Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    Jeleenaa

    Djevojke znam da su mnoge od vas rjesile pitanje kolica, ja sam tek sad se odlucila. Dvoumim se između Baby merc q9 i baby merc zippy modela. To je Poljski proizvodjac nekakvog srednjeg cjenovnog ranga. Ima li neka iskustva sa jednima od njih ili da je cula od nekoga? Moja kolegica ima q9 i prezadovoljna je, sada je dosla druga bebica i isto ih koristi, ali ja volim da cujem vise misljenja po mogucnosti :)

    Q9.... vidjela u zivo, bila su mi u uzem izboru+ puno poznanika ih ima i zadovoljni... javi sta si odlucila 😉

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Mene živci, čitaj hormoni peru, najviše me mala izbacuje iz takta pa grublje izreagiram, vičem ili joj nešto ružno kažem pa mi poslije bude užasno krivo, pa plačem pa jaooo, začarani krug. Uskoro ce muž na g.o. pa ce bit lakše.. Fizički sam ok iako me ove vrućine ubijaju, bas mi fali zraka, kao da nr mogu udahnuti do kraja. I jos taj tlak i zeljezo, ljuljanje zagarantirano.. I muči me probava, ne znam da li je moguće da je to vec čišćenje pred porod, od oonog strašnog zatvora, sad vec danima moram vise puta dnevno, cak me i noću probudi 😅
    Ja se nekako veselim prvom tjednu u 9.,nadam se da ce popustit vrućine, mala će krenut u vrtić, pa da imam tih tjedan do dva za sebe da mogu na miru plivat, kljucat na plaži i čitat u nekom hladu 😍
    Ne bi voljela (opet) prenijet termin ali ne bi baš ni da urani, onako, dan dva tri prije termina bi bilo idealno ako mogu birat, hvala 🤣

    i kod mene ista situacija pocela... zagalamim... al proci ce i to ... nebrini zaboravit ce dok bebica stigne 😉  hormoni peru to definitivno al izgurat cemo sve do kraja 💪💪💪

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    snowwhite JAVIIII SEEEEE, saljem podrsku i nadam se najboljem ishodu jos uvjek ❤️🙏

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Sa mnom će muž ići na porod. U početku je govorio da neće misleći da će mi to biti još veći stres i da će me nervirati, ali kad sam rekla da nemam pojma kako će biti i da odluči bez obzira na to, rekao je da će ići. 😅
    .
    I meni je probava češć la u zadnje vrijeme. Moguće i zbog mineralne, magnezija, prehrane… mada, ima i onoga da se tijelo čisti, ali mislim da to ide baš pred sam porod (za neke ovdje je prerano da je to već razlog).
    .
    Meni su vrućine trenutno najveći problem. Čak se zadnjih dana rjeđe dižem noću za wc, tipa 2 puta, a nakon 3. ustajem već. Obično me znoj i lupanje bebe dižu iz kreveta. Danas me prvi put baš jako dvaput šutnula da sam poskočila u krevetu. Inače je preaktivna zadnjih dana, a negdje sam čitala da se pred porod malo smire i čuvaju energiju za porod. Ova moja kao da vježba za olimpijske igre. 😅

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar Jeleenaa

    Jeleenaa

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    LadyD

    Popokatepetl

    Mene živci, čitaj hormoni peru, najviše me mala izbacuje iz takta pa grublje izreagiram, vičem ili joj nešto ružno kažem pa mi poslije bude užasno krivo, pa plačem pa jaooo, začarani krug. Uskoro ce muž na g.o. pa ce bit lakše.. Fizički sam ok iako me ove vrućine ubijaju, bas mi fali zraka, kao da nr mogu udahnuti do kraja. I jos taj tlak i zeljezo, ljuljanje zagarantirano.. I muči me probava, ne znam da li je moguće da je to vec čišćenje pred porod, od oonog strašnog zatvora, sad vec danima moram vise puta dnevno, cak me i noću probudi 😅
    Ja se nekako veselim prvom tjednu u 9.,nadam se da ce popustit vrućine, mala će krenut u vrtić, pa da imam tih tjedan do dva za sebe da mogu na miru plivat, kljucat na plaži i čitat u nekom hladu 😍
    Ne bi voljela (opet) prenijet termin ali ne bi baš ni da urani, onako, dan dva tri prije termina bi bilo idealno ako mogu birat, hvala 🤣
    i kod mene ista situacija pocela… zagalamim… al proci ce i to … nebrini zaboravit ce dok bebica stigne 😉 hormoni peru to definitivno al izgurat cemo sve do kraja 💪💪💪

    Mislim da ce biti q9, dajem sebi joṣ̌ par dana da budem sigurna 😁
    Neke su se bas primakle terminu poroda. Ima li straha? Da li se neka pocela otvarati?
    Ja u srijedu idem prvi put na ctg i na pregled. Sve mi je teze, pritisak na kosti je sve veci, nocu se bas cesto budim. Joṣ̌ ovaj toplotni talas, katastrofa..

    Jelenaa
    🙋‍♀️ 27
    🧔‍♂️29
    5.1.2024 pozitivan test ✅️
    29.2 Nipti double +, nalaz uredan
    Čekamo dječaka 💙
    Termin: 13.9
    28.8. Naredni pregled ❤️

  • Avatar ivona2306

    ivona2306

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu


    Ja gledam datum i ne vjerujem kako se brzo primicu porodi i prve bebice…proletilo vrijeme 🤭
    Sa mnom isto muz ide na porod, bas smo neki dan isli u rodiliste po potvrdu…on je otpocetka izrazio zelju, a ni meni ne smeta da ide - mislim da ce mi biti lakse kad bude poznato lice pored mene, pa cemo vidjeti kako ce on to prezivjeti 😂

    👩🏼 31
    7.1. +
    1. trudnoća ✨
    Termin: 16.9. 🙏🏻
    It’s a girl 💕

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Bok cure. Da se i ja nadovezem na ovo, moj suprug je na li la isoa bi ne bi na porod. Ja ga nebi htjela terati al msm da bi mi bilo lakse s njim? On je rekao bit cu tamo kad krenu trudovi odem🤣 sto se tice spavanja ajoj ponoci ne mogu zaspat do nz koliko, ne mogu se namjestit, i dalje imam trnce pa znm po vise puta mazat tabane pa prodje. Probava  mi je sve cesca ovih dana🤔 sad se polako idem spremat pa jedva cekam pregled da mu kazem kako su me isprepadali haha beba je aktivnaa ali kao da je malo manje s obzirom na dane prije, mozda i ona vec nema toliko mjesta sto je sasvim moguce. Cujemo se, drzite fige, nekako sam sada mirna da ce bas sve biti okej🫶

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    I ja u srijedu idem prvi put u trudničku ambulantu, na ctg i što već ide u tom paketu. Baš me zanima kakva je situacija. Iskreno, nemam dojam da se beba spustila nešto niže u zdjelicu i da se priprema. Čudno mi je i koliko je aktivna, a trebalo bi joj sad već biti tijesno… 🤷🏻‍♀️

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Šta se tiče poroda, mene je malo strah. Ne znam što očekivati… Beba je odavno okrenuta glavicom prema dolje, ali ni to ne treba ništa značiti. Nadam se vaginalnom porodu. Kod nas nema epiduralne, a drip nekako ne bi s obzirom na to što sam sve pročitala na DB grupama. Mada, na zadnjem pregledu mi je gin. savjetovala da ne odbijam ni drip ni bušenje vodenjaka ako budu sugerirali. Na Rodinoj edukaciji su me nekako uvjerili da je bolje sve to odbiti dok god beba nije ugrožena. Nisam pametna. 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar Jeleenaa

    Jeleenaa

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Šta se tiče poroda, mene je malo strah. Ne znam što očekivati… Beba je odavno okrenuta glavicom prema dolje, ali ni to ne treba ništa značiti. Nadam se vaginalnom porodu. Kod nas nema epiduralne, a drip nekako ne bi s obzirom na to što sam sve pročitala na DB grupama. Mada, na zadnjem pregledu mi je gin. savjetovala da ne odbijam ni drip ni bušenje vodenjaka ako budu sugerirali. Na Rodinoj edukaciji su me nekako uvjerili da je bolje sve to odbiti dok god beba nije ugrožena. Nisam pametna.

    Ja nisam isla na edukacije i nisam se previse raspitivala. Od pocetka se vodim time sto manje znam bice mi lakse haha
    Mozda grijesim naravno, samo sam mislila ako se previse raspitam, onda kada krene porod da cu iscekivati sta je sledece i bojati se vise
    I ja prizeljkujem vaginalni porod, samo se brinem jer je dječak i jer dječaci se vecinom prenesu preko termina da ce mi poceti izazivati porod i da to nece ici bas skroz prirodno

    Jelenaa
    🙋‍♀️ 27
    🧔‍♂️29
    5.1.2024 pozitivan test ✅️
    29.2 Nipti double +, nalaz uredan
    Čekamo dječaka 💙
    Termin: 13.9
    28.8. Naredni pregled ❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.