Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • avica

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Orhideja1

    Ja imam PAI-1 4G/5G heterozigot, nakon toga vadila sam faktor VIII, dva puta je bio povišen i uočena je donja granica proteina s. Hematolog je odlučio precentivno uvesti fragmin uz kontrolu kks svakih 10 dana.
    E sad, ja sam uočila u prošlogodišnjim nalazima krvi koje sam radilu uoči pobačaja :
    *protrombijsko vrijeme - inr, mi je 1.0 (L) i piše preporuka za oat, refer. Vrijednost 2.0-3.5
    *fibrinogen, 4.8 (H) , refer. Intr. 2.0-4.0
    Znate li vi iskusnije što to znači?


    Orhideja1, jesi saznala tumačenje za ovaj nalaz? Meni je na nalazu krvi isto tako navedeno u odnosu  protrombijskog vremena - inr = 1,0 (L)

    33👨32👩
    03/2020 blighted ovum
    11/2020 missed 9 tt
    https://lbdf.lilypie.com/cQZnp2.png [lbdf.lilypie.com]
    ➕04/2021
    Novalac, Duphaston, Aspirin100

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    ibee92

    Grizli

    Orhideja1 sorry al to neznam jer sam si ga ja davala popodne oko 17h i nisu mi nista onda bili rekli za to. Avama koliko se sjecam meni su spominjali hospitalizaciju cim uđem u termin i inducirani porod ili carski ovisno o situaciji jer si moras dat heparin 24h prije poroda i 24 h nakon poroda koliko se sjecam. Al kako nisam do tih tjedana si ga davala nisam prošla to, a i svaka bolnica svoju pricu vodi bi ja rekla.

    Jel se stvarno mora ici na carski ili inducirani porod ako si na heparinu?Sori ako sam totalno blesava i neupucena, ali dijagnosticirali su mi trombofiliju jucer tako da tek sam na pocetku informiranja


    A ne znam ni ja. Ja sam sad 27 tjedana i bas sam pitala dr da bi prirodni porod (imala sam hitan carski), rekao je da mozemo probat ako ne bude velika beba (proslo je 4 g.), ali da cekamo 40 tjedana ako ne krene samo onda ili carski ili indukcija zbog heparina. A ne bi indukciju bas jer nije dobro zavrsila (sporo otvaranje). Pitala sam dal cu morati biti u bolnici pa je rekao da cemo vidjet. Tako da opet nista ne znam

  • Teaxoxo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage mame, molim za pomoć! Trudna sam 10 tjedana, na terapiji heparina sam. Sad me hvata panika jer se uvijek bodem u točno vrijeme 14:24  danas mi alarm nije zvonio a ja zaspala! Uglavnom, u 16:10 se piknula. Hoće li to naštetiti plodu? Molim iskustva, jel se to kome  još desilo? 😟😟

  • Avatar little baby

    little baby

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    Teaxoxo

    Drage mame, molim za pomoć! Trudna sam 10 tjedana, na terapiji heparina sam. Sad me hvata panika jer se uvijek bodem u točno vrijeme 14:24 danas mi alarm nije zvonio a ja zaspala! Uglavnom, u 16:10 se piknula. Hoće li to naštetiti plodu? Molim iskustva, jel se to kome još desilo? 😟😟


    Ne brini,nista se nece dogoditi. Ja se pikam navecer,isto redovito u isto vrijeme. Ali dogodi se da zaboravim ili smetnem s uma pa ss piknem kasnije,ali nastojim uvijek u isto vrijeme. Ne brini,nista se stvarno nece dogoditi. Bitno da si se piknula

    Hvala Ti sto sam stvoren tako čudesno,sto su Tvoja djela predivna!🙏❤

    [lilypie.com]

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, vidim da vas ima na heparinu s istim mutacijama koje ja imam -  mthfr homozigot i pai 4g/5g. Trudna sam 5 tjedana i sljedeci pon mi je kontrola kod hematologa. Bojim se da je to prekasno i ako trebam terapiju da je bolje sto prije poceti. Znam da je u ovako ranoj trudnoci prokrvljenost jako bitna i zato bih bila mirnija da sam na terapiji. 2 god.su prosle od 1. spontanog kad je razvoj bebe stao u 6.tj. (prema phd nalazu dr.je rekla da nije iskljuceno da je zbog trombofilije). Jucer sam imala smede krvarenje za koje dr.nije nasao uzrok.

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Mislite li da bih trebala heparin i koliko vremena uopce prode dok ga se dobije ako se ide na komisiju? 

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar little baby

    little baby

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    Hematolog ce ti odrediti terapiju,ja imam isto tu mutaciju kao i ti. I moja hematologica,izvrsna zena iz Vinogradske. Rekla je prvi put nakon sto su otkrili da imam trombofiliju da je po njoj potreban fragmin s obzirom na prijasnje spontane i neke dijagnoze iz obitelji. Tada sam sa 8tj krenula s pikanjem,sad u ovoj trudnoci sa 7 tj jer cu cekali otkucaje srca da se cuju i dok sam dobila termin kod hematologa to je bilo tako oko 7 tjedna. Takoder je bez razmisljanja rekla da je potreban fragmin,s tim da sam i na andolu. Andol sam krenula piti na svoju ruku od plusica

    Hvala Ti sto sam stvoren tako čudesno,sto su Tvoja djela predivna!🙏❤

    [lilypie.com]

  • Avatar little baby

    little baby

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    Ja nisam isla na nikakvu komisiju,hematologica napisala nalaz i s nalazom dosla u trudnicku i tamo od njih dobivam odma kutije fragmina

    Hvala Ti sto sam stvoren tako čudesno,sto su Tvoja djela predivna!🙏❤

    [lilypie.com]

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Super, hvala ti na odgovoru.

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar Ivo& Ivana💙♥️

    Ivo& Ivana💙♥️

    Broj poruka: 702

    Prijavi adminu

    aurora12

    Super, hvala ti na odgovoru.

    Da ti podjelim svoje iskustvo. Ja sam sa 24 god. prebolila trombozu tranzverzalnih i sagitalnih sinusa glave. Bila sam na terapiji protiv zgrušavanja 5 godina. 2019.sam nazalost imala spontani u 8tt, tsd mi gin. nije dao cak niti andol ili aspirin iako je znao povijest moje bolesti i da spadam u rizicnu skupinu zbog vec preboljene tromboze. Eto nažalost završilo spontanim. Sad sam hvala Bogu opet trudna i u 33 tt..promjenila gin i cim sam vidila plus na testu zvala je. Dala mi je aspirin i poslala u bolnicu sa nalazima. Nakon 2 dana, jer je bio vikend nazvali me i prepisali Fragmin injekcije 5000 jedinica. Svakih mjesec dana idem po novu terapiju s tim da mi obavezno izvade trombocite prije nego mi daju nove injekcije. I eto hvala Bogu sve je uredu i samnom i sa bebom. 

    🙋‍♀️37🧔34
    1.missed ab 7tt.- 10/19
    22.10 ➕👶♥️🌼
    IT'S A BOY💙💙💙
    24.06.2021 - IVO 💙💙
    [/url [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.