Dohrana dojenog djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • GABY11

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Drage mame,

    Molila bi Vas za vaše mišljenje. Čitam i spremam se za dohranu svoga djeteta (dojenog) iako imamo još dva mjeseca jer na krajem 5 mjeseca počinje dohrana. Planiran sama spremati kašice svome djetetu ali uvijek ima situacija kad ste negdi vani i najlakše dat gotovu. U bio&bio trgovinama imaju kašice nekako po samom imenu trgovine daju mi više povjerenja nego ostali. Zanima me šta Vi mislite o tome i jeli tko od Vas hranio svoje djete tim kašicama.
    Unaprije hvala

  • Avatar zrinska

    zrinska

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Gaby ja kupovala Bio kašice…na kraju usporedivala nutritivne vrijednosti s drugim kašicama i bile su tu negdje. Jedino je to sto sam mislila da su bio…A DAL JESU NE ZNAM. Na kraju i Hipp se reklamira ko sto posto prirodno. Mene muci, posto sad počinjemo s dohranom, dal je bolje kupit kašicu-ipak je prosla neka testiranja ili npr jabuku koja izgledom mami, a pitanje cim je sve bila tretirana. Još u ovo doba nema domacih :(

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Za 2 mjeseca žće već biti domaćih ranih jabuka, kruški i ostalog voća po tržnicama tako da kaj se toga tiće, nemate straha, ako kupite voće kod bakice, nije špricano ;) A kaj se tiće hippovih i ostalih kašica, čak i u jabuku i bananu stavljaju sok od limuna da ne potamne kašice, a agrumi nisu preporučeni do godine dana čak uzimat radi jake kiseline i mogućnosti alergije

  • Ada3

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    mi poceli s dohranom s tocno 6 mj. prvo mrkva, jabuka, sljiva, krumpir, tikvice, palenta… sad s nepunih 8 mj jedemo vec svasta. i jogurt, vrhnje, svjezi sir, cvjetacu, brokulu, grasak, rizu…  imamo par tablica i knjiga s dohranom i sve kazu razlicito o uvodjenju namirnica. sto je kod nekih sa 7 mj kod drugih je to isto s 10. tako da sam ja uvodila po svome. a hranu kuham na pari i miksam u blenderu dok nam jos  par zubica ne naraste i ne vidim da radi pokrete kao da zvace. kupovne kasice dajem samo ako negdje idemo pa ne stignem kuhat i to samo od povrca bez mesa od hippa. ujutro kad smo u setnji dam od bebivite kasice sa 2 ili 3 vrste voce jer sadrze samo 100% voce. nemaju ni dodatak rize ni cega drugog. povrce kupim ili na placi ili u konzumu.

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Drage mame koje ste već prošle priču sa uvođenjem dohrane, što ste nudile bebama kao večernji obrok pred spavanje? Mi trenutno klopamo voćne i povrtne kašice preko dana, a sad bi polako uveli i nešto za večer.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja nikad nisam davala razna Lina i ostalo, pa je zadnja hrana bila cica na večer :D A prvo sam davala neke kašice tipa riža-povrće, ili s mlijekom i rižom, nekad kukuruzni gris s povrćem, pa kad je krenulo meso, onda su to bila tipa rižoto, juhe guste s mesom i povrćem i tak. Sad kad već ima preko godine, voli pojest jogurt s nekim namazom na kruhu

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moj ponekad pojede Keksolino ili tak nesto za veceru, ali gledam ipak da to nije cesto. Od kad smo uveli jogurt, vrhnje, svjezi sir i slicne mlijecne preradjevine kombiniram mu takve stvari za veceru, odnosno gledam da je vecera nekak mlijecna. Voce, povrce i tak to ne dajem poslije 16 sati.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    I ja sam cula da nije dobro voce i povrce davat navecer jer tesko sjeda na zeludac. Al sta dat bebacu od 7 mjeseci za vecernji obrok? 
    Nisam bas preluda za lina,to bi mu dala mozda 2 puta tjedno,ali sta onda dat mu za veceru? I..u kolko sati ste davali veceru?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    te_ni1001


    I ja sam cula da nije dobro voce i povrce davat navecer jer tesko sjeda na zeludac. Al sta dat bebacu od 7 mjeseci za vecernji obrok? 
    Nisam bas preluda za lina,to bi mu dala mozda 2 puta tjedno,ali sta onda dat mu za veceru? I..u kolko sati ste davali veceru?

    Ja svom dajem veceru cca sat vremena prije spavanja. Odnosno tipa becera, pa laganini priprema za kupanje, pa kupanje i spavanje. Znaci dok je isao u 8 spavati, vecera je bila oko 7. Sad smo sve pomakli za jedno sat vremena, jer smo vec veci! :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu
    A sta mu dajes za veceru,ili sta si mu dala dok je bio manji? Ja jos nisam uvela veceru,ali planiram uves sa 7 ,8 mj. Sad ima 6mj i papa super i dorucak i rucak. Naravno i cicu :-)
    Pa..sta dati djetetu od 7mj za veceru a da nisu lina?
Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.