Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Curke sretno sutra na pregledu
    DijMar bas sam ono 🙈🙈🙈 tek iduce godine sjeda to ja se vec vidjela u nekom shoopingu ko manijak  😅😅😅😅

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Bok cure, sorry što upadam ovako nenajavljo, ali pratim vas već duže vrijeme.  vidim ovdje ima već iskusnih mama, pa da priupitam ako je netko možda koristio kišobran kolica od 0+, koja bi preporučio? Sve nešto gledam ova 3u1 kolica, em su skupa, em mi je termin u 9 mj, dok prođe onih 40 dana babinja, dolazi zima, pa je upitno koliko ću moći van s bebom u šetnju, tako da bi kolica uglavnom stajala u autu, pa tražim neka da su lagana i sklopiva jednom rukom po mogućnosti  
    I da, vidjela sam da ste pitale za žgaravicu, ja sma probala Reflustat (to je kao neki gel u vrećicama - kupuje se u ljekarni cca 70kn), namjenjen je za trudnice, možete probat s tim, ali upozoravam vas da je odvratan okus 

    [lilypie.com]

  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Manich

    Curke ja sutra u 13h idem na pregled i uzv.. I cini mi se da cu morat doktorici skrenut paznju na to da cim duze hodam ili nesto malo radim po kuci osjecam pritisak dolje kao da mi je beba jako nisko. Ja se u to bas ne razumijem ali po svemu mi nekako mirisi kako bi mi mogla reci da nosim nisko jer i bebu kad se mice osjecam uvijek nize najvislje bude oko pupka… I sad me malo panika hvata jer nebi voljela da imam problema s tim.. Sta vi mislite zenice koje nosite nisko jesu vam takvi simptomi kao sto mene pate.. I uz sve to mi svi govore kako uopce nemam velik stomak sto im je cudno s obzirom da sljedeci tj ulazim u 6 mj trudnoce..


    Ja nosim nisko i uz to mi je i cerviks smekšan i skraćen. Od početka trudnoće mi je taj pritisak dolje i mokrenje svakih pola sata, sada pogotovo a što će tek biti ne znam. Tek sam sad u 23 tt i žulja me dok hodam ,dok sjedim ,dobro je samo dok ležim. Nisko nošenje vam ne mora značiti i neka opasnost,ne brinite.

  • Avatar Leona29

    Leona29

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Manich ja sam ti prvu curku nisko nosila i mirovala, a nikakav pritisak ni nista nisam imala nego mi je gin reko da je beba nisko.. Na kraju sam ju jos i prenijela 7 dana i isla na inducirani jer sam bila doslovno zabetonirana 🙄

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    ayla

    DijMar

    Ayla, zasto planiras mazati cijelo tijelo bebi?

    Hahahhaha dobro pitanje nezz dali se uopce maze pa pitam 😂😂😂


    Po meni nema potrebe mazati ako nije bas neka ekstreman situacija. Oni na pocetku izgledaju kao da im se guli koza, ali to nije suha koza, nego skoreno, eh opet zaboravih, onaj masni sloj koji imaju u maternici, i ne treba mazati jer je dobro da to sto duze bude na kozi, a krema/ulja to otope. A kasnije ako zelis ugrijes koju kapljicu bademovog ulja, pa malo izmasiras bebu. Ali ja to nisam bas radila, pogotovo po zimi, jer bez obzira sto ugrijem kupaonu na 25, bebi je opet hladno za biti gola duze vrijeme, pa sam gledala kako ga sto prije obuci


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Julie

    Curke jel itko zna dobivamo li povrat poreza ako smo na komplikacijama?


    Za povrat poreza zbrojis sve “prave” place isplacene u ovoj godini, podjelis ih na 12 mjeseci i gledas koliko bi platila poreza u tom slucaju. Ako ti kad podjelis na 12 ispadne (bruto) do 3600 onda ces dobiti sav porez koji si platila nazad.
    Ako radis samo kod jednog poslodavca i ako u ovoj godini nisi mjenjala posao onda bi ti to trebao poslodavac isplatiti u 12 mj.
    Ako ne onda dobijes tek nagodinu na ljeto


  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Frajla

    ayla

    DijMar

    Ayla, zasto planiras mazati cijelo tijelo bebi?

    Hahahhaha dobro pitanje nezz dali se uopce maze pa pitam 😂😂😂

    Po meni nema potrebe mazati ako nije bas neka ekstreman situacija. Oni na pocetku izgledaju kao da im se guli koza, ali to nije suha koza, nego skoreno, eh opet zaboravih, onaj masni sloj koji imaju u maternici, i ne treba mazati jer je dobro da to sto duze bude na kozi, a krema/ulja to otope. A kasnije ako zelis ugrijes koju kapljicu bademovog ulja, pa malo izmasiras bebu. Ali ja to nisam bas radila, pogotovo po zimi, jer bez obzira sto ugrijem kupaonu na 25, bebi je opet hladno za biti gola duze vrijeme, pa sam gledala kako ga sto prije obuci

    Hvala na savjetu ☺️

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Julie

    luce35

    Julie

    Curke jel itko zna dobivamo li povrat poreza ako smo na komplikacijama?

    Ako si imala barem jednu isplacenu placu u ovoj godini onda da.

    Pa imala sam u prvom mjesecu ali za 21 dan. Ostalih 10 je išlo na teret HZZO-a s obzirom da su mi otvorene komplikacije sa tim datumom
    DijMar meni je isto teškoj sagnuti se, perem ju u umivaoniku kad moram na brzini jer je dosta visok i tu još mogu ili odem kod frizera. Nagore mi je prat kosu kad se i tuširam, najjednostavnije je ali ja to tak ne volim……čudna sam biljka 😂🙈


    Mislis radila si 22 u 1 mj? Onda si ove god dobila placu za 12 od prosle god i za dio 1 mj 😉
    Dobis sav porez nazad

    Citam stranicu po stranicu, pa tako odgovaram, sorry na seriji postova 🙈
    Ja kosu perem iskljucivo dok se tusiram, mrzim parcijalno pranje bilo cega 😂
    Za lak se ne preporucuje, jer se neke komplikacije prvo vide na noktima jer poplave/poljubicaste. Ali sigurna sam da nebi bile prve na stolu s nalakiranim/geliranim noktima, pa kako zelite…


  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Frajla

    Julie

    Curke jel itko zna dobivamo li povrat poreza ako smo na komplikacijama?

    Za povrat poreza zbrojis sve “prave” place isplacene u ovoj godini, podjelis ih na 12 mjeseci i gledas koliko bi platila poreza u tom slucaju. Ako ti kad podjelis na 12 ispadne (bruto) do 3600 onda ces dobiti sav porez koji si platila nazad.
    Ako radis samo kod jednog poslodavca i ako u ovoj godini nisi mjenjala posao onda bi ti to trebao poslodavac isplatiti u 12 mj.
    Ako ne onda dobijes tek nagodinu na ljeto


    U firmi sam vec dvije i po godine, radim od pocetka na puno radmo vrijeme a sad ne znam sto ti je to prava placa? Kazem na komplikacijamasam od 21.1. tako da su mi ta 3 tjedna isplacena od poslodavca, a ostalih 10 dana od HZZO-a i svaki iduci mjesec dalje takoder na teret HZZO-a

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Frajla

    Julie

    luce35

    Julie

    Curke jel itko zna dobivamo li povrat poreza ako smo na komplikacijama?

    Ako si imala barem jednu isplacenu placu u ovoj godini onda da.

    Pa imala sam u prvom mjesecu ali za 21 dan. Ostalih 10 je išlo na teret HZZO-a s obzirom da su mi otvorene komplikacije sa tim datumom
    DijMar meni je isto teškoj sagnuti se, perem ju u umivaoniku kad moram na brzini jer je dosta visok i tu još mogu ili odem kod frizera. Nagore mi je prat kosu kad se i tuširam, najjednostavnije je ali ja to tak ne volim……čudna sam biljka 😂🙈

    Mislis radila si 22 u 1 mj? Onda si ove god dobila placu za 12 od prosle god i za dio 1 mj 😉
    Dobis sav porez nazad

    Citam stranicu po stranicu, pa tako odgovaram, sorry na seriji postova 🙈
    Ja kosu perem iskljucivo dok se tusiram, mrzim parcijalno pranje bilo cega 😂
    Za lak se ne preporucuje, jer se neke komplikacije prvo vide na noktima jer poplave/poljubicaste. Ali sigurna sam da nebi bile prve na stolu s nalakiranim/geliranim noktima, pa kako zelite…


    Da, tocno tako. Citava placa za 12 mj je sjela u sijecnju i u veljaci mi je sjelo za tih 21 dan

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.