Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1585

    Prijavi adminu

    Bile i mi na pregledu . Jučer na uzv srca fetusa i sve je ok,  a danas kod ginekologice. Malena isto napreduje muški  ima 1400g . Nije mi baš svejedno, braco joj je imao 4150, nekako sam se nadala sada manjoj bebici, ali čini mi se da ne bude tako. Ja sam na +4 kg. Sljedeći pregled je 4.09. Prije toga moram napraviti guk profile opet..

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Premija

    ikica_90

    Ja sam isto koristila te iz dm jednokatne podloge, i probala sam one iz konzuma i kauflanda isto su mi bile ok. Prije sam to stalno koristila, a sad ugl imam iz ikee par onih kaj se navuku na prematalicu na onaj jastuk pa kad se zamaže promjenim 😁 al sad se rijetko dogodi da se popiški dok ga prematam 😁
    Pa moj mali je napredovao u mj dana isto 900g, mislim da to nije previše, ipak su sad u toj fazi kad najviše dobivaju na masi 🥰 mislim da bude i ovaj kapitalac 🤣🙈 ja nikako da naručim neke stvari koje će mi trebati od potrošnog materijala, kao sve budem i nikako 😂
    S koliko se rodio prvi? Napreduju znači dečki baš onako muški 😁
    Što se tiče potrepština, ista sam. Već 32 tjedana trudna, odgađam kao budem sljedeći tj, pa opet prođe. O torbi za bolnicu da ne pričam, nema je još ni na vidiku 😀🙈

    Prvi se rodio s 3800g, ali ga ovaj za sad šiša prema rastu po tjednima, makar ne mora značiti da će imati više 😁 ja se nekako nadam da će biti oko 3500 max 😁 😁makar mislim da ta kilaza nije toliko problem za porod, najveći problem su glava i ramena 😂🙈 a ovaj moj je hvala bogu ogromne glave se rodio 😁 zato me valjda i razvalio 

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • mihaela144

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    sanya123

    Super uzet ću onda te iz DM da mi stoje doma pa vidim. Pretpostavljam da ću ih koristiti samo ako idem nekamo pa da mogu baciti, inace mislim uzeti onu koja se onako presavine pa isto moze u torbu ali ako smo negdje vani pa da mogu baciti te jednokratne.
    Moja je u 20.tt imala 390 grama i to mi je 15.7. rekla na 4D uzv, a sad ne znam koliko ima jer meni moja to ne govori uopce. Morat cu pitati, mislila sam da ce negdje zapisati ali kad sam 5x čitala nalaz sa zadnjeg pregleda ne piše ništa. Krajem mjeseca mi je pregled pa ću obavezno pitat i za sliku i za gramažu. Ljuta sam što mi takve stvari ne kaže, nekako mi se to čini dosta bitno da znam, ili sam u krivu 🤔

    Ako dobiješ slikicu sa pregleda trebalo bi ti tamo pisat barem je meni tako ☺️

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Cure ja cu ovo samo kopirati sa whatsup grupe. Danas me je bas boljelo jako iznad trbuha, kao pritisak neki, tesko dolazila do zraka i mucno mi je bilo, i to je dosta trajalo pa sam otisla u bolnicu. - Znaci mene ovo toliko sekira da dva dr gledaju istu stvar a drugacije vide.. Moj ginekolog je rekao da je krupnija beba, veca za skoro dva tj. Danas isla gore u bolnicu neki onaj nadobudniji, da uopce nije krupna beba da prije radi svoje grade može bit zastoj u rastu neg da je krupna. Onaaaak, covjek me isprepadne. Onda gleda ult pa pita jesi radila prenatalne testove, odmah mi prodje kroz glavu da nije nest vidio lose cim to pita. Pa sam nekako malo u depri. Jedva cekam svog u pon. Iako i kazu kod nas u bolnici imaju te bas najlosije uktrazvuke i znm da nije sveto pismo al tko god ide kod mog kazu da zalufa za jakoo jako malo i ima onaj najnapredniji. I jos da, 600g je imao pa za 4tj 1042 pa opet za 4tj 2005g i sad nakon 4tj ovaj kaze da je 2188 nemoguce da je dobio tak malo.. Sve mi to sad cudno. Ugl dobila sam infuziju, bila na ctgu kao uredno lezala vise od sat vremena pokocilo me sve, da me to mozd boli sto imam kiselinu i zgaravicu i sto je beba okrenuta na zadak. Bolje da nisam ni isla. No ugl, jedva cekam sad pon i svog ginekologa i svog pregleda.

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Ne brini se, probaj se opustiti. 
    Na različitim UZV uređajima često budu drugačije mjere i proporcije, a i različiti ginekolozi često različite mjere označe… Meni su se isto mjere razlikovale kad sam bila u bolnici na anomaliju i mjere kod moje gin. Baš me zanima kako će biti sljedeći tjedan kad krećem s pregledima u bolnici…

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • sanya123

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    mihaela144

    sanya123

    Super uzet ću onda te iz DM da mi stoje doma pa vidim. Pretpostavljam da ću ih koristiti samo ako idem nekamo pa da mogu baciti, inace mislim uzeti onu koja se onako presavine pa isto moze u torbu ali ako smo negdje vani pa da mogu baciti te jednokratne.
    Moja je u 20.tt imala 390 grama i to mi je 15.7. rekla na 4D uzv, a sad ne znam koliko ima jer meni moja to ne govori uopce. Morat cu pitati, mislila sam da ce negdje zapisati ali kad sam 5x čitala nalaz sa zadnjeg pregleda ne piše ništa. Krajem mjeseca mi je pregled pa ću obavezno pitat i za sliku i za gramažu. Ljuta sam što mi takve stvari ne kaže, nekako mi se to čini dosta bitno da znam, ili sam u krivu 🤔
    Ako dobiješ slikicu sa pregleda trebalo bi ti tamo pisat barem je meni tako ☺️

    Baš sam gledala na slikici koju mi je dala na nekom od prvih pregleda, prije 20 tt. Ne piše ništa, neka 2 parametra ali nije dimenzija niti težina. Poslala mi je  jedna cura sa jedne fb grupe slikicu i objasnila gdje njoj to piše ali kod nje je nekih 15ak vrijednosti npr datum očekivanog poroda,  težina i sl. Ja imam doslovno 3 stvari koje uopće ne znam što su. A zadnja 2  pregleda mi nije uopće ni dala slikicu. Morat ću izgleda to tražiti i pitat za težinu jer mislim da je to bitno da znam kako se beba razvija i da li je to ok. 

    16.03.2024. +
    11.04.2024. ♥️
    25.04.2024. 22 mm
    13.05.2024. 52 mm
    17.05.2024. nipt ✅ curica ♥️
    15.07.2024. 391 gram 🌞
    26.08.2024. 1100 g 🌞
    Termin 27.11.2024.

  • sparkle212

    Broj poruka: 143

    Prijavi adminu

    Marija kuzim tvoju brigu, slicno je i meni jucer bilo. Prosli tjedan kod mog gin beba 3210grama i malo vecih mjera, kao i cijelo vrijeme do sad, drugo sve okej. Jucer u trudnickoj odjednom ctg prereaktivan s otkucajima preko 200/min, beba ima 3066grama, visak plodove vode i ja imam leukocite u urinu. 3 doktora me pregledala, nijedan vaginalno, svaki po svojem, na kraju mi samo kazu da cemo pratiti stanje i da ta moja stezanja koja imam vec 4 dana bi mogla pokrenuti porod, ali i ne mora biti. 4 sata bila tamo, isprepadali me i na kraju nikakvog pametnog odgovora nemam otkud i zasto sad to tako. 
    .
    Kaj se tice mjera bebe, na uzv ako se pogrjesi i za koji mm moze biti razlike u tezini i nista to nije sigurnoi tocno,  ali svakako izluđuje dok cujes takve oscilacije.
    .
    Vjerujem da ce sve biti dobro i drzim fige da su nam bebe svima dobro 🙂🤞

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Ne brini se, probaj se opustiti.
    Na različitim UZV uređajima često budu drugačije mjere i proporcije, a i različiti ginekolozi često različite mjere označe… Meni su se isto mjere razlikovale kad sam bila u bolnici na anomaliju i mjere kod moje gin. Baš me zanima kako će biti sljedeći tjedan kad krećem s pregledima u bolnici…

    Hvala ti na ovome, probat cu ne razmisljat previse. Al ono napise u nalazu "oko 2188" sta je tebi oko. Jedva cekam svog haha ovaj me bas zbedirao bzv. 

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    sparkle212

    Marijakuzim tvoju brigu, slicno je i meni jucer bilo. Prosli tjedan kod mog gin beba 3210grama i malo vecih mjera, kao i cijelo vrijeme do sad, drugo sve okej. Jucer u trudnickoj odjednom ctg prereaktivan s otkucajima preko 200/min, beba ima 3066grama, visak plodove vode i ja imam leukocite u urinu. 3 doktora me pregledala, nijedan vaginalno, svaki po svojem, na kraju mi samo kazu da cemo pratiti stanje i da ta moja stezanja koja imam vec 4 dana bi mogla pokrenuti porod, ali i ne mora biti. 4 sata bila tamo, isprepadali me i na kraju nikakvog pametnog odgovora nemam otkud i zasto sad to tako.
    .
    Kaj se tice mjera bebe, na uzv ako se pogrjesi i za koji mm moze biti razlike u tezini i nista to nije sigurnoi tocno, ali svakako izluđuje dok cujes takve oscilacije.
    .
    Vjerujem da ce sve biti dobro i drzim fige da su nam bebe svima dobro 🙂🤞

    Joj pa to me bas ljuti i pomalo brine. A oni to sve odrade da ne kazem s koje stvari pa si ti sad misli. I ja tebi zelim svu srecu, vjerujem da ce sve biti okej, samo eto, izbace te iz takta. A dosta ima zena koje su rekle, jedno su im rekli beba tipa teska toliko i toliko prije porodjanja kad se rodila dosta se zafulalo. Al i ono pitanje onak gleda u ult jesi ti radila prenatalne kao da nest nije dobro. Reko zast pitate moj je posao da pitam. Mislim okej al takav pristup gdje odmah pomislis na nest lose. 

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Marija96 Svakakvih dr ima, tako da ne brini, to sa težinom stvarno varira i sve ovisi kako ko mjeri i kako je položaj bebe i koliko uspje izmjeriti 😉 vjerujem da je sve uredu, bitno da se ne sekiraš😉 evo ja sam pred koja 2 mj išla u bolnicu na pregled jer mi je dr bila na go. I čekala sam 4h na uzv od 2 min. Isto me pitao za anomaly da vidi nalaz prije neg je krenuo. I doslovce malo razmuljao onaj gel i napisao u nalaz pola reda rečenice. Bez ikakve mjere, bez slike, ništa. Ja sam isto na to pošizila i naručila se privatno jer mi diglo tlak. Meni su u trudničkoj s prvim djetetom svaki put kad bi pitala za težinu rekli da je to sve cca i da zna biti dosta odstupanja što su viši tjedni jer je bebu teže premjeriti 😁 tako da se u ovoj trudnoći ne zamaram težinom bebe, nego bitno da je sve ok s bebom, da ima uredan razvoj 🥰❤️

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.