🍁 Jesenske bebe 2021. 🍁

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar CarpeDiem.

    CarpeDiem.

    Broj poruka: 859

    Prijavi adminu

    Endzrue

    SamoMalo

    Ja sam koristila blw i generalno mi je super za lijene poput mene
    Dakle, prvo sam uvela par povrca (tikva, batat npr.) i par vocki. Nisam uvodila po 3 dana nego jedan. Onda zitaricu (npr zobene) i meso. I to vam je to za dorucak dobi zobene plus voce a za rucak povrce i meso.
    Npr nama radim piletinu i krumpir i povrce u pecnici. Njemu samo odvojim, pokapam maslinovo ulje i zarolam u papir za pecenje onako ko bombon i tjt. Ili kuham nama juhu i prije zacina izvadim kuhamo meso i npr brokulu. I onda nama zacinim. Tako ne kuham duplo nego sto i nama.
    Voce dam za dorucak, sirovo, i s vremenom pojacam sa zobenim.
    Brzo sam uvela i jogurt i jaja i onda je stvarno lagano.
    Zagrcavanja se ne morate bojati ali beba stvarno mora imati dobru kontrolu trupa po meni.

    Tako sam i ja. Odmah sa 6 mj samo blw. Malena mi sve jede, sve voli. Propričala rano. Jede sama, nemamo apsolutno problema s jelom. Doma se jede zdravo, u vrtiću tijesto i meso… Užasan menu za djecu u razvoju al štat. Doma nadoknadimo.
    Da da nama 5mj veeeeeć.. Krenut ćemo sa 6 i vjerojatno butternut tikva ili brokula ili tikvica ili cikla, ugl povrće pa žitarice pa voće pa kombinirati.. Sa 6 početak sa 8 uvodit drugo obrok sa 10 treći obrok i s godinu ubacit i međuobroke. Moja je bila alergična na par namirnica.


    …Ja starijoj spremam svaki dan  svjez ručak i dorucak za vrtić . Nisam zadovoljna isto hranom u vrtiću kao ni ti. Ako saberem 5 dana pa mjesec,  pa koliko je to ukupno godišnje…😀 niti malo mi se ne dopada da nadoknađujem kući ništa,  kada su temelji već dobro poljuljani u vrticu i svakodnevni. Radije se ja malo pomucim jutri 🙈

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Sanjarka88

    Sanjarka88

    Broj poruka: 15651

    Prijavi adminu


    Hello girls 😊

    Da natipkam koju dok malac spava ( na meni naravno 😅) danas je ajme razdrazljiv 🤦🏻‍♀️
    3. Minić slavimo već 🥰 pa da pustimo koju slikicu 🥰
    https://ibb.co/Fg1sqcX [ibb.co]
    https://ibb.co/DLygb8Q [ibb.co]
    https://ibb.co/D4kLQZ1 [ibb.co]

    Mjerila sam ga kući i ima nekih 5200g i 62-63cm  . Maneken moj 😊

    Dohrana kako se sve mjenja tako i to, pa mi prijasnja iskustava nista ne znače. 
    Ovaj put u odnosu na prosla 2 necu krenut prije 5mj.
    Posebna kuhala nemam i neću ni kupovat. 
    Voćne kupovne kasice ce dobivat kad nemam bolju ideju tj sezonsku dostupnost namirnica a povrće i meso sama spremam u skladu sa onim sta mi jedemo taj dan samo naravno prilagodjeno 
    Nego, do koje dobi trebaju imati uvedena 3 kruta? 
    Motorika - dize glavu lipo na trbuhu, vrti je bez problema na sve strane, rukama lovi igračke tj nezgrapno ciljano mlatara po njima. Jos se ne okreće na bok, ne stavlja igračke u usta samo šake …kako ostali bebači koji su oko 3mj po tom pitanju?
    Leah pre slatka je 🥰
    Jackie tako i moj. Toliko voli tu bocu da svaki put suze krokodilske kad je kraj 🤣 i on se odmah smiri kad ga podignem i dam mu dudu.
    Ljesnjak bezvezna je ta pedijatrica, nek ti pokaze literaturu po kojoj se dijete od 5mj mora obavezno rotirati 🙄
    Mišić hahaha baba ko baba 🤣
    Iris sretan 5. Minić 💜💜🥰 Lorre i nasem vršnjaku Niki veliki 3. 💙🎉📸

    “ S ljubavlju neba stvarao te Bog ”💜💙💙

    [tickerfactory.com]

    🌈 Lista jesenskih beba na 407. Str. 🌈

  • Avatar bumac95

    bumac95

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Sretni vam minici Curke ❤️
    Luki je med medeni. Bas maneken :D 
    Mislim da dohrana ide 6-8-10 ako se ne varam. Znaci svaka dva mjeseca jedan novi obrok (nek me ispravi neko ako sam u krivu).

    💙 Leon, 07.02.2017. 💙
    💙 Niko, 16.09.2021. 💙

  • sunce7

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Sanjarka koji sarmer😍😍

    [lilypie.com]

  • Avatar Ljesnjak

    Ljesnjak

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Sanjarka hvalaaa…presladak je Lukica.
    Sretan minic njemu i Niki…pa nase bebice su sve vece, to vrijeme leti.
    (Da pedijatrica je eto tako, i to nije bilo s 5.mj nego s 4, a s 2 nam je pak rekla da ima previse kila..🤣 uvijek nesto). Sada ima 61 cm i 6770g…niska na mamu. 🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar Tracy_

    Tracy_

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    bumac95

    Mi smo kilažom daleko ispod svih 😂
    6,100 sa puna 4 mjeseca 😅
    Sto se tiče dohrane, većinu se slažem sa vama. Živim u centru Rijeke - domaće nemam. U tržnicu sam se vise puta razočarala (većina preprodavači). Kupim u lidlu dosta voća i povrća s oznakom bio (radi li oznaka neku razliku iskreno nemam pojma). Uvodit ću po tri dana preventive radi. Kuhalo sam imala sa sinom i sto se mene tiče bačene pare. Koristila sam da par mjeseci i poklonila ga dalje 🙄😅 kako sebi ujutro stavim kavu, tako stavim i njemu voće/povrce kuhat i kasnije samo procijedim i izblendam. Blw metoda mi je odlična, ali ja sam po prirodi paničar i ne mogu se zamislit da mu dajem komade 😩 jednostavno ne mogu evo. Stariji sin od 5 godina i dalje nesmije jest kokice/tvrde bombone/žvakaće jer mi se glavom vrti kako će se ugušit. Luda sam znam 😅
    Uglavnom, da ne dužim previše. Cure su predložile dvije grupe koje su zbilja dobre i može se naći masu korisnih savjeta. Neki su naravno i prenapuhani kao i u većini “specijaliziranih” grupa, al na nama je da vidimo šta nam od toga odgovara :D


    Niste ispod svih, ima nas i lakših :D

  • Avatar Tracy_

    Tracy_

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    buhtlica34

    Carpe, moja sućut, držite se, pretužno je to..
    Vezano za dohranu, znam da je 4 Mjeseca prerano, ali zašto sa 5 nije preporučljive krenuti? Ne znam ništa o tome, nisam uopće to još počela proučavati, pa čisto da znam..
    Tracy_ hoćeš ponovno ići capnut resicu ili ćeš čekati da poraste? Spremljene su vježbe 😎
    Nisam upamtila tko je pisao, ali ja Mili u zadnje isto dajem obe sise, a preko podne joj ubacim bocu. Čini mi se da mi količina mlijeka opada i da joj nije dovoljno, iako ona redovno bljucne nakon podoja, pa onda ne znam ni šta da mislim.. Sinoć sam joj npr dala da doji, pa je nakon toga popila 150 ml boce i onda opet cicu jer me grebala I plakala za još. Znači mala se najela ko prasica ljudi moji, ja nisam mogla vjerovati koliko je pojela. Čak nije ni bljucnula nakon toga previše..
    Leah, tako nekako je i kod mene, svako malo jede. Eto jedino preko noći nije tako, nego se budi jesti 2 puta.


    Nisam sigurna. Možda i odem opet u savjetnice da mi je pregleda. Još nije eskalirala situacija.

  • Avatar Tracy_

    Tracy_

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Sutra nam je sistematski sa 4 mjeseca i 5 dana. Dobit ćemo druge doze cjepiva, odlučili smo se da nećemo doplatit za cjepivo za Rotu s obzirom na njeno bljuckanje, po preporuci pedijatrice koja kaže da s obzirom da nemamo doticaja baš s vrtićkom djecom dok je ovako mala radije bi preskočili da ne opterećujemo njen želudčić.
    Po vagi doma imamo drito 6 kila, sa dva mjeseca smo imali 4.9 u nje na vaganju. 15.02. nam je kontrola u gastroenterologa.
    Njoj je bljuckanje malo bolja situacija ali problem je šta je sad zeza tihi refluks i žgaravica koja mi je budi stalno. Budi se noću uplakana, budi se grčeći dok je u snu ne podignem da se smiri, nekad bljucne nekad ne, cila se okreće na drob u snu i onda počne plakat i to je probudi.. zadnja dva tjedna horor, sad jel to žgaravica, regresija sna s 4 miseca ili nešto treće, ne znam, ali ona duže od 2h u komadu ne spava. Da ne govorim da se budi u 6 ujutro kad god legli, u 19 ili 22. I nikad ne znan ha zadnje spavanje jel nepanje ili noćno spavanje. Ma užas. A tako dobro je krenilo, imala je bio ritam od starta noć/dan, unatoč refluksu, unatoč nespavanju po danu od muke od refluksa, i sad ovo…

  • Avatar bumac95

    bumac95

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Zao mi je Tracy. Nadam se da će, ako je regresija, brzo proc :/ 
    Vi nas pratite u stopu. Mi smo isto s dva mjeseca imali 4.9, i sad s 4 6,1 :D

    💙 Leon, 07.02.2017. 💙
    💙 Niko, 16.09.2021. 💙

  • Avatar Tracy_

    Tracy_

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    bumac95

    Zao mi je Tracy. Nadam se da će, ako je regresija, brzo proc :/
    Vi nas pratite u stopu. Mi smo isto s dva mjeseca imali 4.9, i sad s 4 6,1 :D


    Daaa, imaju Niko i mala T sličnosti, skužila san ja još neke stvari 😁 ako mi sutra kaže da je 6.1 bit će mi presmišno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.