Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Sparkle, kako se gleda to koliko je sazrila posteljica?
    Jesi li pregledana i vaginalno ili samo preko trbuha? 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • sparkle212

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Sparkle, kako se gleda to koliko je sazrila posteljica?
    Jesi li pregledana i vaginalno ili samo preko trbuha?

    Na uzv se mjeri taj neki parametar pa se vidi koliko je sazrijelo. Prosli tjedan je bilo za 1. Stupanj a sad su oznacili da je 2. Mene su pregledali samo na uzv, ne rade vaginalne preglede dok nebude prijeko potrebno jer mi je BHSB negativan pa da se nesto ne unese. Iako danas dok sam pitala doktora hoce li biti pregled jer me nitko nije pregledao od prvog pregleda kad sam saznala za trudnocu, on se krenuo podsmjehivat i rekao da ako bas hocu da me on pregleda da moze 🙄 reko vi bolje znate jel treba ili ne

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Kejti0000


    Ja sam danas pitala ovu dr. hoće li mi gledati otvorenost/zatvorenost, na što mi je ona rekla da se to po nekim standardima (nezz kojim) odavno ne radi. Isto tako, da neće gledati ni plodnu vodu, da se gleda tek kad se prijeđe termin. Jeste i vi takve info dobijale ili?

    Kod nas to jos uvijek ide po defaultu očito, mene svaki put pregleda prstima vaginalno i iskomentira ulozivost/otvorenost i nakont toga napravi uzv preko trbuha.. Dok radi ultrazvuk uvijek iskomentira mjere bebe, di je posteljica, koliko ima mjesta i da li ima dovoljno plodne vode 🤷🏼‍♀️

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    E svašta, koji komentar od doktora…
    Mene je moja ginekologica više puta tijekom trudnoće pregledala vaginalno, zadnji put je bio 21.6. jer sam išla na jedan pir pa da provjeri kao mogu li plesati ili da se pripazim. 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar ivona2306

    ivona2306

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Kejti0000


    Ja sam danas pitala ovu dr. hoće li mi gledati otvorenost/zatvorenost, na što mi je ona rekla da se to po nekim standardima (nezz kojim) odavno ne radi. Isto tako, da neće gledati ni plodnu vodu, da se gleda tek kad se prijeđe termin. Jeste i vi takve info dobijale ili?
    Kod nas to jos uvijek ide po defaultu očito, mene svaki put pregleda prstima vaginalno i iskomentira ulozivost/otvorenost i nakont toga napravi uzv preko trbuha.. Dok radi ultrazvuk uvijek iskomentira mjere bebe, di je posteljica, koliko ima mjesta i da li ima dovoljno plodne vode 🤷🏼‍♀️

    Meni isto na svakom pregledu provjerava prstima koliko sam otvorena
    Pa standardno uzv

    👩🏼 31
    7.1. +
    1. trudnoća ✨
    Termin: 16.9. 🙏🏻
    It’s a girl 💕

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Popokatepetl


    Kod nas to jos uvijek ide po defaultu očito, mene svaki put pregleda prstima vaginalno i iskomentira ulozivost/otvorenost i nakont toga napravi uzv preko trbuha.. Dok radi ultrazvuk uvijek iskomentira mjere bebe, di je posteljica, koliko ima mjesta i da li ima dovoljno plodne vode 🤷🏼‍♀️

    Meni je 31.7. prvi put prstima pogledala nakon što je uzela bris za BHSB. Kao kad je već dolje, da i to vidi. 
    .
    Meni je posteljica sprijeda, bebu osjetim od 17. tjedna. Čude me komentari po netu da se slabo osjeti ako je sprijeda, a puno više ako je straga. Ima li taj položaj neke veze kasnije s porodom? U smislu da će biti lakše ako je jedan od ta dva?

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Popokatepetl


    Kod nas to jos uvijek ide po defaultu očito, mene svaki put pregleda prstima vaginalno i iskomentira ulozivost/otvorenost i nakont toga napravi uzv preko trbuha.. Dok radi ultrazvuk uvijek iskomentira mjere bebe, di je posteljica, koliko ima mjesta i da li ima dovoljno plodne vode 🤷🏼‍♀️
    Meni je 31.7. prvi put prstima pogledala nakon što je uzela bris za BHSB. Kao kad je već dolje, da i to vidi.
    .
    Meni je posteljica sprijeda, bebu osjetim od 17. tjedna. Čude me komentari po netu da se slabo osjeti ako je sprijeda, a puno više ako je straga. Ima li taj položaj neke veze kasnije s porodom? U smislu da će biti lakše ako je jedan od ta dva?

    Ne znam šta bi ti rekla, meni je i u prvoj trudnici i sad posteljica naprijed. Prvu bebu sam osjetila negdje u 23tjednu jedva i do kraja trudnoće minimalno. Ovu sam osjetila prvi put u 16tjednu, a od cca 23tjedna je bas jako jako osjetim, zadnjih par tjedana se baš vidljivo miče cijeli trbuh i dok stojim/sjedim a kad se umirim apsolutni raspasoj 🙈
    Koliko sam ja popratila, vazno je samo da posteljica nije na uscu, sto se poroda tice 🤷🏼‍♀️

  • sparkle212

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Mislim da nema veze s koje je dtrane vezano za porod, samo da nije na uscu. Moja je isto sprijeda i bebu osjetim od 16/17tt i to poprilicno, strah me sta bi bilo tek da je straga. Jedino sam primjetila da je neki dan beba udarala bas naprijed po posteljici i nista nisam osjetila ali trbuh se bas jako pomicao 

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Mene je u prvoj trudnoći moja ginekologica svaki put do odlaska u trudničku ambulantu pregledala prstima, pa onda uzv. I svaki put bi mi pogledala koliki je cerviks i kakvog oblika. A kad sam otišla u trudničku ambulantu tamo me nis nisu gledali osim uzv preko trbuha i kad su uzimali bris za bhsb onda me prstima pogledala. Mislim da to ovisi od dr do dr kako ko radi. Za posteljicu nema veze jel naprijed ili nazad što se poroda tiče, bitno da se posteljica digla i da nije na dolje😁🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • sanya123

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    Stigao mi nalaz oGTT a moja dr.se ne javlja. Dio vezan za glukozu mi je super. Ali urin i ne baš 🤷
    Parametri koji odstupaju:
    Pretrage u mokraći:
    Eritrociti 10/mikro L (ref.vrijednost Neg)
    Izgled lagano zamućen (ref.vrijednost Bistra)
    Sediment urina:
    Eritrociti 1-3 (ref.vrijednost 0-2)
    Ploćasti epitel: 4-6
    Sluz rijetkaJel imala neka ovako situaciju sa tim eritrocitima ? 

    16.03.2024. +
    11.04.2024. ♥️
    25.04.2024. 22 mm
    13.05.2024. 52 mm
    17.05.2024. nipt ✅ curica ♥️
    15.07.2024. 391 gram 🌞
    26.08.2024. 1100 g 🌞
    Termin 27.11.2024.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.