Ispadanje kose nakon poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    Dada


    Dakle ovako:

    Fitoval šampon plus ampule od Vichyja protiv opadanja kose.

    Za sad koristim tjedan dana.
    Pozitivno: ono užasno opadanje tokom pranja i sušenja kose (šake i šake vlasi) je prestalo.

    Negativno:
    -još uvijek mi na dnevnoj bazi pada kosa po odjeći i namještaju (svakodnevno usisavanje i pregledavanje da nije negdje na bebinim stvarima) - užas. ALI! Ipak je manje.
    -ne koristim regenerator da bi šampon imao veći učinak pa mi je kosa gruba i rasčešljavanje je teško, ali i prije sam imala grublju i čupaviju kosu (možda je to individualno)

    Također, trudim se ne sušiti fenom. 

    To su preliminarna iskustva, ako se bude poboljšavalo, javim. Te ampule su dosta skupe, 22 kn jedna (bar u mojoj ljekarni), a koristim 3 na tjedan, između pranja. Kosu perem rjeđe, dva put tjedno. 
    Znam da ju uništavaju i špangice i gumice, ali moram ju vezati jer inače bi vlasi bile po svuda a toga se ježim. 

    Ozbiljno razmišljam da ju ipak skratim, do ramena ako ne i više. Borim se s opadanjem već mjesec dana i polako me živci napuštaju. Žao mi je jer mi je dugo trebalo da naraste, ali ovo je previše. 

    Evo, ako sam kome pomogla. . . 
    Javite svoja iskustva, osobito ako ko zna kada to vražje opadanje PRESTAJE?

    nemoj se šišati tak kratko…ja se ošišala do ramena nakon prve trudnoće i tek sam tad ludila jer nisam mogla ništa s kosom…rep je bio minimalan, gumica padala, curka još više navlačila kosu :(

    sda mi je 3 i pol mjeseca od drugog poroda i primjetila sam početak opadanja…nadam se da neće biti kao nakon prve trudnoće kad sam oko čela i uha bila ćelava negdje do dbine 1,5 cm prema tjemenu…užas…a tek kad je krenula rasti mlada kosa…koma živa…molim Boga da ovaj put ne bude tako strašno. :)

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    Nalah


    Dada,prije koliko si ti ono rodila?

    Znam da su izašle iz mode 1985,ali u Kiku imaju one gumice koje su obučene u tkaninu (scrunchy),one najmanje čupaju kosu,po doma su ok.Probaj tangle teezer za raščešljavanje,original je dosta skup,ali ima kopija u BIPI i znalo je biti u C&A na blagajni.Mislim da su regeneratori,osobito maske poželjni.
    A vidiš moje babe s posla koje su u menopauzi,pa im zato ispada kosa nisu bile zadovoljne s Vichy-em.Misliš na Dercos liniju?

    Ja sam na Afroditinom češnjaku i još nema naznaka ispadanja

    ima i u dm-u gumica koje su onako glatke i bez spojeva pa ne kidaju kosu…6 kom 12 kn..ja kupujem sebi smeđe ili crne a curki u bojama jer ima grivu kao i ja :) i još su superčvrste a ne čupaju kosu.

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    zebrice,kokosovog ulja imaš u skoro svakoj ljekarni. Ono je skuplje, oko 54 kn, i brzo se troši, jer je u krutom stanje pa ga moraš malo zagrijati da se rastopi.Dolazi u širokoj plastici kao krema. Ja sam ga kupila jednom i neću više jer je skupo ,zamijenit ću ga bademom ili avokadom.

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Imam bademovo doma pa cu onda ta dva mjesat(bademovo i ricinudovo) 
    Jos nekuzim puno razlike u smanjenju opadanja ali mi je kosa super mekana. Ja si ostavim noc prije nego ju ujutro opetem stavim u rep i super..

    zebrica

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    tako i ja , večeras sam stavila samo ricinusovo. Ne kužim ni ja razliku osim u kvaliteti,al i to je super,s obzirom da se ja svaki mjesec farbam.

  • Avatar Ren.ai

    Ren.ai

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mislim da to ne može prestat preparatima i sl ( eventualno zamaskirat i ublažit ), evo ja 3mj nakon poroda pada nakon svakog češljanja  prestrašno, stalno sam u strahu da neće malom završit  u ustima, a ja ćelava lol ..
    Od početka trudnoće do sada pijem Solgar prenatal, sada još uz Solgar i Spirulinu, uzimam puno puferiranog vitC, tako da ne može biti do hranjivih tvari, to jednostavno ima veze s hormonima i mora proć, ne može kraće od 9mj koliko je tijelo bilo u drugom stanju, i onda se oporavi i kosa i koža ( tako barem tvrde sve mame koje sam pitala )

  • Nikikiki

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Nakon dvije uredne trudnoće i poroda mojoj sestri je napola oslabila kosa, bila je kovrčava i gusta, sada ravna i napola rijeđa.  Sasvim slučajno se utvrdilo da ima velikih problema sa štitnjačom ;-( , a i svi ostali simptomi su se kasnije povezali na rad sa štitnjačom.

  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    evo meni službeno počela otpadati nakon 3 i pol mj. od poroda…ipak mi se čini barem zasad da još nije toliko jako kao nakon prve trudnoće.

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    kod mene niikakvog pomaka, al sam primjetila novu kosicu da raste

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Nalah


    Dada,prije koliko si ti ono rodila?

    Prije 5 mjeseci. Opadanje traje već dva mjeseca.

    Fitoval i ampule su ublažile ali nisu zaustavile stvar. Nakon mnogo mučenja, skratila značajno
    kosu. I dalje pada kod pranja ali je više nema okolo ni po bebinim stvarima. Sorry, nemam utjehe za one koje bi željele zadržati svoju dugu kosu  
Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.