Dohrana dojenog djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Cure, imam pomalo smješno pitanje. Planiramo u dogledno vrijeme krenuti s dohranom, a s obzirom da će uskoro biti svježih domaćih jabuka, mislila sam krenuti s tim. Sad me zanima dal se može jabuka dati svježa ili je treba malo prokuhati prije? Mislila sam onako svježu malo sastrugati sa žličicom i tako ponuditi, jel to ok?

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Može proć, ništa mu neće biti, naribaj ju na ribež na one najmanje rupice, zgnjeći ju skroz jer ako nije skroz, pljuvat  će ju van, onako polutekuće stanje. Vidi, pomalo, ako je ful dojena beba teško da će odmah prihvatiti, malo pomalo, dan za danom. Koliko je star?

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Uskoro 4 mjeseca, dok budu jabuke bude i pet jer imamo one malo kasnije. A krenula bih jer vidim kako zainteresirano gleda kad mi jedemo i ak mu dam nešto da okusi, jako hoće! Baš me zanima dal bude tak i jeo kad bude vrijeme. ;) Nekako mi se jabuke čine ok za početak s obzirom da su domaće, pa sam si nekak zacrtala s njima počet. :)

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Mi smo u pecetku kuhali sve od voca i onda to izmiksali sa stapnim mikserom. Jer kao sto je rekla renata,sumljam da ce ti htjet na komadice.
    Mi tek sad sa 7mj jedemo naribano i na sitne komadice,do sad je sve bilo izmiksano skroz.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Mislim da ti je to rano, probaj sa gotovim kašicama tipa hipp, one su ful tekuće, pa vidi ak hoće onda kreni sa miksanjem ovi jabuka, a i one su ti reske, nisu ti oni baš navikli na taj okus, njima je ipak mlijeko slatkasto, bilo ad ili dojeno. Ak je na ad onda možeš krenuti sa dohranom, a ako dojiš onda ti ne preporučam.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Nemojte davat gotove hipove il bilo koje kašice jer em što imaju citruse, bog te pitaj kaj sve ima u nutra. Kratko prokuhaj komadiće jabuke u malo vode i izgnječi. Tak ti bude tekuće. Il svježu ribaj na najsitniji ribež, one tak puste svoj sok.

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ja isto nisam za te kupovne kasice.
    Mozes probat i sa rizinim pahuljicama,to je zitarica koju mozes pomjesat i s vodom i sa mljekom. Mi smo to prvo uveli,pa sam za 5 dana mu skuhala i smiksala jabuku i  pomjesala s njima. Nakon tri dana ponovo,uveli smo krusku i mjesali samo jabuku i krusku..i tako polako krenuli. Imo je 4 mjeseca i sve je super prihvatio. Sad ce 8 i jede ko veliki :-)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ja uopće ne vidim razloga za dohranom sa 4 mjeseca, mislim da je to ful prerano al ko voli neka izvoli, hip kašicu sam navela iskljućivo radi probe, a ne da se dijete šopa sa njima jer sam ful protiv bilo kakave kupovne hrane. Domaće jabuke su reske i ne znam baš da će ju dijete od 4 mj odlično prihvatiti i biti oduševljeno. Ako je nekome to uspjelo, ja vam se divim, moje dijete je krenulo sa dohranom sa 7 mjeseci i takve jabuke je naprosto pljuvala van, bez obzira jesu li bile miksane ili gnječene.

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Kao sto sam napisala,jabuku je probao sa 4mj i 10 dana i prihvatio ju odlicno,kao i krusku i ostatak voca/povrca.
    Mi smo krenulo sa dohranom sa 4mj po preporuci doktora jer smo.imali problema sa stolicom (nije kakao po 7dana) ,nakon uvodenja dohrane,stolica se unormalila. Alo bez obzira na sve,ne zalim ni najmanje i sa drugim djetetom cu isto tako krenut. A i po nekom iskustvu od majki sa klokanice,puno njih kaze sto su kasnije krenuli to im je bilo teze da djete prihvati krutu hranu. 
    Neznam,svako ima svoje iskustvo :-)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ovisi od djeteta do djeteta, moja je dojena beba i uopće nije bila zaineresirana tako rano za dohranu. Obožavala je piti mlijeko i nije mi padalo na pamet davati joj tako rano krutu hranu samo da bi se držala propisa ili zato što je netko rekao. Mislim da svaka majka najbolje može odrediti kad je dijete spremno za prelazak na krutu hranu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.