Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Potpuno te shvacam, ja si ne mogu ni zamisliti kak cu se pikati 😞 samo da ovaj put bude sve u redu. Nikako da mi prode ovaj tjedan do pregleda… a kolko injekcija se dobije unaprijed? Jel se treba svaki mjesec ici po nove ili kako to ide?

  • mamaLu

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Ja sam ih u splitu dobivala po 30 i svaki mjrsec isla po njih sa dokumentacijom i novom krvnom slikom.malo dosadno,ali sto ces

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ja sam  bila narucena na pregled sa 5+6, buduci da se taj dan vidjelo srce kako kuca odmah sam dobila fragmin poslije pregleda. Doktor je zelio da ostanem u bolnici par dana da se naucim pikati ali ja sam mu rekla pokazite mi jednom i bit ce dovoljno. Tako da mi je tad sestra dala prvu injekciju i sve objasnila, a od tada se pikam sama. Injekcije narucijem u bolnici u kojoj vodim trudnocu tako da tjedan dana prije nego  cu na pregled nszovem, oni  naruce i kad idem na pregled pokupim po 2 kutije. Inace jedna kutija ima 10 komada. 

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Puno vam hvala cure, sad bar otprilike znam sto me ceka. Mislim da cu i ja slicni ka i ti, Mocusa, jer cu isto u bolnici dalje voditi trudnocu.

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Pa tako ti je i najbolje. Ja sam na pocetku trudnoce isla svaka dva tjedna na pregled, a tamo iza 12. tjedna svaka tri tjedna. Vjerojatno ce i tebi zbog svega sto ti se dogodilo vise nadzirati trudnocu. Meni je cak doktor rekao da ce biti inducirani porod prije 37. tjedna, a od 32.tjedna cu u bolnicu na lezanje da budem pod njihovim nadzorom. Jesu tebi sto spominjali? 

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Nisu jos nista, idem tek iduci tjedan na pregled. Javit cu kaj ce mi reci. Iskreno, nista mi nije problem, samo da ovaj put sve dobro zavrsi. Znam da me ti potpuno shvacas.

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ima li na forumu aktivnih heparinskih trudnica? Imam jedno pitanje. U 5. sam mjesecu trdnoce, imam trombofiliju i nedavno sam presla s trbuha na davanje injekcija u bedra. Danas mi se na bedru na mjestu modrice od uboda pojavila kao neka kvrga velicine 3x2 cm. Trebam li biti u strahu da nije tromb ili ste se i vi susretale s takvim kvrzicama na mjestima uboda ili na modricama? Vec dugo nisam radila kompletnu krvnu sliku i ne znam kakvo je stanje s trombocitima, prije 2 mj bili su ok, ali svaka 4 tjedna radim koagulogram, zadnji puta bili su mi malo poviseni d-dimeri. 

  • Avatar Hannica0 👧

    Hannica0 👧

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu
    Zna li netko iscitati nalaz . 

    Nestrpljiva sam  dok me naruce na pregled. 

    baby girl 2020

    [tickerfactory.com]

    Termin 8.8.2023
    Panorama ✅️💙

  • Avatar Hannica0 👧

    Hannica0 👧

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Skuzila sam. Hvala svakako

    baby girl 2020

    [tickerfactory.com]

    Termin 8.8.2023
    Panorama ✅️💙

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Draga Hannicao, imas trombofiliju tj.  mutaciju na Mthfr i Pai-1. Ja cu ti samo reci pripremi se psihicki na borbu za heparin/fragmin u slijedecoj trudnoci u ovom nasem ludom zdravstvenom sustavu. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.