Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Clio35 hvala. Pretpostavljam da ti nisu radili genetske pretrage? Ako si vec imala trombozu stvarno su trebali odmah ukljuciti terapiju. Drago mi je da je ova trudnoca u redu, neka sve prode kako treba 😊

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Teaxoxo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    aurora12

    Pozdrav cure, vidim da vas ima na heparinu s istim mutacijama koje ja imam - mthfr homozigot i pai 4g/5g. Trudna sam 5 tjedana i sljedeci pon mi je kontrola kod hematologa. Bojim se da je to prekasno i ako trebam terapiju da je bolje sto prije poceti. Znam da je u ovako ranoj trudnoci prokrvljenost jako bitna i zato bih bila mirnija da sam na terapiji. 2 god.su prosle od 1. spontanog kad je razvoj bebe stao u 6.tj. (prema phd nalazu dr.je rekla da nije iskljuceno da je zbog trombofilije). Jucer sam imala smede krvarenje za koje dr.nije nasao uzrok.


    Ja sam imala 3 spontana. Sad sam na heparinu od 7 tjedna i sve je u redu. 

  • Teaxoxo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    aurora12

    Mislite li da bih trebala heparin i koliko vremena uopce prode dok ga se dobije ako se ide na komisiju?


    Odite privatno doktoru, ja sam tako napravila i Rekli su mi da ako mi moj doktor ne želi dati heparin, jer se čeka da se čuju otkucaji (nažalost do tada može svašta biti) da će mi ih ona pripisati jedino ću morati platiti, 10 injekcija 300kn. A svakako dok čekate pijte aspurin 100

  • Teaxoxo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Clio35

    aurora12

    Super, hvala ti na odgovoru.
    Da ti podjelim svoje iskustvo. Ja sam sa 24 god. prebolila trombozu tranzverzalnih i sagitalnih sinusa glave. Bila sam na terapiji protiv zgrušavanja 5 godina. 2019.sam nazalost imala spontani u 8tt, tsd mi gin. nije dao cak niti andol ili aspirin iako je znao povijest moje bolesti i da spadam u rizicnu skupinu zbog vec preboljene tromboze. Eto nažalost završilo spontanim. Sad sam hvala Bogu opet trudna i u 33 tt..promjenila gin i cim sam vidila plus na testu zvala je. Dala mi je aspirin i poslala u bolnicu sa nalazima. Nakon 2 dana, jer je bio vikend nazvali me i prepisali Fragmin injekcije 5000 jedinica. Svakih mjesec dana idem po novu terapiju s tim da mi obavezno izvade trombocite prije nego mi daju nove injekcije. I eto hvala Bogu sve je uredu i samnom i sa bebom.


    Ja uopće ne provjeravam trombocite! Zapravo sad prvi put čujem da se to radi, nitko mi ništa nije rekao da bih to trebala! 😡

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    little baby

    Ja nisam isla na nikakvu komisiju,hematologica napisala nalaz i s nalazom dosla u trudnicku i tamo od njih dobivam odma kutije fragmina


    Evo me ponovno nakon pregleda. Hematologinja je imala nekih problema sa sustavom i nije mi mogla dati nalaz ali koliko sam je shvatila bila je za uvodenje fragmina. Medutim, meni je gin.dala uputnicu za bolnicu da tamo idem po misljenje jer sam na hitnom gin.navela da imam nasljednu trombofiliju i naljutila se jer sam to uopce rekla jer ona ne smatra ove mutacije bitnima. Isto je bilo na ginekologiji i nije mi odobrena terapija (na nalazu se navodi…s obzirom na nasljedne faktore). U pon ponovno idem kod hematologinje i sad od sestre cujem da je izdan nalaz s preporukom fragmina tako da bih s tim ponovno trebala na ginekologiju. Znas li mozda koja je procedura, trebam li ponovno uputnicu buduci da je prva protokolirana a imam je i dalje kod sebe? Ili se samo dode s nalazom bez uputnice i samo daju terapiju?

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar little baby

    little baby

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    aurora12

    little baby

    Ja nisam isla na nikakvu komisiju,hematologica napisala nalaz i s nalazom dosla u trudnicku i tamo od njih dobivam odma kutije fragmina

    Evo me ponovno nakon pregleda. Hematologinja je imala nekih problema sa sustavom i nije mi mogla dati nalaz ali koliko sam je shvatila bila je za uvodenje fragmina. Medutim, meni je gin.dala uputnicu za bolnicu da tamo idem po misljenje jer sam na hitnom gin.navela da imam nasljednu trombofiliju i naljutila se jer sam to uopce rekla jer ona ne smatra ove mutacije bitnima. Isto je bilo na ginekologiji i nije mi odobrena terapija (na nalazu se navodi…s obzirom na nasljedne faktore). U pon ponovno idem kod hematologinje i sad od sestre cujem da je izdan nalaz s preporukom fragmina tako da bih s tim ponovno trebala na ginekologiju. Znas li mozda koja je procedura, trebam li ponovno uputnicu buduci da je prva protokolirana a imam je i dalje kod sebe? Ili se samo dode s nalazom bez uputnice i samo daju terapiju?


    Onaj tko ti vodi trudnocu,njima ides s tim nalazom. Ja posto vodim u Vinogradskoj u TA,oni mi izdaju fragmine. U slucaju da vodis trudnocu kod svog socijalnog gin,onda ti oni sa hematologije daju terapiju i podizes kod njih s tim nalazom. Ako nisi dobila D1 uputnicu onda ti treba uputnica za njih

    Hvala Ti sto sam stvoren tako čudesno,sto su Tvoja djela predivna!🙏❤

    [lilypie.com]

  • trudnjaca13

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Treba mozda kome Clexane, 0,4ml?
    Imam 2 kutije, 19 kom, kupljene pred mjesec dana u ljekarni. Meni vise ne trebaju. 

  • Teaxoxo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage trudnice,da li je netko imao situaciju da si je morao svaki drugi dan dati injekciju? Inače koristim clexane 4000,a pošto ga nisu imali dali su mi clexane 6000 da se svaki drugi dan bodem. Jel netko imao takvo iskustvo,i jel sve bilo u redu..?

  • Teaxoxo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    trudnjaca13

    Treba mozda kome Clexane, 0,4ml?
    Imam 2 kutije, 19 kom, kupljene pred mjesec dana u ljekarni. Meni vise ne trebaju.


    trudnjaca13

    Treba mozda kome Clexane, 0,4ml?
    Imam 2 kutije, 19 kom, kupljene pred mjesec dana u ljekarni. Meni vise ne trebaju.


    Hmmm možda ja. Javim vam 

  • trudnjaca13

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Teaxoxo

    trudnjaca13

    Treba mozda kome Clexane, 0,4ml?
    Imam 2 kutije, 19 kom, kupljene pred mjesec dana u ljekarni. Meni vise ne trebaju.

    trudnjaca13

    Treba mozda kome Clexane, 0,4ml?
    Imam 2 kutije, 19 kom, kupljene pred mjesec dana u ljekarni. Meni vise ne trebaju.

    Hmmm možda ja. Javim vam

    Svakako :) Zao mi baciti pa bolje da iskoristi netko kome treba. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.