Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Bože sačuvaj. Muka mi je kad ovo čitam. Ali da, sve se na kraju svodi na to da se doktori žele ogradit da ne bi bilo. A i te granične vrijednosti, pa mislim ako je granica 5 i netko ima 5.1 stvarno to nije povećanje koje bi trebalo biti toliko zabrinjavajuće. Baš me sad to nekako skroz podsjeća na moj hemoglobin koji je manji za 2 u odnosu na referentno (tipa 130 je ref., a ja imam 128) i odmah propisivanje željeza. Nije meni to problem popit, ali tijelo će se ulijenit u izvlačenju željeza iz hrane. Mah…a ništ, izdržat ćemo kaj treba i to je to. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    bellaru

    Mallla

    Amelie sretno sutra na 4D! Nadam se da će se beba dobro namjestit pa da možeš uživati gledajući.
    Hmmm ja se ne bi složila da je lakše kad se beba rodi, već da onda slijedi nova razina brige i straha…al dobro to opet ovisi od osobe do osobe! Tada počne briga tipa: jel diše? šta joj je ovo na koži? Jel gladna? Jel joj vruće, hladno? Zašto sad plače? Zašto sad spava? Zašto sad ne spava? Jel dobila dovoljno? Zašto ovoliko kaka? Zašto ne kaka? I onda sve radis i odrađuješ a nemaš pojma jel sve ok radiš! Pa dođe prva prehlada i prva fibra onda si tek luda jer ajme kako će disat sad, šta ako ovo, šta ako ono 😁 a u trudnoći nekako naše tijelo sve odrađuje i mi ne možemo previše utjecati na ishode…al dobro to sve čovjek kad s odmakom gleda skopča.
    Kad se sjetim da sam ja prvu noć doma s prvom malom provela cijelu noć u polu snu “jer šta ako je ne čujem” 🤣 sad mi je smiješno, tad nije bilo!

    Dobro kazes! Gore je kad se rode😄 a koje je boje kakica, a koje boje moram biti?😄 ja sam isto mislila da necu cut jer jako tvrdo spavam. Cula sam ga i kad se pomaknuo🙄 mislim da ce mm bit takav da ce bit budan pol noci😄


    Da znate kako se ja bojim tog spavanja i toga da ili neću čuti ili uopće neću moći spavati. To mi je baš veliki strah. Muž neće sigurno čuti jer on ne čuje baš ništa. Uf… 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Cure koje ste imale covid, jeste li imale visoku temperaturu?
    Ne znam u kojem trenutku treba ići na hitnu, posto znam da u zadnjem tromjesečju ne bi smjele biti pod visokom temperaturom 🙈 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Cure sad kad vidim koliko sve pisete o OGTT-u i sjetim se da ga ja najvjerojatnije necu ni radit, nije mi sve isto. Mislim, 26 tjedana sam i +4kg (sad sam na 65kg) i vjerujem da je sve ok, ali sta ako nije? Jel moze bit kojih problena kasnije ako nemam ogtt? Ja stvarno ne mogu ic u Split najranije ujitro samo radi toga po ovim vrucinama i bit tamo cijeli dan… Ne mogu. A i ginekolog kaze da ne trebam. Sta mislite jos jednom o tome?

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Princess ne znam koliku temp imas ja nebi isla na hitnu do 38 i ako pada na paracetamol, ali bi svakako nazvala ginekologa i pitala za savjet.
    Isto sam 2x imala covid ali nijednom temperaturu
    -
    Kokolo ne znam sto bi ti rekla,  vecina nas tu nije u prevelikom plusu sto se tezine tice pa smo radile. S druge strane ako ginekolog kaze da nije potrebno uzdas se u to da on zna. Ne znam kakvi su u rodilistu u Splitu po tom pitanju neka rodilista paze na sve nalaze neka ne. Jesi barem radila guk nataste s ostalim nalazima u trudnoci? Tek toliko da imas barem neku vrijednost negdje u nalazima? Na kraju ces morati sama sa sobom odluciti sto je najbolje, mozda  bi se moglo usporediti sa prenatalnim testovima, netko ce raditi netko ne..🤷‍♀️🤷‍♀️ vjerujem da ti nisam bas pomogla previse

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Nisam preboljela još, tak da me mrvicu strah. Nadam se da ne bude baš grozno 🙈 za sad je samo  “prehlada”
    Mami i očuhu je horor bio, temp preko 39, jaki bolovi… A brat, koji je već imao covid, kao što ima piše, pretrčao.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Kokoloo

    Cure sad kad vidim koliko sve pisete o OGTT-u i sjetim se da ga ja najvjerojatnije necu ni radit, nije mi sve isto. Mislim, 26 tjedana sam i +4kg (sad sam na 65kg) i vjerujem da je sve ok, ali sta ako nije? Jel moze bit kojih problena kasnije ako nemam ogtt? Ja stvarno ne mogu ic u Split najranije ujitro samo radi toga po ovim vrucinama i bit tamo cijeli dan… Ne mogu. A i ginekolog kaze da ne trebam. Sta mislite jos jednom o tome?


    Vjerovala bih ginekologu, ali isto tako ako ti to stvara stres i nelagodu, otiđi 😊

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Granger

    bellaru

    Mallla

    Amelie sretno sutra na 4D! Nadam se da će se beba dobro namjestit pa da možeš uživati gledajući.
    Hmmm ja se ne bi složila da je lakše kad se beba rodi, već da onda slijedi nova razina brige i straha…al dobro to opet ovisi od osobe do osobe! Tada počne briga tipa: jel diše? šta joj je ovo na koži? Jel gladna? Jel joj vruće, hladno? Zašto sad plače? Zašto sad spava? Zašto sad ne spava? Jel dobila dovoljno? Zašto ovoliko kaka? Zašto ne kaka? I onda sve radis i odrađuješ a nemaš pojma jel sve ok radiš! Pa dođe prva prehlada i prva fibra onda si tek luda jer ajme kako će disat sad, šta ako ovo, šta ako ono 😁 a u trudnoći nekako naše tijelo sve odrađuje i mi ne možemo previše utjecati na ishode…al dobro to sve čovjek kad s odmakom gleda skopča.
    Kad se sjetim da sam ja prvu noć doma s prvom malom provela cijelu noć u polu snu “jer šta ako je ne čujem” 🤣 sad mi je smiješno, tad nije bilo!

    Dobro kazes! Gore je kad se rode😄 a koje je boje kakica, a koje boje moram biti?😄 ja sam isto mislila da necu cut jer jako tvrdo spavam. Cula sam ga i kad se pomaknuo🙄 mislim da ce mm bit takav da ce bit budan pol noci😄

    Da znate kako se ja bojim tog spavanja i toga da ili neću čuti ili uopće neću moći spavati. To mi je baš veliki strah. Muž neće sigurno čuti jer on ne čuje baš ništa. Uf…


    Cut ćeš, vjeruj mi. Ja sam inače stvarno čvrsto spavala ali od poroda na dalje, pa evo i dan danas sa dvogodisnjakom čujem svaki šum. Muž je bio druga priča doduše ali otkad spava s malim stvarno i on reagira na zvukove 🙏🏼

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Zabicamala

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Princess_Mimi

    Nisam preboljela još, tak da me mrvicu strah. Nadam se da ne bude baš grozno 🙈 za sad je samo “prehlada”
    Mami i očuhu je horor bio, temp preko 39, jaki bolovi… A brat, koji je već imao covid, kao što ima piše, pretrčao.


    Nemoj se ravnati prema drugima, svatko to drugačije preboli. Ja sam imala u 15.tjednu i svaki dan sam mjerila temperaturu i nije prešlo 37. Dva dana mi je bila neka slabost i samo sam ležala, a najduže mi se zadržao kašalj i neki manjak energije.
    Možda neces uopce imati temperaturu, a ako ti naraste i ne osjećaš se sigurno onda svakako nazovi ginekologa. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    LuI.

    Cure koje vec imate bebice ili koje ste vec kupile kolica, jaje i krevetic mozete li mi nesto predloziti? Planiramo kupiti 3u1 kolica, a krevetic bi htjela kinderbet da se moze spustat stranica i dizati/spustati onaj dio za spavanje. Tesko mi se snaci jer ima previse izbora i ne znam ni sama sto bi bilo dobro pa ako ste vi nesto vec kupile ili imate, bila bi vam zahvalna da podijelite koju info sa mnom 😊
    Ja nisam kupila apsolutno nista do sad, Mislim da sam po tome najgora u grupi 🤦🤦


    U baby centru imas krevetic Satler Lip Julia na kojem ti se stranica podvlaci ispod krevetica ako ti je to vazno. 
    Vecina kinderbeta danas se moze montirati bez te jedne stranice ili da se spusta tu je izbor veliki i isto tako na vecini krevetica se podnica regulira na 3 visine. Sad sve ovisi o cjenovnom rangu koliko zelis potrositi. Mi smo kupili krevetic u Lesnini, i za pocetak necemo montirati jednu stranicu sa resetkicama nego cemo nasloniti krevetic na nas krevet, kad se pocne okretati montirat cemo tu stranicu 
    A za kolica, moj iskreni savjet je otici u ducan isprobati voziti po ducanu, sklopiti rasklopiti pa ces onda znati najbolje sto trazis. Izbor je veliki ali kad ti znas hoces li kolica koristiti svaki dan, na asfaltu ili makadamu, koliko su glomazna kad se sklope za auto, jesi u kuci ili zgradi izbor se dosta smanji.
    Mi smo konkretno trazili kolica koja se lagano sklapaju, i koja nisu preglomazna, dok nisam dosla u ducan bila sam sigurna da cu kupiti maxi cosi adorra izasla sam sa Joie versatrax i sad jedva cekam da ih pocnemo koristiti

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.