Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Kako ste vi danas? Ima li promjena?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    lola777

    Bog, cure, evo da vam se javim nakon psihologice. Uglavnom, danas je bio prvi posjet u kojem ja kod nje nisam ni suzu pustila. Dosad bi uvijek jecala i plakala pricajuci o svemu cega se bojim. Definitivno je primjetno da se ja toga i dalje bojim, ali na malo stabilniji nacin. Zoloft je poceo djelovati, a nadam se da ce jos malo vise. Sta je dr rekla moram mijenjati svoje misli, a tablete su tu da mi pomognu jer u depresiji i anksioznosti su misli nerealne iako izgledaju stvarno.Dok sam s njom pricala bila je prisutna manja doza anksioznosti jer su to teme koje ne volim razmatrati.
    Moram se pohvaliti da danas nisam popila onaj normabel kojeg popijem oko 10 sati ujutro, vec cu ga popiti prije spavanja.
    Ne mogu reci da sam dobro, ali to je ono neki lebdeci osjecaj u kojem si u jednom trenutku zadovoljna i u kojem mislis pozitivno i onaj u kojem se bojis misliti pozitivno i osjecati se dobro.
    Sutra imam pregled u privatnog ginekologa i hvata me trema,al se uspijevam smiriti. Strah me je sta ce reci, jeli sve ok s bebom, s cerviksom. Dobila sam samo 1 kg pa me i to opterecuje. U glavi mi je ukorijenjeno, ako ne sizim i ne brinem se opsesivno da onda nece biti dobro. Normabel je rekla da pijem kad se osjecam anksiozno, a Zoloft ona ne bi ukinila ni na porodu vec da ga dalje nastavim piti. To cu jos vidjeti s njom,

    Jao super, bas mi je drago da ide na bolje… 
    A i to da nisi jutros morala popiti normabel je isto pokazatelj da ide na bolje… Ja pijem sad po jednu tabletu a na pocetku sam pila dvije i to mi je bilo malo da sam mogla popila bi 10 kad me uhvati, a sad nekad al bas rijetko popijem dvije uglavnom jednu, moram se pohvalit da jedan dan nisam bila ni jednu popila… 
    Stvarno mi je drago da svakoj od nas ide na bolje, i bas sam jutros razmisljala da je to mozda samo faza koja ce proci, kao i kad dijete ima neke faze kad je malo pa ga prode… Iako ja mislim nikad nece proc al oce, vidis da je svakoj od nas bolje… A kad smo se tek pocele ovdje dopisivat sve smo bile katastrofa. 

    I da MARGITAO- mislim da te nece uhvatit napad na porodu nego da ces biti toliko usmjerena da sam porod i da to sta ti doktori govore da neces stici pomislit na bilo sto drugo. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Zrinka1

    lola777

    Bog, cure, evo da vam se javim nakon psihologice. Uglavnom, danas je bio prvi posjet u kojem ja kod nje nisam ni suzu pustila. Dosad bi uvijek jecala i plakala pricajuci o svemu cega se bojim. Definitivno je primjetno da se ja toga i dalje bojim, ali na malo stabilniji nacin. Zoloft je poceo djelovati, a nadam se da ce jos malo vise. Sta je dr rekla moram mijenjati svoje misli, a tablete su tu da mi pomognu jer u depresiji i anksioznosti su misli nerealne iako izgledaju stvarno.Dok sam s njom pricala bila je prisutna manja doza anksioznosti jer su to teme koje ne volim razmatrati.
    Moram se pohvaliti da danas nisam popila onaj normabel kojeg popijem oko 10 sati ujutro, vec cu ga popiti prije spavanja.


    Hvala ti, imam ja jos puno raditi na sebi. Puno je toga u meni krivo uraslo, strahovi, osijecaj manje vrijednosti i krivnje. Da me pitas zasto se osjecam krivom ne bi znala, vjerojatno jos od djetinjstva i sl.
    Ipak mi se cini da ste vi malo laksi slucaj od mene, vama se to javilo sad u trudnoci. Ali sta si rekla svaki mali korak nam znaci. Jeli pijes od 5 mg? 
    Ja se nadam da cu uspjeti smanjiti ga jer sam pila 10 mg dnevno. Evo jos uvijek, hvala Bogu, nisam anksiozna ali cu ga popiti oko 21 30. Ova 2-3 dana se budim oko 3 30 pa budem budna do 6 30, ali vidim da se dosta trudnica zali na ta budjenja i nespavanja.
    Margitao, ma kakav panicni na porodu, znam da bi nekima dalo NOrmabel na porodu ili bi ga uzele same, ali nema tebi panike. Jedino od svekrve hahaha. Usput, od moje nikakve koristi. Niti pomaze,,niti pita

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Super lola sta ti ide na bolje, do kraja trudnoce ces maknuti normabel skroz. Nekad ces imati bolje nekad gore dane ali pa i to je normalno, nismo svi svaki dan super sretni i opusteni. Briga o bebi je normalna, svaku trudnicu to hvata i ja sam se brinula da li je sve ok, da li mi je mali trbuh, ne jedem dovoljno dobro itd itd. I sad se jos uvjek brinem ali to je normalno stanje. Ja san ok dns.. Iako kako ide popodne hvala umor 🥴

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Da trudnice ti ugl imaju problem sa spavanjem. Nastavi ici kod psihologinje da rijesis te stvari u sebi to je bitno. Moja psihologinja cak za mene kaze da mi se dosta tuge nakupilo sa gutanjem emocija i da je zato to moramo izaci van na ovaj nacin 🤷‍♀️
    A moja svekrva stize za 3 dana.. Cak se bojim da mi ne potakne anksizonost haha sta ja znam vise sta mi je moze potaknuti. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Hvala ti, da te potisnute emocije su uzrok tome.To je meni i moja rekla.Isla bi ja tjedno, ali ne mogu zbog financija pa sam svako 2 tj.Uvijek neka briga, jedva cekam pregled sutra jer sam si zadala brigu zbog velicine trbuha, pa dobila samo 1 kg. A ja isto ne volim kad mi se netko, osim diteta i muza,vise od 2-3 ure mota pokuci.Neka moja sloboda i mir se osjeti ugrozenim.A svekrva ce ti biti duze, do iza poroda.? Pa dobro, gledaj na to da ce barem dio tereta skinit sa tebe.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Da i meni je taj dio naporan jer ce ona biti cijeli dan tu i znas da djeca nisu ista sa bakama ko sa mamama, biti ce vise ludovanja po kuci.. A to meni sve baca na zivce nakon nekog vremena… Ali eto sta je tu je. Netko mi mora doci pomoci kad rodim a muz radi tako da.. Nemam izbor.. Ma samo da mi se ja ok osjecam pa ce biti ok. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Da i meni je taj dio naporan jer ce ona biti cijeli dan tu i znas da djeca nisu ista sa bakama ko sa mamama, biti ce vise ludovanja po kuci.. A to meni sve baca na zivce nakon nekog vremena… Ali eto sta je tu je. Netko mi mora doci pomoci kad rodim a muz radi tako da.. Nemam izbor.. Ma samo da mi se ja ok osjecam pa ce biti ok.


    Trebamo ici dan za dan, a ne daleko u mislima
    To i je nas problem i zato anksiotnost.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    A znam ali eto… Borba je to. 

  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    lola777

    Zrinka1

    lola777

    Bog, cure, evo da vam se javim nakon psihologice. Uglavnom, danas je bio prvi posjet u kojem ja kod nje nisam ni suzu pustila. Dosad bi uvijek jecala i plakala pricajuci o svemu cega se bojim. Definitivno je primjetno da se ja toga i dalje bojim, ali na malo stabilniji nacin. Zoloft je poceo djelovati, a nadam se da ce jos malo vise. Sta je dr rekla moram mijenjati svoje misli, a tablete su tu da mi pomognu jer u depresiji i anksioznosti su misli nerealne iako izgledaju stvarno.Dok sam s njom pricala bila je prisutna manja doza anksioznosti jer su to teme koje ne volim razmatrati.
    Moram se pohvaliti da danas nisam popila onaj normabel kojeg popijem oko 10 sati ujutro, vec cu ga popiti prije spavanja.

    Hvala ti, imam ja jos puno raditi na sebi. Puno je toga u meni krivo uraslo, strahovi, osijecaj manje vrijednosti i krivnje. Da me pitas zasto se osjecam krivom ne bi znala, vjerojatno jos od djetinjstva i sl.
    Ipak mi se cini da ste vi malo laksi slucaj od mene, vama se to javilo sad u trudnoci. Ali sta si rekla svaki mali korak nam znaci. Jeli pijes od 5 mg?
    Ja se nadam da cu uspjeti smanjiti ga jer sam pila 10 mg dnevno. Evo jos uvijek, hvala Bogu, nisam anksiozna ali cu ga popiti oko 21 30. Ova 2-3 dana se budim oko 3 30 pa budem budna do 6 30, ali vidim da se dosta trudnica zali na ta budjenja i nespavanja.
    Margitao, ma kakav panicni na porodu, znam da bi nekima dalo NOrmabel na porodu ili bi ga uzele same, ali nema tebi panike. Jedino od svekrve hahaha. Usput, od moje nikakve koristi. Niti pomaze,,niti pita

    Ja ti pijem 2 mg, tako mi je dao ginekolog kad mi se tek pocelo to dogadat i rekao mi je ako mi to ne pomogne da nema druge nego ce me poslat psihologu ili u bolnicu jer nisam mogla jest pa je zato spomenuo bolnicu i jer sam u 3 mjesecu trudnoce bila zavrsila u bolnici 4 dana na infuziji zato sto sam smrsala 7 kg a i ovako sam mrsavija pa se zabrinuo… I nije mi spominjao nikakve druge tablete tako da sam ja shvatila ako mi ne pomognu te tablete morat cu psihologu pa sam se malo i uplasila ali evo hvala Bogu jesu… Ja normalno jedem sada i svaki dan sve manje i manje osjecam tu anksioznost ali bojim se prestat pit da se nebi vratilo, pogotovo ta tjeskoba pa da ne mogu jest.. Ne smijem si vise to dozvoliti da gubim na kilazi sad moram dobivat vec. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.