'Ja sam Doris i udarila sam svoje dijete po guzi'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Silva

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja smatram da je Doris ispravno postupila. Ja ,također, imam malu djevojčicu koja je najslađe biće na svijetu. No, neke se granice moraju znati. Vi pišete da se treba igrati igra Ti baci,mama uhvati . Smatram da je to glupa igra jer tako djeca stječu dojam da sve što bace će mama uhvatiti, npr. dođete u trgovinu i vaš mali anđeo krene rušiti s polica i viče “Mama,uhvati” . To je po meni nekultura i sramota. Također,smatram da djecu ne treba tući da imaju modrice po sebi. Ali ne vidim što je loše u tomu ako djeca dobiju malo po guzi. Tako ipak znaju da se to što su napravili ne smije ponoviti. I ne znam što ste dignuli toliku frku oko toga,kao da je Doris premlatila svoje dijete. Doris,podržavam te :)

  • Avatar Tartaruga2

    Tartaruga2

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Zac2609


    Marinelas


    Problem ovoga seze jos dublje jer od teorije do prakse i primjera oko sebe, roditelj koji nije bio tucen u djetinjstvu nema nikakav poriv za dici ruku na svoje dijete niti upotrijebiti fizicku nadmoc nad tako malenim stvorenjem. 
    Majka sam dvoje djece koji su isto me doveli do rubova i ponora ali nisam dosla do toga nikad jer me nisu tukli nije mi ostala ljutnja..
    Takoder znam roditelje koji su tuceni u djetinjstvu i zatomljena ljutnja izvire van kad ih dijete dovede do ruba.. Kao da se izgube i djetinjasto vracaju, nazalost na krivoj osobi.
    Draga Doris meni je zao sto su tvoji roditelji dizali ruku na tebe. To je sigurno boljelo i sigurno si bila tuzna sto te tuku ljudi koji te vole.
    Nisi ti kriva, to ti je nametnuto.

    Tartaruga2

    Mene samo zanima, da li vi mislite da su djeca roditelja koja nikada nisu udarila svoje dijete neposlusna, neodgojena, agresivna…??
    Pa upravo u tome i je bit-odgojiti dijete bez toga,a to je moguce bez obzira sto netko mislio o tome. I ako se ne posegne za tim “mjerama” ne znaci da ce dijete skakati po glavi, ganjati nozevima ili stovec…
    Opcenito, interesira me i stav urednistva oko teme a ne samo jedne “kolumnistice” …
     
    Da ta djeca su upravo takva…
    A to sto si roditelji UTVARAJU I GOVORE SVIMA ne bi moja mala/moj mali, damo je dokaz njihove zatupljenosti….
    Javi se ma osti ovaj forum kad ce te dijete nizevima ganjati po kuci, uzivat cu procitati i taj osvrt….
    Ljudi pa jel vi imate ikakvog pojma kakva su djeca u prva cetiri razreda osnove skole… psuju nastavnike, vrse svoju samovolju i nemaju nikakve autoritete (ne sva naravno). A institucije ne rade NISTA jer eto roditelj kaze ma ne bi moje dijete i za to se niko necr propest na zadnje noge…
    Ali ako dijete dobije po dupetu kad prevrsi svaku mjeru, ma zovi brate sve jer imamtona institucija koje se samo time bave i svi se trebaju podignut…..
    Boze sveti cuvaj nas i pomozi nam svima, u kakvom jadnom drustvu zivimo…..

    Ti stvarno mislis da takvim postupanjem sa bebom od 18 mj cemo prevenirati i postici drustvo iz snova?? A stvarno Boze cuvaj nas i djecicu od takvog razmisljanja… Da li je tako tesko za shvatiti da  djecu treba nauciti kako se ponasati, da ih treba odgojiti u samostalne, samosvjesne, odgovorne ljude, koji postuju roditelje , tet u vrticu, ucitelje itd.?? I da li je tesko za shvatiti da se to MOZE bez metode o kojoj raspravljamo?? I da li je tesko za shvatiti da je naprosto OKRUTNO ostaviti bebu od 18 mj samu da urla u sobi 20 min?!?!

  • Avatar ANNABELLA2

    ANNABELLA2

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Navest ću vam dva primjera:
    1. Moja najbolja prijateljica ima troje djece i njena najmlađa djevojčica rođena je 3 godine prije mog prvog djeteta. Dok nisam imala djece gledala sam kako se ponaša pred svojom djecom i čudila se. Ona je naime divna osoba, topla i osjećajna, puna razumijevanja. Ali malo je tanka sa živcima. Nije nikada udarala djecu ali često sam je vidjela kako se dere na njih, izrekne svašta, gubi kontrolu…. Brinula sam se kako će to utjecati na djecu i čak sam je upozoravala da to njeno ponašanje nije normalno. Njena djeca danas imaju 18, 13 i 8 godina i prekrasna su. Odlučni u školi, pametni, pristojni i topli. Izrazito poštuju druge i nemaju problema sa samopouzdanjem, pogotovo najmlađa….
    2. U obitelji imam mamu koja je profesorica u školi, umjetnica, intelektualka. Ima sina kojemu je sada 19 godina. U njegovu odgoju primjenjivala je sve suvremene metode povezujućeg roditeljstva, nikada nije gubila živce, razgovarala je s njim, nikada ga nije udarila. Prije 5-6 godina njen je sin u školi kontinuirano zlostavljao dječaka s posebnim potrebama. Ona u to nije vjerovala. Kad su djeca snimila to premlaćivanje i kada je vidjela video, rekla je da ga on nije tukao nego je samo stajao sa strane i gledao. Preko veze ga je upisala u gimnaziju pa sad na fakultet.
    hm….

  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    neznam zasto dizete toliku frku oko toga,ostavila ga 20minuta samog….mozda je zena pogresno napisala,mozda je uvelicala i bas htjela da se digne malo prasina oko tog clanka,a svi ste nju napali,ona je najgora!!!!

    ima li ovdje netko odraslu djecu koju nikad niste udarili,ali budite iskreni,NIKAD PLJESKA PO GUZI.NIKAD NISTE DIGLI RUKU NA DIJETE:
    samo me zanima kakve su osobe postale,kakvi su bili kao mali,i kako su odrastali.kako ste se vi nosili s njima bez pljaske i sta oni misle o svemu tome.sigurno ste nekad s njima pricali kako ih nikad niste tukli i tako dalje i tako dalje.
    nemojte me sad izvikat zbog pitanja,samo me zanimaju ta djeca.jer ja i svi oko mene smo odrasli sa tu i tamo kojom pljaskom.

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • Avatar maja.perlica

    maja.perlica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Danas sam ja zaplakala zbog vašeg sina…

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Buljo


    Ja sam Ljubo i udario bi Doris po guzici.

    Hhahahahaha najbolji komentar 

    Koja patetika od nekih ljudi, ka da je ditetu upravo unistila buducnost. 

    No, patetiku na stranu, udarac po guzi razumijem, no 20 min ostavit dite te dobi da place u sobi..mora da je fakat zajeba stvar. Ja to ne bih mogla, srce bi mi puklo. Nisam znala da Doris ima takvu celicnu volju

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • marina0408

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kada vidim da dijete ne razumije(npr. trenutno je pod “stresom”) ili nemože razumjeti(npr. premalo je) kakvo ponašanje nije prihvatljivo ili čak opasno najbolja metoda koja je meni uspijevala je OBRATITI MU POZORNOST NA NEŠTO DRUGO. A kada bude sposobno saslušati me onda obavezno razgovaramo o tome, naravno ako dijete nije premalo da bi shvatilo. Ovo mi je jako teško ako sam dozvolila da mene ta situacija uznemiri ili ako sam već uznemirena zbog nečeg drugog. Što se tiče ostavljanja djeteta “samog”, mislim da jako malo dijete (do cca 3 god) nije sposobno razumjeti što se događa, ono samo zna da plače a nema nikoga da ga utješi i zbog toga može biti “posljedica”. Starija djeca mogu sjediti na jednom mjestu neko vrijeme, recimo onoliko koliko imaju godina, umjesto “izolacije”, ili izolacija dok ono to želi, odnosno dok ne bude spremo ispričati se ili nešto drugo nakon što je razmislilo što je napravio/la. Imam 3 dječaka i puno sam se borila(i još se borim) sama sa sobom da batine ne budu dio odgoja, a bilo je i tih faza. Razumijem svakog roditelja koji imaju taj problem, jer ovo zaista može postati problem, ali mi odgajamo njih i oni odgajaju nas ljubavlju i povjerenjem u nas. Nemaju nikoga na ovom svijetu osim nas i vjeruju nam. Vjerujmo i mi njima. Dragi Bog nam je dao tu privilegiju da možemo biti roditelji, dobri roditelji i budimo zahvalni na tom daru.

  • Zac2609

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Tartaruga2


    Zac2609


    Marinelas


    Problem ovoga seze jos dublje jer od teorije do prakse i primjera oko sebe, roditelj koji nije bio tucen u djetinjstvu nema nikakav poriv za dici ruku na svoje dijete niti upotrijebiti fizicku nadmoc nad tako malenim stvorenjem. 
    Majka sam dvoje djece koji su isto me doveli do rubova i ponora ali nisam dosla do toga nikad jer me nisu tukli nije mi ostala ljutnja..
    Takoder znam roditelje koji su tuceni u djetinjstvu i zatomljena ljutnja izvire van kad ih dijete dovede do ruba.. Kao da se izgube i djetinjasto vracaju, nazalost na krivoj osobi.
    Draga Doris meni je zao sto su tvoji roditelji dizali ruku na tebe. To je sigurno boljelo i sigurno si bila tuzna sto te tuku ljudi koji te vole.
    Nisi ti kriva, to ti je nametnuto.

    Tartaruga2

    Mene samo zanima, da li vi mislite da su djeca roditelja koja nikada nisu udarila svoje dijete neposlusna, neodgojena, agresivna…??
    Pa upravo u tome i je bit-odgojiti dijete bez toga,a to je moguce bez obzira sto netko mislio o tome. I ako se ne posegne za tim “mjerama” ne znaci da ce dijete skakati po glavi, ganjati nozevima ili stovec…
    Opcenito, interesira me i stav urednistva oko teme a ne samo jedne “kolumnistice” …
     
    Da ta djeca su upravo takva…
    A to sto si roditelji UTVARAJU I GOVORE SVIMA ne bi moja mala/moj mali, damo je dokaz njihove zatupljenosti….
    Javi se ma osti ovaj forum kad ce te dijete nizevima ganjati po kuci, uzivat cu procitati i taj osvrt….
    Ljudi pa jel vi imate ikakvog pojma kakva su djeca u prva cetiri razreda osnove skole… psuju nastavnike, vrse svoju samovolju i nemaju nikakve autoritete (ne sva naravno). A institucije ne rade NISTA jer eto roditelj kaze ma ne bi moje dijete i za to se niko necr propest na zadnje noge…
    Ali ako dijete dobije po dupetu kad prevrsi svaku mjeru, ma zovi brate sve jer imamtona institucija koje se samo time bave i svi se trebaju podignut…..
    Boze sveti cuvaj nas i pomozi nam svima, u kakvom jadnom drustvu zivimo…..
    Ti stvarno mislis da takvim postupanjem sa bebom od 18 mj cemo prevenirati i postici drustvo iz snova?? A stvarno Boze cuvaj nas i djecicu od takvog razmisljanja… Da li je tako tesko za shvatiti da  djecu treba nauciti kako se ponasati, da ih treba odgojiti u samostalne, samosvjesne, odgovorne ljude, koji postuju roditelje , tet u vrticu, ucitelje itd.?? I da li je tesko za shvatiti da se to MOZE bez metode o kojoj raspravljamo?? I da li je tesko za shvatiti da je naprosto OKRUTNO ostaviti bebu od 18 mj samu da urla u sobi 20 min?!?!

    Zadojiti se literaturom (sto je vidim ovdje slucaj) koju pisu doktori bez djece, ili sa djecom, ali se toga ne pridrzavaju (a to znam iz prve ruke jer nekoliko takvih poznajem). To im je dodatan prihod i nekako moraju zaraditi :-)  Onaj tko to nije do sada shvatio, ni nece….
    Batine koje sam ja dobivao ko mali bile su puno zesce od pleske po dupetu srednje snage - i pazi sad - nisam pisao u krevet do 30te, nemam nocne more, radim posao gdje cesto drzim govor pred vecim brojem ljudi, vodim grupu ljudi i opcenito nemam nikakvih trajnih psihickih ni fizickih posljedica… Mora da sam vanzemaljac :-)
    Da ne spominjem da samo bio dijete dok je bio rat, da je stario bio u ratu, i da su zivci svim roditeljima bili 20 puta nategnutiji nego sto su danas….. 
    Otac sam dvije krasne curice i imam predivni zenu (dakle nisam ni izgubio samopouzdanje☺)
    Ali mi zato NIKAD NIJE PALO NA PAMET mlatiti vrsnjake na cesti za jednu kunu, i opcenito raditi frku ako me se nije dirali… a kad me se diralo reagirao sam sto je prirodno pa nisam imao problema sa bullyingom….
    Bez knjige i doktora da pomognu, bez olavog telefona i ostalih izmisljotina novog doba…
    Ali vidim da je to nekima za shvatii ravno SF-u….

  • Avatar Tartaruga2

    Tartaruga2

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Zac2609, ako ti necega fali to je samokriticnost :-)
    Salu na stranu, dozvoli da ipak tvoje osobne procjene o tobi samome ne shvatim bas preobjektivnima..
    Mene npr. moji nikada nisu udarili ali se zbog toga ne smatram savrsenom osobom i sigurno da u tijeku zivota ima milijun stvari koje utjecu na nas, na nasu djecu.
    Imam i ja nekoliko primjera iz svoje blize okoline..
    Jedan deckic zavrsio je prvi razred, roditelji visokoobrazovani, redovito za nepodopstine je dobivao “kratke i jasne” poruke tipa po guzi, dernjava i sl. Mali je za razliku od tebe Zac2609 bez imalo samopouzdanja, grize nokte do krvi, muca…Da li je to posljedica osnosa roditelja prema njemu ili neceg desetog-trebalo bi proanalizirati…
    Ja ako kazem da sam protiv fizickog kaznjavanja, ne znaci da sam protiv postavljanja granica, cak dapace..
    I vjerovao ili ne, nisam procitala niti jednu knjigu o odgoju djece

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ajde da je jedna javna osoba priznala da nije sveta i da u svakom od nas ponekad pukne jer nemožemo više. Ja ju shvaćam i da, udarila sam dijete po guzi. I da, žao mi je, bilo mi je žao dok još moja ruka nije dotakla njenu guzu, al već je bilo kasno. I ne, ne osuđujem je zato, jer je samo čovjek, samo je mama. 

    I da, pročitala sam tonu literature, zgražala sam se na vikanje mama u parku na djecu, dok to nisam doživjela. Kad sam se tolko koncentrirala da ne puknem, jer ne doživljavaju apsolutno ništa, ne doživljavaju opasnost, a ja bi trebala biti smirena i čekat da ju prođe? Kolko dugo? Dok se ne baci pod auto il dok si ne odreže prst il dok sestri ne iskopa oko s olovkom? Il da ih zatvorim u balon pa da tak žive? I da, nekad moram dić glas užasno visoko da me se čuje od njihove dernjave jer s mirnim glasom i smirenim tonom uopće nezaju da sam tu

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.