Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar S@r@

    S@r@

    Broj poruka: 646

    Prijavi adminu

    Kako je prosla noc??
    Moja je za cudo bila cist solidna,nije bilo toliko losih snova i mozganja prije spavanja.
    Pa neznam bas jel bi se kome svidala alternativa tog tipa,
    Osim cajeva koji slabo pomazu npr.od mente mi padne tlak i onda sam i nervozna i muka mi je…
    U povetku su me mucile mucnine bez povracanja i zgaravica,nisam mogla spavat uopce i onda su mi neke frendice priznale kako su pusile travu (al ne sad ono ko cigaretu,dim dva i dosta)od do odredenih mj.i da su se onda prije spavanja mogle najest bez povracanja i to im je otvorilo apetit i da su spavale ko beba i bilo im je to dobro.

    Pa probala jesam,ucinkovito je al sam prestala jer sam dobila apetit,pocela sam dobivat zelju za mesnim proizvodima hahhahaa 

    Neke kazu da su meditirale al mi to nije bas islo
    Sad mi pomaze molitva xD,prije spavanja se pomolim i kako bi rekla pricam sve sto me mucini kroz to razmisljanje nekako zaspim) al se po noci budim svakih sat vremena ,ak nis drugo stavim u pec posto se grijemo na pec u ovoj kuci😂

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Jutro cure, nisam se jucer javljala jer smo imali goste, do kasno navecer.Mogu vam se pohvaliti da sam jucer cijeli dan popila pred spavanje Normabel od samo 2 mg.I to ne sta sam bila anksiozna vec jer me bilo strah hocu li moci zaspati.Hvala Bogu, spavala sam dobro, cak i bolje nego kad bi popila 5 mg.
    SARA ja sam se i inace borila s depresijom i crnim mislima i prije trudnoce, iako sam dugo bila bez antidepresiva i dobro mi je islo.U trudnoci mi hormoni i strahovi jos jace prorade pa sam morala prije 20-tak dana poceti piti antidepresiv.Volila bi da sam mogla bez njega, ali bojala sam se da cu upasti u jos losije psih. stanje, A vjeruj mi, nije mi bilo dobro.Uz to sam morala piti 15 mg Normabela u danu.Ja sam smanjila na 10 mg.Pa sam na 5 mg i sinoc na 2mg cijeli dan.Osjecam se zbog toga tako ponosno.Ne znaci da ce svaki dan biti tako, al trudim se.Slazem se s Margitao, ako primjetis da ti nije ok pocmi s antidepresivom.Bolje je piti ga nego osjecati patnju jer ponekad sam ne mozes dok te lijek ne pokrene.
    Margitao javi kako je prosao prvi dan sa svekrvom.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ej cure ja sam jutros imala kontrolu za stitnjacu (na pocetku trudnoce mi je nalaz pokazivao da je povisen hormon stitnjace i ja sam otisla vadit krv pa na endokrinologiju na kontrolu i ona mi nije dala terapiju kaze da je to u granicama normale u trudnoci i da nema potrebe za tabletama) tako da svaka 4 tjedna idem vadit krv pa na kontrolu i kaze da jos nema potrebe uvest terapiju da mozda ni nece biti potrebno do kraja trudnoce i ajd to mi je oke… Al mene pati sada to sto sam cula a i procitala da ako imas problema sa stitnjacom da postoji mogucnost blage depresije i ja sam ju zaboravila pitati nesto o tome jutros samo sam joj rekla da mi je ginekolog dao normabel 2mg i da to pijem a ona kaze oke ma nems to veze samnom i onda nisam vise nista ni ispitivala a mozda sam trebala… Jeste vi mozda cule ili znate nesto o tome? I jel moguce da mi je od stitnjace?
    I da rekla mi je da mi je ovaj nalaz bolji od proslog a kad sam bila prosli put vadila krv taman mi se to pocelo događati i bilo mi je to nesto poviseno na 2 i nest a sad je 1.8 tako nesto… 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Zrinka1

    Ej cure ja sam jutros imala kontrolu za stitnjacu (na pocetku trudnoce mi je nalaz pokazivao da je povisen hormon stitnjace i ja sam otisla vadit krv pa na endokrinologiju na kontrolu i ona mi nije dala terapiju kaze da je to u granicama normale u trudnoci i da nema potrebe za tabletama) tako da svaka 4 tjedna idem vadit krv pa na kontrolu i kaze da jos nema potrebe uvest terapiju da mozda ni nece biti potrebno do kraja trudnoce i ajd to mi je oke… Al mene pati sada to sto sam cula a i procitala da ako imas problema sa stitnjacom da postoji mogucnost blage depresije i ja sam ju zaboravila pitati nesto o tome jutros samo sam joj rekla da mi je ginekolog dao normabel 2mg i da to pijem a ona kaze oke ma nems to veze samnom i onda nisam vise nista ni ispitivala a mozda sam trebala… Jeste vi mozda cule ili znate nesto o tome? I jel moguce da mi je od stitnjace?
    I da rekla mi je da mi je ovaj nalaz bolji od proslog a kad sam bila prosli put vadila krv taman mi se to pocelo događati i bilo mi je to nesto poviseno na 2 i nest a sad je 1.8 tako nesto…


    Ej, meni je stitnjaca uvijek bila u redu, a imam problem sa depresijom i anksioznosti.Iako ona moze utjecat i na to.
    A znas li jeli ti vadilo TSH, T3 ili T4?
    Zanima me jer ako je TSH to su ti uredne vrijednosti jer je granica od 0.27 - 4.20

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    lola777

    Zrinka1

    Ej cure ja sam jutros imala kontrolu za stitnjacu (na pocetku trudnoce mi je nalaz pokazivao da je povisen hormon stitnjace i ja sam otisla vadit krv pa na endokrinologiju na kontrolu i ona mi nije dala terapiju kaze da je to u granicama normale u trudnoci i da nema potrebe za tabletama) tako da svaka 4 tjedna idem vadit krv pa na kontrolu i kaze da jos nema potrebe uvest terapiju da mozda ni nece biti potrebno do kraja trudnoce i ajd to mi je oke… Al mene pati sada to sto sam cula a i procitala da ako imas problema sa stitnjacom da postoji mogucnost blage depresije i ja sam ju zaboravila pitati nesto o tome jutros samo sam joj rekla da mi je ginekolog dao normabel 2mg i da to pijem a ona kaze oke ma nems to veze samnom i onda nisam vise nista ni ispitivala a mozda sam trebala… Jeste vi mozda cule ili znate nesto o tome? I jel moguce da mi je od stitnjace?
    I da rekla mi je da mi je ovaj nalaz bolji od proslog a kad sam bila prosli put vadila krv taman mi se to pocelo događati i bilo mi je to nesto poviseno na 2 i nest a sad je 1.8 tako nesto…

    Ej, meni je stitnjaca uvijek bila u redu, a imam problem sa depresijom i anksioznosti.Iako ona moze utjecat i na to.
    A znas li jeli ti vadilo TSH, T3 ili T4?
    Zanima me jer ako je TSH to su ti uredne vrijednosti jer je granica od 0.27 - 4.20


    U prvom tromjesecu je normalna vrijednost 2,5 a u drugom i trecem do 3.Pa me bas zanima zasto je tebi rekla da je povisena. Meni je u prvom tromj.bila 1,9

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    lola777

    lola777

    Zrinka1

    Ej cure ja sam jutros imala kontrolu za stitnjacu (na pocetku trudnoce mi je nalaz pokazivao da je povisen hormon stitnjace i ja sam otisla vadit krv pa na endokrinologiju na kontrolu i ona mi nije dala terapiju kaze da je to u granicama normale u trudnoci i da nema potrebe za tabletama) tako da svaka 4 tjedna idem vadit krv pa na kontrolu i kaze da jos nema potrebe uvest terapiju da mozda ni nece biti potrebno do kraja trudnoce i ajd to mi je oke… Al mene pati sada to sto sam cula a i procitala da ako imas problema sa stitnjacom da postoji mogucnost blage depresije i ja sam ju zaboravila pitati nesto o tome jutros samo sam joj rekla da mi je ginekolog dao normabel 2mg i da to pijem a ona kaze oke ma nems to veze samnom i onda nisam vise nista ni ispitivala a mozda sam trebala… Jeste vi mozda cule ili znate nesto o tome? I jel moguce da mi je od stitnjace?
    I da rekla mi je da mi je ovaj nalaz bolji od proslog a kad sam bila prosli put vadila krv taman mi se to pocelo događati i bilo mi je to nesto poviseno na 2 i nest a sad je 1.8 tako nesto…

    Ej, meni je stitnjaca uvijek bila u redu, a imam problem sa depresijom i anksioznosti.Iako ona moze utjecat i na to.
    A znas li jeli ti vadilo TSH, T3 ili T4?
    Zanima me jer ako je TSH to su ti uredne vrijednosti jer je granica od 0.27 - 4.20

    U prvom tromjesecu je normalna vrijednost 2,5 a u drugom i trecem do 3.Pa me bas zanima zasto je tebi rekla da je povisena. Meni je u prvom tromj.bila 1,9


    TSH vadim svaki mjesec… Nije mi ona rekla da mi je poviseno nego ginekolog i to jos kad sam mu donjela prvi nalaz krvi je rekao da mi je malo poviseno i onda me poslao na endokrinologiju da vide oni jel to oke ili nije… I kad sam izvadila krv i dosla kod nje ona je rekla da je to oke u trudnoci a mislim da mi je taj prvi nalaz bio oko 2.0 i rekla je da mi nece dati terapiju jer nije za terapiju nego samo da cemo kontrolirat svaki mjesec… I tako ti ja i idem, e sad me pati samo sto joj nisam rekla kako se osjecam jer sam cula da je moguce da se i zbog stitnjace osjecas blago depresivno pa reko mozda je i to, pa pitam vad mozds vi znate nesto o tome kad vec nisam nju pitala…
    Ja samo trazim razloge zasto se tako osjecam hahah jer mi je cudno zato sto sam inace veseljak i nisam sklona tome. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu
    TSH vadim svaki mjesec… Nije mi ona rekla da mi je poviseno nego ginekolog i to jos kad sam mu donjela prvi nalaz krvi je rekao da mi je malo poviseno i onda me poslao na endokrinologiju da vide oni jel to oke ili nije… I kad sam izvadila krv i dosla kod nje ona je rekla da je to oke u trudnoci a mislim da mi je taj prvi nalaz bio oko 2.0 i rekla je da mi nece dati terapiju jer nije za terapiju nego samo da cemo kontrolirat svaki mjesec… I tako ti ja i idem, e sad me pati samo sto joj nisam rekla kako se osjecam jer sam cula da je moguce da se i zbog stitnjace osjecas blago depresivno pa reko mozda je i to, pa pitam vad mozds vi znate nesto o tome kad vec nisam nju pitala…

    Ja samo trazim razloge zasto se tako osjecam hahah jer mi je cudno zato sto sam inace veseljak i nisam sklona tome.

    Ma ok su ti hormoni, 🤣od stitnjace mislim.Za ove druge, mogu se javiti poremecaji u trudnoci.To je stvarno drugo stanje, bez obzira sta je trudnoca i dijete zeljeno velike su promjene u emocijama.Pretpostavljam da je tebi doslo do poremecaja iskljucivo zbog trudnoce, pogotovo ako prije nisi imala s tim problema. Nemoj traziti razloge jer ih lako neces naci.Ljudi idu godinama u psihologa pa tek onda shvate sta je bilo. U biti, normalno da ces razmisljati, ali nemoj se ubijati s tim pitanjima.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Daj Boze da je tako kako si ti rekla i da ce proci kad rodim… Jao ja ne razmisljam jedno vrijeme o tome i onda me uhvati opet nesto joj sta ako ne prode, sta ako ne prihvatim to dijete kako treba i ne veselim mu se kako trebam i takve gluposti al bas gluposti… A u noci sanjam bebu i sebe kako se igramo i kako osjecam kako sam sretna kao nikad u zivotu… Valjda to jer mi je prvo pa sam malo zbunjena. 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Eej
    Dns smo napokon obavili zadnju kupovinu stvari za mene i bebu tako da sam spremna. Prezivila sam vikend bez tableta ipak iako je bas bilo gadno, presing je bas bio ajme. Svekrva stize navecer tek.
    U vezi trave, pusila sam je u srednjoj ali pocela mi je izazivati neki odvratan osjecaj pa sam prestala.. Zapravo je to bila anksioznost sta sam tek sad skuzila kad mi se ovo pocelo dogadati. 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Zrinka i meni su rekle frendice da pogledam stitnjacu kad rodim jer i zbog nje zna biti ti depresija itd ali ako su ti nalazi ok dobro je. Sljedeci put reci doktorici kako se osjecas, valjda je mislila da pijes normabel zbog nekog trudnoce nesto… 
    I ne brini kako ce biti kad rodis, biti ce sve super. Ovo nam je samo stanje dok smo trudne i proci ce cim rodimo 👌

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.