🍁 Jesenske bebe 2021. 🍁

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bumac95

    bumac95

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Mi smo kilažom daleko ispod svih 😂
    6,100 sa puna 4 mjeseca 😅
    Sto se tiče dohrane, većinu se slažem sa vama. Živim u centru Rijeke - domaće nemam. U tržnicu sam se vise puta razočarala (većina preprodavači).  Kupim u lidlu dosta voća i povrća s oznakom bio (radi li oznaka neku razliku iskreno nemam pojma). Uvodit ću po tri dana preventive radi. Kuhalo sam imala sa sinom i sto se mene tiče bačene pare. Koristila sam da par mjeseci i poklonila ga dalje 🙄😅 kako sebi ujutro stavim kavu, tako stavim i njemu voće/povrce kuhat i kasnije samo procijedim i izblendam.  Blw metoda mi je odlična, ali ja sam po prirodi paničar i ne mogu se zamislit da mu dajem komade 😩 jednostavno ne mogu evo. Stariji sin od 5 godina i dalje nesmije jest kokice/tvrde bombone/žvakaće jer mi se glavom vrti kako će se ugušit. Luda sam znam 😅
    Uglavnom, da ne dužim previše. Cure su predložile dvije grupe koje su zbilja dobre i može se naći masu korisnih savjeta. Neki su naravno i prenapuhani kao i u većini “specijaliziranih” grupa, al na nama je da vidimo šta nam od toga odgovara :D 

    💙 Leon, 07.02.2017. 💙
    💙 Niko, 16.09.2021. 💙

  • Avatar bumac95

    bumac95

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Lješnjak naše bebe su par dana razlike. Niko hoće s trbuha na leđa već koji tjedan, i onda ostane na leđima i place. Pokušao se par puta s leđa na trbuh, ali mu problem radi ona rukica koja ostane zarobljena na krevetu. Ako je možeš skuzit na šta mislim. Dakle prebaci noge, ali ne može izvuc ruku da i nju prebaci.
    Vježbam tummy time par puta dnevno, kad vidim da je dobre volje i da je prošlo neko vrijeme od hranjenja. Obično 5-10 minuta prije nego se naljuti haha
    Bas smo sad pred koji dan bili kod ped i rekla je da se ni ne očekuje još obostrano okretanje. Ako i dalje sa šest ne bude, vidjet ćemo hoće li biti potrebe za nekim vjezbicama :)

    💙 Leon, 07.02.2017. 💙
    💙 Niko, 16.09.2021. 💙

  • Avatar CarpeDiem.

    CarpeDiem.

    Broj poruka: 859

    Prijavi adminu

    Večer cure, izdajam se, pa u želji da malo skrenem pozornost sa trenutne situacije čitam i forum.
    ——–
    Što se tiče uvodjenja nemlijecne dohrane, moram priznati da sam ja tu sa prvom curicom bila zbunjena raznim smjernicama drzava iz kojih dolazim/živim (neke savjetuju žitarice kao prve obroke, neke povrće,  neke voce, neke extremno brzo uvodjenje mesa), i nesigurna vodjena iskustvima drugih iskusnijih od mene. (svatko ima neke druge savjete, a onaj najpoznatiji “i moji su tako pa im nije nista”, nisam nikada shvatala kao valjan argument da i ja nešto uradim). 
    Mjesec dana sam nešto pokusavala sama, i uvodila onako kako sam bila bombardirana informacijama sa svih strana, medjutim sa 7 mjeseci mojoj starijoj curici dr. je otkrila anemiju i odlučila sam da se za dalje uvodjenje i kombiniranje obroka obratim diplomiranom nutricionisti i savjetniku za ishranu. (kojeg imamo kao opciju kod pedijatra s tim da troškove snosimo u privatnoj reziji).
    ———
    Mogu da kažem da nisam požalila. Osim što više nisam imala dileme kako- šta se kombinira i uvodi, dobila sam i razne smjernice čuvanja namirnica u ledu, te kompletan primjer jelovnika za narednih 6 mjeseci (dok se ne dodje do uvodjenja alergena i jajeta sa godinu dana). Provela sam plan i planiram da se sa tim istim planom i jelovnikom posluzim za mladju kada krenem sa uvodjenjem nemlijecne dohrane.
    ——-
    Bez namjere da se namećem, ako koju mamu bude zanimalo kako to sve izgleda mogu da objavim screen s. ovdje da vam posluzi kao primjer ako ste nesigurne i zbunjene kao ja tada. Naravno to vam može biti jedna od opcija, ne odluka.
    ——-
    Jedino što osobno mogu da posavjetujem je da ako imate opciju bio proizvoda (nekih rođaka koji možda obradjuju zemlju😍🥰) uvijek birate prvo njih, jer je nutritivna iskoristivost i općenito iskoristivost takvog proizvoda i proizvoda sa police tretiranog pesticidima te raznim kemikalijama ne moze se mjeriti.
    —–
    Što se tiče dobi za uvodjenje to svakako odlučujete same u skladu sa smjernicama i dogovoru sa pedijatrom … ja sam prvoj  pocela sa 6, malenoj ću isto sa 6 (korogirano 7).
    Nece ništa biti ni sa 4 mjeseca vjerujem,  ali ako možete malo odgoditi dok im crijeva ne budu zrelija i spremnija za nemlijecnu dohranu, zašto ne…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar CarpeDiem.

    CarpeDiem.

    Broj poruka: 859

    Prijavi adminu

    E da još i ovo razna kuhala za bebe eksplicitno nisam kupovala,  imam digitalni expres lonac koji izmedju ostalog ima i tu zdraviju opciju kuhanja na pari i jela za djecu spremam tako. Kratko se sve sprema pa mi svakako sluzi i što se uštede vremena tiče.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • sunce7

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Sanjarka a kao da jacamo vise rukice prema unutra jer joj jos idu malo prema vani.🤷🏼‍♀️
    Cure ni moja se jos ne okrece, par puta je sa stomaka na leda, al to je bilo kao ono slucajno😂
    Bumac i moja je sa punih 4 mj 6250, al s obzirom da je izasla iz bolnice sa 2700 i bila neki dan bolesna mi smo zadovoljni. Ona i Niko mogu skupa😂 nismo ni mi svi isti.
    Bas sam se mislila za to kuhalo dal kupovat ili ne.

    [lilypie.com]

  • sunce7

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Carpe stavi nam to svakako kad mognes, ja sam sad bas totalno zbunjena sa svime. 
    I koji lonac imas😂 neki dan sam bas rekla da cu njega kupiti zbog dugog kuhanja pilece juhe u obicnom😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    bumac95

    Lješnjak naše bebe su par dana razlike. Niko hoće s trbuha na leđa već koji tjedan, i onda ostane na leđima i place. Pokušao se par puta s leđa na trbuh, ali mu problem radi ona rukica koja ostane zarobljena na krevetu. Ako je možeš skuzit na šta mislim. Dakle prebaci noge, ali ne može izvuc ruku da i nju prebaci.
    Vježbam tummy time par puta dnevno, kad vidim da je dobre volje i da je prošlo neko vrijeme od hranjenja. Obično 5-10 minuta prije nego se naljuti haha
    Bas smo sad pred koji dan bili kod ped i rekla je da se ni ne očekuje još obostrano okretanje. Ako i dalje sa šest ne bude, vidjet ćemo hoće li biti potrebe za nekim vjezbicama :)


    Iris nece nikako, mene je pedijatrica i ubedirala jer je rekla pa kako nece, morat cete ju mama prisilit, vjezbajte, neka place. 😩   A ja vjezbala s njom i prije, ne nista pretjerano nego kad smo stigle i koliko je htjela, i sad ja svaki dan nju rotiram a ona lepo ko vreca. A bili smo prije kod fizioterapeuta i rekla je da je ona tonusno i motoricki super. Uopce se nisam brinula do komentara pedijatrice, a sada cu ju jednostavno prestat maltretirat i pustit i usmjeravat i kad bude dijete htjelo bude se rotiralo.
    Sto se tice ekspres lonca, ja imam dobri stari Zepter, ali i Crock pot, on je vise za slow cooking, ali ima i opciju ekspres. Danas sam cak naisla da Delimano ima nesto slicno i cini mi se bas okej. Inace volimo aparate, cak vise muz jer on vise kuha tako da je on htio nutribaby pa eto 😁. Bude koristio kak i svi ti ostali aparati.
    Ja bi volila tu dohranu bas tako pojednostavnit kako ste i napisale, ali kazem isto u tome vidim nacin da i malo nasu korigiramo, nekako imam osjecaj da samo vrtimo iste namirnice i ista jela, i ono svodi se na par njih. Ima nas tu dosta, pa vjerujem da cemo doci do neke super kombinacije. 😁 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Sanjarka  Mi smo na Aptamilu 1. Kakala je do mozda pred 10-ak dana cak svaki treci cetvrti dan i to onak rijetka stolica i onda jako obilno. Sad  kaka skoro svaki dan, al zna koji u tjednu preskociti. 😆Nekako se to kakanje poravnalo sa prestankom grceva. 🤣 Pitala i to pedijatricu, rekla je sve okej da ne moraju kakati svaki dan pa nisam mijenjala hranu, od pocetka je ista. Premda sam mislila da cu radi toga trebati.

    [lilypie.com]

  • Avatar CarpeDiem.

    CarpeDiem.

    Broj poruka: 859

    Prijavi adminu

    sunce7

    Carpe stavi nam to svakako kad mognes, ja sam sad bas totalno zbunjena sa svime.
    I koji lonac imas😂 neki dan sam bas rekla da cu njega kupiti zbog dugog kuhanja pilece juhe u obicnom😂


    Hoću, podjeliti ću sutra bar za prva dva mjeseca do kraja dana screenove. Vrlo jednostavan koncizan i prije svega profesionalan plan. 
    Lonac imam oba “cook for me”. I za jedan i drugi zalijepit cu linkove. Sarmu skuvam za pola sata, gulas (da se meso “raspada” za 40 minuta), juha ne duže od 30-40min…  (maximalno ako je bas neki stari  “pivac” 🤭😀) 😍 hrana je ukusna i meni najvažnije ustedi mi jaaako puno vremena.

    https://www.otto.de/p/krups-kuechenmaschine-mit-kochfunktion-hp50a8-prep-cook-xl-1550-w-4-5-l-schuessel-C985730203/#variationId=985731084 [otto.de] 
    (On priprema sjecka, mjesa…)

    I ovaj u njemu kuvam sve i puno češće ga koristim.

    https://www.otto.de/p/krups-multikocher-cook4meplus-grameez-cz8568-1600-w-6-l-schuessel-mit-vernetzter-waage-C941467797/#variationId=941469406 [otto.de]

    Ako budes kupovala preko neta obrati pozornost jer ima jako puno kineskih kopija kojima je vijek trajanja ( ako ne “crkne” u prvih mjesec dana točno do isteka garancije.) 🤣 
    Mislim da sam ih jednom vidjela i na Lidlovima akcijama bili su u pola cijene (pa i tu obrati pozornost).

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 338

    Prijavi adminu

    Carpe svakako stavi kad stigneš 😊
    I ja bih pokušala uvođenje dohrane što više pojednostaviti i olakšati. Isto smatram da bih trebala uvoditi namirnice koje i mi konzumiramo inače, plus još nešto što bi i nama dodala u prehranu. Tipa još neku vrstu žitarica, povrća….
    Planiram isto zapisati neke smjernice i kombinacije u bilježnicu da si olakšam kad sve krene 😊 i sezonsko gledatim baš sam dns iz grupe Domaće kašice za bebe screenala popis voća i povrća po mjesecima.
    Ali nisam još pročitala baš haha
    Imam još vremena.
    Planiram zasad krenuti sa 6 mjeseci, eventualno tjedan ranije. Kako vidim na djećaku.

    -
    Što se okretanja tiče ni M se ne okreće, nikako. Jako je aktivan, živahan, drži glavu, kad ga držim u poluležećem položaju na prsima da gleda prema naprijed digne se u sjed. Zvečke drži u ruci i maše njima. Puno bolje drži glavu kad je trbuhu i više se toliko ne buni. Izdrži nekih 5-7 min zasad dok ne krene plač 😃 ali okretanjeee ne.
    Ja ga onako rolam i kad je na boku na obje strane diže i drži glavu. Čak mu prilikom okretanja na trbuh ruka ne ostane ispod. Ali evo, samostalno okretanje još nikako.
    Ne znam jel možda do kilaže haha. Mislim da se približavamo 8 kg lagano haha
    Isto nosi broj 74 iz HMa, ja naručila bodija dosta i sad vidim da sam mogla i 80 komotno umjesto dijela ovih 74 😂

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.