🍁 Jesenske bebe 2021. 🍁

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lady.D.

    Lady.D.

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Pozz nocna smjeno 🙋‍♀️
    Ja sam jucer konacno isla na šišanje. Frizer mi je doslovno u zgradi i trajalo je sat vremena. Tati sam ostavila izdojenog. Na kraju je opet bila drama. Kaze da je uzasno tuzno plakao, suze su tekle, crvenio se i kao da je osip neki dobio. Jedva mu je nekako dao bocicu i onda je zaspao. Jel on to misli da sam ga napustila kad tako odem? Ukupno sam 4 puta otisla negdje bez njega i to na max sat i po vremena i svaki put je plakao. Sad vec imam fobiju od ostavljanja…svaki put je ista prica. 😕 Ima li koja cura slicnu situaciju? 
    Amy, Andro najcesce cica 10ak minuta i to samo jednu dojku. Nekad zna opaliti po 20 min, pola sata. Onda ponudim obje. Cica svakih 2, 2 i po sata i to ispadne 10 podoja dnevno otprilike. Super napreduje, tako da mu ocito taj ritam odgovara. 
    Carpe, uzasno mi je zao. Moja sucut. 😥
    Leah, bas lijepo da nam pises malo. Radi to cesce. 😉 Nedavno smo sve pisale o trpanju rukica u usta, pa su cure rekle da je to normalna oralna faza, beba istrazuje svoje rukice. 😄
    Skok, bome ste me splašile. Nas ceka uskoro ovaj skok sa 12. tjedana i ne veselim mu se ni malo. 🙈😵‍💫
    Znam da je taj najgori i da trebam prezivjeti pa ce biti bolje. 😂

  • Avatar Sanjarka88

    Sanjarka88

    Broj poruka: 15651

    Prijavi adminu

    Jutro ekipa ♥️

    Prijavljujem jučer prvu ful prospavanu noć 21-7 🎉 nadam se da ce se ponoviti 🙌  
    Jučer je i napokon dan bio normalan. Mali predah 😅
    Ad bebači jel kakate svaki dan? On već dugo kaka svako drugi dan pa ćemo pokusat Novalac. Da se naći i na akciji pa bude i isplativije od hippa.
    CarpeDiem i Natalija moja sućut 🥺🥺 pretuzno! 🥺🥺
    Buhtlice sretno sutra ♥️
    Amy55 moj je na ad i popije 135ml po boci. On kao da nema mjeru s tim hranjenjem jer uvik popije sve i plače da bi jos, sinoć mu napravim 170 i opet slistio sve i plače kad mu bocu izvadila 🤦🏻‍♀️ tako da ja to nekako kontroliram jer mi bljucka nakon svakog obroka vise manje. Drzim se nekih 750-800ml dnevno sta bi bilo ok za njegovu dob i kilazu.
    Preporuke za wonder weeks da, ja imam i knjigu i app 
    Leah drago mi je da si nam se javila ♥️ piši češće…. 😊
    I mi spavamo isključivo na trbuhu. Drugačije ne ide niti je ikad islo. Nije mi svejedno al ima dobru kontrolu glavice od početka a sad već pogotovo tako da bude sve ok 😊
    Sunce zbog čega vjezbice za prednji trup?
    SweetDream pre tuzno 🥺🥺🥺 nadam se da će ova biti puno sretnija 🤗
    Mišić velika cura je A. 🥰
    Ljesnjak vi ste potpuno spremni za papanje 🙌
    Skok kaze app kreće za 4 dana 🤣 🙈 jel to taj famozni dugi koji moze trajat preko mjesec dana? 😳 
    Endzrue sretan 5. minić frajeru 💙 📸

    “ S ljubavlju neba stvarao te Bog ”💜💙💙

    [tickerfactory.com]

    🌈 Lista jesenskih beba na 407. Str. 🌈

  • Avatar Leah

    Leah

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Jutro curke, pisala bi ja cesce, ali cesto ne znam sta🤭
    Slaba sam s nickovima, ali netko je spominjao blw metodu dohrane (mi jos imamo dosta vremena do dohrane), ali vec lagano proucavam tu opciju i jako me se svidja, medutim bas me strah tog zagrcavanja, odnosno da li cu ja znati reagirati u toj situaciji. Ima neka mama iskustva s blw?

    [lilypie.com]

  • Avatar Leah

    Leah

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Evo slikica da me svi upoznate. 
    https://ibb.co/WktvGng [ibb.co]
    Nego da vam ispricam nasu sagu sa ortopedom. Isli mi privatno na uzv kukova kod jednog poznatog ortopeda koji ima “fetis na stopala”. I kaze on meni ona vam ima stopala prema unutra i da dijagnozu cak tip 1 deformacije, kao od polozaja u maternici. I sad on men3 isprepada kak to nije dobro i sve kaze morat ce ici gips na obe nogice na 10 dana. Meni prvo dijete i ja sva uplasena sve bi za nju napravila pristajem na gipsic. Dodjemo mi iduci dan na gipsanje, 100 eura po nogici za gipsanje, skoro sam u nesvjest pala ( da se razumijemo sve novc3 ovog svijeta bi dala za nju, ali ovo mi bas nema pokrice). Nakon 10 dana gipsa skidanje i fizikalna terapija + doma vjezbamo. Prosli tjedan bili na kontroli i kaze on desno stopalo se vratilo stavio bi opet gips 10 dana pa udlagu, ja poludila jer je ona sqd v3c aktivna s tim nogicama i ne zelim ju mucit. Idemo iduci tjedan po drugo misljenje, di kad smo se narucivali su me pitali da posaljem sliku rengena, na sta ja kazem pa nije raden rengen, a oni meni pa kako je dijete onda nosilo gips. Uglavnom tako sam ljuta na sebe sto nisam znala reagirat i postavit se u toj situaciji i sto je bzvz nosila te gipsice. Btw stopala se meni sada cine cist ok i ravna. Eto sori na romanu, malo sam se pozalila….

    [lilypie.com]

  • Avatar Leah

    Leah

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Mislim da je Mia pisala da idu gastroenterologu radi grcica i prdenja, ste bili? To na tvoju incijativu ili pedijatrica preporucila? Kako ti kaka? Mi isto jako puno prdimo i mucimo se da prdnemo, malo kapi pomazu i vjezbice, kad kaka to njoj bude bas bolno, tako mi djeluje, cesto ju onda skinem iz pelene i stavim u polozaj za kakanje pa se pokaka. Pedijatrica nam kazr da je to sve oke, da se crijeva do treceg mjeseca jos razvijaju.

    [lilypie.com]

  • buhtlica34

    Broj poruka: 726

    Prijavi adminu

    Jutro cure!
    Zara, ja sam njoj bocu davala jer je bila u skoku i užasno nervozna a ja više nisam imala mlijeka. Sad je više ne možeš zatvarati, ako je prazna sisa pocme vrištat.. Npr jučer sam je cilo vrime normalno dojila, nisam joj davala bocu. 
    Sanjarka, hvala 🥰 točno me nešto nervoza od toga, al valjda će sve biti uredu…
    Leah, ja bi svakako isto po drugo mišljenje išla. A za želudac mi je pedica isto kao tebi rekla, da se razvija do 3 mjeseca sve to i da ne trebam brinuti zbog bljucanja, grčeva i svega ostalog

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 339

    Prijavi adminu

    Sanjarka88 🤍

    Jutro ekipa ♥️

    Prijavljujem jučer prvu ful prospavanu noć 21-7 🎉 nadam se da ce se ponoviti 🙌
    Jučer je i napokon dan bio normalan. Mali predah 😅
    Ad bebači jel kakate svaki dan? On već dugo kaka svako drugi dan pa ćemo pokusat Novalac. Da se naći i na akciji pa bude i isplativije od hippa.


    Da se malo ubacim 😃
    Zadnja 2 tjedna otprilike M kaka svako drugi dan većinom.
    Prije toga je svaki dan jednom. Rijetko preskoči dan. 
    Sad eto svako drugi manje više. 
    Mi smo na Novalacu 1 od početka i nemamo nikakvih problema niti sa probavom niti je bilo grčeva, bljucanje ako se prejede i onda ga još nakon toga treskamo tijekom igre ili nošenja. Sve u svemu ne često i ne puno 😊
    -
    Isto mu pravim 120 i 4 mjerice praha. Nekad kad je veći razmak između hranjenja, tipa u noći kad ne jede po 6-7 sati onda 150 i 5 mjerica. Isto svaki put sve pojede i zaplače kad mu izvadim bocu. Kao da je tužan što nema više 🙈 
    Ali čim ga skroz uspravim i stavim dudu, plač prestaje i smije se onda. Valjda skuži da je ipak sit  😃
    -
    Uvođenje nemliječne dohrane - učlanila sam se u onu grupu Domaće kašice za bebe na fejsu. Ljudi moji, ja mislim da neću imati živog pojma kad to krene. Nisam uopće znala da se tako mogu kombinirati namirinice. Za neke žitarice nisam ni čula, tipa amarant i to mi npr ni ne jedemo.
    Onda treba biti provjeren izvor voća, povrća, žitarica. Bio, organski, sezonsko. Načini obrade pojedinih namirnica.
    Joooj. Ne znam kako ću stići sve haha
    I mi ćemo bojim se jesti te kašice za ručak 😂😂😂 
    Morat ću još malo bolje to proučiti i napraviti neki plan da ne bude s brda s dola kad krenemo.
    -
    Cure koje imate stariju djecu - imate li neki savjet kako se unaprijed pripremiti?
    Mislite li da su ova kuhala korisna i isplativa, štede vrijeme?? Koje preporučujete?
    Netko je spomenuo Nutribaby XL. Još neki? Beaba? Avent?
    -
    Isto bih malo išla na BLW metodu s vremenom, ali ništa nisam dovoljno proučila iskreno. Onako nadam se da će mi nadoći u hodu 🙈🙈

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Leah

    Leah

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Jacky imas na fb grupu beba voda dohrane (blw) metoda ja sam se uclanila, ali nisam previse proucavala. Vise ono s cim krenuti neki kazu voce, neki povrce neki zitarice, pa si ti sad misli. Isto neki kazu tri dana jedna namirnica pa cekati oce imat reakciju, neki kazu svaki dan novu namirnicu. Isto kazu kad se krece s dohranom radi se o svega 3 zlicice, zapravo se beba upoznaje s hranom. Ne znam nisam jos pomno sve iscitala. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Jackie27 i Leah i moje razmisljanje je isto. Znaci sva ta pravila su mi totalno zbunjujuca, a i svagdje savjetuju drugacije. Bas tako di nabaviti organsku provjerenu hranu, a bome i zitarice u moru svega Bio, a ono svaki drugi dan nesto povlace iz prodaje. Ja sam odlucila krenuti sa povrcem, tipa tikvica, batat..cisto iz nekog meni logicnog savjeta da necu dati prvo slatko voce jer joj se onda nece svidat povrce. 😆 Svi uzivamo u slatkom. E dalje za uvodenje ovo po 3 dana mislim da nebudem, samo namirnice koje su alergeni, ali radit cu neki dnevnik pa ako se potrebi kakva reakcija da ipak znam od cega bi moglo. Ne planiram mjesati voce i meso u kasice…evo to mi se stvarno nikako ne svida i te neke lude kombinacije koje ima u tim grupama. Planiram svakako uvest neke nove namirnice jer ce to biti korisno i za nas odrasle, planiram obogatit i nasu prehranu. Upravo sam zato uzela nutribaby jer bi htjela svima zajedno malo zdravije pripremati. S tim da me ne interesira blender jer cu probat sto manje blendat, ako se naravno curica slozi, vec ovo kuhanje na pari me bas jako privlaci jer i sama volim laganiju hranu pa eto odlucila sam se na to. Premda sam vidjela da zene kupuju bas velika kuhala na pari, tipa od Tefala, ne ova za bebe pa kuhaju za cijelu obitelj. Ta su i jeftinija. Ja sam se odlucula za nutribaby jer je dovoljno velik i ima posudu za pripremenje zitarica.

    [lilypie.com]

  • MARELA

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Zara7

    Pozdrav cure
    Carpe jako mi je žao ☹☹ pretužna situacija za sve uključene, baš se zapitaš i sve preispitaš kad tako nešto čuješ. Prepretužno, držite se 🥺
    Sweetdream ajmeeee, pa strašno za pročitati kamoli za proživjeti. 😔😔 žao mi je što dido nije upoznao unučicu ☹
    Marela, Buhtlica ja od početka dajem jednu cicu po podoju i imam osjećaj da su mi se cice savršeno prilagodile tom sistemu 😂 točno čim ih opipam (nekad i samim pogledom) znam koja je na redu. 😁 On super napreduje, odlično dobiva na kilaži, po danu jede svaka 2, 3 sata i čini mi se da je sve ok, nema nervoze nakon jela. Zašto vi dodajete bočicu, po čemu vam se čini da im je malo? 😊
    Mišić 💜 velika naša cura 💜
    Lorre uuuuf taj skok nam je i najduže trajao i bio daleko najgori od svih…nama nije bilo toliko dnevne nervoze koliko mu se odrazilo na (ne)spavanje 🤯 poludili smo.

    Dam mu popodne obje da sisa, cine se vise prazne nego pune i on vrlo brzo postane zivcan jos za vrijeme podoja i imam osjecaj kao da u prazno sisa, a smiri se nakon bocice. Najbolje nam je jos kad mu je dam oko 16 popodne, cice mi se taman uspiju malo napuniti do 18, 19 za jos neka 2 obroka do spavanja, ako to ne naoravim, onda tamo oko 17, 18h uvijek neki show bude. Zato sam i pitala dal dajete obje, jer mi je palo na pamet da ako bi davala jednu, onda bi za 5,6h taman se druga stigla posteno napuniti🤔. Ovako obje pocica i ne stignu se napuniti za 3h, bar ne popodne🙃

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.