Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Clio35

    Orhideja1

    Pozdrav svima, treba mi samo koja vaša riječ ohrabrenja, sada sam 8+2, dijagnoza je PAI heterozigot, povišena aktivnost faktora VIII i donja granica proteina s. Danas sam u TA primila prvu injekciju Fragmina, dalje trebam sama, a ja se panično bojim igle, sutra će mi valjda uspjet MM dati.
    Ima li još neka da se boji igle, a da se ispreksirala i pobijedila strah.

    Draga evo ja se vec dva tjedna sama pikam. Prve dvije su bile najgore ali evo sad je vec puuno lakse iako mi nakon uboda ostane modrica. To jos nisam ispraksirala. Ja se bodem u bedre. Prvo sa kockicom leda ohladim mjesto gdje cu se ubosti jer tako skoro i ne osjetis ubod i nakon uboda stavim hladni oblog 10ak min. Samo hrabro!!


    Hvala ti na podršci, ja se stvarno nadam da ću to brzo savladat. Čitala sam negdje da led pomaže, pokušat ću i to. 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • ek2020

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage žene evo da Vam se i ja pridružim,  3 spontana pobačaja za redom , dva u šestom i jedan u sedmom tjednu sa srčanom aktivnosti. Lagano krvarila i otisla na hitnu gdje su mi rekli da mi nije ništa i da je sve to normalno i onda se slijedeće jutro probudila u bolovima i tijelo se ocistilo samo.., saznala sam da imam poremećaj Pai1 4g 4g  homozigot. Pila sam aspirin 100 prije začeća i sve do sada kad sam 7+1 i danas su mi odobrili fragmin.. zanima me je li neka od Vas imala nuspojave ili krvarila vaginalno? Tog me malo strah da se ne bi bebici nesto dogodilo  pa ako je neka od vas voljna podijeliti svoja iskustva bila bih vam zahvalna 

  • ek2020

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    ek2020

    Drage žene evo da Vam se i ja pridružim, 3 spontana pobačaja za redom , dva u šestom i jedan u sedmom tjednu sa srčanom aktivnosti. Lagano krvarila i otisla na hitnu gdje su mi rekli da mi nije ništa i da je sve to normalno i onda se slijedeće jutro probudila u bolovima i tijelo se ocistilo samo.., saznala sam da imam poremećaj Pai1 4g 4g homozigot. Pila sam aspirin 100 prije začeća i sve do sada kad sam 7+1 i danas su mi odobrili fragmin.. zanima me je li neka od Vas imala nuspojave ili krvarila vaginalno? Tog me malo strah da se ne bi bebici nesto dogodilo pa ako je neka od vas voljna podijeliti svoja iskustva bila bih vam zahvalna


    Nakon pretrage krvne slike , trombociti niski 133 i zbog toga su se predomislili i ostavljaju me samo na aspirinu do 35 tjedna i duphastonu .. poznaje li netko od vas ženu koja je bila samo na aspirinu i sve je bilo u redu? 

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    ek2020

    Drage žene evo da Vam se i ja pridružim, 3 spontana pobačaja za redom , dva u šestom i jedan u sedmom tjednu sa srčanom aktivnosti. Lagano krvarila i otisla na hitnu gdje su mi rekli da mi nije ništa i da je sve to normalno i onda se slijedeće jutro probudila u bolovima i tijelo se ocistilo samo.., saznala sam da imam poremećaj Pai1 4g 4g homozigot. Pila sam aspirin 100 prije začeća i sve do sada kad sam 7+1 i danas su mi odobrili fragmin.. zanima me je li neka od Vas imala nuspojave ili krvarila vaginalno? Tog me malo strah da se ne bi bebici nesto dogodilo pa ako je neka od vas voljna podijeliti svoja iskustva bila bih vam zahvalna


    Ja sam ti još nova u tome i pratim temu… Ja sam danas 7. Dan na fragminu i u petak idem provjerit trombiće, tada ću znati odgovara li mi terapija ili ne. 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • ek2020

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Orhideja1

    ek2020

    Drage žene evo da Vam se i ja pridružim, 3 spontana pobačaja za redom , dva u šestom i jedan u sedmom tjednu sa srčanom aktivnosti. Lagano krvarila i otisla na hitnu gdje su mi rekli da mi nije ništa i da je sve to normalno i onda se slijedeće jutro probudila u bolovima i tijelo se ocistilo samo.., saznala sam da imam poremećaj Pai1 4g 4g homozigot. Pila sam aspirin 100 prije začeća i sve do sada kad sam 7+1 i danas su mi odobrili fragmin.. zanima me je li neka od Vas imala nuspojave ili krvarila vaginalno? Tog me malo strah da se ne bi bebici nesto dogodilo pa ako je neka od vas voljna podijeliti svoja iskustva bila bih vam zahvalna

    Ja sam ti još nova u tome i pratim temu… Ja sam danas 7. Dan na fragminu i u petak idem provjerit trombiće, tada ću znati odgovara li mi terapija ili ne.


    Sretno ti! Meni su trombociti pali na 133 (ref.int. 158- 400tinjak) i odlučili smo nista od heparina i ostajem na aspirinu do kraja. Panika u svakom pogledu,  plaše me da je trombocitopenija(manjak trombocita) opasna  , a ja se plašim hoce mi li bebica biti dobro zbog toga i hoće li aspirin biti dovoljan. Briga nikad ne prestaje…

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    ek2020

    Orhideja1

    ek2020

    Drage žene evo da Vam se i ja pridružim, 3 spontana pobačaja za redom , dva u šestom i jedan u sedmom tjednu sa srčanom aktivnosti. Lagano krvarila i otisla na hitnu gdje su mi rekli da mi nije ništa i da je sve to normalno i onda se slijedeće jutro probudila u bolovima i tijelo se ocistilo samo.., saznala sam da imam poremećaj Pai1 4g 4g homozigot. Pila sam aspirin 100 prije začeća i sve do sada kad sam 7+1 i danas su mi odobrili fragmin.. zanima me je li neka od Vas imala nuspojave ili krvarila vaginalno? Tog me malo strah da se ne bi bebici nesto dogodilo pa ako je neka od vas voljna podijeliti svoja iskustva bila bih vam zahvalna

    Ja sam ti još nova u tome i pratim temu… Ja sam danas 7. Dan na fragminu i u petak idem provjerit trombiće, tada ću znati odgovara li mi terapija ili ne.

    Sretno ti! Meni su trombociti pali na 133 (ref.int. 158- 400tinjak) i odlučili smo nista od heparina i ostajem na aspirinu do kraja. Panika u svakom pogledu, plaše me da je trombocitopenija(manjak trombocita) opasna , a ja se plašim hoce mi li bebica biti dobro zbog toga i hoće li aspirin biti dovoljan. Briga nikad ne prestaje…

    Nakon koliko injekcija si prvi put kontrolirala trombocite?? 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Curke evo moje iskustvo ko bivse heparinke… Ek2020 ako su ti pod heparinom toliko pali trombociti onda ti je terapija neodgovadajuca i svakako je andol/aspirin 100 ti bolja terpaija, a moguce da ce te tokom trudnoce slati jos koji put na pretragu. 
    Za davanje injekcija moja preporuka vam je da si ih dajete u trbuh manje boli i bolja je apsorpcija, plus manje su modrice. Posebno ako imate koji milimetar sala na trbuhu onda je jos lakse. U bedro je najlosija apsorpcija i cesto dolazi do masica sto zapravo znaci da ste mozda ubole i na krivo mjesto. Od tog uboda ne smije biti modrica. Iglu uvijek drzite pod nagibom i polako istisnut jer i kod brze aplikacije dodje do modrica. Hladno pomogne, ja sam kupila bila silikonske kockice leda u tediju i s time si hladila mjesto gdje cu piknuti bolje mi je bilo nego bas led.
    Sretno cure sa bockanjem… 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Grizli

    Curke evo moje iskustvo ko bivse heparinke… Ek2020 ako su ti pod heparinom toliko pali trombociti onda ti je terapija neodgovadajuca i svakako je andol/aspirin 100 ti bolja terpaija, a moguce da ce te tokom trudnoce slati jos koji put na pretragu.
    Za davanje injekcija moja preporuka vam je da si ih dajete u trbuh manje boli i bolja je apsorpcija, plus manje su modrice. Posebno ako imate koji milimetar sala na trbuhu onda je jos lakse. U bedro je najlosija apsorpcija i cesto dolazi do masica sto zapravo znaci da ste mozda ubole i na krivo mjesto. Od tog uboda ne smije biti modrica. Iglu uvijek drzite pod nagibom i polako istisnut jer i kod brze aplikacije dodje do modrica. Hladno pomogne, ja sam kupila bila silikonske kockice leda u tediju i s time si hladila mjesto gdje cu piknuti bolje mi je bilo nego bas led.
    Sretno cure sa bockanjem…


    Grizli, hvala ti na savjetima, nego je i mene sad zabrinula izjava od ek2020 o niskoj razini trombocita. Koliko može biti štetna, sad mi je krivo što nisam ranije tražila vađenje krvi. 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • ek2020

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Orhideja1

    ek2020

    Orhideja1

    ek2020

    Drage žene evo da Vam se i ja pridružim, 3 spontana pobačaja za redom , dva u šestom i jedan u sedmom tjednu sa srčanom aktivnosti. Lagano krvarila i otisla na hitnu gdje su mi rekli da mi nije ništa i da je sve to normalno i onda se slijedeće jutro probudila u bolovima i tijelo se ocistilo samo.., saznala sam da imam poremećaj Pai1 4g 4g homozigot. Pila sam aspirin 100 prije začeća i sve do sada kad sam 7+1 i danas su mi odobrili fragmin.. zanima me je li neka od Vas imala nuspojave ili krvarila vaginalno? Tog me malo strah da se ne bi bebici nesto dogodilo pa ako je neka od vas voljna podijeliti svoja iskustva bila bih vam zahvalna

    Ja sam ti još nova u tome i pratim temu… Ja sam danas 7. Dan na fragminu i u petak idem provjerit trombiće, tada ću znati odgovara li mi terapija ili ne.

    Sretno ti! Meni su trombociti pali na 133 (ref.int. 158- 400tinjak) i odlučili smo nista od heparina i ostajem na aspirinu do kraja. Panika u svakom pogledu, plaše me da je trombocitopenija(manjak trombocita) opasna , a ja se plašim hoce mi li bebica biti dobro zbog toga i hoće li aspirin biti dovoljan. Briga nikad ne prestaje…
    Nakon koliko injekcija si prvi put kontrolirala trombocite??


    Niti nisam počela, danas sam trebala jer su mi napokon odobrili nakon 3 spontana i Pai1 4g 4g  homozigot poremećaja,  i prije toga su me poslali vaditi krv i napraviti pretrage koagulacije i dobila sam takav nalaz.. aspirin sam po sebi snižava trombocite i isto razrjeduje krv i bez njega ne mogu , a za heparin su mi u bolnici rekli da dodatno snižava trombocite i rekli da su moguće nuspojave krvarenja  iz nosa ili vaginalno, te pad trombocita koji nekad može biti kritičan i ako se to dogodi da ne mogu pomoći odnosno da nema terapije..   tako da smo odlucili ipak ostati na aspirinu i nadam se da će biti dovoljno da izguram ovu trudnoću do kraja i da beba bude živa i zdrava!  Jedino zbog takvog nalaza krvi moram 2x mjesečno kontrolirati krvnu sliku
    A koju ti dijagnozu imas za heparin? Nemoj se brinuti, ako se osjećaš dobro i ako su doktori to preporučili vjeruj im i nemoj se brinuti, masu žena je pomoglo.. Krv bi ti svakako trebali kontrolirati minimalno jednom mjesečno pogotovo što koristiš heparin, kontrola trombocita,kks,dif,protrombinsko vrijeme,fibrinogen,d dimeri.. sretno ti!

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Ja imam PAI-1 4G/5G heterozigot, nakon toga vadila sam faktor VIII, dva puta je bio povišen i uočena je donja granica proteina s. Hematolog je odlučio precentivno uvesti fragmin uz kontrolu kks svakih 10 dana.
    E sad, ja sam uočila u prošlogodišnjim nalazima krvi koje sam radilu uoči pobačaja :
    *protrombijsko vrijeme - inr, mi je 1.0 (L) i piše preporuka za oat, refer. Vrijednost 2.0-3.5
    *fibrinogen, 4.8 (H) , refer. Intr. 2.0-4.0
    Znate li vi iskusnije što to znači? 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.