'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tomaper

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mamatix


    Ne znam što je žalosnije.. što se odrasla osoba, mama, skoro pa hvali da ju je dijete toliko izbacilo iz takta i učinilo nemoćnom da je primijenila fizičku silu nad njime (samo zato jer može, jer je veća i fizički jača) i onda ga još i izolirala na pretjerano i neprimjereno dugo vremena u odnosu na djetetovu dob i onda još "slavila" svoju roditeljsku nekompetenciju obećavajući da sigurno nije zadnji put da se tako obračunala s djetetom ili činjenica da je uopće na portalu koji kao drži do sebe, javno objavljeno da je njihova kolumnistica prekršila zakon i planira ponovo.

    Roditelji su ljudi, imaju pravo na loše dane i pogreške u odgoju i postupanju, ali ako su zreli i normalni, na svojim će pogreškama nešto naučiti i krenuti dalje u suživot s djetetom pametniji i spremniji na izazove, neće se time hvaliti i najavljivati da će sigurno ponovo: narušavati djetetov integritet, omalovažavati dijete, izolirati ga u njegovim najranjivijim trenucima na neprimjereno dugo vremena, slati mu poruku da je ok fizički se obračunati sa slabijim od sebe.

    Nasilje je nasilje.
    A Klokanica je upravo dosegnula novo dno.

    Odlično i vrlo točno napisano

  • tomaper

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mitas

    Mislim da je ključ u roditeljskom odgoju, a on se mora provoditi već od najranije dobi. Pri tome ne mislim da dijete treba prebiti.

    Mišljenje je kao šupak - svatko ga ima. Batinama šalješ djetetu poruku da je to način suočavanja s problemom. Divna poruka.

  • Ivivan

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pa eto jednog dana kada vas dijete bude ganjali noževima,skakalo po glavi ,naređivalo vam ona se samo čudite di ste pogriješili!
    Bravo Doris!!! Konačno jedna majka koja se jasno iznijela stav!
    A pustit ga da se baca u sobi 20min! A šta je trebala dat mu čokoladu i nagradit ga!!!!!

  • Ivivan

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    banamrak


    udarila dijete i ponosna na to? dvogodišnjaka? tako malo dijete ne može razumjeti zašto ga je mama udarila a pogotovo zašto ga je ostavila da urla sam u sobi 20 minuta. užas.

    A šta je ona točno trebala Napravit kad se bacao po sobi!???? 
    Šta je žena trebala ko pomahnitala mucat sve stvari zbog princa koji navodno ništa ne razumije!!! Haloooo to je dvogodišnjak ONI SVE RAZUMIJU!!!!!!!! I iskorištavaju te na najbolje moguće načine ako im to dozvoliš!
    I svaka čast ako vam se dijete rodilo već odgojeno!!!!!!!!

  • prva_beba

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    vezano za ostavljanje bebe same u sobi, time out postupak se primjenjuje s obzirom na dob djeteta po principu koliko godina toliko minuta što znači da bi za Donata bilo primjereno da je 1.5 minutu sam u sobi. 20 minuta se, s obzirom na njegovu dob, njemu čini kao vječnost.

  • Avatar Tartaruga2

    Tartaruga2

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Ivivan


    Pa eto jednog dana kada vas dijete bude ganjali noževima,skakalo po glavi ,naređivalo vam ona se samo čudite di ste pogriješili!
    Bravo Doris!!! Konačno jedna majka koja se jasno iznijela stav!
    A pustit ga da se baca u sobi 20min! A šta je trebala dat mu čokoladu i nagradit ga!!!!!
     
    Mene samo zanima, da li vi mislite da su djeca roditelja koja nikada nisu udarila svoje dijete neposlusna, neodgojena, agresivna…??
    Pa upravo u tome i je bit-odgojiti dijete bez toga,a to je moguce bez obzira sto netko mislio o tome. I ako se ne posegne za tim “mjerama” ne znaci da ce dijete skakati po glavi, ganjati nozevima ili stovec…
    Opcenito, interesira me i stav urednistva oko teme a ne samo jedne “kolumnistice” …

  • Avatar Tartaruga2

    Tartaruga2

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Mene samo zanima, da li vi mislite da su djeca roditelja koja nikada nisu udarila svoje dijete neposlusna, neodgojena, agresivna…??
    Pa upravo u tome i je bit-odgojiti dijete bez toga,a to je moguce bez obzira sto netko mislio o tome. I ako se ne posegne za tim “mjerama” ne znaci da ce dijete skakati po glavi, ganjati nozevima ili stovec…
    Opcenito, interesira me i stav urednistva oko teme a ne samo jedne “kolumnistice” …

  • Avatar Mamatix

    Mamatix

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Svrha discipliniranja jest da dijete nauči da su neka ponašanja i postupci neprihvatljivi i da treba naći prihvatljivije načine iskazivanja ljutnje i frustracije (upad u istu situaciju bacanja, trebao bi roditeljima biti znak da djetetu treba povremeno pružiti sigurno okruženje i predmete koje smije bacati   taman je u dobi kad ga to veseli, osobito igra “ja bacim, mama podigne”). Samim time što već unaprijed najavljuje da će bez frke ponovo lupiti dijete (što je dijete veće, situacije su intenzivnije i rijetko se zadrže na “skidanju prašine s pelene”), ova je mama valjda ipak svjesna da joj je metoda discipliniranja nikakva i dugotrajno neučinkovita.

    Također, u suživotu roditelja i djece, u kojem se događa i odgoj (puno više kroz promatranje roditelja i njihovih postupaka, a puno manje slušanjem onoga što roditelji govore), svrha discipliniranja je i da djeca nauče poštivati tuđe granice i tuđi integritet, uče načine na koje mogu prepoznati svoje granice i kako ih zaštititi od drugih, kako čuvati svoj integritet, a da druge ne povrijede.
    Čemu učimo djecu kad, u nemogućnosti da bude po našem, lupamo (bez obzira koliko “malo”) djecu ili ih kažnjavamo na najokrutniji mogući način - izolacijom od najvažnije osobe u životu (ne, Doris, nije tebe boljelo više nego njega, nisi ti bila više uzrujana od njega)? Kakva je to poruka - “ne prihvaćam te kad se ponašaš onako kako se meni ne sviđa”? 
    Tako mala djeca, kao što je dijete iz priče, nasušno trebaju bezuvjetno privaćanje i bezuvjetnu ljubav.

    I ponavljam, nije loš roditelj koji pogriješi, zezne i onda osvijesti što je krivo, i radi na sebi da ispravi štetne reakcije. Nije dobro kad skreće pažnju hvaleći se postupcima koji su dugotrajno loši po dijete i izruguje se onima koji se trude biti bolji ljudi za svoju djecu, svaki dan, dan po dan.

  • Marinelas

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Problem ovoga seze jos dublje jer od teorije do prakse i primjera oko sebe, roditelj koji nije bio tucen u djetinjstvu nema nikakav poriv za dici ruku na svoje dijete niti upotrijebiti fizicku nadmoc nad tako malenim stvorenjem. 
    Majka sam dvoje djece koji su isto me doveli do rubova i ponora ali nisam dosla do toga nikad jer me nisu tukli nije mi ostala ljutnja..
    Takoder znam roditelje koji su tuceni u djetinjstvu i zatomljena ljutnja izvire van kad ih dijete dovede do ruba.. Kao da se izgube i djetinjasto vracaju, nazalost na krivoj osobi.
    Draga Doris meni je zao sto su tvoji roditelji dizali ruku na tebe. To je sigurno boljelo i sigurno si bila tuzna sto te tuku ljudi koji te vole.
    Nisi ti kriva, to ti je nametnuto.

  • Zac2609

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Marinelas


    Problem ovoga seze jos dublje jer od teorije do prakse i primjera oko sebe, roditelj koji nije bio tucen u djetinjstvu nema nikakav poriv za dici ruku na svoje dijete niti upotrijebiti fizicku nadmoc nad tako malenim stvorenjem. 
    Majka sam dvoje djece koji su isto me doveli do rubova i ponora ali nisam dosla do toga nikad jer me nisu tukli nije mi ostala ljutnja..
    Takoder znam roditelje koji su tuceni u djetinjstvu i zatomljena ljutnja izvire van kad ih dijete dovede do ruba.. Kao da se izgube i djetinjasto vracaju, nazalost na krivoj osobi.
    Draga Doris meni je zao sto su tvoji roditelji dizali ruku na tebe. To je sigurno boljelo i sigurno si bila tuzna sto te tuku ljudi koji te vole.
    Nisi ti kriva, to ti je nametnuto.

    Tartaruga2

    Mene samo zanima, da li vi mislite da su djeca roditelja koja nikada nisu udarila svoje dijete neposlusna, neodgojena, agresivna…??
    Pa upravo u tome i je bit-odgojiti dijete bez toga,a to je moguce bez obzira sto netko mislio o tome. I ako se ne posegne za tim “mjerama” ne znaci da ce dijete skakati po glavi, ganjati nozevima ili stovec…
    Opcenito, interesira me i stav urednistva oko teme a ne samo jedne “kolumnistice” …

     
    Da ta djeca su upravo takva…
    A to sto si roditelji UTVARAJU I GOVORE SVIMA ne bi moja mala/moj mali, damo je dokaz njihove zatupljenosti….
    Javi se ma osti ovaj forum kad ce te dijete nizevima ganjati po kuci, uzivat cu procitati i taj osvrt….
    Ljudi pa jel vi imate ikakvog pojma kakva su djeca u prva cetiri razreda osnove skole… psuju nastavnike, vrse svoju samovolju i nemaju nikakve autoritete (ne sva naravno). A institucije ne rade NISTA jer eto roditelj kaze ma ne bi moje dijete i za to se niko necr propest na zadnje noge…
    Ali ako dijete dobije po dupetu kad prevrsi svaku mjeru, ma zovi brate sve jer imamtona institucija koje se samo time bave i svi se trebaju podignut…..
    Boze sveti cuvaj nas i pomozi nam svima, u kakvom jadnom drustvu zivimo…..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.