Kako ublažiti grčiće kod beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lea.jelic622@gmail.com

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Tako je i kod moje bebe mali ima grčeve..stisce rukice i nogice i pocrveni..kako da mu pomognem..zao mi ga gledat takvoga..

  • Kl4r4

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage moje, nova sam ovdje i imam jedno pitanje. Muž mi je kupio za malenoga BioGaia ProTectis Baby kapi za malenoga koji još nema mjesec dana, a grčići su već počeli. Pa me interesira kada mu ih treba davati i kada počinju djelovati ove kapi? Hvala svima na odgovoru i čuvajte svoje malene buhtlice 

  • Kl4r4

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    O da i zaboravila sam napisati, da ga ne dojim, kako sam izgubila mlijeko, nego mu dajem ddohranu (Bebimil je u pitanju) :) Hvala drage moje :)

  • cicaubojica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Na uputama ti pise,mislim  5 kapi,stavis na zlicicu recimo svako jutro i u usta,to je probiotik.Jedno 5 dana za vidjeti ucinak,iako ne ocekuj cuda,nama nisu pomogle.Uz to mozes davati i simetikon,npr.Espumisan baby koji ce mu olaksati izbacivanje zraka,vjetrova s njima smo brzo vidjeli razliku,sretno i puno strpljenja,proci ce

  • marinonino96

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Evo Moj sin je Imao grceve 2. Dan mu je bio…Budio mi se stalno i naravno plako…Presvlacili ga uredno okupamo i nahranimo nakon pola sata djete u placu kao da je gladan…Savjetovao bih svima da pokusaju sa kapima koje su vec navedene Biogaia protects Baby zuta kutija kosta 100 kn….2 noci nismo spavali evo nocas smo mu dali kapi Mali spava bez brige…Savjetujem pokusajte kasikicom 5 kapi dat…Pise da moze i u hranu ali bolje mu dajte Kasikicom…Srdacan pozdrav i zelim srecu svakom roditelju i naravno da se uspijete naspavati :)

  • marinonino96

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    JOS 1 stvar…Nadohranjivali smo ga bebimilom vjerovatno od njega i ima grceve

  • emdarin

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Može savjet, iako mi se čini da imam kombinaciju više toga, mala je svestrana izgleda :-D
    Rođena je 07.10. sa 4320, iz bolnice izašla sa 4000, na prvom pregledu sa mjesec dana 4740. Kad smo dosli doma budila je po danu cca svaka 3 sata (mozda i dulje jer je spavala dosta, a okolina je bila nemoj je budiiiit, gle kak lijepo spaaaava, a ja smusena od poroda i svega pa slusala), uskoro ispalo da je mala ko alarm, sama se budi svaka 3 sata kako po danu tako i po noci, jednu noc se probudila, vidim ja nije za 3 nego za 2 sata i onda skuzim da se mijenjao sat :-D fino zaspi dok jede, stavim je u krevetic, sve super, spava ona, spavamo mi.

    Eh…onda je dosla faza da zaspi, stavim je u krevetic, spava par minuta, pocne stenjat (pedijatrica na prvom pregledu rekla da je to razvoj probave i da ima zrakica u crijevima i da dajem Espumisan 10 kapi prije svakog dojenja), probudi se i pocne plakat i nema sanse da prestane dok je ne uzmem, ako se ne varam to je bilo zbog skoka u razvoju oko 3. tjedna, dok to nisam skuzila dosla i do toga da stavljam termofor u krevetic da joj bude toplo kad je spustim da ne skuzi razliku. Opisana situacija se događala tokom noci, po danu spavala bez problema.

    Sad pak imamo situaciju da je bio preveliki nalet mlijeka pa bi se nagutala zraka, zaspi, stavim je u krevetic, napinje se, masiram i cuda radim, al ne ide ni prdac ni kakanac. Dajem Espumisan i dala joj jedne kapi 2 veceri zaredom na bazi komoraca i kamilice, u roku 20 minuta eksplozivno punjenje pelene i prdac da se ne bi ni odrasla osoba posramila. Jedan dan popila caj za dojilje koji isto ima komorac i kamilicu, dan poslije opet bilo zesce praznjenje. A između toga stolice nema, “samo” mokre pelene. I sad sam u dilemi, kad se tako probudi od napinjanja i stenjanja rukice u ustima, a ja vise ne znam jel to od boli radi zraka u crijevima ili je gladna, ne znam jel pametno da je “trpam” mlijekom svakih sat vremena. A ima i situacija da place, ja masiram, prducne i smiri se i zaspi tak da tad je ne budim da jede nego je ostavim spavat dok ne krene sve ispocetka. Sve vise je stavljam pored sebe po noci i masiram svaki put kad krene napinjat i onda se ne budi, a crijeva rade, tocno osjecam pod rukom…nisam pametna…

  • halima

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    antonio

    Cure moje i mi mucimo muku sa grcevima i to po noci svaki dan u isto vrjeme skoro od 8 navecer pa skoro do jutra mislim umiri se mslo pa opet nastavi,a sta se tice muza ja mu nedam spavati samnom je cjelu noc on radi da ali i mi radimo non stop smo uz djecu skuhamo operemo ocistimo i neispavane,tako ja svog muza ne stedim jer ga nema cjeli dan i ja sam sama a po noci nemoze nigdje.i mora bit sa nama he 
  • halima

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Kad sam izasla iz bolnice mala mi je odma imala grceve strasno sad ima puna 4 meseca sad ne mogu da prepoznam jesul grcevi kazu do 3 meseca al citala sam po forumima neka deca imaju i do 6 meseci nju ufati to navece uvek u 12 h kad hoce da spava napinje se stenje 

  • halima

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Sinoc mi je zaspala u 3 h i spavala do 11 h a ima i tvrdu stolicu kuvam joj caj od kamilice dojim je samo i prdi dosta :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.