Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Zrinka1

    lola777

    Zrinka1

    lola777

    Bog, cure, evo da vam se javim nakon psihologice. Uglavnom, danas je bio prvi posjet u kojem ja kod nje nisam ni suzu pustila. Dosad bi uvijek jecala i plakala pricajuci o svemu cega se bojim. Definitivno je primjetno da se ja toga i dalje bojim, ali na malo stabilniji nacin. Zoloft je poceo djelovati, a nadam se da ce jos malo vise. Sta je dr rekla moram mijenjati svoje misli, a tablete su tu da mi pomognu jer u depresiji i anksioznosti su misli nerealne iako izgledaju 


    Bas to strah od neuzimanja tablete i da se ne pojavi anksioznost.Ali tih 2 mg ti je stvarno nista, al tebi pomognu jer ih nisi do sad koristila.Al ja sam danas sretna zbog te izbacene doze od jutros i sta je Margiteo rekla bit ce i losijih i boljih dana, al ne smimo odmah potoniti.Ti si stvarno puno kg smrsavila, al glavno da ide na bolje.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    2mg je stvarno malo, ja sam prva 2 dana pila 2mg pa dosla kod dr uplakana da vise ne mogu, onda mi je rekla pij ti ipak 15mg 🤣🤣🤣🤣
    Tako da nemas brige, bas sam bila dosta guglala i cesto za odrzavanje trudnoce bas piju 2mg.a taj ginekolog te trebao bas poslati kod psihologa a ne kao prijetiti stim i davati normabel na svoju ruku.. Jer on za to nije skolovan.. Ali dobro… Srecom pa je tebi sve bolje ionako, tebi je ko i meni sta je vise prolazilo vrijeme bilo mi je bolje. Ni ja nisam mogla jesti, sad je ok.. Iako moram jesto sta mi pase, ne mogu bas bilo sta jer dobijem osjecaj da ce me gusiti.

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Pa da, al sam se patila sigurno 10 dana pa mi je tek onda bilo bolje… Ja iskreno mislim da uopce nije do tablete nego da je meni s vremenom bolje… Mozda da sam otisla u tih 10 dana i rekla da mi nista ne pomaze onda bi me slao dalje, al sam se probavala na sve nacine sama iscupat bilo mi je toliko tesko ali je moram vam pricati vi znate, samo cu vam reci da sam vozila auto i pozelila da me neko spuca sa suprotne strane samo da vise ne zivim eto toliko me dovodilo do ludila, iako ja to nikad nebi pomislila ni u sali, tada su mi samo takve stvari bile u glavi. 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Pa da to su te misli… Ne bi ja to izdrzala bez tableta.. Jedno 20 dana sigurno sam svaka 3, 4 dana pila po 4,5 dana pa bi me pustilo na par dana pa opet..i onda je polako smirivalo. A dode meni i sad svaki dan da popijem ali se suzdrzim i izdrzim. Sad sam totalno koma jedva cekam da dode muz, samo placem jer nista ne mogu a mala je luda… Ali nema pritiska samo placem. 

  • Aleks1205

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Evo i ja se uključujem ako može 

    Jeste se susretali s ovim problemom u trudnoći? 
    Bilo je toga i prije trudnoće ali ne tako intenzivno kao sada…već tjednima se ne osjećam dobro i toliko sam depresivna da nemam volje za životom. Ovo mi je druga beba, prva traži jako puno pažnje ali ja za to nemam volje, vucem se ko krepana mačka po kući i samo disem, a većinom ni za to nemam volju. Navečer imam suicidalne misli i ne mogu spavati koliko mi je teško, pa se toliko izbediram i uplasim da dobijem napad panike. Jutra su mi katastrofa, cim se probudim poželim da sam mrtva. Ne znam šta da radim, da odem kod psihijatra? Hoću dobiti kakve lijekove? Smiju li se antidepresivi i lijekovi za smirenje uopće koristiti u trudnoći? Strah me za mene i za bebu, mislim da to gore utječe na nju nego na mene….muž me svaki dan napada i ispituje sta mi je a mene je jednostavno sramota reći mu da nisam psihički dobro. 
    Kome da se obratim? Na psihoterapije stvarno ne mogu ići jer nemam vremena, živimo na selu i jako puno radimo, imamo životinje a uz to imam i dijete od nepune 2 godine koje nemam kome ostavljati, i živim 40km od grada ..

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Imas istu dijagnozu ko i mi, depresija i anskizonst u trudnoci. Odi kod svog doktora obavezno!! Reci kako se osjecas i trazi normabel od 5mg..to ce te smiriti i maknuti misli. Vidi koliko ti mg treba nije svakom isto jer je normabel lagan. Procitaj sta smo mi tu pisale pa ces viditi da smo sve u istom sosu i da ce sve na kraju proci! Samo sad moras nesto poduzeti jer to stanje nije dobro ostavljati neljeceno. Reci i muzu kako se osjecas,nema srama. Hormoni u trudnoci svasta naprave od nas. 

  • Aleks1205

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Imas istu dijagnozu ko i mi, depresija i anskizonst u trudnoci. Odi kod svog doktora obavezno!! Reci kako se osjecas i trazi normabel od 5mg..to ce te smiriti i maknuti misli. Vidi koliko ti mg treba nije svakom isto jer je normabel lagan. Procitaj sta smo mi tu pisale pa ces viditi da smo sve u istom sosu i da ce sve na kraju proci! Samo sad moras nesto poduzeti jer to stanje nije dobro ostavljati neljeceno. Reci i muzu kako se osjecas,nema srama. Hormoni u trudnoci svasta naprave od nas.


    Ma to je meni još od prvog poroda. I bila sam kod psihologa ona meni kaže vi ste depresivni i anksiozni ali ja vam nebi davala nikakve tablete tako da nisam više išla jer je predložila te grupne terapije za koje ja nemam vremena kako sam i navela…
    Ne znam jel mi gore sad kad navečer legnem i razmišljam o tom da se ubijem ili prije trudnoće kad sam svaku večer razmišljala o tom da mi dijete umire. Stvarno mi je grozno, a ovdje gdje živim su svi blago rečeno zatucani, pa tako i svekrva i muž, i bojim se kad bi im nesta rekla da bi samo rekli da sam luda. 
    A ginekolog mi ima 120 godina i još je muško tako da me i njegove reakcije strah …znam da nije dobro da sutim o tom ali ne mogu ni pričati jer cim pokušam jednu riječ o tom toliko mi postane loše i plačem i ne mogu disati …bojim se da ću poludit …

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Moras reci doktoru svom ne ginekologu. Doktor neka ti da normabel ako ne pomogne onda imas zoloft koji ee pije svaki dan. Moras jednostavno reci doktoru jer ovo tvoje sad stanje nikako nije dobro za tebe ni bebu, muz i svekrva ti ni ne trebaju znati ali doktoru moras radi sebe i bebe. Grupna terapija ne super i psiholog ali prvo moras sebe dovesti donekle u red tabletama, viditi ces da ces se spasiti. Odi sta prije, molim te. 

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Aleks1205

    Margita0407

    Imas istu dijagnozu ko i mi, depresija i anskizonst u trudnoci. Odi kod svog doktora obavezno!! Reci kako se osjecas i trazi normabel od 5mg..to ce te smiriti i maknuti misli. Vidi koliko ti mg treba nije svakom isto jer je normabel lagan. Procitaj sta smo mi tu pisale pa ces viditi da smo sve u istom sosu i da ce sve na kraju proci! Samo sad moras nesto poduzeti jer to stanje nije dobro ostavljati neljeceno. Reci i muzu kako se osjecas,nema srama. Hormoni u trudnoci svasta naprave od nas.

    Ma to je meni još od prvog poroda. I bila sam kod psihologa ona meni kaže vi ste depresivni i anksiozni ali ja vam nebi davala nikakve tablete tako da nisam više išla jer je predložila te grupne terapije za koje ja nemam vremena kako sam i navela…
    Ne znam jel mi gore sad kad navečer legnem i razmišljam o tom da se ubijem ili prije trudnoće kad sam svaku večer razmišljala o tom da mi dijete umire. Stvarno mi je grozno, a ovdje gdje živim su svi blago rečeno zatucani, pa tako i svekrva i muž, i bojim se kad bi im nesta rekla da bi samo rekli da sam luda.
    A ginekolog mi ima 120 godina i još je muško tako da me i njegove reakcije strah …znam da nije dobro da sutim o tom ali ne mogu ni pričati jer cim pokušam jednu riječ o tom toliko mi postane loše i plačem i ne mogu disati …bojim se da ću poludit …

    Ja te skroz razumijem i ja zivim na selu i kad mi se to pocelo desavat i kad sam htjela otic doktoru svi me maltene napali kad san rekla da cu ic po neke tablete da me smire ili cu poludit oni meni ni slucajno ne smijes piti nista zbog bebe moras trpit i tako me ubijali u pojam al sam imala podrsku muza jer sam inace vedra i vesela a tad sam bila katastrofa i on je skuzio da se nesto desava i otisla sam i dobila normabel i od tih silnih prica sam plakala kad sam morala popit al mi je suprug rekao sta se imam brinit i da on voli bebu i sve al da mu je najbitnije da ja ostanem dobro… A ginekolog i zena u ljekarnoj su mi rekli da normabel nista ne utjece na bebu i da se ne brinem samo da se drzim toga kako je propisano i da ce proci kao i mucnine i sve ostalo…
    Samo odi sto prije doktorici i reci kako se osjecas,ona  najbolje zna kako ce i sta ce ti dat,sigurno ti nece dati nesto sto bi moglo nastetit tebi ili bebi u bilo kojem slucaju… Ako nemas podrsku od nikog i ako su svi tako zatucani kao i kod mene nemoj nikom nis govorit samo odi i vidjet ces kad krenes pit da ce polako prolazit. 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Tako je, poslusaj nas! Nama je sad bolje a bilo nam je ko i tebi! Ja nisam mogla zamisliti da cu ikad izaci iz tog stanja i da ce nesto pomoci. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.