Kako ublažiti grčiće kod beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kristinaena

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, 
    Ovo je pomoglo mojoj bebi!
     U Zadru se u gradskim ljekarnama pripravlja tekuci pripravak zove se Perovićeva mučkalica. Daje se bebi prije jela jedna zlicica. Spasilo nakon 2 dana prestalo! Ako imate od koga nabavite. Agresivnije potice probavu i beba se spasila. 
    Bio gaia je prirodni probiotik, a simplex kemijske kapi. Dala sam joj bocicu bio gaie. Ne pije cajeve, samo je dojim i sve jedem normalno. Ugl od te muckalice nije nikad vise tako grcevito plakala i mucila se! Sretno!

  • Avatar puls

    puls

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Nakon skoro 4 mjeseca grceva koje sam prošla sa svojom bebicom, odlučila sam se prvi puta oglasiti na nekome forumu, u zelji da pomognem.
    Probali smo Biogaia kapi, masaze, razne poze i svašta nešta, ali uzalud. Moja isključivo dojena beba imala bi grčeve svaki dan sa pogoršanjima nakon svakog podoja i prema večernjim satima. Oko 2-3 sata ujutro, konačno bi se smirio. Nedugo nakon jutarnjeg buđenja, sve ispočetka.
    Homeopatija ga je spasila (a i mene )!!!! Dakle, apeliram na sve roditelje da barem telefonski kontaktiraju homeopata, radi savjeta i boljeg razumijevanja..nemojte olako odbaciti to rješenje jer je netko rekao da ne pomaže. Kada je muž pitao u ljekarni za colocynthis i kamilicu (za što sam preporuke našla po forumima), rekli su mi da je kamilica za pomoć kod izbijanje zubića, a ne za grčeve, i da se ti lijekovi mogu kupiti iskljucivo u Homeolabu. I tada smo se direktno obratili homeopatici.
    Da skratim, moj bebač je nakon prve dvije kuglice kamilice uzdahnuo i utonuo u duboki san. Od iscrpljenosti je prespavao cijeli taj dan i noć, malenog sam prozdrljivca morala buditi da papa !
    Nakon što sam mu dala 3 puta po dvije kuglice, u  razmaku od cca 12 sati, radili smo pauzu. Nakon toga nam je rečeno dati po potrebi, dakle ako pocnu grčevi. Mi smo tako radili do prije dva tjedna kad su grčevi prestali. Ali to je individualno, potrebno je objasniti situaciju pojedinog djeteta, opisati ga što točnije i pustiti stručnu osobu da procijeni. Najvažnije što sam htjela podijeliti sa svima koje zanima ova tema je da (kao što neki od vas već znaju) postoji cijeli niz ljekića za olakšavanje ovih tegoba bebama, i što pomogne jednoj bebi neće nužno pomoći drugoj. Potrebno je opisati kako se dijete grči..moj je kočio nogice i izvijao se cijeli unatrag, glavica bi mu bila crvena od napora. Da li se beba savija u klupko..ovako onako..ugl., homeopat ce odmah znati prema simptomima koji lijek treba, svakako treba izbjeći davati malenima lijekove po preporuci nas laika.
    Sada nas muče zubići i kamilica, zanimljivo, ne pomaže. Za sada mu je pomogla calcaea carbonica i pulsatilla. I to nisu lijekovi koji se uzimaju redovito, već oni djeluju neko vrijeme. Mi smo presretni, bebica nasmijana i naspavana
    Eto, nadam se da će što manje dječice morati trpjeti ove muke. Sretno svima!!

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama. Moja mala ima 16 dana i vec se par dana grci. Tocno se vidi da se savije, izvija ruke i noge, zacrveni se i da ju boli. Tako i zaspe pa se budi svako 15 20 min jer ju grci. Ali nije tako samo navecer nego cijeli dan. I noću jedva spavamo. Uz to stalno trazi jesti. Dajem joj sisu i povremeno bocicu ad jet sve pojede iz obje sise i trazi jos. Tako da kombiniramo. Nekako mislim da nisu bas kolike jer ju uspijem smirit kad se pocne grcit tako da joj dam da doji. Ali nisam sigurna. Je li netko imao slucaj cjelodnevnih grceva bez faze neutjesnog placa?

  • Snjezana1994

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja beba ima mjesec dana, koristimo caj od hippa od komoraca i kapi sab simpex i nama pomaze za sada iako se mucimo sa cajem jer ga malo pije valjda joj je grk 😊

  • Avatar Masha

    Masha

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Podizem temu. Ubit cu se od grceva. Beba ce za sedam dans 2 mjeseca. Mislim da je ovo vrhunac vrhunaca. Cijeli dan s kracim prekidima traju. I vecer. Sta da radim. Kak da izdrzim to urlanje??

    Zao mi ga


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    Malo poblize definiraj cijeli dan i krace prekide? Ako place duze od tri sata kazu da treba vidjet s pedijatrom, grcevi u pravilu ne bi smjeli cijeli dan trajat… 
    Moj se mucio s kakanjem i prdenjem cijeli dan ali bas da je plakao jako jednom ili dvaput dnevno.

    Joj najgore mi je rec ti proci ce jer je mene to ubijalo ali stvarno je istina da dani i tjedni tako brzo prodju… i obicno koliko sam citala nakon sto bude najgore a to ti je upravo 6-7 tjedan zivota prodju… drz se jos malo! 

    Jesi probala s homeopatskim kuglicama?

  • Nymeria90

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok mame, evo i ja sam nova iako sam se davno jos registrirala na Klokanici. 

    Imam bebaca starog 2 ipo mjeseca, rodjen u 36.tj+3 dana sto mu je nazalost dalo jos vecu sansu da ima kolike… i evo borimo se od negdje mjesec dana njegova zivota.

    Ne mogu reci da ima tipicne kolike, ne pojavljuju se u odredeno doba dana vec nekako tijekom spavanja stenje i grci se pa potom prdi, tijekom dana je cesto razdrazljiv i kenjkav a ponekad ima bas epizode neutjesnog placa kad me srce boli i ne znam kako mu pomoc. 
    Inace izmedu svega toga on zna biti i vesel. smije se, prati pogledom, sve normalno dok ga to ne odjednom uhvati.

    Istina, nemma precesto te epizode neutjesnog placa ali zato konstantno stenje, prducka, kenjka.. mislim da sam u zadnjih 2 mj ojacala misice ledja i ruku od nosanja da cu sljedece ljeto izgledat kao body bilder 😅

    Mijenjali smo hranu (jer kombiniramo adaptirano i dojenje), pomoglo na par dana. nakon toga opet sve isto. Kaki jednom u 2 dana prosjecno, stolica normalna. Lijepo i napreduje… Dakle ostaje mistika njegovih grcica (a ocito i svih ostalih beba)!

    Sto nama donekle pomaze:
    -Espumisan baby (dobro se isprdi nakon toga iako ni to nije uvijek rjesenje)
    -caj od komoraca smo odnedavno uveli i mislim da ga malo smiri
    -probali smo i antikolik bocice, dr. browns nam je pomogla protiv bljuckanja a manje i podriguje 
    -probali smo jos neki sirup koji se radi po posebnoj recepturi samo u ljekarni Zadar (u Zadru,jel ) i nisu imale nekog posebnog efekta

    Ono sto jedino pomaze:
    -strpljenje strpljenje i opet strpljenje
    -nosanje (po cijenu ledja bolnih kao da ste cijeli dan orali)
    -podrska partnera

    E sad… nekad nema ni strpljenja ni podrske nit snage za nosanje pa bude neko depresivno stanje. i to je zapravo najgore..

    Kako ste se vi nosile s psiholoskom stranom cijele ove price??
    Meni se nekad cini da cu izluditi od trazenja razloga, uzroka, sto mu moze pomoci, a sto odnemoci

    Pozdrav od Antikolik mame!!

  • Ciciban

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Forumasice drage,
    I mi smo u grcevima, beba je u 5. tjednu, a borimo se s grcevima od 3. tjedna. 
    Kombiniramo dojenje i Nan Sensitive, pije na poticaj pedijatrice SabSimplex od kojeg ima jake i ceste vjetrove (bolje da ih ima, nego da taj sav zrak ostane u njoj) i BioGaia kapi kao probiotik. patronazna nam je preporucila cak od komoraca (iako na Hippovoj kutiji pise tek od 6.mj, dajem joj dva do tri puta dnevno malu zlicicu slabije napravljenog caja). Oko trbuscica stavljamo rastiku, mazemo trbuscic Tiba kapima i vjezbamo nogicama svaki dan nekoliko puta.
    Imamo boljih i losijih dana, ali su se epizode plakanja drasticno smanjile, ili je u pitanju rastika ili komorac, tada se smanjilo. Uvijek sam za prirodnu varijantu, ali SabSimplex joj doista pomaze da izbaci zrak.
    Problem nam je nemiran san i to sto ne spava preko dana! Je li moguce da je stenjanje i napinjanje u snu (koje ju preko dana uvijek probudi) zbog grceva?
    Kako vasi klinci po tom pitanju?

  • Nymeria90

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ciciban, kao da si opisala moju situaciju… tako i mi. samo je nas T kako koji tjedan. jedan tjedan ok, drugi katastrofa i tako u krug.
    T isto tako stenje i grci se i lose spava danju. Bilo je dana kad sam ludila i brinula se hoce li mu naskoditi sto tako malo spava. Do navevecer bi svi postali tako zivcani da bi imala osjecaj ko da cu slom dobit. On bi od premorenosti bio katastrofa, cak je jednom bez zraka ostao od placa (sekundu doslovno, ali dovoljno da skoro srcani dobijem od brige :/ )…
    Dakle ima dana kad bi doslovno mozda pola sata po cijeli dan odspavao. 
    Al evo danas hvala Bogu konacno spavao normalno…
    Ocito su to faze i mi mame bebe s kolikama imamo vise manje iste … pomaze sto znamo da nismo same

  • Ciciban

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Presli smo i na antikolik bocice u potpunosti, sada koristimo samo Dr. Browns i kao da je od kombinacije svega toga bolje. Ma sto god od toga da pali, nastavit cemo.
    Aventove bocice smo izbacili, kao da se naguta previse hrane i zraka kroz njih, cujem da ima velike i teske gutljaje kad iz njih pije pa smo ih likvidirali (iako su nam tvrdili da su i one antikolik…).
    Evo, sad ide treci, cetvrti dan da je pomak na bolje, nadam se da ce potrajati..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.