Ispadanje kose nakon poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    cure kako razlikujete normalno opadanje kose od toga “opadanja poslije poroda”?
    meni cijelu trudnoću i evo do sad, a prošlo je 4 mjeseca samo kod pranja po par dlaka ispane ma divota.. prije toga mi je dosta opadala ali uvijek je ima i to mi je bilo normalno..
    sad ne znam da li opada previše ili sam ja zaboravila da to tako izgleda ali opet mi se nekako čini da je to mrvicu više nego ono uobičajno ispadanje.. pijem vitamine cijelo vrijeme..

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Tena sta pijes?
    Moram pohvalit ricinusovo ulje, definitivno mi manje opada kosa a raste i nova, i to frckava :) ja stavim noc prije pranja utrljam,malo se teze utrlja al ide i tak odspavam i ujutro operem.opada jos uvjek, ali znatno manje :)

    zebrica

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    pila sam u trudnoci od dietpharma, nakon poroda solgar prenatal ima u pakovanju 60 kom, prije par dana posaljem muža po novu bočicu i on mi donese Twinlab isto 60 kom.. 
    a kupila sam avokado ulje koje također utrljam u kosu i ostavim što duže mogu jer mi je to odlično i za sjaj i za oštećenja a možda bude i za opadanje vidjet ćemo… ako je ovo TO opadanje.. ja se još nadam da nije

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Ja se neću farbati još koji mjesec jer sam plavuša,pa je postupak dosta agresivan,tako da ne opterećujem dodatno kosu,jedino moram srediti vrhove,ali mi ne pada na pamet da skraćujem kosu…Četkam ju nekoliko puta na dan i onda je dosta ispadne,ovako srećom ne,pijem B komplex jer su mi i nokti postali jako lomljivi.Dietpharm postnatal u prahu mi je nešto preodvratno,Elevit koji mi je ostao od trudnoće sam popila i nije ga jedno vrijeme bilo kvartu tako da sam uzela B komplex  u dm-u,rekla mi je opća praksa da se vidi po noktima da sam u deficitu

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    curke evo da javin da je meni opadanje skoro prestalo i to preko noći. Primjetila sam prije par dana kad sam oprala kosu da ju je 3 puta manje bilo u kadi, kao i na četki. Mislila sam da je to trenutno i da će nakon sušenja otpadati, al evo već par dana mi stvarno jako malo kose otpadne u usporedbi s onim kako je bilo. Znači počela mi je opadati 3 mjeseca nakon poroda,a sad je prošlo skoro 2 i pol mjeseca od toga, znači 2 mjeseca mi je opadala fuuul, i izgleda stala. Nadam se da je to to, jer kosa mi se nije puno prorijedila, inače je imam dosta, gusta je a od korištenja ulja mi se čini i dosta zdravija. Baš mi je svježe ofarbana lijepa, a u nedjelju nam krštenje i konačno je mogu držati puštenu. Prije je to bilo nemoguće jer su dlake odsvukuda visile, s ramena, leđa, guze… Tena kod ovakvog opadanja nemožeš ne primjetiti razliku, ovo je baš drastično, iako nije kod svih žena isto. Ponekad mi je izgledalo da ispada na pramenove, i koliko god češljala i izvlačila dlake i dalje je ima puna šaka, do suza bi me skoro dovodilo. Meni inače kosa prije trudnoće dugi period skoro pa nije uopće opadala, tako da se na ovaj način i obnovila. Eto mamice, nadam se da će nam svima uskoro biti lijepa kosa.. Mislim da preparati ne pomažu iako nikad nije zgorega njegovati kosu, pogotovo mi koje ju tretiramo kemijama. 

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    E da ricinusovo ZAUVIJEK!!! <3 Definitivno je moguće imati plavu i zdravu kosu uz ovakvu njegu!!

  • Avatar Lilly7

    Lilly7

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Uh odmah mi je lakše, i meni je tek prije par dana počela jezovito opadat, 3 i po mjeseca nakon poroda, ne uzimam nikakve vitamine, imate kakvu preporuku? Postnatal ili prenatal (u trudnoći pila Elevit)? Ili će samo od sebe prestati?

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Meni je pocele padati 3 mj nakon poroda….Ono ima je posvuda…svaki Dan usisavam I perem pod u cijelom stanu jer je tih dlaka posvuda….KOMA!!jucer jedna u frizideru!!!!kakoooo!!!za poluditi 😤😤😤😱😱😭😭

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Meni je kosa počela opadati 2,5 mjeseca poslije poroda. Uzas..ošišala sam se kraće, sve pokušala i nije prestajao. Zaliske sam dobila, užas. Onda sam počela prati kosu fitovalom i piti omegu 3. Dogodilo se čudo!!! Kosa opada, ali manje, a nova raste, raste, raste..Smiješno izgleda, al važno da raste.

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    mislim da svima prestane samo od sebe, da preparati nemaju neku ulogu u tome, jer se prvenstveno radi o hormonima, šampon ili nešto sl ne djeluje na to. Ja sam isto pokušavala s nekim preparatima jer nije zgorega kosu njegovati. A nova ionako mora narasti na mjestima gdje je otpala.Iz mog iskustva to ne traje dugo, ovisno o intezitetu opadanja, iako je svakoj ženi drugačije.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.