Ispadanje kose nakon poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    LuKi5


    Nalah


    LuKi5


    Nalah


    ja fakat više ne kužim što se s mojom kosom dešava,padala je do 6 mj.i sad je opet počela
    Jesu li ti nalazi stitnjace bili dobri nakon poroda? Meni od PCOS-a I stitnjace otpada kosa uzas jedan. U trudnoci mi se napola smanjila, I sad nakon poroda jos upola od toga sto je ostalo kose, inace sam imala grivu.
    Vidiš to mi nije palo na pamet,puna je cista i kontroliram ju na godišnjoj bazi na sistematskom preko firme,u trudnoći su nalazi bili ok,ali nisam ih radila poslije.To se TSH vadi?Moja opće prakse nema pojma,sve moraš sam tražiti.Meni je završila ona faza ispadanja nakon poroda,znači od veljače do lipnja i sad opet počinje,tako da nešto def nije ok,a mislim da nije vezano uz trudnoću

    Ovo je objašnjenje najrealnije;
    No, you're not going bald. This is a temporary phase. In the normal cycle of hair growth, some hair is lost every day. But during pregnancy the increased levels of estrogen in your body freezes hair in the growing (or "resting") phase of the cycle. Hair that would normally fall out stays put, resulting in thicker hair. After you give birth [parents.com] and your estrogen levels decline, however, all that hair that was resting starts to fall out. This usually starts the third or fourth postpartum and ends by six months,

    inače i frizerka mi je rekla da nikakvi vitamini ne pomažu,ono što nije ispalo u trudnoći će ispasti poslije,a tek nakon tog ispadanja se preporučuju suplementi za rast i čvrstoću
    Meni je prvi od znakova da nesto nije u redu sa stitnjacom bilo naglo otpadanje kose I nagle promjene raspolozenja. To je bilo prije 4 godine, a kako nam je hashimoto nasljedan u obitelji, odmah me doktorica slala vaditi prvo TSH, pa onda kad je TSH bio povisen slali su me vaditi antitijela, FT4 I napravili UZV, taj prvi UZV je stitnjaca bila donekle ok, u trudnoci mi je uz terapiju TSH bio nikad bolji, idealan, ali onda nakon poroda nastavio divljati, naglo skocio, pa pao skoro na 0, I evo sad opet povisen, nikako ga dovest u normalu, a UZV stitnjace katastrofa, bas je komentirala doktorica da se razara stitnjaca, puna cisti, cvorova, I imam gusu, pa mi je rekla da mi je to ispadanje kose od nje I od PCOS-a. Bilo bi ti dobro da odes vaditi TSH, pa da vidis ako je od stitnjace, jer ako je prestala padat I opet pocela onda vise to nema veze s trudnocom.

    Hvala ti

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Meni stalno opada! Od kada sam rodila i ne smanjuje se… bome, curke, i ja ću pregledati štitnjaču… a može li to sa štitnjačom utjecati na cikluse? Prvu menstruaciju (nakon poroda), dobila sam šest mjeseci nakon poroda, potom u 7. i 8., kao i 9. mjesecu, ali prošli mjesec nisam, prije par dana sam dobila. je li moguće da mi je zakasnila zbog toga što sam dojila maloga puno (zubi, skok???).. ili je to nepovezano???

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1448

    Prijavi adminu

    Meni se čini da meni ispada jer me L čim joj se pruži prilika dobro počupa

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mala_huckica

    Mala_huckica

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Meni je počela masovno otpadat negdje 4mj nakon poroda. Nikad neću zaboravit kad sam skužila, odnosno nisam. Muž i ja smo s malom išli u shopping, i parkiramo i sad da ću izać i skužim par vlasi na šalu oko vrata, i onda još par, pogleda me on i stane: jbt, pa leđa su ti puna kose. I od onda sa svakim pranjem po 2, 3 šake kose. I još nakon češljanja. Doduše, zbog male moram imat kosu stalno u punđi, pa kosa ne može ni disat. Sad se malo smirilo, mala ima 9 i pol mj., znači oko 5mj je trebalo. Al kako je kosa stalno podignuta, a duga je, lako se lomi i tako dalje. 
    I da, moj ginekolog kad sam ga pitala za to je rekao da otpadanje kose nema nikakve veze s porodom i tim hormonima, već da je u pitanju nešto drugo, da ako se ne smiri odem kod dermatologa. No, pošto znam mnogo mnogo žena koje su imale probleme s kosom nakon poroda, i to baš tako oko 4.mj od poroda, odlučila sam da je on u krivu 

  • Avatar Doris7

    Doris7

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Eto meni isto nakon 4mj  

  • Avatar dada34

    dada34

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Meni je pocela ispadat nakon 2,5 mj..i to stvarno u pramenovima..cak sam i frizerku pitala dal je to normalno i da li moram piti vitamin b ili nesto..i veli ne brini, to ti je normalno..moze ti i 6 mjeseci tako jako ispadati a kasnije se vrati..jos mi je u trudnoci rekla da se to moze dogoditi..glavno je da se vidi da na tim mjestima raste mlada kosa..jer to najcesce ispada uz rub cela..

    [lilypie.com]

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Meni se kosta progustila!!! Još pada, ali mi je izraslo jako puno male pa fakat izgledam smiješno sva raščupana.  Tak' da, ima nade za vas! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.