Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    Frajla

    felicita28

    A sta on mi to kao moze pokloniti, tj. Da koristim umjesto njega? Onda u biti taj porodiljni traje malo vise od godine dana ako se otvara 26/45 dana prije termina, a onaj prvi dio se racuna do 6. Mjeseca bebinog zivota i drugih 6 mjeseci rodiljnog dopusta ako sam dobro skuzila?

    Tocno, traje 28/45 dana prije termina i zavrsava malo prije 1 rodendana (za prvo dijete, osim u slucaju produzavanja)
    Prvih 6 mj je rodiljni dopust, to je tvoje (iako moze dio muzu prepustiti)
    Drugo dio se zove roditeljski dopust, 4 mj imas ti, 4 otac. Ako netko od vas zeli drugome prepustit (pokloniti) dio, moze max 2 mj. 2 su za svakog neprenosiva, mogu se iskoristiti do djetetovih navrsenih 8 god ili propadaju. Npr ako tebi muz pokloni 2 ti onda imas 6+6 i njemu ostaju 2 mj ako ce nekad koristiti


    Hvala ti, super si to objasnila :)) ko zna da li to moj muz moze koristiti jer je pomorac. Vjerojatno ne, jer pomorci i obitelji pomorca nemaju nikakva prava u Hrvatskoj 😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Avatar PatyDi

    PatyDi

    Broj poruka: 1749

    Prijavi adminu

    Ja sam se sva pogubila s ovim porodiljnim kak sve više čitam  Zato idem pomalo, kad mi se bliži neka promjena, odem do hzzo i pitam… 
    Htjela sam i ja spomenuti ovo s djetetom na podu, ali reko nije tema, ali isto ga planiram držati najviše dolje na nekoj podlozi jedino ne znam koliko je pametno i koliko bi mu bio zanimljiv baby gym ili nešto što visi iznad njega… 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Dinah

    Frajla

    Pikulica19

    Ayla dobro jutro 🥰
    XoXo dobro nam dosla 🤗

    Evo imam ja jedno diskutabilno pitanje i vjecito se borbe lome oko toga.
    Hodalica da ili ne?

    Ja sam protiv hodalica, lezaljki, ljuljacki i svih piz****
    Al dobro, moja odluka, svatko za sebe odlucuje.
    Umrla sam od smjeha kad sam jednom rekla da nece mali u hodalicu, pa me ta osoba zbunjeno pitala kak ce onda nauciti hodati 🤪
    Dijete sam drzala na podu i mislim da je za razvoj najzdravija tvrda ravna podloga. Od ovih pomagala ne vidim apsolutno nikakve korsiti…
    Za cipelice se slazem vecinom, cvrsta peta i fleksibilno kod prstiju. Obavezno kozni ulozak. Starke i slicne gluposti mu ne obuvam (iako smo ih dobili). Jedino sto im ne treba anatomsku ulozak unutri, bebe imaju ravna stopala i to je normalno, luk se razvija s vremenom i tu ulozak ne pomaze. Također na za orvih par velicina nisam za nasljedivanje cipelica, jer se nogica jos oblikuje i nije dobro ako su vec razgazene po tudoj nozi.
    A opet, uz svu lovu koju dajem za cipelice, mislim da je najbolje biti bos. Doma je uglavnom bos (stavim mu carapice s onim gumicama dolje), a i vani ako je neka prilika (tipa brat ima divan travnjak ko iz americkih filmova 🤗), po betonu i parkicu naravno ima cipelice.

    Izbrisalo mi je post, ali to je to, sve si rekla, dijelim isto misljenje!
    Moja curka je po doma bila bosa do godine i pol. Za van Clarks cipelice. Odlicne, kozne, a nisu anatomske kao chicco, ciciban itd. Ne znam jel ih ima u hrv za kupiti negdje? Koje si ti kupovala, Frajla?
    Hodalicu smo s drugim djetetom povremeno kod bake koristili. Dobili smo neki autic juric. Ali minimalno, neka 2 mj do cca 10 mj starosti. Kasnije je imao guralicu koju je naguravao dok nije samostalno prohodao. Oboje puzali i najvise bili po podu. Meni je to zakon. Tatami strunjace su velike i super ako bas netko ne zeli da bude ‘goli’ pod 😅
    Mi ni ogradicu za stepenice nismo imali. To mi je falilo kad su skroz mali i tek pocnu puzati pa se svugdje penju. Stalno si na oprezu. Ali brzo su naucili.


    Google kaze da ima taj Clarks u west gate, nisam ga nikad vidjela, pa nemam pojma jel imaju za male…
    Slapice ima ciciban, a cipelice evo vec trece frodo jer imaju sire kalupe… je, oni imaju uloske, ali nema bas puno izbora, pa ajd


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DijMar

    Ja sam se sva pogubila s ovim porodiljnim kak sve više čitamZato idem pomalo, kad mi se bliži neka promjena, odem do hzzo i pitam…
    Htjela sam i ja spomenuti ovo s djetetom na podu, ali reko nije tema, ali isto ga planiram držati najviše dolje na nekoj podlozi jedino ne znam koliko je pametno i koliko bi mu bio zanimljiv baby gym ili nešto što visi iznad njega…


    Negdje izmedu 2 i 3 mj ti pocnu gledati te igrackice (sto sarenije to bolje), kasnije ih pocnu udarati, pa onda vuci…. naravno, nece se dijete samo igrati s tim pol sata, pogotovo na pocetku. Al meni je to super stvar i duuuugo samo ga korsitili. Na mom se i ti lukovi mogu spustiti, pa bebu stavim na truh da se igra s igrackicama. A i na samoj podlozi ima svasta nesto, neka kao trava sto šuška, pa ribica koja svira kad se stisne i tak


  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Da se malo javimo bebac i ja… Bili smo na rucku kod sestricne papali smo finuuuu teletinu mmmmm i finog kolaca poslje.. I naravno mamika malo pila radlera i beban odma poludio svi su se smijali koliko mi se micao stomak… Inace poslje klope se javlja i u drustvu a danas je to dvoje bilo u kombinaciji i bas je bio aktivan… Sad dosli kuci i odmaramo a kasnije cemo probat malo voziti biciklu da vidimo jel nam ide to jos.. 

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Manich

    Da se malo javimo bebac i ja… Bili smo na rucku kod sestricne papali smo finuuuu teletinu mmmmm i finog kolaca poslje.. I naravno mamika malo pila radlera i beban odma poludio svi su se smijali koliko mi se micao stomak… Inace poslje klope se javlja i u drustvu a danas je to dvoje bilo u kombinaciji i bas je bio aktivan… Sad dosli kuci i odmaramo a kasnije cemo probat malo voziti biciklu da vidimo jel nam ide to jos..


    Ti bas izazivas vraga, kazes da te cesto dolje boli i presjeca. Neki dan isto citav dan i sad bi na bicikl. 🤪🤪🤪🤪 Zeno mani se sranja, bit ce vremena i za bicikl i bazene i ostalo….. Cuvaj to maleno u sebi 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar PatyDi

    PatyDi

    Broj poruka: 1749

    Prijavi adminu

    Julie

    Manich

    Da se malo javimo bebac i ja… Bili smo na rucku kod sestricne papali smo finuuuu teletinu mmmmm i finog kolaca poslje.. I naravno mamika malo pila radlera i beban odma poludio svi su se smijali koliko mi se micao stomak… Inace poslje klope se javlja i u drustvu a danas je to dvoje bilo u kombinaciji i bas je bio aktivan… Sad dosli kuci i odmaramo a kasnije cemo probat malo voziti biciklu da vidimo jel nam ide to jos..

    Ti bas izazivas vraga, kazes da te cesto dolje boli i presjeca. Neki dan isto citav dan i sad bi na bicikl. 🤪🤪🤪🤪 Zeno mani se sranja, bit ce vremena i za bicikl i bazene i ostalo….. Cuvaj to maleno u sebi 😊


    Ja sam je jučer sjetila za bicikl ups 

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    DijMar

    Julie

    Manich

    Da se malo javimo bebac i ja… Bili smo na rucku kod sestricne papali smo finuuuu teletinu mmmmm i finog kolaca poslje.. I naravno mamika malo pila radlera i beban odma poludio svi su se smijali koliko mi se micao stomak… Inace poslje klope se javlja i u drustvu a danas je to dvoje bilo u kombinaciji i bas je bio aktivan… Sad dosli kuci i odmaramo a kasnije cemo probat malo voziti biciklu da vidimo jel nam ide to jos..

    Ti bas izazivas vraga, kazes da te cesto dolje boli i presjeca. Neki dan isto citav dan i sad bi na bicikl. 🤪🤪🤪🤪 Zeno mani se sranja, bit ce vremena i za bicikl i bazene i ostalo….. Cuvaj to maleno u sebi 😊

    Ja sam je jučer sjetila za bicikl ups


    Ja se bas plasim toga, pogotovo sto je onda pritisak na trbuhu i zdjelici jer si skvrcen zbog volana i taj glupi neudoban sic. Ja obožavam rolanje ali eto nisam stala na niih u trudnoci jer me strah da ne padnem. Mislim nisam pala od kad sam bila mlada ali nikad ne znaš.

    [lilypie.com]

  • ReginaP

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    Vidis ja cim sam ostala trudna na prvom pregledu mi je gin rekla da zaboravim na bicikl, nisam ni pitala zasto

    [lilypie.com]

  • Avatar PatyDi

    PatyDi

    Broj poruka: 1749

    Prijavi adminu

    Ma i ja kazem da treba pitati sve vezano uz fizicke aktivnosti. Ja se osjecam dobro i imam zeleno svijetlo od gin…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.