Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Grizli jesi li se mogla bockati u trbuh do kraja trudnoće? 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Orhideja1

    Grizli jesi li se mogla bockati u trbuh do kraja trudnoće?


    Meni su ukinuli heparin u 27 tt do onda sam se prakticki svo vrijeme u trbuh bockala, mozda 10 puta u bedro kad sam bila jako napuhana pa nisam uspjela uhvatit dovoljno koze. Ja sam imala mali trbuh do kraja, al inace ravna ko daska tako ni ne cudi da sam imala problem uhvatit kozu između prsti za dat injekciju, al sam uglavnom uspjevala. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Grizli

    Orhideja1

    Grizli jesi li se mogla bockati u trbuh do kraja trudnoće?

    Meni su ukinuli heparin u 27 tt do onda sam se prakticki svo vrijeme u trbuh bockala, mozda 10 puta u bedro kad sam bila jako napuhana pa nisam uspjela uhvatit dovoljno koze. Ja sam imala mali trbuh do kraja, al inace ravna ko daska tako ni ne cudi da sam imala problem uhvatit kozu između prsti za dat injekciju, al sam uglavnom uspjevala.


    Ja se nadam da ću moći do kraja (ima mali sloj špekića) jer se mislim da najmanje boli, iako me dragi i kaže nećeš ti imat mjesta do kraja u trbuh. 
    Nego zašto su ti ukinuli i jesi li se pikala još onih 6tjedana nakon poroda? 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ja imam samo pai-1 4g5g nemam drugih tromboflija, al sam imala 4 spontana pa je to bilo preventivno do “sigurnih” tjedana. Onda su mi ga ukinuli da ne moram ma dogovoreni porod a i nisam imala prave indikacije za to, tako da sam injekcije kupovala jer nisam imala pravo preko hzzo. Nakon toga sam samo andol pro 75 pila do 36tt i nista poslije toga ni nakon poroda.
    Sve ovisi koliko velik trbuh budes imala i koliko tog spekeca imas, al na kraju mislim da je tesko u trbuh pred kraj, al bar vecinu trundoce se moze. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Još jedno pitanje….. 
    Sutra ujutro idem vadit krv za kontrolu trombocita, da li da si piknem fragmin prije vađenja ili poslije vađenja?? 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    Cure pikam se fragminom 5000ij. 20+2 , neato su mi napomenuli da se zadnjih tjedan dana ostaje u bolnici upravo zbog heparina. Da li znate kako to ide? Ja.sam imala prvi hitni carski i sad bi pokusali prirodni porod, pa ne znam.kako to ide u slucaju heparina? 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Orhideja1 sorry al to neznam jer sam si ga ja davala popodne oko 17h i nisu mi nista onda bili rekli za to.
    Avama koliko se sjecam meni su spominjali hospitalizaciju cim uđem u termin i inducirani porod ili carski ovisno o situaciji jer si moras dat heparin 24h prije poroda i 24 h nakon poroda koliko se sjecam. Al kako nisam do tih tjedana si ga davala nisam prošla to, a i svaka bolnica svoju pricu vodi bi ja rekla. 

    [tickerfactory.com]

  • josipaa

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Imam par pitanja…
    Imala sam 4 spontana i svi nalazi su ok, uključujući i nalaze za trombofiliju…
    Na preporuku doktora sljedeću trudnocu cu pokušati sa heparinom ili nečim sličnim, ugl sa terapijom.
    Zanima me dali je ijedna imala sličan slučaj  znaci da su je bez obzira na uredne nalaze stavili na terapiji ?
    Kada ste počeli primat terapiju, odmah nakon pozitivnog testa ili nakon srčane reakcije, jer ja do sada nisma upila dočekati otkucaja…
    Hvalaaaa unaprijed

  • ibee92

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Hej cure, jucer sam saznala da imam manjak proteina Z. To je glikoprotein koji se istrazuje tek od relativno nedavno u vezi s trombofilijom. Geneticarka mi je napisala da preporuca terapiju heparinom u trudnoci. Zanima me jeli itko cuo za ovo prije, da li su ovo uopce nekome testirali? 
    Mozda nekom i pomogne jer nakon spontanih, nekako je olaksavajuce naci neki razlog, cak iako je genetska mutacija, ipak tu ima pomoci. A meni su svi drugi faktori za trombofiliju i geni normalni. 

  • ibee92

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Grizli

    Orhideja1 sorry al to neznam jer sam si ga ja davala popodne oko 17h i nisu mi nista onda bili rekli za to. Avama koliko se sjecam meni su spominjali hospitalizaciju cim uđem u termin i inducirani porod ili carski ovisno o situaciji jer si moras dat heparin 24h prije poroda i 24 h nakon poroda koliko se sjecam. Al kako nisam do tih tjedana si ga davala nisam prošla to, a i svaka bolnica svoju pricu vodi bi ja rekla.


    Jel se stvarno mora ici na carski ili inducirani porod ako si na heparinu?   Sori ako sam totalno blesava i neupucena, ali dijagnosticirali su mi trombofiliju jucer tako da tek sam na pocetku informiranja 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.