Jasličari ljeta 2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marina111

    Broj poruka: 328

    Prijavi adminu


    Evo i mene :) 
    Curka spava a ja ribala kupaonu 😂😂
    Kakvo ste vi cure ?
    Krenula koja bebica u jaslice ? 
    Mi ćemo valjda početkom 9 mjeseca ako nas opet ne zatvore zbog korine 

    [lilypie.com]

  • Nikki

    Broj poruka: 182

    Prijavi adminu

    Hej!
    Upali u jaslice, rezervne, one koje smo htjeli još ne znam! Ali varijantu imamo! Srećom, jer i ovoj je čuvalici došao kraj, ako nekom nesrećom ne budem imala šta raditi, čuvati ću djecu jer ovo što sam vidjela i čula zadnjih par mjeseci je strašno!
    Sad smo odlučili sami nekako do jaslica, računam na godišnji u osmom, pa ćemo se nekako organizirati do tada!

    Ja sam mu dala sladoleda, uzme od brace žlicu dvije monte pudinga, neki dan se dočepao napolitanke i tako…
    I meni zna pljuvati hranu koju jede već dugo, sutra mu već opet ok, pa ti vidi.. inače je počeo biti nemoguć za nahranit, kad pojede svoje hoće kod mene u krilo pa još po mom tanjuru brlja! A i uspavljivanje je sada nova dimenzija, prvo mi jedno pet puta pobjegne iz narucja i prošeta po kući i tek onda spavanje, na rukama, naravno…
    Bubani je sad pa je ljut čim vidi maramice ili pumpicu za nos 🤷‍♀️

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Nikki

    Broj poruka: 182

    Prijavi adminu

    krino

    Jucer par zlica sladoleda iz slaste pojeo. Mlijeko nism uvodila, ali jede svjezi kravlji sir, jogurt, tvrdi sir i sl.
    Cokolino jedemo mi, to mu ne dam 😂
    Danas je malo bolje. Nije se digo u 5 i nije vristao na uho odmah. Dobila sam pljesku i odgmizao je na jastuk od starog. Tamo je lego. Meni nece jest, nece da ga nosim, a opet hoce jer se vjesa po meni. Kd dodjem kuci postane nemoguc. Dok me nema ide nekako… 🤦🏻‍♀️ Da karakteri…


    Mislim da ti to protestira što te nema kroz dan… 
    Ovo naše čudo čim nije kako zamisli baca sve na pod 🙃

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Joj, moja tvrdoglava bira sto zeli u kojem trenu iz tanjura. Ako dam krivo mase s rukama i nekad odalami u zlicu/vilicu pa zalogaj leti po stanu 😂. Sad smo naucili pa unaprijed pitamo koje zeli pa lijepo otvori usta. I stvarno lijepo jede i kolicinski, a i komadice i sve je njamnjam. Nismo jos nasli sto ne voli. Danas je pojela rucak i pola sata kasnije od bratica zicala njegovo pa sam joj dala marelicu. Uzela cijelu u ruke i grizla i totalno joj se svidilo tako jesti. Mlijeko jos nismo uveli (nema jos godinu). Isto jede svjezi sir, kiselo vrhnje i jogurt. Mislim da joj nista drugog necu ni uvoditi jer ni mi ne jedemo nista osim toga. 
    Za slatkise sam pitala jer imamo malog zicarosa koji bi sve htio probati sto i mi jedemo pa nekad popustimo i dobi malo napolitanke ili nekog keksa, sladoleda, kolaca, cokolade itd. Al stvarno gledamo da to budu neke kolicine koje su primjerene.
    Nikki, jesi li razmisljala o cuvalici koja cuva vise djece? One budu malo jeftinije.
    I ja mislim da se kosta ljuti na mamu 🙄 (ne zelim mamu bedirati). Pricala mi neki dan prijateljica da je i njen mali protestirao kad je krenula na posao. Ocito je to “normalno”. Nekako moraju dat do znanja da im se ne svida i da zele mamu uvijek uz sebe 🥰

    [lilypie.com]

  • Nikki

    Broj poruka: 182

    Prijavi adminu

    CiniMINIS

    Joj, moja tvrdoglava bira sto zeli u kojem trenu iz tanjura. Ako dam krivo mase s rukama i nekad odalami u zlicu/vilicu pa zalogaj leti po stanu 😂. Sad smo naucili pa unaprijed pitamo koje zeli pa lijepo otvori usta. I stvarno lijepo jede i kolicinski, a i komadice i sve je njamnjam. Nismo jos nasli sto ne voli. Danas je pojela rucak i pola sata kasnije od bratica zicala njegovo pa sam joj dala marelicu. Uzela cijelu u ruke i grizla i totalno joj se svidilo tako jesti. Mlijeko jos nismo uveli (nema jos godinu). Isto jede svjezi sir, kiselo vrhnje i jogurt. Mislim da joj nista drugog necu ni uvoditi jer ni mi ne jedemo nista osim toga.
    Za slatkise sam pitala jer imamo malog zicarosa koji bi sve htio probati sto i mi jedemo pa nekad popustimo i dobi malo napolitanke ili nekog keksa, sladoleda, kolaca, cokolade itd. Al stvarno gledamo da to budu neke kolicine koje su primjerene.
    Nikki, jesi li razmisljala o cuvalici koja cuva vise djece? One budu malo jeftinije.
    I ja mislim da se kosta ljuti na mamu 🙄 (ne zelim mamu bedirati). Pricala mi neki dan prijateljica da je i njen mali protestirao kad je krenula na posao. Ocito je to “normalno”. Nekako moraju dat do znanja da im se ne svida i da zele mamu uvijek uz sebe 🥰


    Jesam, ali dosta bi mi bilo komplicirano voditi ga negdje a i onda nemam pregled situacije 🙂
    Više mi čak nije toliko stvar novaca, pristup poslu je katastrofa, mislim da sam se sa njih bar 5 dogovorila za razgovor pa se uopće ne pojave, ne javljaju na telefon, evo zadnja prije dva dana, a nije ni balavica, 40 god! Mislim da zbilja ne tražimo previše, jedino što treba je voditi brigu o njemu, nit čistiti nit kuhati, on spava sat vremena u kojima se može odmarati!, ja sam čak i jelo mu znala spremiti da budem sigurna da je ok… izgleda da baš imamo peh! 😔 
    Odoh sad raditi bar malo, nadam se moru za vikend…

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Nikki

    CiniMINIS

    Joj, moja tvrdoglava bira sto zeli u kojem trenu iz tanjura. Ako dam krivo mase s rukama i nekad odalami u zlicu/vilicu pa zalogaj leti po stanu 😂. Sad smo naucili pa unaprijed pitamo koje zeli pa lijepo otvori usta. I stvarno lijepo jede i kolicinski, a i komadice i sve je njamnjam. Nismo jos nasli sto ne voli. Danas je pojela rucak i pola sata kasnije od bratica zicala njegovo pa sam joj dala marelicu. Uzela cijelu u ruke i grizla i totalno joj se svidilo tako jesti. Mlijeko jos nismo uveli (nema jos godinu). Isto jede svjezi sir, kiselo vrhnje i jogurt. Mislim da joj nista drugog necu ni uvoditi jer ni mi ne jedemo nista osim toga.
    Za slatkise sam pitala jer imamo malog zicarosa koji bi sve htio probati sto i mi jedemo pa nekad popustimo i dobi malo napolitanke ili nekog keksa, sladoleda, kolaca, cokolade itd. Al stvarno gledamo da to budu neke kolicine koje su primjerene.
    Nikki, jesi li razmisljala o cuvalici koja cuva vise djece? One budu malo jeftinije.
    I ja mislim da se kosta ljuti na mamu 🙄 (ne zelim mamu bedirati). Pricala mi neki dan prijateljica da je i njen mali protestirao kad je krenula na posao. Ocito je to “normalno”. Nekako moraju dat do znanja da im se ne svida i da zele mamu uvijek uz sebe 🥰

    Jesam, ali dosta bi mi bilo komplicirano voditi ga negdje a i onda nemam pregled situacije 🙂
    Više mi čak nije toliko stvar novaca, pristup poslu je katastrofa, mislim da sam se sa njih bar 5 dogovorila za razgovor pa se uopće ne pojave, ne javljaju na telefon, evo zadnja prije dva dana, a nije ni balavica, 40 god! Mislim da zbilja ne tražimo previše, jedino što treba je voditi brigu o njemu, nit čistiti nit kuhati, on spava sat vremena u kojima se može odmarati!, ja sam čak i jelo mu znala spremiti da budem sigurna da je ok… izgleda da baš imamo peh! 😔
    Odoh sad raditi bar malo, nadam se moru za vikend…


    Katastrofa kako se neki ljudi ponasaju. S obzirom da sam i ja radila razgovore za posao (vezano za svoj posao, a ne za dadilje) mogu potvrditi da je to vise pravilo nego iznimka. Al stvarno ne shvacam to ponasanje. Ja si tako nesto nikad ne bi dopustila pa mi je to jednostavno nepojmljivo

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    I ja se nadam da cete svi uzivati za vikend i malo se odmoriti 😊. Mi smo se malo nahladili od klime (ne nase nego tude), mene boli grlo, malu uhvatila temperatura. Neki ljudi stvarno pretjeruju s klimom. A sto je najgore, i oni imaju klince i njihovi klinci isto smrkljivi od klime jos od prije.
    Gdje su jos ostale mame? Ivonne? Susjeda? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Tiha

    Tiha

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Hej mamice 😊 sretan roćkas svim bebekima 🥰
    Mi smo imali par teških tjedana, svekrva je umrla pa smo bili na sto strana i muka. Sreća što imamo malu smijalicu pa je sve nekako lakše. Mom brain - upravo sam sve pročitala, a sjećam se možda pola 🙆‍♀️
    Nikki, nadam se da ćete uspjet izgurat do vrtića! Danas sam baš na fejsu (grupa za vrtiće u Zg) vidjela da mama nudi čuvanje još jednog djeteta (uz svoje) do 9.mj… Nadam se da ćete i vi naići na tako nešto 🤞
    Krino, vjerujem da je koma i spavanje i kad dođeš s posla.. Ako te mogu utješiti, čitala sam na nekoliko mjesta da djeca pred mamom pokazuju svoju “najgoru” stranu, tj. u blizini mame se osjećaju najsigurniji i pokazuju sve frustracije, strahove, nesigurnosti.. Svakako da vam je ovo s tvojim poslom najveća promjena do sad, ali vjerujem da ćete se ubrzo uhodati u sve 😊
    Cini, mi jedemo sve! 90% obroka mu kuham i pazim da mu rotiram namirnice i onda mi nije problem kad pojede monte, sladoled, napolitanku, kolač (to nije svaki dan) A jede sve što vidi da netko jede.. Jedino što nam ne prolazi je kruh. Ne zato što sam ja protiv nego zato što on to drži na nepcu i onda se počne davit 🤷‍♀️ mlijeko ću uskoro dat, prvo uz pire pa ću kuhati griz…
    Danas nam je izbila gornja jedinica (to nam je 3. zub 💪😆), i noćas je spavao u kumbaću do 6:15. Noć prije je od ponoći bio kod nas u krevetu do jutra, tako da nam je svaka noć drugačija. Uspavljivanje nam i dalje pali bez nunanja, preko dana lakše nego navečer, ali vjerujem da je zbog vrućine iako spava samo u peleni (okrenuti smo na zapad pa cijelo popodne udara sunce, navečer je koma, a bez klime smo). Počeo je lagano hodat uz kauč, ali stvarno lagano i nesigurno.. 
    Mi svakako nećemo na more 😔 vraćam se na posao za 3 tjedna, a planiramo spojit krstitke i rođendan taman vikend prije tog
    Ako kome nisam komentirala, stvarno nije namjerno, mom brain 🙆‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Ajme nigdje nikoga… Eto mene. Jeste li zive? Kako su prosli rockasi, povratci na posao? Mi smo poceli spavat. Stabilizirali smo se. Valjda nas necu ureknut sad 🤦🏻‍♀️ I bolje je preko dana. Jos place kad idem od doma, ali se ne ljuti kad dodjem. Mazimo se, citamo knjigicu i nosimo i igramo… Tak. Da se i ja necim lijepim pohvalim 🤗😂

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    krino

    Ajme nigdje nikoga… Eto mene. Jeste li zive? Kako su prosli rockasi, povratci na posao? Mi smo poceli spavat. Stabilizirali smo se. Valjda nas necu ureknut sad 🤦🏻‍♀️ I bolje je preko dana. Jos place kad idem od doma, ali se ne ljuti kad dodjem. Mazimo se, citamo knjigicu i nosimo i igramo… Tak. Da se i ja necim lijepim pohvalim 🤗😂


    Evo i mene 🙋🏼‍♀️ i ja sam gledala di su svi 🤷‍♀️ Krino kuc kuc, nek tako sve i ostane 🙏🤞 ja se nisam vratila na posao ali cim napustim prostoriju bez obzira sto je  babom i didom odma pocne kenkanje 🤷‍♀️imam osjecaj da sad vise oplače za svaku glupost nego kad je bio beba 🤦‍♀️ljuti se ajme cim nesto nije oo njegovom. Kod nas je oo danu spavanje ok a oo noci ajde isto ok, 1 buđenje i ja   u krvet jer to bude vriska da ga nemos utjesit.. Zubi, strah ili nesto treće ne znam 🤷‍♀️ jos sam ko trokrilni ormar,ne znam vise kako. Kap koja je prelila casu je bila danas kad sam obukla(tj. Nisan uspjela obuc) haljinu koju sma  godine nosila kad je malac imao 2 mjeseca i imala sam duplo veci trbuh nego sad 🤦‍♀️. Kako sam to uspjela ne znam 😭

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.