'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Pepita2109


    Ajme koliko je sve puno savršenih mama ovdje pa to je strašno. Sram vas bilo. Nisam još mama,ali naravno okružena sam mamama, kako prijateljicama tako i u obitelji. Jedno je dijete pljesnuti po guzi nakon xy upozorenja, a drugo je zlostavljanje djece, jadno jadno. Samo vi osuđujte,ali znajte da netko od gore to vidi sve. 
    Lucija8 ajde molim te od nekoliko milijardi ljudi u svijetu ti baš znaš tko je od odgojenih dobio po guzi kao mali, ili nije.

    Pa žene moje nije Doris rekla da će dijete iz užitka udarati svaki dan jer joj se sviđa taj osjećaj ili slično. Prestrašno i prejadno. 

    Tako prije koji dan kad je bilo onako lijepo zahladilo, sin od frendice 2god valja se po hladnim pločicama, nakon što mu je par puta rekla da ode na tepih, jednom ga je sama odnijela i on se vratio, drugi puta isto, e onda ga je pljesnula po guzi i tek onda je poslušao i lijepo legao na topli tepih i igrao se, stoga hajde jedno je prebiti dijete od batina i slično,a drugo je lupiti po guzi. Iako da slažem se bilo bi najbolje bez toga. A vi sve divne mame koje nikad niste pljesnule djecu umjesto da pametujete podjelite pokoji savjet kad ste tako savršene

    mislim da sam navela iz vlastitog iskustva!(znaci ne govorim o ljudima u svijetu vec opostotku djece kojima sam okruzena)

  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Zac2609


    lucija8


    zac 2609,to ti iz vlastitog iskustva?
    Eto vidis stojim iza rijeci da djeca koja nikad nisu dobila batina su bolji ljudi,i odgojeniji od one djece koje vi kako kazete odgajate batinama

    Da Lucija sve pricam iz osobnog iskustva…..
    Isto kao sto i vidim da ljudi ovdje mjesaju premlacvanje djeteta od fliske po guzici…. nije isto i nikada nece biti isto…. i nema te knjige, sluzbe ili zakona koji ce dokazati suprotno…

    eto vidis meni je isto.A isto tako mi je isto da ako vi mozete pljusnut dijete da ja mogu pljusnut vas,i nijedna knjig,,zakon mi ne moze dokazat suprotno

  • huehuehue

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Meni je od svega najgori hvalisavi ton teksta. Totalno uvjerena da je sva super i da - iako je psihologija čisto kul i nema ona niš protiv - ona ipak zna kako treba i s novom samouvjerenošću nakon što je probila led, ima feeling da će opet, jer ima feeling da će trebat opet. Svaka čast, ja sa svojom curicom od 3 godine nisam u ništa siguran i najgluplja stvar koju bi mogao napraviti je prosipati pamet po internetu.

    Ono, tvoj klinac je prvi nešto razbijao i ti si se prva sjetila lupit ga i izolirati (pa tek onda ići čitati o tome), i prva skužila da je to potrebno. Moraš informirati svijet o otkriću jer nitko to nikada ikada prije nije napravio. 

    Što se samog kažnjavanja tiče, svi smo tu u istoj muci i nitko od nas zapravo ne zna što je najbolje. Ja svoju malu nisam lupio, ali priznajem da sam u ljutnji ponekad bio pregrub i oštar - osjećao sam se kao da sam je lupio, a vjerujem da se i ona osjećala slično - možda isto, ne mogu znati. Pa se i ne smatram boljim od ljudi koji lupe dijete. Ali sve dok nisam ponosan na to i dok razmišljam o svemu, i dok se ne pravim kao da znam “kako treba” - ima nade da ću naučiti.

  • berri

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Postovana gospodjo
    Vec nekoliko dana vise mojih prijatelja(obitelji) i ja(svi smo mi roditelji) smo u diskusiji da li javno odgovoriti na lavinu komentara povodom Vase kolumne.Nemamo prava suditi ni utjecati na niciju svijest i savjest, samo prekinuti tu vjecnu polemiku peko medija.O  Vasem gestu prema Vasem sinu nemamo komentara.Samo nadodati da je to Gordijev cvor koji jos nitko nije uspio razvezati.Najbolji primjer je prije pet godina izasla karikatura u francuskom Lè Monde(slika ordinacije na kojoj pise-Djeciji psiholog-.A na vratima licno on sa stapom u ruci i rijecima— Slijedeci!).Medjutim  sto nas je iritiralo je Vase samouvjereno(bez bojazni koliko ce to negativno utjecati na Vasu sliku kod obicnog naroda i bez i najmanjeg straha prema kazni)!!! iznosenje u javnost Vaseg postupka!!!Pa Vi kao javna licnost iznosite to tako nonsalantno!!!To je kaznjiv gest.A Vi kao javna licnost trebate dati pozitivan  primjer!!!Bas zato u ime stotina tucene anonimne djece Vas treba kazniti.Kao primjer.A sto nas je.nakon prepotentnog naglasavanja Vaseg imena i dvostrukog prezimena stvarno sokiralo(svi mi smo tako shvatili ,a nadam se i drugi) je izjava Vaseg supriga.Umjesto da Vas brani(stane uz Vas i podijeli sve posljedice-prihvati odgovornost kao otac) on se distancira od Vaseg postupka na jedan krajnje mizeran nacin.Kaze da Vas prestanu ranjavati i gaziti(a u isto vrijeme objavljujete slike sa bracne idile i odmora-sreca -radost)..Ako itko je ucinio negativno onda je to on.Pa nije moguce da   samo on misli da ste do faze majcinstva dosli samo Vi i da samo Vi mozete proci sve faze odgoja.

    cberri

  • nanazg

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    ajme pa nije djetetu odvalila pola guze sa udarcem.. osobno poznajem Doris i samo što mogu reći je da su i ona i Boris odlični roditelji malom Donatu i da ga, poznavajući nju, vjerojatno i nije lupila onako kako si ljudi predočavaju taj udarac..

  • nanazg

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    lucija8


    Pepita2109


    Ajme koliko je sve puno savršenih mama ovdje pa to je strašno. Sram vas bilo. Nisam još mama,ali naravno okružena sam mamama, kako prijateljicama tako i u obitelji. Jedno je dijete pljesnuti po guzi nakon xy upozorenja, a drugo je zlostavljanje djece, jadno jadno. Samo vi osuđujte,ali znajte da netko od gore to vidi sve. 
    Lucija8 ajde molim te od nekoliko milijardi ljudi u svijetu ti baš znaš tko je od odgojenih dobio po guzi kao mali, ili nije.

    Pa žene moje nije Doris rekla da će dijete iz užitka udarati svaki dan jer joj se sviđa taj osjećaj ili slično. Prestrašno i prejadno. 

    Tako prije koji dan kad je bilo onako lijepo zahladilo, sin od frendice 2god valja se po hladnim pločicama, nakon što mu je par puta rekla da ode na tepih, jednom ga je sama odnijela i on se vratio, drugi puta isto, e onda ga je pljesnula po guzi i tek onda je poslušao i lijepo legao na topli tepih i igrao se, stoga hajde jedno je prebiti dijete od batina i slično,a drugo je lupiti po guzi. Iako da slažem se bilo bi najbolje bez toga. A vi sve divne mame koje nikad niste pljesnule djecu umjesto da pametujete podjelite pokoji savjet kad ste tako savršene
    mislim da sam navela iz vlastitog iskustva!(znaci ne govorim o ljudima u svijetu vec opostotku djece kojima sam okruzena)

    Lucija u potpunosti se slažem s tobom i pepitom

  • Pmak

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    Moj M je navršio 14 mjeseci. Dodamo li razdoblje trudnoće, to je vremenski period za vrijeme kojeg se Klokanica i ja svakodnevno družimo. Spominjem to jer mi je ovo prva poruka. Sa konkretno ovim člankom Dorisine kolumne se ne slažem, nema dvojbe. I zao mi je autorice sto nije dobro procijenila sto ce nju snaći, a sto ce proći sasvim neprimjeceno i bez reakcije onih koji bi sad trebali konkretno reagirati net.hr/danas/crna-kronika/a-otac-ga-pokusao-sprijeciti-spasio-bebu-zakljucanu-u-uzavrelom-autu/

    On - sve kako treba Ja: u 09/20 navršenih 40. g., u 09/21 navršenih 41.g.
    spontana trudnoća 2014.
    AMH 11,3, LH 3,7, FSH 8,2, TSH 1,36 DHEAS 4,1, D-vit 50, hypotir., IR
    1. 03/21 MPO Vuk Vrhovac

    [lilypie.com]

  • Era

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Draga Doris!  
     
    Žalosno da se digla tolika prašina oko ovoga!  I još je žalosnije koliko ljudi osuđuju, pametuju i vrijeđaju one druge samo zato jer im se stajališta u određenom trenutku razilaze.  Masa njih nije ni pročitala vas clanak,  ali osude vas se popljuvati i kritizirati zbog nekoliko rečenica izvađenih iz konteksta!  Strašno!!!! Moje mišljenje je da svaka majka daje sve od sebe i želi svom djetetu pružit svu svoju ljubav,  toplinu,  pažnju, nježnost….I onaj pogled i smiješak tvog anđela ( to govorim iz osobnog iskustva) su najveća nagrada koju možeš dobiti. Svaka od nas daje sve od sebe da bude najbolja svome djetetu.  I da, postoje trenuci kad te “ taj tvoj mali centar svemira” izbaci iz takta jer djeca traže granice do kojih mogu ići. A stvarno je teško komunikacijom djetetu od 18 mjeseci objasniti da njegov ispad bijesa nije uredu.  

    Ovih udarcem po guzi koji je svatko od nas protumačio na svoj način sigurna sam da Doris nije imala namjeru nauditi djetetu,  a još manje da su joj pukli živci.  

    Bilo bi lijepo kad bi prestali osuđivati druge i njihove postupke i dali sve od sebe da budemo najbolji onima koji nas doista trebaju….svojoj djeci!  

  • Zac2609

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Slazem se Lucija8…
    Svakako me mozes probati ispljuskati (s naglaskom na probati) ali nije primjereno o tome doskutirati na ovoj konkretnoj temi 
    I ovdje nije rijec ni u jednom trenutku o pljuskanju nego o fliski po guzici….
    Pogledajte si kuda nam drzava ide zbog djece kojim se ljepo objasnjavalo….. hoce mlatit tamnopute turiste nasred trga…. jer eto, ne bi ja nikad svom djetetu flisnul guzicu…. dajte molim vas….
    Djecu se danas doji sa telefonima razne boje, a skola, koja ih na neki nacin formira za daljnji zivot (uz odgoj roditelja koji je naravno na prvom mjestu), je razoruzana do te mjere jer ako se nekome da jedinicia, pobjesnjeli roditelj se nacrta u skoli i jos djetetu daje time do znanja da je ono autoritet a ne odrasli ili profesor…. a sve to ljepo ide kroz “razgovor”….
     necu nikoga u nista uvjeravati niti ikoga zelim prekrstiti… na svakome je da odgoji svoju djecu kako smatra da je najbolje….
    Pratit cu dalje ovaj forum samo da se sekiram jer nista drugo vise nema smisla….
    A prije iduceg svog komentara predlazem da pazljivo procitas moje druge postove, jer vidim da imas novinarske krvi za citanje samo onoga sto tebi pase 

  • Aleksa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kao prosvjetni radnik moram reći da se djeca danas u školi osjećaju slobodnima raditi što god žele misleći kako za to neće nikome morat odgovarati. To je preslika odgoja od kuće i gubitka kontrole roditelja nad svojim djetetom. Djeci od malih nogu nisu jasno postavljene granice i djeca danas sve više i više odrastaju u ljude koji nikoga ne poštuju i rade što hoće sa svojim životima govoreći kako se njihov život tiče samo njih samih. Moram jasno i nedvosmisleno stati na stranu Doris Pinčić Rogoznice jer na sličan način bi postupila i ja. Svi smo osjetljivi na malu djecu jer su slabi i ne mogu se brinuti sami za sebe i potrebna im je naša zaštita. Ipak, čini mi se da smo prešli iz ekstrema u ekstrem i da polako pušemo i na hladno. Nekad davno su djeca u školi sa šibom dobivala packe (što apsolutno nikako ne podržavam), a danas ta ista djeca skaču po glavi roditeljima, profesorima koji ne mogu ništa jer im se sve više i više oduzimaju  prava da odgajaju djecu. Uvjerena da smo svi istraumatizirani člancima i vijestima u kojima su roditelji na mrtvo ime pretukli svoje dijete, pa smo svi u isti glas povikali: “NEMA VIŠE FIZIČKOG KAŽNJAVANJA!” Ipak, važno je reći jasno i glasno da nitko nije za to da se djeca maltretiraju i da se na njima iživljava, bilo fizički bilo psihički, ali da bi se dijete usmjerilo, ponekad je potrebno da se kazni. Današnji moderan odgoj djece radi što hoćeš kako hoćeš dovodi nas do toga da imamo sve više zlostavljanja u školi među vršnjacima, a najpopularnije među njima je cyberbullying. Onda se roditelji čudom čude kako je njihovo dijete moglo tako nešto napraviti. Roditelji nemaju kontrolu nad svojom djecom, jer im u ranoj dobi nisu znali uspostaviti granice za kojima djeca vape.

    Zato, umjesto da polemiziramo o tome je li Doris udarila svoje dijete po guzi, bavimo se radije slučajevima u kojima znamo da roditelji maltretiraju svoju djecu psihički omalovažavajući ih i onemogućavajući da izrastu u sretne i zadovoljne ljude, bavimo se slučajevima za koje znamo da muž pije i tuče svoju ženu i djecu i da se ta djeca jednog dana žene za našu djecu i da se krug naprestance nastavlja. Ajmo malo o tome!

    Pozz svima

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.