Dohrana dojenog djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    I moj mali je iskljucivo dojena beba,nikad nije probao AD. I bio je vise nego zainteresiran za hranu. Nismo imali nikakvih poteskoca,stovise,nisam stigls zagrabit kolko je zjevao. Dan danas mu je cica. najdraza,ima 2 obroka i puza sa 7,5 mjeseci. Hocu samo naglasit da mu dohrana od 4.mjeseca nije skodila :O
    Ali kao sto si napisala,svaka mama zna sto je najbolje za njezino djete i kada sta poceti. Ja svakako preporucam raniju dohranu,ali isto tako ne osudujem kasniju niti bilo sta drugo. Tu sam za bilo kakav savjet i pomoc,uz moja iskustva.

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetima, a kao što sam već napisala, prema njegovom ponašanju i zainteresiranosti prema hrani, mislim da će htjeti prihvatiti i prije 6 mj. Uglavnom, probat ćemo kroz nekih par tjedana, pa ako mu se ne svidi, lako još odgodimo. I da, isključivo je dojen do sada, vidla sam da je Renata pitala. Očekujte još mojih pitanja i nedoumica na ovu temu…:P :D

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja nemam niš protiv rane dohrane jer u biti u prvih mjesec dana ni neznam dal je koja beba pojela tolko puno da bi bila sita, to je još čisto učenje i istraživanje nečeg novog. Moja starija je s 4 mj počela s dohranom i super je sve rihvatila, isto je bila isključivo dojena. S drugom sam čekala do 6. mjeseca i sad ima 15 mj, još uvjek jede samo 2 do 3 obroka maksimalno kruta, sve ostalo visi na cici jer nikad nije prihvatila krutu hranu nikako. Tak da ono… Mislim da možda da sam malo ranije krenula, možda bi ljepše prihvatila hranu. A možda je samo pravi cicoovisnik, bog zna :D

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Ni ja nemam niš protiv ranije dohrane - moj je isto isključivo dojena beba, a počeli smo s dohranom oko 5 mj. - to je naravno prvo obuhvaćalo par žličica sokića, pa par žličica kašica tak da se prvih mjesec dana nije baš najeo od dohrane   - više je ovo kaj je missha napisala - učenje i istraživanje, Ja mu dajem i kupovne voćne kašice i domaće kad ima svježeg voća i povrća (s tim da kod mene domaće znači iz našeg vrta i voćnjaka). Prihvaća sve - sa 6,5 mj sam mu počela ribati jabuke i kruške tako da ga čak ni komadići nisu smetali. Kad je gladan papa sve 

    Sad malo imamo problema sa uzimanjem tekućine jer nam je naravno kakica postala tvrđa - osim cice ne prihvaća baš neko drugo piće ni na flašicu ni na one kljun čaše ni na žlicicu. Probali smo sa špricom - to koliko toliko prolazi ali traje…. Ima možda ko kakav drugi trik?

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Moj bebač je oko 10 dana papao dohranu normalno (jabuka, kruška, banana tu i tam) onda sam mu dala pire od krumpira s malo mrkvice, to mu se nije svidjelo i od tada odbija kašice, doslovce se davi kad mu stavim malo u usta. Kaj da napravim?

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    ..i cure, ako treba koja štapni mikser, u Sparu je u pola cijene, košta 50 kn ;)

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Švrćo - probaj davati u komadima. Curka od frendice uopće neće i nikad nije htjela baš jesti kašice ali ak je hrana u komadićima onda hoće.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    Švrćo - probaj davati u komadima. Curka od frendice uopće neće i nikad nije htjela baš jesti kašice ali ak je hrana u komadićima onda hoće.

    Takav slučaj imam i ja - dok nije skužio komadiće kašice su bile ok, a sad sve hoće ako osjeti neke komadiće…

  • ilme

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Moja bembolina ima 4ipo mjeseca sa tocno 4 mj smo krenule sa dohranom i odusevljena je,punu salicu pojede dok kazes keks(i to ne malo,recimo danas je pojela mrkvu 2krumpira i 10tak listova blitve) meni se to cini puno al ona uziva,gušt ju je gledat kako jede :)) zanima me kada bi bilo dobro i sta uvest navečer da mi malo duze odspava jer se jos uvik budi svaku 3,4sata da cica…nemoze bez nje :)) ili da joj prije uvedem voce ujutro?? Sry na dugom postu

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    eted uživaj dok tako slatko papa! moj je tako lijepo jeo dok nisu zubići krenuli i sad ga naganjam cijele dane sa žlicom jer mu je sve bolje od klope  Mi smo večernji obrok uveli neka 2 mj nakon uvođenja dohrane i to papamo griz ili neke žitarice sa mlijekom. A jedemo i kupovne za laku noć od Hippa. ne znam koliko večera pomaže duljem spavanju jer se moj i dalje budi min 3x za dojenje. kad smo s doručkom počeli uglavnom je to bilo voće.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.