Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Ja sam protiv hodalice jer dijete nema koristi od toga. Da, svi smo mi bili u tome, ali cemu? U hodalici sjedi i gura se samo prsticima, a to nije prirodan nacin hodanja… a k tome kad se pocne dizati na noge postoji mogucnost od prevrtanja…ali to je moje misljenje

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Moj necak je bio u hodalici i to bas tako malo skroz dok mama kuha ili nesto i super je pomoglo mami i njemu bilo zabavno, a kicmica i sve ostalo mu se lijepo razvilo. Jako je spretan za svoju dob i uredno se razvija.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    XoXo


    Mame s iskustvom, kakvu kadicu kupiti? Želim nesto na duži period. Možda ona veća najobičnija, i umetak koji se stavi u nju?

    Što se mene tice, za sada (ulazim u 28.tjedan) osjećam se dobro. Izbjegavam napore, odmaram, dižem noge, lijepo spavam, čak ne idem toliko često na zahod, dobila sam 9kg (moglo je i manje obzirom na moji 164cm i startnih 64kg), trbuh mi je onako dosta veći ako se mjerim s drugim trudnicama. Pijem vitamine, stavljam Utrogestan po preporuci ginekologa. Često oboje zaboravim, nadam se da ne stetim previše time bebici. Beba je aktivna, posebno nakon ručka, popodne i pred spavanje. Glavica je na zadnjem pregledu bila dolje, posteljica sprijeda. Trbuh se često napuše, pretpostavljam da se guzom miče. I češće ga osjetim s desne strane, valjda je to u redu.
    Na zadnjem pregledu je bebač bio napredniji dva tjedna u odnosu na moje tjedne i vec je imao 1200g. Ginekolog nije ništa komentirao, nasmijao se i rekao da ce biti veća beba pa se ne zelim opterećivati. Smatram da je nesto loše, stručan je i valjda bi reagirao i slao me na dodatne pretrage. A uzimam uvijek i u obzirom nepreciznost pri mjerenju. Sad cu početkom kolovoza na kontrolu ovdje na moru pa ću vidjeti kakvo je stanje.


    Meni je super obicna veca kadica. Imam tu veliku doma i manju kod svojih. Kod manje je problem sto je jedno vrijeme bila  premala, jedno mjesec-dva dok mali nije poceo sjediti. Umetak onaj za lezanje smo kupiti, na kraju nikad nismo korstili 🙈
    Ikeina je recimo dosta kratka, iako sam prvotno bila nju napikirala
    Anatomske kadice su meni bezveze, nit beba moze mahati nogicama normalno nit se mogu igrati kad su veci u njoj…


  • Avatar LollyBB

    LollyBB

    Broj poruka: 337

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Ma da pikulice, ionako sve dodje na svoje prije ili kasnije.
    Gdje preporucateu Zg preko Hzzo raditi ogtt? Di mozemo u miru sjediti i da je klimatizirano ili takvo sto ne postoji?


    Prvi put sam radila u Petrovoj, drugi na Vuk Vrhovcu i to kad je već bilo vruće. Ok je tamo, imaš se gdje maknut da nisi u najvećoj gužvi ispred laboratorija. Dan prije sam jela normalno, ali sam ipak pripazila da ne žderem tonu slatkiša.  Mislim da iza 7 navečer nisam jela. Ujutro malo vode. U Petrovoj su mi rekli da mogu piti vodu između vađenja, a na VV da ne pijem, osim ako baš ne mogu izdržati. Tamo stave i limun, rekla bih tako da mi nije bilo strašno. Isto tako na VV je vađenje krvi bilo bez podlijeva, za razliku od Petrove nakon koje su mi ruke izgledale užasno. Možda je slučajnost, ali to je moje iskustvo. :)

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    felicita28

    Od kada nam se racuna porodiljni? Znam da pocinje 45 dana prije termina ali da li ta godina dana pocinje od onda ili od dana kada je rodeno dijete?


    Od datuma rođenja. S tim da ti je orvi dio bas 6 mjeseci, tj do napunjenih djetetovih 6 mjeseci. Drugi dio (bez obzira u kojoj kombinaciji ti i muz koristite) se racuna 1 mjesec=30 dana. Tako da to nije bas do rodendana, nego koji dan ranije zavrsi, ovisno koje mjesece zakacis
    Za zaposlene-kada otvoris porodiljni (45/28 dana prije) ne treba se javljati proslije rodenja. Nego kad djete napuni oko 5 mj ides u hzzo produziti, poneses kopiju rodnog lista i muza ako ti on treba pokloniti 2 mjeseca


  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Mi nismo koristili hodalicu s prvim djetetom, ne planiramo ni sada. Ja osobno ne vidim koristi a znam nekoliko slucajeva gdje se dijete prevrnulo. Imali smo ogradicu i tu bi se dijete super zabavilo dok nesto obavljam po stanu

    [lilypie.com]

  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    A sta on mi to kao moze pokloniti, tj. Da koristim umjesto njega? Onda u biti taj porodiljni traje malo vise od godine dana ako se otvara 26/45 dana prije termina, a onaj  prvi dio se racuna do 6. Mjeseca bebinog zivota i drugih 6 mjeseci rodiljnog dopusta ako sam dobro skuzila?

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Pikulica19

    Ayla dobro jutro 🥰
    XoXo dobro nam dosla 🤗

    Evo imam ja jedno diskutabilno pitanje i vjecito se borbe lome oko toga.
    Hodalica da ili ne?


    Ja sam protiv hodalica, lezaljki, ljuljacki i svih piz****
    Al dobro, moja odluka, svatko za sebe odlucuje.
    Umrla sam od smjeha kad sam jednom rekla da nece mali u hodalicu, pa me ta osoba zbunjeno pitala kak ce onda nauciti hodati 🤪
    Dijete sam drzala na podu i mislim da je za razvoj najzdravija tvrda ravna podloga. Od ovih pomagala ne vidim apsolutno nikakve korsiti…
    Za cipelice se slazem vecinom, cvrsta peta i fleksibilno kod prstiju. Obavezno kozni ulozak. Starke i slicne gluposti mu ne obuvam (iako smo ih dobili). Jedino sto im ne treba anatomsku ulozak unutri, bebe imaju ravna stopala i to je normalno, luk se razvija s vremenom i tu ulozak ne pomaze. Također na za orvih par velicina nisam za nasljedivanje cipelica, jer se nogica jos oblikuje i nije dobro ako su vec razgazene po tudoj nozi.
    A opet, uz svu lovu koju dajem za cipelice, mislim da je najbolje biti  bos. Doma je uglavnom bos (stavim mu carapice s onim gumicama dolje), a i vani ako je neka prilika (tipa brat ima divan travnjak ko iz americkih filmova 🤗), po betonu i parkicu naravno ima cipelice.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    felicita28

    A sta on mi to kao moze pokloniti, tj. Da koristim umjesto njega? Onda u biti taj porodiljni traje malo vise od godine dana ako se otvara 26/45 dana prije termina, a onaj prvi dio se racuna do 6. Mjeseca bebinog zivota i drugih 6 mjeseci rodiljnog dopusta ako sam dobro skuzila?


    Tocno, traje 28/45 dana prije termina i zavrsava malo prije 1 rodendana (za prvo dijete, osim u slucaju produzavanja)
    Prvih 6 mj je rodiljni dopust, to je tvoje (iako moze dio muzu prepustiti)
    Drugo dio se zove roditeljski dopust, 4 mj imas ti, 4 otac. Ako netko od vas zeli drugome prepustit (pokloniti) dio, moze max 2 mj. 2 su za svakog neprenosiva, mogu se iskoristiti do djetetovih navrsenih 8 god ili propadaju. Npr ako tebi muz pokloni 2 ti onda imas 6+6 i njemu ostaju 2 mj ako ce nekad koristiti


  • Avatar Dinah

    Dinah

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Frajla

    Pikulica19

    Ayla dobro jutro 🥰
    XoXo dobro nam dosla 🤗

    Evo imam ja jedno diskutabilno pitanje i vjecito se borbe lome oko toga.
    Hodalica da ili ne?

    Ja sam protiv hodalica, lezaljki, ljuljacki i svih piz****
    Al dobro, moja odluka, svatko za sebe odlucuje.
    Umrla sam od smjeha kad sam jednom rekla da nece mali u hodalicu, pa me ta osoba zbunjeno pitala kak ce onda nauciti hodati 🤪
    Dijete sam drzala na podu i mislim da je za razvoj najzdravija tvrda ravna podloga. Od ovih pomagala ne vidim apsolutno nikakve korsiti…
    Za cipelice se slazem vecinom, cvrsta peta i fleksibilno kod prstiju. Obavezno kozni ulozak. Starke i slicne gluposti mu ne obuvam (iako smo ih dobili). Jedino sto im ne treba anatomsku ulozak unutri, bebe imaju ravna stopala i to je normalno, luk se razvija s vremenom i tu ulozak ne pomaze. Također na za orvih par velicina nisam za nasljedivanje cipelica, jer se nogica jos oblikuje i nije dobro ako su vec razgazene po tudoj nozi.
    A opet, uz svu lovu koju dajem za cipelice, mislim da je najbolje biti bos. Doma je uglavnom bos (stavim mu carapice s onim gumicama dolje), a i vani ako je neka prilika (tipa brat ima divan travnjak ko iz americkih filmova 🤗), po betonu i parkicu naravno ima cipelice.


    Izbrisalo mi je post, ali to je to, sve si rekla, dijelim isto misljenje! 
    Moja curka je po doma bila bosa do godine i pol. Za van Clarks cipelice. Odlicne, kozne, a nisu anatomske kao chicco, ciciban itd. Ne znam jel ih ima u hrv za kupiti negdje? Koje si ti kupovala, Frajla? 
    Hodalicu smo s drugim djetetom povremeno kod bake koristili. Dobili smo neki autic juric. Ali minimalno,  neka 2 mj do cca 10 mj starosti. Kasnije je imao guralicu koju je naguravao dok nije samostalno prohodao. Oboje puzali i najvise bili po podu. Meni je to zakon. Tatami strunjace su velike i super ako bas netko ne zeli da bude ‘goli’ pod 😅
    Mi ni ogradicu za stepenice nismo imali. To mi je falilo kad su skroz mali i tek pocnu puzati pa se svugdje penju. Stalno si na oprezu. Ali brzo su naucili. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.