'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • eriella

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    ne znam baš miki. Ali mislim da je dobro da se priča. Ne vjerujem u represiju bez edukacije, a kod nas je edukacija u svemu na niskim granama. Više uputa dobiješ s vešmašinom nego s djetetom. Ovaj slučaj je baš otvorio Pandorinu kutiju. Žalosti me kad vidim količinu podrške takvomu ponašanju, ali i način komuniciranja oko svega ovoga postaje na momente jako ružan.

  • berri

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Hvala Vam eriella na skoro istom misljenju i putu za odgoj nase djece,pogotovo(odlicno receno)instant vremenu.I mislim da nas takvih ima puno vise samo se ne zelimo  javno izjasniti.Javite se!


    Hvala I Miki38.U potpunosti ste u pravu.Kao sto sam u prethodnom tekstu rekao,ja sam je nazalost vec proglasio pobjednicom. Dobila je svu mogucu medijsku paznju,  Izasla popularnija, prepotentnija nego ikad.Jos nikad nisam cuo da smo dijete odgojili samo jednim udarcem.Zato se bojim da ce Donatova guza dobiti jos.Ustavno pravni sistem I zakon za zastitu djece je odlican, samo je u realnosti podijeljen na dvije razine.Za nas obicne ljude I za njih-nedodirljive.I sto je za mene najuzasnije je cinjenica da sada mnoge majke I ocevi mogu slobadno reci: Hej! Pa kada ona poznata gospodja D.moze nekaznjeno udariti ,mozemo I mi .  A ona ce I dalje biti na TV ekranu I nasa djeca ce ju gledati.Narocito Zvijezdice koja je za mene I edukativna emisija.I sta reci nasoj djeci!! ?? Znate li odgovor?. Eto to je moc, uticaj javne licnosti ne siroke mase.Pitam vas : Zar takav uticaj I projekciju zelimo

    cberri

  • berri

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Jos jedna podrska za eriella.Divno ste to kazali:“”Žalosti me kad vidim količinu podrške takvomu ponašanju, ali i način komuniciranja oko svega ovoga postaje na momente jako ružan.“”
    Za miki 38.Vidite li Vi(a nadam se i ostali)Koliko smo bili u pravu.Koliko je ovo nase drustvo jos uvijek u povojima sa zakonima ali bez zelje i volje.Nije nama da sudimo ali postavljam pitanje svim  roditeljima HOCETE LI ODVESTI VASU DJECU u DJECIJU RADIONICU koja doticna gospodjaD.VODI PONOVO?!!!.Bez i najmane griznje savjesti i skrupula.Pa ljudi moji kud ide ovo nase drustvo!

    cberri

  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    dobro je da razgovaramo o tome,to jest veliki problem u nasem drustvu.ali zalosno je sto mi ovdje nismo nista pametno rekli a nismo nista ni naucili.
    svi iznosimo svoje stavove o odgoju djece i s tim krivimo sve ostale koji ne dijele isto misljene.
    vecina ovdje je prvo napala gospodicnu da kakva je ona majka,treba je kaznit,nije normalna. zar nije bilo ljepse napisati nesto tipa: ok to si napravila sad,ta pljuska nece dijetu ostavit traumu ali drugi put pokusaj ovako…….
    zato sam napisala ono pitanje: javite se vi roditelji starije djece,da vidimo kako ste vi sve to izdrzali,pomozite savjetima nama mladim roditeljima koji imamo malu djecu.
    samo se jedan otac javio djeteta vrticke dobi(cini mi se).super,to je starije od moga,vratit cu se jos 20 puta na njegov post pa da i ja tako smireno pokusam sa svojim dijetom.

    ja se nemogu nacudit kakav smo mi to narod,medjusobno se okrivljavamo,jedni druge uopce neslusamo a kamoli da se pokusamo razumjeti.

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • berri

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mislim dam sam se prepoznao. Nutella hvala Vam .Pokusao sam na najkraci moguci nacin napisati ono najbitnije o dugom i teskom procesu odgoja djeteta. Bez fizicke i psihicke nasilnosti. A moja supruga i ja smo u tome uspjeli. Samo sam zaboravio napomenuti dvije izuzetno bitne stvari.Prvo. Razumijevanje i uzajamna podrska bracnih drugova.Od trenutka  trudnoce nastaje bozanski  najljepsa zivotna transformacija.Transformacija zene u majku.Nikada vise isti pogledi,razmisljanja,potezi.Nazalost mnogi muzevi ne prihvacaju tu istinu.Sama cinjenica da supruga sada  dijeli ljubav, paznju,osjecaje cini nas ljubomornima,odbacenima.Treba prihvatiti istinu,i voljeti,razumjeti,postivati zenu jos vise.To je kljuc uspjeha za odgoj djeteta.ZAJEDNO!.Drugo. Od rodjenja ostaviti dovoljno prostora da dijete samostalno razmislja i donosi odluke. Samo ih ponekad korigovati i usmjeravati.

    Nazalost vrlo mali broj ljudi zeli ovaj nacin odgoja komentirati i javno podijeliti misljenje i savjete.Ili su za onu ,,drugu’’metodu,ili su za onu u stilu ,,sto ce te vi meni tu soliti pamet,znam ja kako treba.I mene su moji roditelji odgojili’’.

    Sa odredjenom dozom interesa ocekujem slijedecu kolumnu doticne gospodje.Period kada mali princ(sva djeca su  nase princeze i princevi),pocinje kontaktirati sa nepoznatim,ulazi u novi svijet,svijet drugih,ravnopravan medju ravnopravnim,desetine razlicitih karaktera,teta,bez mame i tate. Nadam se da ce napisati iskreno i posteno.Sto osjeca D.,njegova majka,otac.Njihove  reakcije i poteze.Bez ulagivanja javnosti i medijima.

    cberri

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Lucija osobno i naravno nisam za nikakvo nasilje, i kao sam već rekla ja ću svoje dijete tek roditi i silno ću se truditi izgraditi odnos i sebe učiti da budem strpljiva i dobra mama, dakle nije da već sada razmišljam kako ću svoje dijete lupiti po guzi. Samo me živciraju osobe pune osuda, tzv savršene mame kraljice, koje umjesto da ženi koja je mlada mama daju jedan dobar savjet tu izigravaju tko zna šta.. Također ne znam koliko godina imaš, ali sumnjam da bi te se moglo usporediti sa djetetom od dvije godine jer bi to bilo smiješno.. slažem se sa Nutellom radije dajte pokoji pametan savjet za nas mlade roditelje, nego ovako..  bravo za tatu berri prvi koji je napisao normalan post..
    Trebali bi pomagati jedni drugima, a ne napadati se međusobno..

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • tomaper

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    @Pepita2109

    Berri je zaista napisao lijep post. Vrlo slično bih i sam napisao da nisam bio odviše iziritiran komentarima koji tako olako i benigno shvaćaju primjenu nasilja u odgoju.Što se tiče “pametnih savjeta” koje očekuješ, nemoj se previše nadati. Svako dijete je priča za sebe. Jedino je bitno da voliš svoje dijete, da ga pratiš i što bolje upoznaš jer ćeš se tako s njim najbolje povezati. Drži ga uz sebe, nosi ga jer djeci treba tjelesni kontakt kao i hrana (nipošto ne slušaj savjete tipa "joj, nemoj ga učiti na ruke jer će ti leđa otpasti). Poštuj dijete. Nemoj potcjenjivati njegovu moć shvaćanja, jer oni osjećaju i razumiju sve od prvog dana. I nemoj treptati. Dok trepneš odrastu. Ja sam jednom trepnuo i dijete mi već ima tri godine…

  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Pepita2109


    Lucija osobno i naravno nisam za nikakvo nasilje, i kao sam već rekla ja ću svoje dijete tek roditi i silno ću se truditi izgraditi odnos i sebe učiti da budem strpljiva i dobra mama, dakle nije da već sada razmišljam kako ću svoje dijete lupiti po guzi. Samo me živciraju osobe pune osuda, tzv savršene mame kraljice, koje umjesto da ženi koja je mlada mama daju jedan dobar savjet tu izigravaju tko zna šta.. Također ne znam koliko godina imaš, ali sumnjam da bi te se moglo usporediti sa djetetom od dvije godine jer bi to bilo smiješno.. slažem se sa Nutellom radije dajte pokoji pametan savjet za nas mlade roditelje, nego ovako..  bravo za tatu berri prvi koji je napisao normalan post..
    Trebali bi pomagati jedni drugima, a ne napadati se međusobno..

    Imam 38 god i 3 djece.I daleko sam od savsrensta.Eto vidis mene zivciraju osobe koje sve znaju najbolje i koje ne prihvacaju savjete drugih.Jer onaj koji smatra da je ok udarit dijete udarat ce ga i dalje i tone savjeta ovdje nece pomoc.Znas,za tako nesto zakljucit treba iskustvo,a ja ga fala bogu imam.I neda mi se trosit rijeci na nekog ko upce ne zeli promejnit svoje stavove.Jer u danasnje doba,gdje sve napreduje,dostupnost je na svakom koraku,ljudi imaju zatucana misljenja.Tipa mlijeko mi preslabo,nemam mlijeka,daj djetetu da jede sve tako smo i mi,batina je izasla iz raja i da ne nabrajam.Trudis se na pocetku a kasnije odustanes jer vidis da nema smisla.

  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    blog.vecernji.hr/skola-za-5/nije-samo-doris-pincic-udarila-svoje-dijete-po-guzi-jesam-i-ja-6999

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.