🍁 Jesenske bebe 2021. 🍁

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Kakve su vase bebice s okretanjem? Dali vjezbate i poticete okretanje? Mi vjezbamo, ali Iris jednostavno nece, lijepo odize nogice, kad ju krenem rotirat lijepo krene s nogicom, ali sama ni ne pokusava, lezi na podlozi, vrti glavicom, odguruje se, ali rotirat se ni ne pokusava. Kad ju rotiram na trbuscic lijepo drzi glavicu, i onda kad joj dosadi samo obje rukice stavi prema iza i klacka se ko balans ploca. 🤦🏻‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    Moj savjet vam je da se ne opterecujete tolko oko uvodjenja hrane. Kad jednom krenete to nekako ide spontano, ja sam uvela malcu prvom neke zitarice koje mi ne jedemo i evo nakon nekog vremena ih ne kuham vise jer mi nije u navici, mada su mi bile fora dok je bio mali pa kao rotirat da mu bude razlicito al sad jede sto i mi pa vise ne vodim racuna o tome. I to da mora bit bio organski ne ubrano vise od 2h sam zanemarite, evo ga moj zdrav a jeo iz ducana voce i povrce 😆 mislim ak imate od kud tak zdravo dapace, al na kraju jest ce sto i vi pa ih tomu i ucite. 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    I planiram nekako oko 5mj pocet s uvodjenjem, jer na pocetku oni pojedu zlicicu dvije, pa je to vise zbog okusa… dok dodje do obroka od 150ml ipak prodje neko vrijeme pa racunam da sa 6mj ima jedan konkretan obrok. Blenderi i kuhala sam za bebe se po meni ne isplate jer ih zapravo kratko koristite… osim ak ne planirate i sami prijeci na tu vrstu prehrane 🥰

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Natalija91

    Natalija91

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Ljesnjak

    Kakve su vase bebice s okretanjem? Dali vjezbate i poticete okretanje? Mi vjezbamo, ali Iris jednostavno nece, lijepo odize nogice, kad ju krenem rotirat lijepo krene s nogicom, ali sama ni ne pokusava, lezi na podlozi, vrti glavicom, odguruje se, ali rotirat se ni ne pokusava. Kad ju rotiram na trbuscic lijepo drzi glavicu, i onda kad joj dosadi samo obje rukice stavi prema iza i klacka se ko balans ploca. 🤦🏻‍♀️


    U redu je vježbati, ali nemoj brinuti. I sama s Liviom redovito vježbam.
    Rotacije se događanu od 4 do 6 mj. Tako da, ima još dosta vremena do rotacija na trbuh i obrnuto.

    [lilypie.com]

  • Avatar SamoMalo

    SamoMalo

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Ja sam koristila blw i generalno mi je super za lijene poput mene 
    Dakle, prvo sam uvela par povrca (tikva, batat npr.) i par vocki. Nisam uvodila po 3 dana nego jedan. Onda zitaricu (npr zobene) i meso. I to vam je to  za dorucak dobi zobene plus voce a za rucak povrce i meso.
    Npr nama radim piletinu i krumpir i povrce u pecnici. Njemu samo odvojim, pokapam maslinovo ulje i zarolam u papir za pecenje onako ko bombon i tjt. Ili kuham nama juhu i prije zacina izvadim kuhamo meso i npr brokulu. I onda nama zacinim. Tako ne kuham duplo nego sto i nama. 
    Voce dam za dorucak, sirovo, i s vremenom pojacam sa zobenim. 
    Brzo sam uvela i jogurt i jaja i onda je stvarno lagano.
    Zagrcavanja se ne morate bojati ali beba stvarno mora imati dobru kontrolu trupa po meni.

    [lilypie.com]

  • Avatar Mišić

    Mišić

    Broj poruka: 680

    Prijavi adminu

    Sanjarka daaa,velika je!  ali moja baba je isto rekla da joj se čini da je malo dobila u 2 mjeseca 
    AD - mi smo isto na Novalacu 1, kaka svaki dan..
    Leah - ajmee!  i ja bih isto tražila drugo mišljenje.
    ———-
    Dohrana - sa starijim sam krenula s kašicama i onda lagano prelazila na grublju teksturu, komadiće i finger food, a isto namjeravam i s njom. Što se tiče blw-a, jako je važno da naučite razliku između zagrcavanja od kojeg se beba sama oporavi i gušenja gdje trebate intervenirati. Slažem se sa samo.malo -beba treba imati dobru kontrolu trupa. Ježim se od videa u kojem bebu od 6 mj koja se nije sama posjela strpaju u hranilicu (krcat ig takvih primjera).
    Dobro vam je i Angelly napisala - naravno da bebi možete svašta uvesti, ali kasnije će to dijete jesti što i vi. Dodala bih da se koncentrirate na sezonsku ponudu voća i povrća i sve će biti super.  Kad sam sa sinom kretala u avanturu dohrane, u jednu sam bilježnicu (nakon pomnog istraživanja, hahaha) pisala prikladne namirnice po mjesecima, vlastiti plan uvođenja i recepte tako da mi je sve na jednom mjestu i sad ću se isto njome poslužiti. 
    Krećemo papati par dana prije punih 6 mj i prvu ću joj uvesti muškatnu tikvu, pa batat, jabuku i neku žitaricu. i još nešto: nemojte se bojati nereda, dajte bebi da sama istražuje ručicama, nemojte ju stalno brisati i slobodno i njoj dajte jednu žlicu u ručicu. 

    [lilypie.com]

  • Mia38

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Leah

    Mislim da je Mia pisala da idu gastroenterologu radi grcica i prdenja, ste bili? To na tvoju incijativu ili pedijatrica preporucila? Kako ti kaka? Mi isto jako puno prdimo i mucimo se da prdnemo, malo kapi pomazu i vjezbice, kad kaka to njoj bude bas bolno, tako mi djeluje, cesto ju onda skinem iz pelene i stavim u polozaj za kakanje pa se pokaka. Pedijatrica nam kazr da je to sve oke, da se crijeva do treceg mjeseca jos razvijaju.


    Bili…na moju inicijativu jer  mi ga je tesko gledat kako se muci svaki dan oa sam mislila cut nesto novo al nis  novoga… ili je alergija na pkm ili je taj nerazvijen probavni sustav. napravili smo test na alergijei to je to.. kao dok ne pređemo na krutu hranu ta napuhnutost moze trajat.

  • Mia38

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    E da, i udvostrucio je porođajnu tezinu. Ima skoro 7 kila! A nema jos 3 mjeseca (za 5 dana). I 63 cm. Ima li koja veca beba od nas?

  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Natalija91

    Ljesnjak

    Kakve su vase bebice s okretanjem? Dali vjezbate i poticete okretanje? Mi vjezbamo, ali Iris jednostavno nece, lijepo odize nogice, kad ju krenem rotirat lijepo krene s nogicom, ali sama ni ne pokusava, lezi na podlozi, vrti glavicom, odguruje se, ali rotirat se ni ne pokusava. Kad ju rotiram na trbuscic lijepo drzi glavicu, i onda kad joj dosadi samo obje rukice stavi prema iza i klacka se ko balans ploca. 🤦🏻‍♀️

    U redu je vježbati, ali nemoj brinuti. I sama s Liviom redovito vježbam.
    Rotacije se događanu od 4 do 6 mj. Tako da, ima još dosta vremena do rotacija na trbuh i obrnuto.


    Hvala za ohrabrenje…❤

    [lilypie.com]

  • Avatar SamoMalo

    SamoMalo

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Mi vjezbamo kod fizioterapeuta po bobathu, jos se ne okrece na bok ali to nije jos ni nuzno. 

    Kilzom je na 7.500, duzinu ne znam ali sigurno preko 65cm, nosi robu 74 jer mi je 68 samo preskocio, nosio mozda 2 tjedna. To mi je jako cudno jer mi je stariji sitni sitni. S godinu dana je imao 9 kila i nosio 80, a sad imam ovu gromadu 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.