'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar GORAN I ANDRIJANA

    GORAN I ANDRIJANA

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Doris potpuno razumijem što je trebala pustiti da unistava stvari pa kakvo onda djete odgaja treba nekad i malo plesnuti po guzi ne izudarati i zlostavljati nego plesnuti da djete vidi da smo ozbiljni.A sve mame koje su protiv toga pitam da vema djete dirne uticnicu za struju sto bi ste uradile? Sigurno mu fino objasnile da to moze ubiti ili ga plesnuti po guzi da zna da to ne smije vise nikad dirati. A da vas jos pitam kako su vas mame odgajale sigurno ni jednu nije mama plesnula u zivotu … pricaj te bajke nekom drugom.

    https://lmtm.lilypie.com/DaArp2.png [lmtm.lilypie.com]

  • Avatar Tartaruga2

    Tartaruga2

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    GORAN I ANDRIJANA , pa naravno da mi je dijete stosta pokusalo , stosta napravilo, ali ju svejedno nikada nisam udarila. Ima 3,5 god.. Vjerovali ili ne, postoje zaista metode i nacini koji urode plodom a ne ukljucuju lupanje po guzi, prsticima i sl. Samo treba imati tooonu strpljenja i biti dosljedan..
    Disciplina i odgoj- apsolutno DA!!
    Fizicko kaznjavanje-apsolutno NE!!
    Ja shvacam da ona svog sina nije prebila od batina, meni je nekako jos gora cinjenica tog ostavljanja u sobi, sam, 20 min, dijete od 18mj..

  • Avatar Ruža10

    Ruža10

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ne vidin zbog čega osude bilo kakvog tipa. Sve ima svoje granice,i ne vidin ništa loše u tome što je dijete udarila po guzi ( i to nakon koliko opomena i ‘  povišenog’ tona. Sigurno da mu drugi put neće past na pamet to isto napravit. Nisam ni ja za nikakav oblik ‘nasilja’ al komentari tipa:'' Doris stvarno si mi pala u očima'' su stvarno smišni! Doris po meni se postupila na način ko što bi i ja postupila.. :)

  • Avatar Ruža10

    Ruža10

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    ma baš :) virujen da one po cile dane samo objašnjavaju djeteu od 2 godine da to ne smije raadiiitiii! bajke bajke :)

  • banamrak

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    udarila dijete i ponosna na to? dvogodišnjaka? tako malo dijete ne može razumjeti zašto ga je mama udarila a pogotovo zašto ga je ostavila da urla sam u sobi 20 minuta. užas.

  • Avatar Buljo

    Buljo

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam Ljubo i udario bi Doris po guzici.

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    "Općenito, imam dojam da smo danas od odgoja napravili znanstvenu fantastiku pa da stvaramo male mimoze koje odgajamo u svijetu duga, leptira i slonića koji prde (ispričavam se na izrazu) maslačke. "

    Slazem se u potpunosti s ovom izjavom. 
    Pa ljudi moji svi smo mi nekad primili po guzi jer smo napravili nesto ruzno, jer smo se sakrili a roditelji su nas ocajnicki i vec zabrinuti trazili itd. pa se danas kad se toga sjetim smijem kako sam dobila “batine” a ne placem nad svojim djetinjstvom jer je majka eto ubila Boga u meni. Sta je vama svima? Fizicko kaznjavanje nije rjesenje za nista i ne treba svoje frustracije lijecit na djeci ali pobogu oce li im past kruna s glave ako ih se pucne po ruci ili guzi? Najjace su mi ove usporedbe da dijete ima 10kg a zena 60.. eto nokautirala ga je!wtf!

  • Zac2609

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Otac sam dvije male curice, dvije princeze koje me motaju vise nego me ijedna zena u zivotu ikada motala (ukljucujuci i njihovu mamu :-))
    Ali, da, kada se mjera prevrsi dobit ce po guzi. Ne zato jer sam zivcan od posla ne zato jer mi se nesto ne da, nego mi je to zadnja opcija kada nista drugo ne upali. 
    Ima celicne zivce, a svije frustracije izbacujem preko sporta, ali kad dijetetu 10 puta kazes NE, a oni te gleda u oci, razunije te, ali i dalje baca stvari sa stola na pod NAMJERNO, dovedite mi tog psihologa koji ce to rijesiti.
    Nece dobiti po guzi kada se upiski u gacice, kada prolije vodu po podu slucajno…. za takve stvari necu cak ni povisiti ton jer su to mala djecica, slampavi i uce se jos svemu :-) Ali kada mi dijete otvoreno pokaze nepostovanje… e princezo moja tata je roditelj, i ako necemo milom onda ces dobit flusku po guzici i ides u kaznu…
    Kaj vi mislite da u vrticu nema kazni….
    Da to lupanje i ta kazna boli me puno vise nego njih, a doista ih samo flisnem, tek da osjete….
    I za kraj i ja sam dobivao batine ko mali, puno jace neho sto ih danasnja djeca dobivaju, pa eto nije mi se narusilo ni samopostovanje niti imam ikakvih psihickih problema…. a svi smo tako odgajani….

    Moje isprike svima na poduzem komentaru, mogao bih nastaviti pisati do sutra ali mislim da sam dosta rekao :-)

  • Avatar Mamatix

    Mamatix

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Ne znam što je žalosnije.. što se odrasla osoba, mama, skoro pa hvali da ju je dijete toliko izbacilo iz takta i učinilo nemoćnom da je primijenila fizičku silu nad njime (samo zato jer može, jer je veća i fizički jača) i onda ga još i izolirala na pretjerano i neprimjereno dugo vremena u odnosu na djetetovu dob i onda još “slavila” svoju roditeljsku nekompetenciju obećavajući da sigurno nije zadnji put da se tako obračunala s djetetom ili činjenica da je uopće na portalu koji kao drži do sebe, javno objavljeno da je njihova kolumnistica prekršila zakon i planira ponovo.

    Roditelji su ljudi, imaju pravo na loše dane i pogreške u odgoju i postupanju, ali ako su zreli i normalni, na svojim će pogreškama nešto naučiti i krenuti dalje u suživot s djetetom pametniji i spremniji na izazove, neće se time hvaliti i najavljivati da će sigurno ponovo: narušavati djetetov integritet, omalovažavati dijete, izolirati ga u njegovim najranjivijim trenucima na neprimjereno dugo vremena, slati mu poruku da je ok fizički se obračunati sa slabijim od sebe.

    Nasilje je nasilje.
    A Klokanica je upravo dosegnula novo dno.

  • tomaper

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Uvjek sam se čudio ljudima s djecom sve dok nisam dobio vlastito. A onda sam se počeo čuditi još više. Upravo sam fasciniran ljudima. Recimo, odluče nabaviti neku egzotičnu biljku, životinju i sl.te se onda dohvate literature i proučavaju sve o uzgoju,njezi, hranjenju itd.
    A onda gledam šta se događa kad odluče ( tu računam i one koji se “odluče” ) dobiti dijete. Malo pročačkaju internet, a više slušaju tuđe bajke (djeca samo spavaju i papaju) i zaključe da je to “peace of cake”. A onda dođu problemi jer je dijete eto svoje i hoće po svome, pa se sjete babine metode i  “batine iz raja” i zaplivaju tako primamljivom linijom manjeg otpora.
    - “ I mene su tukli i pa šta mi fali?”
    - Puno toga ako mene pitaš…
    Osobno smatram da djecu to tri godine tuku ignorantski šupci koji se ne znaju nositi s vlastitim frustracijama, a djecu preko tri godine tuku maloumni kreteni.
    Pleska po guzi iz perspektive odraslih izgleda prilično nevino. No, probajte ju promotriti iz dječje perspektive.
    Imam curicu od 3 godine, jako slatku i jako svoju. I poštujem je. I nikad je ne bih udario. A nije da sam uvijek smiran kao Buda, ali ni dreka ne dolazi u obzir. Ja moram njoj pokazati kako se odrasli nose s frustracijama, a to joj svakako ne mogu pokazati pleskama i urlanjem. Daleko sam od savršenstva kao osoba, ali moje dijete nije i neće biti poligon za ispucavanje vlastitih frustracija.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.