Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Biljanab

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dobar Vam dan…….treba mi pomoc i savet ako je neko imao slicnu situaciju i kakvu terapiju je koristila……za deset godina braka, imala sam cetri spontanih pobacaja na pocetku setog meseca trudnoce, svi nalazi u toku trudnoce su bili uredni a na posteljici je cetri puta bio konstatovan infarkt na posteljici, jednom je bio “missed”-prazan gestacijski  mesak, svi nalazi obdukcije su bili uredni, posle vise privatnih ordinacija i gomile potrosenih zivaca napokon smo posle brda analza koje su sve bile uredne, prosle godine odradili odradili PAI-1 koji je bio pozitivan na Homozigot 4g-4g, kao i na analizu za Homocistein koja je takođe bio povisen cetri puta…..Sada sam ponovo trudna u trecem mesecu i od pocetka imam terapiju Folnu kiselinu i Bedoksin za Homocistein, koji je sada u granicama normale, a za PAI-1 koristim bebi Aspirin 100mg do 21 nedelje, kada će mi uvesti po preporuci Heparin ili Kleksan ali jos nezanju u kojoj kolicini…..Naime moje pitanje glasi …da li je neko imao slicnu situaciju, kako ste je resili i na osnovu cega se odreduje kolicina Heparina ili Kleksan….HVALA  SVIMA UNAPRED….. 

  • Avatar JazzSoul

    JazzSoul

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima…
    Evo trudna po 4i put..
    Dvije dvojajčane blizanačke (prirodnim putem).
    Prvi izgubljen  rano,drugi kiretaža oko 16og tj. 2006
    Pa rodila zdravu curicu 2011
    Druga blizanačka-jedno srce stalo u 18 tj. 2015
    ..i dok sam ležala na obradi i davila se u suzama jer moja visokorizična trudnoća nije popracena nikakvim posebnim nadzorom niti pretragom -osim što sam se vodila pod visokorizičnu- došla mi je jedna draga doktorica u dezurstvu i doslovno šapnula: “izborite se za uputnicu za trombofiliju!!”
    Tisuću upitnika , nikad čula !! Amo google i surfanje cijelu noć..bilo je ili to ili plakat (i kombinacija)..i sutra u ambulanti dušu sam isplakala doktoru za uputnicu..”da odakle mi to..da nema šanse da ja to imam..da imoćanka sam,a one to nemaju !!”
    Meni nije bio smješan,al nisam se dala..izborila sam se za uputnicu..
    Cekala nalaz mjesec dana..
    Stigao..
    4G/4G homo.divljeg tipa, visoki D-dimeri..doslovno mi je rekao: “upss,a sta cemo sada !! Desilo se !!,al znas..ta pretraga kosta zdravstvo 3500kn (eto..toliko kosta život u Lijepoj Našoj)
    Hitno zaprimljena nazad u bolnicu..komisija..odobren mi Fragmin 5000..
    Trudnoca sama po sebi uzas-nosis zivo i mrtvo..umires od straha..i dusa te boli buljit u svaki novi uzv..gledas u onu malu kicmicu koja nestaje i savija se..njima jedan od miljon,a tebi sve na svijetu…
    Druga curica se rodila ..sve je proslo ok..
    Prekjucer nakon sto sam se osjecala jaaako cudno..budna nocima,spavam popodne..struje mi munje kroz nogu,ostajem bez daha..reko ma nema sanse da smo uspjeli iz prve..
    Odem po test,nisam ni uronila vrh-modri se plusić..
    Pomislim -ma test ne valja ,prosle su dvije sekunde..
    Odjurim vadit betu (znaci oplodnja je bila 12.05.) beta 30.05.1337 ?!! 😱
    Poucena iskustvom nazovem Vili i predivnu i prekrasnu dr.Latin,primila me odmah..
    Na UZV 3 tockice..krenile iz desnog jajnika iz dvije ŽV pa im nije bilo dosta pa se jedan još podjelio u jednojajcane 😂🙏🏻
    Znam da je rano..jako rano (menga je bila 01.05.) i da jos moze svasta ispasti od toga svega,al to je moja treca viseplodna trudnoca prirodnim putem iz prve !!
    I kaze ona meni da se odem raspitat u bolnicu (u pon tek idem po uputnicu) za program Fragmina i da li sam u njemu..

  • Avatar JazzSoul

    JazzSoul

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Gore me doktor kojeg za sada necu imenovati jer se molim da sam mu samo naletila na krivi dan-doslovno izgurao iz ambulante da nema sanse da dobijem Fragmin jer nakon letimicnog bacanja oka na moje nalaze provali da “nema indikatora”!!!!
    Sjela sam pred bolnicu, plakala sat vremena..
    Nema indikatora?
    Tri izgubljene bebe?
    Tri viseplodne visokorizicne trudnoce?
    Trombofilija ?
    Sto bi u mom slucaju bio njima indikator ??
    I kako to da u istoj bolnici od drugog doktora ja ponovno moram dokazivati “indikatore” ??
    Naravno da sam okrenila sve zive brojeve koje sam znala i dobila pregled kod “tate” ginekologije iduci tjedan😒😒
    Al u ovoj jadnoj drzavi ,uz ovoliki pad nataliteta ,sada dok je na vrijeme i znamo bar jednu stavku koja moze pomoci mojoj trudnoci-ja moram vodit rat !!
    Molim za vasa iskustva,savjete..zelim mu doci spremna i oboruzana znanjem…jer evo citam danas po netu da se Fragmin doista sve vise ukida!!
    Hvala na svakom odgovoru 😍

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke! Vidim da tema nije previse aktivna, pa ako koja vidi i ima iskustva nek se javi. Trudna sam 8+3. Ranije 4 sponana, nakon toga 4 neuspjela mpo postupka i 5.sad uspjesan tek nakon uvedenog decortina i andola 100. Inace nalazi vise manje uredni, samo pai-1 heterozigot. Do jucer bila na andol pro 100, al jucer me gin specijalistica fetalne i hematologica stavile na heparin - fragmin 2500. Doduse moram ih kupovat (ne smeta mi to) najvaznije mi je bilo cuti njihovo misljenje za i protiv heparina i andola/aspirina. Po novome pravo na heparin na hzzo komisije imaju samo zene sa jakim mutacijama. Njihovo misljenje je da je heparin bolji za ranu placentaciju od andola koji prolazi posteljicu i kogubizazivat krvarenja, dok niske doze heparina ne prolaze, cak su spominjale da i pospjesuje pravilno stvaranje posteljice. Nisam provjeravala informacije ni navode, nego mi je to bilo dovoljno da pristanem kupovat injekcije. Mene sad zanimaji vasa iskustva. Koliko dugo ste se pikale? Jeste imale kakve nuspojave? Jel i vama ta igla izgleda tupo i debelo da mi jedva kozu probije? Imate neki savjet jos vi koje ste duze na heparinu. Hvala i sretno svima! 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Moje iskustvo za dobivanje heparina je da se za njega treba ili zestoko izboriti ili ovisi o dobroj volji doktora na kojeg naletis u tom trenutku kad mislis da ti treba heparin. Ma koliko sam ja skuzila po njihovom mišljenju nikome ne treba. Nema tu jaca i slabija mutacija. Ako trombofilija oduzme zivot tvome dijetetu ne znaci ti nista je li slabiji ili jaci oblik mutacije nego jednostavno trebas heparin i tocka. 
    Ja sam evo na 180 injekciji. Krenula se pikat cim su se pojavili otkucaji srca (sa 5+6 tt). Ja sam npr.  vaginalno prokrvarila isti dan kad sam prvu injekciju primila mada doktori kazu da to nije bio uzrok krvarenja (krvarila 4 tjedna, nisam imala hematom). Od nuspojava ostanu modrice na mjestima uboda. Prvo sam se bola u stomak, pa kratko u bedra i sad u nadlaktice jer je stomak vec velik. Igla mi je ok, nemam problema sa ubadanjem u kozu. I receno mi je da se ne smije ni slucajno propustit pikanje, zaboravit ili preskociti. Valjda se nastavlja pikati jos i u vrijeme babinja kad se rodi. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mocusa hvala na savjetu. Jucer sam prvi ubod ocito pogodila neku kapilaricu jer cim sam kozu probola mi je krenula krv pa sam brzo prebacila na drugo mjesto se. Tako da na mjestu gdje sam injekciju dala nemam modricu vec samo na tom dijeli gdje sam kapilaru pretpostavljam pogodila. Jel si u nadlakticu mozes sama dati? Ja nemam pojma kako da izvedem to ni u bedro ni u nadlakticu jer bas i nemam masnog tkiva. A vidila u uputi da moze i u guzu al to opet moram muza zicat jer ne znam kako sama. Za sad cu probat drzat se trbuha dok ne naraste. Ne znam do kad ce mi drzat ga jer na nazalu mi pise za ranu placentaciju nakon toga ex. A ne znam sto to znaci? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Modrice se znaju pojavit i nakon dan-dva od uboda. Najbolje je pikati se u stomak jer je najbrza apsorpcija, ali naravno da kad trbuh naraste vise nemas masnog tkiva za pikanje. Ja sam se zato pocela pikati u bedra ali su mi se pocele pojavljivati neke kvrzice pod kozom na mjestu uboda. Kad sam to spomenula medicinskoj sestri ona je rekla bolje da se pokam u nadlakticu jer je bolja apsorpcija nego kada  se pikam u bedra. Naravno da se ne mogu sama pikati u nadlakticu, tu je suprug koji nategne kozu a ja ubodem. I meni zna krv krenuti, ali ja svejedno upikam, ne vadim i ne premjestam na drugo mjesto zbog toga, samo pobrisem krv. A za ovo sto ti pise na nalazu, zaista ne znam sto znaci, trebas pitati doktora koji je taj nalaz napisao. 
    Ugl. Najbolje je pikat se u trbuh dokle god mozes, a onda u nadlakticu, a tek na zadnjem su mjestu bedra u opciji. 

  • nina001

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Pozz..evo mene zanima kad se pikate ..u koje doba dana ? 
    Meni ujutro se pase ..slabo mi je ,povraca mi se odmah i problijdim ko ……to mu je bila 3 inekcija :)

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mocusa vidis meni hematologica rekla ako kod uboda me pece znaci da sam kapilarunpogodila i da premjestim jer da nije bas dobro u kapilaru si dat direktno jer ce puknuti. Nego da ubodem na drugo mjesto malo dalje. Uspjela jucer bez problema, al sam sjela pa mi je bilo lakse jer se onda pojavio na trbuhu onaj mali jadni slaufic sto ga imam i zaista onda ne boli. Onako stojecki mi je bilo koma.
    Nina ja sam si odradila navecer prije spavanja jer sam onda sigurno svaki dan doma, a ujutro mi isto ne pase nikako. Samo ne znam ako c3s6 mjenjat doba dana onda mozda da postepeno pomices za 2-3 h svaki dan vrijeme davanja da ne naglo preskocis 10-12 sati. 

    [tickerfactory.com]

  • nina001

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Da to znam da moram pomicati za 2.3 sata …da i ja cu si davati navecer …hvala ti ;) 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.