Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Julie

    Manich

    Julie

    Manich

    Cure neka od vas je bas pisala da pije one vitamine iz dm-a ja pijem te jer tada kad sam trebala pocet piti nisam bas imala kunica da kupim neke bolje a sta mislite da sad kad dobijem novcice da se prebacim na neke bolje ili da samo uz ove kupim omegu jer nema omege u ovima… Pisale ste i te omega koje su dobre i kada se to pije jel trebam ja to vec piti ili sto? Jooj bas sam plava za te sve stvari i zaboravna..

    Evo ja ti mogu poslati Novalac, omega je vec u njima, zaista mi ih je zao baciti jer kostaju 120 kn

    Pa hajde moze ako nista drugo probam pa ako su mi dobre ja onda predjem na njih… Znate sta je meni jedna teta u ljekarnoj rekla da si u zadnjem tromjesečju kupim one linex tablete ono kao za probavu i da to pijem do poroda kao navodno neka istrazivanja pokazala da osim sto pomaze nama kao za probavu smanjuje rizik od oboljenja kod djece od nekih vrsta koznih bolesti.. E sad jel to istina ili nije nisam guglala jer tada kad mi je to rekla ja bila tek saznala za trudnocu al ono teta me zna privatno pa smo tak pricale o tome sta bi mogla uzimat a sta ne.

    Daj mi svoj mail pa ti se javim da znam di da saljem 😉


    shishmishka@hotmail.com evo izvoliii draga.. 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DijMar

    Mamite, da li su vam gin spomenuli trebate li i od kojeg tjedna brojati pokrete bebe? Mislim, meni se ne broji jer bih se full nabrojala 🤗


    Meni to nitko nikada nije rekao da treba raditi. Neke doktori kazu, neki ne. Ali nije da brojis cijeli dan, nego tipa jednom dnevno, poslije jela legnes na lijevi bok, cekas da se beba javi i onda ide neka fora sad jel tipa brojis udarce u 5 min ili mjeris koliko ce trebati na izbrojis 10 udaraca ili tak nesto. Ugl ako ces trebati objasni ti doktorica


  • Avatar Matea26

    Matea26

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Za pokrete bebe mi nije rekao da trebam brojati, ali malac se dosta mrdulja pa vjerujem da je sve ok. Nocas sam sanjala da sam rodila i kao ne sjecam se poroda ali je navodno prosao brzo😁. I sanjala sam da sam ga dojila i da nije bilo uopce neugodno kako ocekujem🤣. Hehehe, kako sama sebe smirujem u snovima🙃


    Ja sam isto sanjala dojenje i izdajanje i svasta nesto i opce nije bilo tako strasno hahaha 😁

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Hahhahah ako budem morala brojat i bude bebac bio kao jucer tko ce to nabrojati.. Bas me zanima hoce li i danas biti tako aktivan.. 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Jutreko i od mene. Vani je fino osvjezilo, ali mali mi je bolestan jos od subote, pa sam sa spavanjem na vi 😏
    Za sada mi je zeljezo ok, ni zadnji put hB nisam morala nista uzimati za to. Cure koje pijete željezo, svakako pratite ako budete dojile kako ce beba reagirati. Jedna cura iz grupe je imala velikih probelma, mala je imala uzasne grceve, a mjeseci su trebali da skuze da je od tog zeljeza sto ona uzima.
    Netko je pitao za magnezij, mislim da ide to termina, znaci 36/37 tjedana. Ali moze i duze, on radi nesto s misicima (zaboravi, a ljena guglati), pa ako skuze u bolnici da je to “nesto” previse daju hmmm, opet zaboravih, mislim kalcij i to se odmah sredi. 
    Neznam jel gledate dm bebeceda, ide na rtl-u, cisto reklamna emisija, ali bude uvjek netko od doktora, pa prica o necemu. Bas je nedavno  tema  bila magnezij. Stave na youtube, pa mozete baciti oko. Ja sebi snimim na tv-u, pa tako malo gledam, malo premotavam


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Za nezaposlene cure
    Da napisem dok mi je na pameti. Kad budete na porodiljnom imate pravo traziti da vam se to prizna kao 1 godina staza. Ali naravno, u nasoj drzavi to ne ide automatski 🤦🏼‍♀️ nego se mora bas traziti. Eh sad, kada i gdje nemam pojma, ali raspitajte se na vrijeme. 


  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Ja sam citala da 3 puta dnevno se broji i da u sat vremena trea biti 10 udaraca, al ja ne brojim kad osjetim uvjek da je tu, pogotovo kad se umiri muz dode i prode rukom po trbuhu ona odma krece u akciju tako da ima zabranu pristupa 😂😂

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Ma to s tim brojenjem ne znam koliko ima smisla jer se kroz neko vrijeme skuži jel beba mirnija ili živahnija te u kojim položajima se javlja pa mame mogu skužiti ako nešto nije kao obično…nije ni meni niš još rekla gin, al ono, čitam kao i većina nas svašta po netu heh
    Frajla, pa da, trebalo bi biti tako da ide staž i za to vrijeme jer budimo realni, za to smo vrijeme “nesposobne” tražiti posao, kao i sad na komplikacijama. Meni je ugovor istekao prije koji mjesec, ali staž mi se računa i dalje samo preko zavoda…sve mi je muka jer ću skoro morati otvarati porodiljni i biti zadovoljno s tom mizerijom…

    [lilypie.com]

  • Avatar Matea26

    Matea26

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu
    Da se malo pohvalimo s našom bušom 🤗
    Da se malo pohvalimo s našom bušom 🤗

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Meni je danas koma dan 😥 bas sam se veselila kako ce biti lakse disati bar jedan dan, a ono gore nego kad przi. Isla sam do dr da mi produzi zeljezo i po neku potvrdu i tak i jedva sam se dovukla. Nikad ove promjene vremena nisam toliko osjetila kao u trudnoci. Vec vidim da danas necu nista pametno napraviti.

    Ja isto pijem Novalac, ali efekt tih vitamina sam osjetila mozda do polovice trudnoce, sad vise bas i ne kad moram uzimati i zeljezo, pa s tim vitamin c, pa jos i magnezij jer imam grceve i tak..sve to skupa mi je bezveze, ali dobro, pijem svejedno.
    I da, ja nema sanse da pijem Heferol ako budem dojila jer sam se jedva i ja navikla na njega, mogu mislit kako je dojencadi ako to osjete.

    Sad kad mi je sestra davala doznake kaze mi “sljedeci mjesec pocinje porodiljni”. To mi je bilo onak, kao da me netko osamario, pa sta je vec toliko proslo 😯

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.