Jasličari ljeta 2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Odmah cijelo. Ali nikad kuhano samo jaje. Isto u pitama. Ja napravim sa spinatom ili blitvom i sirom i par jaja. Tako jede i sve je ok. Nekad mu i tjesteninu s jajima dam. Mislim da je i to ok. Nism odvajala zumance od bjelanca. 

    Misl da je sve ok dok ne traze jos jesti. Moj jede po pol sata. Uvijek mu jesto narezem da moze i sam ako ima kasicu. A rucak uvijek na komadice pa trpa. Puno jede. Stvarno. 
    Ja svog s krojackim metrom nekako izmjerim. Po mome je 83cm. A vagu nemam 🤣
    Hoda uz namjestaj i pusta se pa stoji tako sam. I ide u cucanj i ne drzi se. Jos se nije odvazio sam hodati, a za ruke kad ga primis nece. Zna on kad ce bit spreman 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Jedva cekam peljesac iako me ovaj povratak korone totalno obeshrabruje jwr mi idemo avionom… Sad smo.odustali od mora jer je vrijeme ocajno i more hladno bilo, a vidjet cemo za godisnji… Prekosutra prvi radni dan nakon proslog zivota. Kako se to prezivi?

    [lilypie.com]

  • marlona

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Moja cura kaka najčešće jednom do dva put dnevno. Nekad je bilo svaki treći dan sad ugl svako, svaki drugi. Jede cijelo jaje već par mjeseci, prvo sam pokušavala dati u palačinkama ali ona nije nikako bila fan komadića pa sam davala kuhano jaje, s povrćem, malo po malo, sad stavim cijelo, najčešće sa špinatom. Ili odnedavno omlet s povrćem na malo maslinovog. Mi nemamo alergičara u familiji, pa nismo išli odvojeno žumanjak i bjelanjak uvoditi.
    E kad sam spomenula komadiće, danas smo joj spekli vafle od blitve, tikvice, jaja, brašna i malo prosa, i to je jela kao nikad, bez prestanka, dokle god smo joj davali. Mi ostali u šoku, inače nije neka papalica , a komadiće donedavno nikako nije htjela, samo na žlicu. Ali kako je sad počela tražiti da joj damo dok jedemo mi, kao da manje želi kašice a više komadiće, zato smo joj i složili vafle i bio je to pun pogodak, mi presretni 😁😁 
    E mi smo bili na moru 2 tjedna , isto je umočila noge i htjela se cijela uvaliti iako je bilo hladno, a kako gs radi od doma ovaj vikend najvjerojatnije idemo opet na more, kod mojih, on će raditi od tamo i poslije posla kupanac, baš se veselim 😀😀 
    Moja još ne hoda, ona je na nogama već dugo, ali najprije je duugo stajala samo, sad neko vrijeme ide uz namještaj a pusti se tu i tamo , ali skroz kratko, nije još spremna, ne ide ni u čučanj. Za ruke bi se vodala, ali meni se to nahodavanje ne sviđa, neprirodno skroz mi izgleda,pa ja nju pustim nek puže. Još uvijek je sitna, recimo njoj je sad taman br 74 iz h&m-a, a pepco 80 😆 sutra nam je pregled pa ćemo vidjeti kolika je, a mislim da ima oko 8kg 🙈
    Krino, sretno sutra, nadam se da će ti povratak na posao biti što bezbolniji 😘

    [lilypie.com]

  • Avatar katiesu

    katiesu

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    o sretan rođendan malom kosti! moj isto tako sere pošteno 2,3 put i isto tako jede kao nespasen. 🤣😀 
    danas ujutro cokolino poslije toga jednu marelicu. onda smo išli u kaufland pa je pojeo jedan jogurt koji se onako istiska kao one male kasice to je onaj danonino jogurt. došli doma i već na vratima vice nam nam i otvorila mu flips da se mogu raspakirati i oprati mu trešnje. pojeo je tonu trešanja. e da i ujutro je pio mlijeko. na flašicu. mi ne sisamo ima već 10 dana. spava cijelu noć i u zadnje vrijeme uspavljujem ga u krevetu, znaci izbacili smo guranje u kolicima i uspavljivanje pod napom. juhuuuu 
    evo sad ga uspavljujem i skoro je zaspao. imamo samo jedno dnevno spavanje i to nekih 45 min do sat vremena. meni je to kratko ali mislim si možda bide malo i produžio koji put. s tim da smo danas budni od 6. majko mila kad će noć 😩

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    krino

    Jedva cekam peljesac iako me ovaj povratak korone totalno obeshrabruje jwr mi idemo avionom… Sad smo.odustali od mora jer je vrijeme ocajno i more hladno bilo, a vidjet cemo za godisnji… Prekosutra prvi radni dan nakon proslog zivota. Kako se to prezivi?


    Grozno je vrime, bas grozno 🤦‍♀️a koronu da i ne komentiram, sve je zivo zeznula 🤦‍♀️Sretno svim bebačima što su slavili rođendane 🎉🎊💙❤️ Kako je posao prosao Krino i ostale ženice sto ste pocele raditi?jeli tko uvodio kravlje mlijeko? Meni je pedijate rekao da nemoram uopce novalac 3 uvodit nego kravlje mlijeko posto nemam alergija u obitelji 🤦‍♀️🙆‍♀️ milsim da ja ipak ostat pri novalacu 3 a mliko uvodit pomalo mozda kroz hranu muffine i tako to.. Nisam pametna vise. A danas sam ostarila jedno 10 godina.. Pao je sa kauca na pod, na glavi 🤦‍♀️😭 malo je plakao ali kasnije sve ok. Toliko se voli pentrat  kaucu da to nije istina 😬 kako se manifestira alrgija na jaje? Ja danas dala zumanjak nije nista bilo ali kao da mu se malo crvene obrazi oa sad ne znam jel to moze biti od toga? 

    [lilypie.com]

  • Nikki

    Broj poruka: 182

    Prijavi adminu

    Drage moje, evo mi bez čuvalice i na što muka! 🤦‍♀️😭 dosadašnja jednostavno nije funkcionirala sa malim, ostali su sami sat vremena, on je svih sat vremena plakao 😭😭 a novu za sada ne možemo naći, osim ako ću platiti skoro pa prosječnu hrvatsku plaću! A to ne mogu i ne bih! Uf!
    Srećom pa ja mogu raditi od doma a i gs je od doma pa nekako klepamo, ali to je živo mučenje…
    Hvala na čestitkama, sretno svima ako sam nekog preskočila 🥳🤩 i bravo za male hodače početnike, ovo naše čudo trči za bratom već 🤦‍♀️ jako mu se žuri odrasti 🙃
    Ja sam jaje dala u palačinkama, sa tikvicama, a neki dan jeo kajganu 😉
    Kravlje mlijeko sa čokolinom i plazma mljevenim keksima, ali nekako nije bio oduševljen, probati ću opet za koji dan, ne znam jel do mlijeka ili ostalog…

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Bok mame. Prezivjeli smo prvi radni dan. Skracen je bio da stignem na prvi rockas od djeteta. Preksinoc je spavao samnom, prebila sam se. Sinoc je plakao 100x i do 5 smo izludili. Prebacili ga kod nas, nije mogao zaspat. Stalno cokce. Na kraju se svi prebili od umora, ja zaspala na posao (inace smo oko 6 na nogama), zakasnila na sistematski koji su mi danas zakazalo, jedva stigla po kolace, kupit balone i tako po toj vrucini sa tisucu kesa pici kuci. Jucer do 1 u noci madjijala tortu jer se krema nije stisnula 🤦🏻‍♀️ Uglavnom, smozdena sam. Na poslu provalila u vlastiti stol jer nemam pojma gdje su kljucevi, naocale ne trebam jer mi se vid popravio, a karticu od posla tek moram nac. Ni komp nije u upotrebi jer moram resetirat password 😂🤣🤦🏻‍♀️
    Jedva sam oprala kosu i nasla staru robu za na posao. Sandale nemam pojma di su jer sam se u visokoj trudnoci selila pa tko se vise sjeca tih stvari…
    Zelim vam malo mirniji pocetak rada 🤣
    Rockas prosao super, tortu je smazao, pa mahune i meso na varivo, pa sir kravlji… Samo trpa i jede. Mlijeko jos ne dajem, budem pomalo. Glavni hit je bila sapunica i puhanje baloncica. Jedva je izdrzao sat vremena i onda je zaspao na 2h. Tak je to kad po noci vilenimo. Uglavnom, svi smo strpljivo cekali da se slavljenik probudo, a on drapnuo pol popodneva 🤣🤣
    Svim malcima i malicama sretne rockase zelim. Neka su nam zdravi i veseli. I svim mamama koje idu radit sretno. Nikki, ako ste dobili jaslice, izgurajte do jeseni, nadam se da budete. Bas je njesra to kad se ne poklopi cuvalica s malim

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    katiesu

    o sretan rođendan malom kosti! moj isto tako sere pošteno 2,3 put i isto tako jede kao nespasen. 🤣😀
    danas ujutro cokolino poslije toga jednu marelicu. onda smo išli u kaufland pa je pojeo jedan jogurt koji se onako istiska kao one male kasice to je onaj danonino jogurt. došli doma i već na vratima vice nam nam i otvorila mu flips da se mogu raspakirati i oprati mu trešnje. pojeo je tonu trešanja. e da i ujutro je pio mlijeko. na flašicu. mi ne sisamo ima već 10 dana. spava cijelu noć i u zadnje vrijeme uspavljujem ga u krevetu, znaci izbacili smo guranje u kolicima i uspavljivanje pod napom. juhuuuu
    evo sad ga uspavljujem i skoro je zaspao. imamo samo jedno dnevno spavanje i to nekih 45 min do sat vremena. meni je to kratko ali mislim si možda bide malo i produžio koji put. s tim da smo danas budni od 6. majko mila kad će noć 😩


    Hvala na cestitkama. Kako se dijete uspava u kindacu? Ja sam svog tako uspavljivala do prije 3mj, od onda samo na rukama 🤦🏻‍♀️
    Otkrij nam tajnuuuuu

    [lilypie.com]

  • Avatar katiesu

    katiesu

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    krino vidim da ti je jako gadno krenulo. izdrži, bit će bolje! ja ti legnem s njim i stavim lagano ruku preko njega, ako se hoće ustati smo ga malo stisnem i kažem ššš i tako par puta i jednostavno mu ne dopustim da se ustane. u pocetku ke cendrao ali nakon par put skuzi da ne može i eto. evo nakon par dana takog uspavljivanja i ššš on već super brzo zaspi. netko je u grupi pisao za to šššiskanje i kod nas pali 😁 uglavnom čini mi se da danas i jučer nije vise ni bilo toga siskanja

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Hei cure. Ja sam u proljetnom pospremanju, pa sam navecer pre umorna jos pisati, a sve si razmisljam da se javim.
    Cura je ovih dana u nekom cudnom ritmu. Probudi se u pola 8, 8 i onda sise i zaspi opet na sat/dva, a ja naravno s njom jer-ne diraj lava dok spava 😅. Po danu je zesca nervoza, svada se s nama cim nesto nije po njenom, po danu se ne da spavat, a zaspi samo uz sisu.
    Nikki, zao mi je zbog tete cuvalice, al naci cete sigurno nekog ko vam je ok.
    Katiesu, ja se planiram do daljnjeg izvlaciti na mom brain, al vidim da mi moji bas ne priznaju takvu izliku 🙄.
    Rezanje noktica nam nekad ide ok, a nekad isto ziva katastrofa, pa tata zabavlja a ja pozurim samo da cvaknem cim prije. A za preznojavanje mi bome ne treba rezanje noktiju 😂 s mene i ovak tece cijele dane. Pogotovo sad kad je malo zagrijalo.
    Od sunca se za sad stitimo onom zastitom od kolica. Kapice joj nisu bas omiljene, a i niau bas zgodne s repicem na glavi. Kremu jos nemamo. Moram istraziti koja je na istrazivanjima dobila najbolju ocjenu.
    Mi jos nismo uveli treci obrok 🙈🙈 a trebali bi. Za sad ujutro sise, pa obrok (oko 12, pa sisa, pa obrok, pa sisa i po noci jos sto posise. Sad je plan da pocnemo s obrokom i imamo dva sisanja po danu (i sve ono sto posise prije spavanja 😁). A stolica jako ovisi o tome sto je jela i kolko je pojela. Ima stvarno svega.
    Krino, sretan rockas malome 🎉🎉🎂🥰. Nama se taj dan sve vise priblizava a ja nisam spremna 😥.
    Marlona, i nasa cura nosi 74. Bas sam si razmisljala za kakve bebe oni prave tu odjecu, mojoj sve veliko i siroko pa nosi velicinu za 6-9 mjeseci 🙄.
    Pocela se dizati na noge i sad je svugdje ima gdje ne smije biti 😅 al je jos jako nesigurna na nogama pa smo uvijek uz nju.
    Mini, ja bi svojoj davala ad jos neki period. Mislim da ima vise korisnih tvari jer je bas za bebe napravljeno.
    Sto se alergije tice, mislim da moze biti sve od crvenila, plikova, osipa do gusenja.
    Krino, veseli prvi dan si imala 😅 nadam se da su ostali malo bolje prosli.
    Kako ste vi svi? Sto komentirate na ovo korona stanje? 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.