'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Lucija nisam rekla da nema dobro odgojene djece koja nikad nisu dobila po guzi kao mali, nego da je to sve individualno. Imam i ja primjera djece koja jesu ili nisu dobila po guzi tako da to i nema veze sa vezom kod nekog pali kod nekog ne..

    Ono što sam htjela reći je da se krivo tumači zlostavljanje djece i da se ne može udarac po guzi iz upozorenja nazvati zlostavljanjem ili premlaćivanjem, mislim jadno. A i te ustanove prijatelji djece možeš si misliti, primjera oko nas koliko hoćeš a oni se bave mamom koja je lupila malo svog sinčića po guzi, jao traume.. i ja sam dobivala po guzi pa nisam nasilna nikad bila zato ne pričajte gluposti jer ispadate smiješni, i to uspoređivanje odnos odrasle osobe i djeteta, i dvije odrasle osobe je apsurdna, jedno je lupiti dijete po guzi ako napravi nešto neprimjereno, a jedno ošamariti ženu jer ti nije po volji ručak ili nešto slično.. Naravno da nisam za udaranje bilo kakvo, ali da mi sad netko tu diže strku zbog takve banalne stvari pa bavite se pametnijim stvarima koliko djece nema za jesti, koliko ih je napušteno, koliko djece živi u strahu od pijanog oca ili lude mame. Moj otac je itekako dobivao batina kao mali čak štoviše tata mu je bio malo nasilan,pa moj otac nije takav nego je onakav kakav treba biti tako da začarani krug ne postoji nego je to sve u glavi!! Pozdrav svima

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    Miki38


    ima li ovdje netko odraslu djecu koju nikad niste udarili,ali budite iskreni,NIKAD PLJESKA PO GUZI.NIKAD NISTE DIGLI RUKU NA DIJETE:
    samo me zanima kakve su osobe postale,kakvi su bili kao mali,i kako su odrastali.kako ste se vi nosili s njima bez pljaske i sta oni misle o svemu tome.sigurno ste nekad s njima pricali kako ih nikad niste tukli i tako dalje i tako dalje.
    nemojte me sad izvikat zbog pitanja,samo me zanimaju ta djeca.jer ja i svi oko mene smo odrasli sa tu i tamo kojom pljaskom.

    evo ponavljam pitanje nakon tjedan dana.
    vidim da se nitko nije javio -e ja sam ta majka/otac nisam nikad udarila svoje dijete,a ono je vec odraslo 16 godina i vise.dobra je osoba,nije problematicno.osjeca se sretno i veselo,nema traume iz djetinjstva i tako dalje…

    dajte ljudi malo akcije,po svim ovim komentarima trebalo bi vas biti jako puno koji ste odgojili djecu bez I JEDNE pljaske.
    Samo me prosvjetlite,molim vas,da vidim kako ste vi to izdrzali,pa da pokusam vase metode.

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • berri

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mozda sam jedan od rijetkih muzeva koji ce otvoreno reci ipokusati odgovoriti i drugima.Jos od prije rodjenja nase kcerke Lane niko ni mojoj supruzi a ni meni nije vjerovao u nas uspjeh oko odgoja.Najkrace :Nije bilo ni danonocnog nosenja ni spavanja sa roditeljima.Od dana rodjenja dijete smo prihvatili kao RAVNOPRAVNOG CLANA DRUSTVA!U22mjesecu je pocela faza bacanja ,namjernog prosipanja ,vristanja.Rusila je vise puta sve na pod,izbacivala namjerno stvari iz krevetica.Znali smo da BACATI STVARI SA STOLA,RAZBITI,PROSUTI , RASIPATI HRANU PO PODU JE ZA NJU NOVO ZABAVNO ISKUSTVO.Fizicki smo ju primili,odmaknuli,odlucno, uz jasna upozorenja.Tako desetinu puta dok nije sazrila i razumjela.I nije bilo lupanja po guzi.UDARAC MOGU DJECA SAMO RAZUMJETI I SHVATITI DA MU RODITELJI NANOSE BOL  A NE DA  NE RUSE I RAZBIJAJU! I nismo koristili Time-Out metodu.Ispred Lane smo stavili zid bez ijedne pukotine kroz koju se moze provuci za ispunjenje zelja linijom manjeg otpora.Mama I tata su davali uvijek isti odgovor.I nikad se nismo posvadjali pred njom.A kada ona nije bila prisutna ,vjerujte mi,bilo je stotinu svadja i suza. Rezultat: Umjesto  da kaze ,Hocu cokoladu! Lana je naucila reci,Zelim cokoladu.Mogu li je dobiti. Razlika izmedju Hocu ,Zelim i Mogu li je enormna. O skolskom odgoju neki drugi put.
     
    Za Donatovog oca.
     
    Navodeci puno ime i prezime vase supruge Vi ste potvrdili  da ste SAMO njezin suprug( frustrirajuce za Vas ego),a niste (kada je sve toliko izaslo u javnost) uz nju i  javo kazali da stojite uz nju ,dijelite  svu moralnu odgovornost,osjecaje i mozda greske nego ste se uzdigli iznad nas obicnih ljudi  te na vrlo nekulturni,primitivni nacin nama naredili da ne stavljamo sol na ranu,ne bacamo ni valjamo ranjeno tijelo???!!! Ja nisam nigdje vidio to ranjeno tijelo(jer u isto vrijeme ste objavili i fotografije)  samo vasa nasmijana lica i sa sada vec legendarnom recenicom:Ja uzivam –a Vi? Koja hipokrizija.
     
    Za Donatovu majku
     

    Na zalost moram Vam priznati da ste pobijedili.Dobili ste svakodnevnu paznju medija(bilo koje konotacije).A to ste u stvari i trazili. Zar ne? Samo Vas molim jedno. Zapitajte samu sebe kolika je vjerojatnosti da vas za 15-ak godina sin upita (kada bude gledao sve te fotografije i citao vase u najmanju ruku kontravezne izjave): Mama da li sam ti ja bio samo predmet za stvaranje tvoje karijere? (bilo koje konotacije

    cberri

  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Pepita2109


    Lucija nisam rekla da nema dobro odgojene djece koja nikad nisu dobila po guzi kao mali, nego da je to sve individualno. Imam i ja primjera djece koja jesu ili nisu dobila po guzi tako da to i nema veze sa vezom kod nekog pali kod nekog ne..

    Ono što sam htjela reći je da se krivo tumači zlostavljanje djece i da se ne može udarac po guzi iz upozorenja nazvati zlostavljanjem ili premlaćivanjem, mislim jadno. A i te ustanove prijatelji djece možeš si misliti, primjera oko nas koliko hoćeš a oni se bave mamom koja je lupila malo svog sinčića po guzi, jao traume.. i ja sam dobivala po guzi pa nisam nasilna nikad bila zato ne pričajte gluposti jer ispadate smiješni, i to uspoređivanje odnos odrasle osobe i djeteta, i dvije odrasle osobe je apsurdna, jedno je lupiti dijete po guzi ako napravi nešto neprimjereno, a jedno ošamariti ženu jer ti nije po volji ručak ili nešto slično.. Naravno da nisam za udaranje bilo kakvo, ali da mi sad netko tu diže strku zbog takve banalne stvari pa bavite se pametnijim stvarima koliko djece nema za jesti, koliko ih je napušteno, koliko djece živi u strahu od pijanog oca ili lude mame. Moj otac je itekako dobivao batina kao mali čak štoviše tata mu je bio malo nasilan,pa moj otac nije takav nego je onakav kakav treba biti tako da začarani krug ne postoji nego je to sve u glavi!! Pozdrav svima

    zasto je jedno lupiti dijete ako nes krivo napravi,a drugo zenu?Ne kuzim?Jel vi to stvarno tako mislite ili opravdavate sebe kad lupite dijete.Eto vidite meni e to jedno te isto.Udarac je udarac ma bilo koga se udario.Jer stojim iza toga ako ja lupim dijete ono ima pravo lupit i mene i bio kod drugog

  • eriella

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    berri, hvala ti za tvoj post! Konačno da je netko suvislo napisao kako nedostatak fizičkog kažnjavanja ne znači nedostatak odgoja. Vaš pristup zahtjeva puno veći angažman, konzistentnost i principijelnost. Nije baš popularno u doba kad je većina stvari instant?!

    miki38 ja sam mama gotovo trogodišnjih blizanaca koji nikada nisu kažnjeni niti udarcem niti izolacijom. Mojim izborom ostala sam doma s djecom (porodiljni za blizance) tako da ih tek ove jeseni šaljem u vrtić, a nisam imala ni mamu ni svekrvu za pomoć, povremeno  šogoricu kad je stvarno gorilo za nešto obaviti. Nemoj me molim te krivo shvatiti, ne stavljam se na pijadestal kao majka-mučenica, već su mi ove tri godine s djecom bile luksuz koji sam si srećom mogla priuštiti, ali to pišem samo zato jer znam kako je to kad te dijete/djeca dovedu na sam rub pameti, a ne možeš ih nikome “iskrcati” na sat vremena da se ohladiš. Bilo je dana kad sam plakala, kad sam vikala u jastuk, kad smo se muž i ja posvadili kao pas i mačka ili kad smo jedino bili sposobni šutjeti kad su djeca konačno zaspala. Nemam čarobnu formulu - naučila sam raditi trijažu što je bitno, a što ne. Na što reagirati, što pustiti, a što praviti se da ne vidiš je. Kuću smo prilagodili njima, normalno da su bacali stvari, pa to je normalna razvojna faza, ali smo mi odlučili što će bacati jer je ono opasno i/ili vrijedno bilo sklonjeno na sigurno. Normalno da su bili među djecom od kojih su se neka gurala, udarala, grizla i normalno da su to pokušali i doma međusobno. Uvijek je bilo odlučno NE, to nije lijepo, mi se udaram/grizemo/.. mi razgovaramo. Da sam više bila dosadna i Bogu i samoj sebi s ponavljanjem kao papiga, jesam. Da sam podviknula, koji put glasnije nego što sam trebala ili htjela, jesam. Ono što mogu reći je da sam si obećala kako ih NIKADA neću udariti jer sve počinje s prvim udarcem (uostalom imaš moj post nešto ranije). To je začarani krug, udarac može voditi samo novome, nasilje može proizvesti samo nasilje. Pročitala sam nekoliko knjiga o odgoju, ali najpametnija stvar koju sam ikada pročitala je iz knjiga Penelope Leach (moja topla preporuka i česti poklon prijateljicama koje su rodile): slušajte svoje dijete, niti jedna knjiga ne zna vaše dijete bolje od vas, a ova njiga služi samo da ga bolje razumite.

    Moj problem s Doris (da se opet nerado referiram na nju) nije u tome što je u afektu udarila dijete, već u tome što “na hladno” smatra batine i izolaciju djeteta poželjnim odgojem i to urbi et orbi komunicira. Dapače, ponosi se jer se zakoni ove zemlje na nju ne odnose. Ako ona prođe sa svime ovime nekažnjeno, ovome našemu društvu s povremeno potpuno poremećenim vrijednostima nametnuti će obrazac ponašanja prema djetetu koji će, nakon preko-nekoliko ponavljanja, postati i društveno prihvatljivim.

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Ma dajte molim vas sad bi je trebalo i kaznit? A zasto? Zato sto je javna osoba! Da je neko drugi napisa kolumnu identicnu ko i ona od rijeci do rijeci a nije javna licnost, obrusili bi se svi s komentarima al se nebi digla ovolika halabuka niti bi se javljale rode i ostale udruge. Al to je Doris i evo cijela Hrvatska ce sad pocet mlatit djecu zato sto je jedna javna licnost to napravila. U ovoj drzavi postoje puno veci problemi kojima bi se trebalo posvetit, ako nam djeca ikad i budu nasilna to moze bit jedino zbog ovog jada i bijede u kojoj zivimo trenutno a ne vjerujem da ce ni njima bit bolje.

  • eriella

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Crnka223


    Ma dajte molim vas sad bi je trebalo i kaznit? A zasto?

    Zato što je prekršila zakon.

    Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji
    Članak 4.
    Nasilje u obitelji je svaki oblik tjelesnog, psihičkog, spolnog ili ekonomskog nasilja, a osobito:
    – tjelesno nasilje, odnosno primjena fizičke sile bez obzira je li nastupila tjelesna ozljeda ili nije,
    – tjelesno kažnjavanje i drugi načini ponižavajućeg postupanja prema djeci u odgojne svrhe,
    Članak 20.
    (2) Član obitelji koji počini nasilje iz članka 4. ovoga Zakona kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 90 dana.
    (6) Ako je nasilje iz stavka 2. ovoga članka počinjeno na štetu djeteta, maloljetne osobe ili osobe s invaliditetom, počinitelj će se kazniti za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 7.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 45 dana.
    (7) Punoljetni član obitelji koji ponovi nasilje u obitelji iz stavka 6. ovoga članka kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 60 dana.

    Tako je, država nam je puna problema, većina kojih je krenula upravo od kuće. Pa ajmo stvarati nove probeme, nemamo ih dovoljno.

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    U redu, zakon stoji i sve je to super. A recite mi sad nesto, bi li tom istom djetetu veci sok bio to sto bi majku zatvorili na mjesec dana te bi bilo odvojeno od iste ili to sto je primio po guzi? Koliko vas bi ode,ruku na srce, bilo sretno kada bi ova zena platila “kaznu” na nacin da je odvoje od djeteta. Pa svi smo mi samo ljudi od krvi i mesa, sa svojim slabostima. Pogrijesila je sto je ovo objavila, trebala je predvidit sta ce izac iz ovog svega. Ne mislim da njen postupak umanjuje njenu ljubav prema svom djetetu niti da itko od nas voli svoje dijete vise od nje. Samo svak odgaja onako kako zna i umije. Ne opravdavam izivljavanje na djeci niti nasilje u obitelji, a po meni ovo nije nasilje. Veci problem mi je sto je zatvorila dite u sobu samo 20min nego sto je primio po guzi.

  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    znate sta!?

    ja mislim da nas doris zajeb***

    dobro smo nasjeli 

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • eriella

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    U ovom slučaju postoji novčana kazna i mislim da je ona može platiti, da je ne mora mijenjati kaznom zatvora. Svi su pred zakonom jednaki. Ili bi bar trebali biti.

    Nevezano na temu, smatram da su djeca roditeljskom zatvorskom kaznom kažnjena isto, ako ne i gore nego sami roditelji.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.