manje s obzirom na dane prije, mozda i ona vec nema toliko mjesta sto je sasvim moguce. Cujemo se, drzite fige, nekako sam sada mirna da ce bas sve biti okej🫶

    Tak je i moj muž bio na li la za prvi porod, čak malo više da on nebi, meni je isti bilo kao bolje da ne, ali kad smo došli u rodilište jedan i drugi smo promijenili mišljenje 🙈 iskreno drago mi je da je bio i za ovaj sam mu porod rekla da mora ići, to je bio jedan od uvjeta ako idemo na drugo djete 😂 znam jasno mi je da netko mora biti sa klincem, ali nadam se da će ga moji starci moći pričuvati 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    A za porod me nije još strah, ali kad krenem u trudničku ambulantu sigurno bu me oprala nervoza i strah 🙈 ja se nadam najboljem i ne želim si postavljati u glavi kako bi trebalo ispasti, samo mi je bitno da beba i ja budemo dobro, da nema komplikacija i slično. Ovaj put ću prihvatiti epiduralnu ako će mi nuditi, a iskreno mene zadnji put nisu ni pitali hoću li drip, a frendicu nisu pitali jel smiju bušiti vodenjak nego su ga probušili. Iskreno nisam doktor pa ne znam kak ovi iz rode misle da mi možemo procijeniti da je nešto ugrožavajuće za djete. Tako da ja bum slušala doktore i vjerujem da će napraviti sve kaj je najbolje za bebu i djete 😁 iskreno mislim da nitko ne želi čekati da dođe do onoga e sad vam moramo probušiti vodenjak jer je djete predugo bez plodne vode ili nešto pak drugo jer onda od te silne panike ne znam ni kak bi rodila. 
    Ja sam s notina naručila neko ulje za masažu međice pa se nadam da ovaj put bude to pomoglo da izbjegnem pucanje i rezanje 😁😘

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Sto se tice probave koju spominjete, ja inace imam problema s tim zatvorom, ali otkad sam u trudnoci pila puno magnezija mi je bilo super. No kako mi je ginekolog rekao da prestanem kad napunim 34. tjedan, sad mi je opet malo gore. Bas mi fali taj magnezij, ali eto moram dat tijelu da sad odradi svoje.
    .
    Meni ce partner bit na porodu, imamo i potvrdu za tecaj za oboje.
    Iskreno ne razmisljam puno o tome i nadam se najboljem. Strah me boli, ali bi radije bez epiduralne. No ako bas bude inducirani onda bi je mozda pitala jer nekako mislim da je onds bol gora nego kad to tijelo samo odradi. Ne mislim odbijat nista jer vjerujem da doktori ipak bolje znaju. Za sad nemam nekih indikacija za carski i beba je vec dugo glavom dolje.
    Ja vec jedva cekam, jer sam dugo doma, a od pocetka 5. mjesrca jako pazim i dosta mirujem, tako da mi je vec dosta dosade i stresa od tog straha zbog nesto kraceg cerviksa. Cijelo ljeto sam prakticki ugl doma po cijele dane, jer se ne smijem kupat, a od vrucine mi je slabo plus sad sam si vec teska i ponekad otecena i jos zgaravica... Tako da ja vise razmisljam o tome kako cu se svega toga rijesiti, nego o strahu.

    It's a boy 💙

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Meni je gin. rekla da je odbijanje epiduralne kao da kažete - ugasi klimu, radije ću se preznojavati i da bi u 21. st. svaka trudnica trebala to imati na raspolaganju. Problem su zapravo negativna iskustva kad se epi. ne da u pravo vrijeme ili ne ubode u pravo mjesto, a to je onda do anesteziologa, a ne epiduralne.
    .
    I ja sam na Notinu uzela ulje za masažu međice ima najmanje 2 tjedna, a još ni jednom nisam masirala. 🤦🏻‍♀️
    .
    Ovi iz Rode su rekli da se za sve treba pitati - je li ugrožavajuce za mene ili bebu, je li moguće pričekati, mogu li ovo ili ono. Koliko sam skužila, što se više medicinski intervenira, prirodni se proces skroz poremeti, hormoni, trudovi, nadzor nad tijelom itd.
    .
    Ja uvijek volim biti max. informirana, što na kraju ne znači bolji ishod, ali se bar ja donekle osjećam samopouzdanije i da sam napravila preduvjet da budem što spremnija. 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • karla1408

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Premija

    karla1408

    Ima li koja dogovoreni carski? Ja sam trebala biti u subotu na pregledu i dogovor, doktor se razbolio i sad cekam novi termin za pregled. Carski bi trebao ici zadnji tjedan 8og mjeseca..
    Nemam. Nisam možda dobro pratila. Imaš neke predispozicije za carski ili sama hoćeš?


    Dva carska sam imala, treci isto mora.

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene,aktivno vas pratim al evo nikako se ukljuciti😁 Kejtiooo mi smo u dan termin🥰 Moja beba se isto okrenula kako treba, ima par tjedana. Popilicno sam zatvorena, tako je bar bilo na pregledu prije 10 dana. Ctg odradila prvi, sve uredno. Kao i vecini vas i moja je stolica puno češća ,po par puta u danu. I to već tjednima tako. Ja uvijek mislim da je to jer mi izudara crijeva🤣 Još mi je visoko pa me zna muciti žgaravica i jako male obroke mogu pojesti pa sam češće gladna🙈 Sve mi je napokon spremno pa sam i tu odahnula ,do zadnjeg se kupovalo i pralo🤣 Zadnjih tjedan dana osjecam vise energije, vježbam na pilates lopti i puno mi je pomogla (moje preporuke).
    Što se tiče straha, ja ga trenutno ne osjećam niti malo. Prošla sam neke tecajeve i edukacije jer sam imala vremena i smatrala da je najgori strah od nepoznatog, pa da znam sto me ceka. Zakljucak moj: ne vodim ni muža ni doulu ni nikog (muž je svakako izrazio želju da ne želi ,inače bi rado🤣), slušati ću doktore i sestre i bit fokusirana. Mislim da je jako bitno slušati njih i imati povjerenja. Što se tiče dripa, klistira, epizio i svega ostalog IMATE pravo odbiti. Imate pravo prošetati, dobiti pilates loptu itd. Razlog zašto cesto sugeriraju drip je da se dijete ne muči duže. Jer koliko je porod bolan za nas, za bebu je sto puta bolniji.  Šaljem pozitivnu vibru svima✨️✨️🥰🥰🩷🩷🩷

    👩(hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Ej, jel netko možda koristio ili će koristiti 2 mjeseca roditeljskog dopusta kada se rodi 2.djete?To su ona 2 mjeseca koja su neprenosiva i mogu se koristiti do djetetove 8 godine života. Mi smo razmišljali da muž uzme obzirom da ima pravo na to, ali me zanima jel netko to koristio i je li zna koja je naknada. Jer kako gledam na internetu nisam sigurna jel max iznos naknade 995 eura ili 551 euro? Ako netko ima iskustva help 😘🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Sve je u redu 💙 sve odgovara mjerama, sve paše. Nema razloga za brigu. Sad idem za dva tjedna... :) 

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    ikica_90

    Ej, jel netko možda koristio ili će koristiti 2 mjeseca roditeljskog dopusta kada se rodi 2.djete?To su ona 2 mjeseca koja su neprenosiva i mogu se koristiti do djetetove 8 godine života. Mi smo razmišljali da muž uzme obzirom da ima pravo na to, ali me zanima jel netko to koristio i je li zna koja je naknada. Jer kako gledam na internetu nisam sigurna jel max iznos naknade 995 eura ili 551 euro? Ako netko ima iskustva help 😘🥰

    995 ako su ispunjeni svi uvjeti, 551 ako nisu (6 mjeseci neprekidnog rada ili 9 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine.
    Zahtjev se mora predati 30 dana ranije, za razliku od očinskog za koji je dovoljno 15 dana ranije i može se i unaprijed (prije predviđenog termina rođenja djeteta)
    Mi planiramo očinski za novu bebu sad cim rodim a onda u nekad dok sam ja jos doma iskoristiti taj roditeljski za stariju da budemo svi skupa 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.