'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    zac 2609,to ti iz vlastitog iskustva?
    Eto vidis stojim iza rijeci da djeca koja nikad nisu dobila batina su bolji ljudi,i odgojeniji od one djece koje vi kako kazete odgajate batinama

  • Avatar beti23

    beti23

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Evo san procitala sve komentare i nemogu se nacudit kako ljudi imaju obraza osudivat i upirat prston. Svi znaju nekoga koji je svoje dite odgaja vako il nako… ljudi gledajte svoja posla i svoju dicu! Ja cu i dalje svoje dite odgajat kako mislin da je najbolje bez obzira na to sta ko misli i kaze.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Iz Zadra sam i često čujem u komentarima da su ljudi iz Dalmacije odakle sam i ja primitivci. Evo zbog ovakvih ljudi poput tebe se stvara takav dojam. Udariti dijete ne svoje nego bilo čije ne može biti sramotnije nego što je. Djeca, kućni ljubimci su bića koja se ne mogu braniti. Ne, nije ti niti to bilo dovoljno, nego se tu s tim dolaziš hvaliti i pišeš članak o tome. Na prvu sam imala loš osjećaj kad si ti u pitanju, ali ovo je jednostavno gadljivo blago rečeno. Nemaš strpljenja sa vlastitim dijetetom, kako s drugim ljudima funkcioniraš. Ima žena koje bi dale sve na svijetu da mogu dobiti dijete, a one poput tebe koje ga imaju se hvale kako su ga udarile po netu.

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Ajme koliko je sve puno savršenih mama ovdje pa to je strašno. Sram vas bilo. Nisam još mama,ali naravno okružena sam mamama, kako prijateljicama tako i u obitelji. Jedno je dijete pljesnuti po guzi nakon xy upozorenja, a drugo je zlostavljanje djece, jadno jadno. Samo vi osuđujte,ali znajte da netko od gore to vidi sve. 
    Lucija8 ajde molim te od nekoliko milijardi ljudi u svijetu ti baš znaš tko je od odgojenih dobio po guzi kao mali, ili nije.

    Pa žene moje nije Doris rekla da će dijete iz užitka udarati svaki dan jer joj se sviđa taj osjećaj ili slično. Prestrašno i prejadno. 

    Tako prije koji dan kad je bilo onako lijepo zahladilo, sin od frendice 2god valja se po hladnim pločicama, nakon što mu je par puta rekla da ode na tepih, jednom ga je sama odnijela i on se vratio, drugi puta isto, e onda ga je pljesnula po guzi i tek onda je poslušao i lijepo legao na topli tepih i igrao se, stoga hajde jedno je prebiti dijete od batina i slično,a drugo je lupiti po guzi. Iako da slažem se bilo bi najbolje bez toga. A vi sve divne mame koje nikad niste pljesnule djecu umjesto da pametujete podjelite pokoji savjet kad ste tako savršene

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar tarana

    tarana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Mene samo zanima kakvi bismo svi mi bili ljudi da su naši roditelji, bake, djedovi, toliko analizirali svoje postupke odgajanja!?
    Zato nam i jesu generacije sve gore, jer se roditelji previše bave s onim što je i kako je onaj drugi, a ne gleda svoja posla. Svi smo mi najbolji u davanju savjeta drugima.
    Činjenica je da se u današnje vrijeme previše popušta djeci!
    Isto tako je jako tužno osuđivanje drugih bez osobnog poznanstva istih.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Zac2609

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    lucija8


    zac 2609,to ti iz vlastitog iskustva?
    Eto vidis stojim iza rijeci da djeca koja nikad nisu dobila batina su bolji ljudi,i odgojeniji od one djece koje vi kako kazete odgajate batinama

    Da Lucija sve pricam iz osobnog iskustva…..
    Isto kao sto i vidim da ljudi ovdje mjesaju premlacvanje djeteta od fliske po guzici…. nije isto i nikada nece biti isto…. i nema te knjige, sluzbe ili zakona koji ce dokazati suprotno…
  • nanazg

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    strašno ljudi moji šta vi osuđujete… svi imamo bar malo putra na glavi, a to što je Doris ‘'lupila’' Donata po guzi i javno priznala, bolje da ju odma zatvorite.. ajde molim vas, nemojte se pravit ko da nikad niste ili lupili svoje djete po guzici, viknuli na njega ili nešto slično niti da vaši roditelji nisu na vas digli glas ili slično.. pa pogledajte kakve ste danas osobe, ja jesam mlada (21g), ali isto tako imam sestru od 3 godine, i kada slušam mamu kako uspoređuje odgoj i ostale stvari u pogledu nekad i danas, mislim si da dobro da smo brat i ja još živi jer po današnjem odgoju bismo bili defektni jer smo prerano jeli mrkvicu, kekse i slično … isto tako smo vjerojatno prerano bili u hodalici… provodili previše vremena po parkovima ( možda da je bilo kompjutera, tableta il mobitela bi ostali zatucani klinci sa polako zakržljalim prstima) .. sama znam nekad uspoređivat sa frendicama vrijeme nekad i danas kad gledamo djecu mlađu od sebe doma zatvorenu u sobi na kompjuteru dok smo mi u tim godinama visili po parkićima, školskim igralištima i slično.. 
    svaki roditelj odgaja djete na svoj način, ja ne kažem da djete treba mlatit svaki dan i lječit svoje frustracije na njemu, ali da ponekad koja pljeska po guzi i nije loša stvar, nije… malo bućnite svojom glavom i razmislite di će vaše dijete bit za jedno 10-ak godina kada uđe u pubertet pa kad vas počne ucjenjivat,radit vam probleme i slično jer će shvatit da vas može motat oko malog prsta jer ste vi pročitali previše tema na forumima i previše knjiga za odgoj djece  i zbog toga smatrate da će vaše dijete imat traume ako ga lupite po guzi.. 
    dajte molim vas spustite se na zemlju, i malo se vratite u svoju prošlost pa ćete vidjet što se i kako se nekad odgajalo i slično , a danas se osuđuje… 
    (p.s. moja mama je  dobrano znala ispljeskat i mene i brata po guzi, ali kad bi joj to bila krajnja opcija, pa evo danas smo sasvim normalni ljudi i nemamo nikakve traume niti osjećaj da nas mama manje voli zbog toga ili da smo manje vrijedni i slično… )

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Oduvijek je bilo roditelja koji daju po guzi ili ne daju, mislim da je najveća razlika u odgoju sada i nekada upravo osuda drugih roditelja.. pogotovo pošto živimo u svijetu gdje svi sve znaju o svima.. Evo npr mene moj troipolgodišnjak često izbaci iz takta, ja urlam, poslije si mislim Bože, baš sam baba da se samo zderavam na dijete, nekada dođe do njega nekada ne, ali ako smo vani u parku npr zaista ću 3x razmislit kako ću reagrati, odjednom se sjetim svega pročitanoga o odgoju pa idem metodu po metodu dok neka ne upali, dok bi doma za istu stvar povisila ton do granice probijanja zvučnog zida :D. Međutim, u parku jedno 16 pari očiju gleda u mene i čeka moju reakciju, kako ću se ja snaći sada i kako ću objasnit djetetu da nešto ne može, ne smije pa analiziraju kaj bi oni napravili, pa kako sam ja strpljiva, čak mi znaju u lice reći da svaka mi čast jer bi poludili već 100x da ih njihovi tak zaj.. naravno osobno osjećam, a ne bi trebala pritisak i jer sam mlada mama, više mu kao sestra izgledam :D :D ugl, svega toga prije nije bilo, nekako kako su starci rekli tako se napravilo i većina roditelja je imala ista pravila, navike.. definitivno su bila bolja vremena za odrastanje

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    ja samo nemogu shvatit da svi osudjuju SVE.sta god da se napravi.ali smijesno je da ce isti ljudi koji su jednu situaciju osudili osudit za 10 minuta i onu drugu.
    primjer:
    neko dijete(3-4godine) malo podalje od nas u parku gleda majci u oci i vristi,place,pa se baca po zemlji,nesto je htjelo sto nije moglo dobit,a majka kuha u sebi vidi joj se po faci koliko joj je neugodno zbog nas ostalih koji zurimo u njih,nesto mu govori vjerovatno mu pokusava objasniti ali dijete kao dijete on i dalje po svom.a neka zena stoji iza mene i komentira sa nekom svojom prijom:strasno,kako neodgojeno dijete,jadna mu majka kako ga odgojila…samo da je moj,ma ja bi ga dotjerala znas kako.ja bi ga istukla da mu vise nebi palo napamet tako nesto…………
    u medjuvremenu majka je dijetu valjda uspjela napokon utuvit u glavu da se smiri,ali nakon nekih 10-15minuta eto ti ga na,opet ista scena.ova je gospodicna opet nesto komentirala,a ona jadna majka opet objasnjava,podize dijete sa zemlje,ono se baca,vice.a onda je majka pukla,opucala ga po golim nogama jednom,dijete posta jos glasnije,ona jos jednom,on jos glasnije,treci put dobi po nogama,tad ustade na nogice,stisa se,tad mu majka opet nesto objasnjava,i mali se smiri.ubrzo se dijete podje igrati da se vise nije culo.
    a ista ta gospodicna komentatorica-jadno dijete,nesmije ga tako tuci,ona nije normalna,vidi kako je on mali.ma ja bi tim roditeljima odmah oduzela dijete.ona nije sposobna odgajat djecu,nije ga trebala ni rodit…. i tako dalje i tako dalje…

    pa vi meni recite tko tu koga……

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • eriella

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Da su udarci, batine, tako prihvatljiv i efektan oblik komuniciranja, zašto je neprihvatljivo između odraslih ljudi? Koliko se ljudi ponaša onako kako vam ne paše, pa I vaših članova obitelji, pa ne hodate ulicom I ne udarate. Odnosno, možete to probati I završiti ćete u policiji dok si rekao keks. A zašto je to prihvatljivo i nesankcionirano između odrasle osobe I nemoćnog djeteta? Je li dijete manje čovjek, manje vrijedno, s manje prava? Krene se udarcem po guzi, dijete uopće ne shvaća što se dogodilo. Pa se ponovi. Pa jedan udarac nije dovoljan, sutra su dva. Pa možda onda jedna pljuska, ili dvije, ili tri… Jer doći će trenutak kad će dijete shvatiti da je najbolji odgovor na fizičko nasilje ismijavanje vas i nastavljanje po svom, ma koliko god mu bilo teško I bolno. A onda udarci eskaliraju. 

    I onda dijete udari drugo dijete jer je to način na koji je naučilo izražavati nelagodu I frustraciju zbog neželjene situacije. I što onda? Udariti ćete dijete jer je udarilo drugo? Mama može, ja ne mogu? Svi vi koji mislite da vam udarac roditelja nije naškodio, pomislite što bi tek bili i postigli da ste odgajani drugačije.

    U konkretnom slučaju, Doris je nesvjesno sama dala objašnjenje svog ponašanja u jednoj svojoj prijašnjoj kolumni ovom rečenicom: "Trenutak kad shvatiš da svoje dijete odgajaš kao što si ti odgojen, dokaz je da se doista sve vrti u krug.". Nadam se da će smoći snage prekinuti taj začarani krug batina kod djece. Njoj ne treba osuda, treba joj pomoć.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.