Ispadanje kose nakon poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Hvala, budem probala pa ja im rezultate 

    zebrica

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    drage mame, ja sam bila izludila sa opadanjem kose, ima 3 i pol mjeseca od poroda. neki dan sam otisla frizerki i skratila mi je kosu za dobrih 5 cm. evo od sisanja mi kosa puuuuno manje opada….

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Joj blago tebi.. Meni je ova frizerka napravila neke stepenice postepene joj a ja joj rekla da mi stanji.. Mrvicu mrvicu je kosa meksa al opada strasno

    zebrica

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Dakle ovako:

    Fitoval šampon plus ampule od Vichyja protiv opadanja kose.

    Za sad koristim tjedan dana.
    Pozitivno: ono užasno opadanje tokom pranja i sušenja kose (šake i šake vlasi) je prestalo.

    Negativno:
    -još uvijek mi na dnevnoj bazi pada kosa po odjeći i namještaju (svakodnevno usisavanje i pregledavanje da nije negdje na bebinim stvarima) - užas. ALI! Ipak je manje.
    -ne koristim regenerator da bi šampon imao veći učinak pa mi je kosa gruba i rasčešljavanje je teško, ali i prije sam imala grublju i čupaviju kosu (možda je to individualno)

    Također, trudim se ne sušiti fenom. 

    To su preliminarna iskustva, ako se bude poboljšavalo, javim. Te ampule su dosta skupe, 22 kn jedna (bar u mojoj ljekarni), a koristim 3 na tjedan, između pranja. Kosu perem rjeđe, dva put tjedno. 
    Znam da ju uništavaju i špangice i gumice, ali moram ju vezati jer inače bi vlasi bile po svuda a toga se ježim. 

    Ozbiljno razmišljam da ju ipak skratim, do ramena ako ne i više. Borim se s opadanjem već mjesec dana i polako me živci napuštaju. Žao mi je jer mi je dugo trebalo da naraste, ali ovo je previše. 

    Evo, ako sam kome pomogla. . . 
    Javite svoja iskustva, osobito ako ko zna kada to vražje opadanje PRESTAJE?

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Dada,prije koliko si ti ono rodila?

    Znam da su izašle iz mode 1985,ali u Kiku imaju one gumice koje su obučene u tkaninu (scrunchy),one najmanje čupaju kosu,po doma su ok.Probaj tangle teezer za raščešljavanje,original je dosta skup,ali ima kopija u BIPI i znalo je biti u C&A na blagajni.Mislim da su regeneratori,osobito maske poželjni.
    A vidiš moje babe s posla koje su u menopauzi,pa im zato ispada kosa nisu bile zadovoljne s Vichy-em.Misliš na Dercos liniju?

    Ja sam na Afroditinom češnjaku i još nema naznaka ispadanja

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    i ja koristim te mekane gumice, ili uzmem onu kopcu za kosu, onu sa cik cak zubima i samo s njom skupim kosu u rep  na potiljku, ne podizem kosu s njom, ovak ju manje ostecuje.
    ja sam se bila osisala do ramena.osim sta me zivciralo sta ispada tolko kosa, jako mi je smetalo po noci kad mi se kosa plela po grlu, znala me uhvatit panika da cu se udavit s kosom, a gumica mi je isto smetala…cudna biljka :) voljela bih imat dugu kosu, al sad kad je beba tu kosa mi vise nije tolki prioritet. kad se sjetim kolko sam novaca nadavala na razne sampone, sapune, regeneratore, ulja, tekuce kristale i ne znam kaj sve ne, mogla sam si auto kupit :D

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Bok curke,od prethodnog posta sam svašta isprobavala. Zadnjih 15tak dana koristim ricinusovo ulje u kombinaciji s kokosovim. Dosta je ekonomično, mala bočica košta oko 20kn, što je za ljekovita ulja prilično jeftino. Dosta je gusto,pa ga razrijedim sa kokosovim uljem koje prekrasno miriše i hrani kosu( može i bilo koje dr npr ,maslinovo). Ricinusovo služi za smanjivanje opadanja i poticanje rasta kose na mjestima gdje je opala. Dosad sam primjetila moožda malu raliku u opadanju al ništa posebno,a što se tiče kvalitete kose preporodila se. Dosad je bila suha od farbanja,a sad je ko svila, mekana na dodir…pa eto bar kad prestane opadati da ne bude i suha osim što će biti prorijeđena. Primjetila sam dosta mlade kosice da raste tako da sam ja to sve shvatila kao prirodni proces i tješim se da će kosa kasnije biti ljepša i zdravija.Što se tiče fitovala i ostalih proizvoda čak su me i u ljekarni odvratili od toga a i ja čisto sumnjam da bi pomoglo. Najmanje a i najviše što mogu učiniti je mazati uljima i nadati se da će što prije prestati opadati. Ima li koja mama kojoj je prestalo opadati pa da nam javi nakon koliko joj je prestalo?

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Baš sam neki dan naišla na ovaj članak

    http://www.budi.in/beauty/opadanje-kose-nakon-poroda-191 [budi.in]

  • Avatar babyboy

    babyboy

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    da samo trebamo biti strpljive. Dva do tri mjeseca… Po tome bi meni trebalo sad i prestati, nadajmo se

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Ricinusovo i ja koristim pocela sam..mekana mi je kosa barem :) a za otpadanje nadam se rezultatima..
    Ps di kupis kokosovo ulje i koja mu je cijena

    zebrica

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.