Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Sretno cure s nalazima, neka budu dobri!
    Bellaru šta stvarno ti frku radio za 5.1? Jaoo pa to je stvarno postalo nenormalno

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    zvonkobonko


    .
    E cure znate tko se bas dugo nije javio? MamaAndela. Nadam se da je sve ok s njom i bebicom, da joj se nije ponovi prosli scenarij 😔
    Dugo nije ni bio popis s terminima


    Da, dugo od nje ništa nismo čuli. A i Ruli je negdje nestala…. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Ima to sta kazes…od plusa krece nasa briga tako da…ja sam jedan period bila u strahu kad sam se rastala i kad je mali krenuo kod tate da ce mu se bas tad nesto desit. Onda se to prosirilo..morala sam radit na sebi da to otklonim jer me to bas bacalo u depru😒 
    Ma da cim je kao preko 5.0 salju na vuk vrhovec. On je meni sam rekao da su to postrozili i bla bla. Al mislim da pretjeraju 

  • Shelby

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Mijenjam nelagodu zbog pijenja tekućine za strah od vađenja krvi. Ja uopće ne stignem misliti kakvog je okusa ta slatka vodica, nego kako ne pasti u nesvijest dok mi triput vade krv u 2 sata. Toliko nisam pikana prije trudnoće zadnjih 20 godina. 🙈

    Da, za 5,1 šalju dalje na obradu. Prijateljica mi je imala takvu situaciju i nisu bili popustljivi 😕

    Cure, hvala na svim lijepim riječima i željama 🥰
    Nadam se da sve ostajemo u top formi do kraja 💪🏻

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Meni je sad prvo vađenje bilo 5.2 a druga dva uredna. A u referentnim vrijednostima mi je pisalo do 5.1 kao da je ok. I onda mi ne ginekologica rekla da me zbog 0.1 neće slati u bolnicu jer je to po njoj blesavo a i drugi parametri ne upućuju na gestacijski. Ali da joj sustav ne da poslati me na vađenje tromjesečnog prosjeka ako mi ne upiše dijagnozu gestacijski dijabetes i klikne tamo da sam na dijeti…baš svašta, eto…al kako ona nije nešto specijalno odradila zastrašivanje onda nisam ni ja zastrašena.
    Prošle godine (prošla trudnoća) sličan scenarij, prvo mjerenje 5.4, tad jesam bila na 1800kcal, pasala mi je čak ta prehrana jer mi je želudac onda mirovao (nije bolio), al isto me odlučila ne slati u bolnicu. Mogu samo reć hvala joj na tome. Jer ok da je šećer ne znam oko 6 i da se ja puno debljam, beba pre velika ili pre mala, višak plodne vode ili što slično i sama bi rekla ok ajmo nešto poduzet, a ovako sve prosječno a radi se frka. 
    I ovo što Ima333 pišeš totalni apsurd i slažem se s tvojim stavom, daj gledajte širu sliku.
    Al tako je na kraju i s pedijatrima i bebama, prirastom na težini i slično. Za sve stavljeni kalupi i onda je lutrija jesmo li naletili na osobu koja još uvijek uključi zdrav razum uzme ga u obzir povrh neke tamo tablice.
    A jesam se sad raspisala 🤣🙄
    Da,.da, nema nam ni Anđele ni Ruli dugo! Nadam se da su dobro!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Amelie sretno sutra na 4D! Nadam se da će se beba dobro namjestit pa da možeš uživati gledajući.
    Hmmm ja se ne bi složila da je lakše kad se beba rodi, već da onda slijedi nova razina brige i straha…al dobro to opet ovisi od osobe do osobe! Tada počne briga tipa: jel diše? šta joj je ovo na koži? Jel gladna? Jel joj vruće, hladno? Zašto sad plače? Zašto sad spava? Zašto sad ne spava? Jel dobila dovoljno? Zašto ovoliko kaka? Zašto ne kaka? I onda sve radis i odrađuješ a nemaš pojma jel sve ok radiš! Pa dođe prva prehlada i prva fibra onda si tek luda jer ajme kako će disat sad, šta ako ovo, šta ako ono 😁 a u trudnoći nekako naše tijelo sve odrađuje i mi ne možemo previše utjecati na ishode…al dobro to sve čovjek kad s odmakom gleda skopča.
    Kad se sjetim da sam ja prvu noć doma s prvom malom provela cijelu noć u polu snu “jer šta ako je ne čujem” 🤣 sad mi je smiješno, tad nije bilo!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Moj secer je bio 5.1 i moja dr me htjela slati na vuk vrhovec i ja sam odbila. 
    1.razlog je bio taj da sam dobila malo na kilazi (4 kg do 26 tt) 
    2.razlog je bio taj da je beba po uzv uvijek u mjerama +/- 2 dana odstupanja najvise
    3.razlog je taj da sam bila 2 godine ranije trudna nebi isla nigdje jer je vranica bila 5,5
    4.razlog je da sam izmedu 2 pregleda probala biti na toj dijeti od 1800 kcal i smrsavila sam kilu i pol i bila sam gladna kao nikad u zivotu
    5 razlog je da me dr slala na uzv fetalnog srca jer kao poviseni secer utjece na razvoj bebinog srca, ugl doslovno sam sve moguce i nemoguce veze povukla da bi napravila taj uzv do 30.tt (jer kasnije kao nema smisla 🤷‍♀️) i kad sam dosla tamo i rekla doktorici da sam dosla zbog secera 5,1 ona sama je rekla da to nije secer i da su me bezveze poslali 
    A u labosu gdje sam radila ogtt su rekli da ce vjerojatno jos spustati granicu ispod 5 jer se i dalje rodi puno “prevelike” djece a kad se rodi beba sitnije grade (citaj ispod 3 kg) onda navaljuju za dobivanje na tezini tako da bi rekla da oni sami ne znaju sto i kako. Opcenito me sve to za secer jako ljuti jer radim sa dijabeticarima i nije normalno da je za trudnicu granica 5,1 a za odraslu osobu 6,0 

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Mima_zap

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Slažem se pretjeruju sa šećerom. Ja sad više ni ne pazim toliko na prehranu tu i tamo i neki slatkiš pojedem ili sladoled, trebala sam danas nositi guk profil ponovno no do jučer sam bila na moru pa nisam si mogla vaditi krv, ali ići ću idući tj.. Prošli put su mi nalazi bili odlični al svejedno moram nositi ponovno i neda mi se po ovim vrućinama hodati po bolnicama. Dobivam oko 1,5kg mjesečno. Sad sam na 7+ s tim da sam prije trudnoće bila premršava.

    [lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Upravo to, oni sebe ogradjuju. To je sad postalo svugdje tako. I na kirurgiji nece potvrdno napisat da nije prijelom nego kao prijelom nije vidljiv il tako nesto da se ograde.   A bas sopat trudnice bespotrebno ljekovima mi je van svake pameti a samo za to da se oni ograde. Ispada sve ko na traci samo da te se rijese. A ustvari ima sve vise “bolesnih” trudnica sa njihovim snizavanjem tih vrijednosti itd…

    E i ista stvar sa pedijstrima sta mallla pise. Hipotonus i hioertonus. Nema bebe da nema jedno od tog…usadjuju strah roditeljima, tjeraju ih da misle da nesto nije uredu sa njihovim djetetom. Moj mali je imao 2 mj kad su nas krenuli slat u vinogradsku gdje mi je fizijatar rekao da nis ne valja sa mojim malim, dva put tjedno se islo u vinogradsku na vjezbe. Pa cas se presporo okrece. Pa se ne okrece jednako sa ledja na trbuh kad ide preko desne i kad ide preko lirve strane. Onda sad prebrzo se okrece i treba ga usporit. Onda sam ih sve poslala u pm i nisam vise isla. 
    Onda mi je jedna djecija psihilogica dijagnosticirala malom spektar autizma kao poteskoca u komunikaciji. I tak..vise nikog ne slusam…i ne opterećujem se.

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Mallla

    Amelie sretno sutra na 4D! Nadam se da će se beba dobro namjestit pa da možeš uživati gledajući.
    Hmmm ja se ne bi složila da je lakše kad se beba rodi, već da onda slijedi nova razina brige i straha…al dobro to opet ovisi od osobe do osobe! Tada počne briga tipa: jel diše? šta joj je ovo na koži? Jel gladna? Jel joj vruće, hladno? Zašto sad plače? Zašto sad spava? Zašto sad ne spava? Jel dobila dovoljno? Zašto ovoliko kaka? Zašto ne kaka? I onda sve radis i odrađuješ a nemaš pojma jel sve ok radiš! Pa dođe prva prehlada i prva fibra onda si tek luda jer ajme kako će disat sad, šta ako ovo, šta ako ono 😁 a u trudnoći nekako naše tijelo sve odrađuje i mi ne možemo previše utjecati na ishode…al dobro to sve čovjek kad s odmakom gleda skopča.
    Kad se sjetim da sam ja prvu noć doma s prvom malom provela cijelu noć u polu snu “jer šta ako je ne čujem” 🤣 sad mi je smiješno, tad nije bilo!


    Dobro kazes! Gore je kad se rode😄 a koje je boje kakica, a koje boje moram biti?😄 ja sam isto mislila da necu cut jer jako tvrdo spavam.  Cula sam ga i kad se pomaknuo🙄 mislim da ce mm bit takav da ce bit budan pol noci😄

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.