Dali sam trudna

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    C1M4

    Tajtajbas mi je zao sto si i ti to prosla, mozes na temu koju ti je jelena napisala, ali eto da ti napisem svoje iskustvo.. Prosle godine u 11.mj. sam imala takoder izvanmatericnu, odstranjen desni jajovod i receno mi je 6mj. ni pomisliti na dijete dok se sve ne oporavi, na kontrolu sam isla nakon mjesec dana u Vinogradsku te opet u 2. mjesecu i tamo ih pitala mogu li obavit koje pretrage, doduse i svoju gin sam pitala, ona je rekla da pitam u bolnici na kontroli jer ce me oni odmah poslati na humanu, tako je i bilo, dobila sam papir koje pretrage ja moram obaviti, a koje dragi, kad sam ja obavila cervikalne briseve, spolne hormone i progesteron receno nam je da kad prode tih 6mj. da mozemo raditi na bebi bez obzira sto jos cekamo druge pretrage i nakon tocno 6mj. dogodilo se ovo malo cudo koje cekamo da stigne pocetkom 2. mjeseca😇 mene je isto bilo strah da necemo uspjeti, da ce opet biti izvan maternice, da ce bit tesko s jednim jajovodom, ali nadas se najboljem i cekas i eto ga, iz prve smo uspjeli😊 koliko god mi je to tesko bilo sto se to bas eto meni desilo, tjesila sam se da postoji razlog za to i sad sam zahvalna sto je taj los jajovod odstranjen i sto mi je ostao jedan zdravi, njega me nisu ni slali provjeravati je li prohodan😊 eto, nije da ce ti nesto pomoci moje iskustvo, ali zelim ti reci da nije to nesto tako strasno i nesto oko cega se trebas deprimirati svaki dan jer je za trudnocu bitno da je barem jedan jajovod tu😉


    Drago mi je zbog vas.  Želim vam da i dalje sve nastavi u tako lijepom tonu 😊 A koliko ste dugo radili na trudnoći prije te vanmaternicne? Mene brine što mi se iz lijevog jajnika (u lijevom jajovodu) nije još ništa događalo, a već dosta dugo smo u pokušajima…

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    TajTaj

    C1M4

    Tajtajbas mi je zao sto si i ti to prosla, mozes na temu koju ti je jelena napisala, ali eto da ti napisem svoje iskustvo.. Prosle godine u 11.mj. sam imala takoder izvanmatericnu, odstranjen desni jajovod i receno mi je 6mj. ni pomisliti na dijete dok se sve ne oporavi, na kontrolu sam isla nakon mjesec dana u Vinogradsku te opet u 2. mjesecu i tamo ih pitala mogu li obavit koje pretrage, doduse i svoju gin sam pitala, ona je rekla da pitam u bolnici na kontroli jer ce me oni odmah poslati na humanu, tako je i bilo, dobila sam papir koje pretrage ja moram obaviti, a koje dragi, kad sam ja obavila cervikalne briseve, spolne hormone i progesteron receno nam je da kad prode tih 6mj. da mozemo raditi na bebi bez obzira sto jos cekamo druge pretrage i nakon tocno 6mj. dogodilo se ovo malo cudo koje cekamo da stigne pocetkom 2. mjeseca😇 mene je isto bilo strah da necemo uspjeti, da ce opet biti izvan maternice, da ce bit tesko s jednim jajovodom, ali nadas se najboljem i cekas i eto ga, iz prve smo uspjeli😊 koliko god mi je to tesko bilo sto se to bas eto meni desilo, tjesila sam se da postoji razlog za to i sad sam zahvalna sto je taj los jajovod odstranjen i sto mi je ostao jedan zdravi, njega me nisu ni slali provjeravati je li prohodan😊 eto, nije da ce ti nesto pomoci moje iskustvo, ali zelim ti reci da nije to nesto tako strasno i nesto oko cega se trebas deprimirati svaki dan jer je za trudnocu bitno da je barem jedan jajovod tu😉

    Drago mi je zbog vas. Želim vam da i dalje sve nastavi u tako lijepom tonu 😊 A koliko ste dugo radili na trudnoći prije te vanmaternicne? Mene brine što mi se iz lijevog jajnika (u lijevom jajovodu) nije još ništa događalo, a već dosta dugo smo u pokušajima…


    Hvala puno😊 prvo smo uspjeli napraviti iz prve, ali je nazalost zavrsilo spontanim u 8. mjesecu prosle godine, zatim nam je receno da jedan ciklus pauziramo pa mozemo opet tako da smo u 10. mjesecu opet pokusali i opet nam je uspjelo iz prve, ali nazalost zavrsilo izvan maternice.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    Nije ti bila nikako ovulacija na lijevom jajniku ili? Ako to mislis, to bi svakako trebala onda provjeriti sa ginekologom da te naruci mozda par dana prije nego sto treba biti ovulacija pa da vidi na kojem je jajniku.. Kazu da je svaki mjesec kao ovulacija na drugom jajniku sto i nije kod svih tocno, uglavnom bude na onom vecem, dominantnijem, kod mene je to bio desni jajnik i brinulo me kako ce to biti posto mi je desni jajovod odstranjen, ali eto, opet smo imali srece i onda kad smo pokusali je bas bilo na lijevom😊

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    Ne, ne. Imam ovulacije u oba jajnika, to je provjereno jer mi je pratio gin, a i osjetim ovulacije (imam bolove na strani na kojoj je taj mjesec ovulacija). Htjela sam reći da se nikada trudnoća nije dogodila s lijeve strane jer skoro godinu dana smo radili na trudnoći, točnije 10 mjeseci kada nam se dogodila biokemijska, dva mjeseca nakon toga sumnja na vanmaterničnu koja se sama resorbitala krvarenjem.  Nakon toga smo se čuvali 4 mjeseca, pa iz trećeg pokušaja se dogodila vanmaternicna kod koje su mi laparoskopijom odstranili desni jajovod. Dakle, sve ovo (biokemijska, sumnja na vanmaterničnu i potvrđena vanmaternična) događalo se u desnom jajovodu. Sigurna sam u to jer mi je potvrđena biokemijska (povišena beta koja je počela padati) i tada je gin vidio da je ovulacija bila s desne strane. Isto kod ove sumnje, bilo s desne strane (tada sam bila i u bolnici dva dana na promatranju, ali krenulo je krvarenje samo). Znači, htjela sam reći da skoro dvije godine radimo na trudnoći, a nikad se ništa nije dogodilo kad sam ovulaciju imala s lijeve strane? Samo ove nezgode s desne… Što misliš,  znači li to nešto ili je slučajno?

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    Ahaa, sad te razumijem, kod mene isto uvijek s desne, tu sam i skuzila da mi je ovulacija uglavnom na desnom jer recimo kad je bio spontani, zuto tijelo je bilo na desnom jajniku, izvanmatericna isto na desnom i tako svasta nesto.. Mislim da je to slucajno jer si navela ako se sjecam da si radila prohodnost oba jajovoda i da je sve okej i sa lijevim? Desni je vjerojatno ipak bio ostecen nekako zbog one sumnje na izvanmatericnu pa se zato dogodila u tom jajovodu.. U svakom slucaju, ako jos nisi, provjeri spolne hormone i provjeri progesteron izmedu 20.-22. ciklusa da vidis ima li ga dovoljno za odrzavanje trudnoce😊 u meduvremenu mozes uzeti nesto sto pospjesuje zacece, ima svakakvih pripravaka danas i to na prirodnoj bazi😊 vjerujem da nam je objema bila samo losa “sreca”, nista vise.. a beba ce doci cim se opustis😉 recimo, taj ciklus kad smo isli pokusati nakon izvanmatericne, ja nisam htjela pogledati na kalendaru ni kada trebam dobiti ni kad su plodni dani cisto da se ne opterecujem, mm je samo znao kad trebam dobiti da mi moze reci kad zakasni da radim test, a plodne dane smo pogodili bez gledanja u kalendar haha😊 tako da sto manje stresa i sve ce to doci na svoje i istina je ono sto kazu, doci ce kad se opustis i ne razmisljas o tome koliko god tesko bilo🤗

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    C1M4

    Ahaa, sad te razumijem, kod mene isto uvijek s desne, tu sam i skuzila da mi je ovulacija uglavnom na desnom jer recimo kad je bio spontani, zuto tijelo je bilo na desnom jajniku, izvanmatericna isto na desnom i tako svasta nesto.. Mislim da je to slucajno jer si navela ako se sjecam da si radila prohodnost oba jajovoda i da je sve okej i sa lijevim? Desni je vjerojatno ipak bio ostecen nekako zbog one sumnje na izvanmatericnu pa se zato dogodila u tom jajovodu.. U svakom slucaju, ako jos nisi, provjeri spolne hormone i provjeri progesteron izmedu 20.-22. ciklusa da vidis ima li ga dovoljno za odrzavanje trudnoce😊 u meduvremenu mozes uzeti nesto sto pospjesuje zacece, ima svakakvih pripravaka danas i to na prirodnoj bazi😊 vjerujem da nam je objema bila samo losa “sreca”, nista vise.. a beba ce doci cim se opustis😉 recimo, taj ciklus kad smo isli pokusati nakon izvanmatericne, ja nisam htjela pogledati na kalendaru ni kada trebam dobiti ni kad su plodni dani cisto da se ne opterecujem, mm je samo znao kad trebam dobiti da mi moze reci kad zakasni da radim test, a plodne dane smo pogodili bez gledanja u kalendar haha😊 tako da sto manje stresa i sve ce to doci na svoje i istina je ono sto kazu, doci ce kad se opustis i ne razmisljas o tome koliko god tesko bilo🤗


    Puno ti hvala što si svoje iskustvo podijelila samnom! Baš si mi ulila nadu i nadam se da ću i ja imati sreće . Mi smo već sve te pretrage napravili (spolni hormoni, hormoni štitnjače, progesteron, hsg) i svi nalazi su bili u redu. Zato nikome nije bilo ni jasno prvo kako se dugo ništa ne događa, a poslije zašto su te nezgode… Nemam pojma. Valjda će biti sve u redu. Želimo bebu jako i stvarno se nadam da ćemo uspjeti uskoro. Nisam nikada mislila da ću, kad krenemo raditi na tome, toliko dugo čekati na to… 😏😕

  • Avatar jelenajelena

    jelenajelena

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Curke moje i ja sam imala 3 spontana i vanmatericnu,isto u desnom jajniku,mi 6 godina se trudimo vec….dati ce Bog i nama svima ubrzo nase plusice🥰🥰

    [lilypie.com]
    Ja-27
    MM-33
    6god pokusavanja
    3spontana i vm…

  • Deleted user

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    jelenajelena

    Curke moje i ja sam imala 3 spontana i vanmatericnu,isto u desnom jajniku,mi 6 godina se trudimo vec….dati ce Bog i nama svima ubrzo nase plusice🥰🥰


    A nisi razmišljala još da prođeš kod specijalista za humanu reprodukciju, pa možda na neki oblik potpomognute? Ja nekako već sada razmišljam o toj mogućnosti… Možda bi tako lakše to riješili.. 🤔🤔

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    TajTaj

    C1M4

    Ahaa, sad te razumijem, kod mene isto uvijek s desne, tu sam i skuzila da mi je ovulacija uglavnom na desnom jer recimo kad je bio spontani, zuto tijelo je bilo na desnom jajniku, izvanmatericna isto na desnom i tako svasta nesto.. Mislim da je to slucajno jer si navela ako se sjecam da si radila prohodnost oba jajovoda i da je sve okej i sa lijevim? Desni je vjerojatno ipak bio ostecen nekako zbog one sumnje na izvanmatericnu pa se zato dogodila u tom jajovodu.. U svakom slucaju, ako jos nisi, provjeri spolne hormone i provjeri progesteron izmedu 20.-22. ciklusa da vidis ima li ga dovoljno za odrzavanje trudnoce😊 u meduvremenu mozes uzeti nesto sto pospjesuje zacece, ima svakakvih pripravaka danas i to na prirodnoj bazi😊 vjerujem da nam je objema bila samo losa “sreca”, nista vise.. a beba ce doci cim se opustis😉 recimo, taj ciklus kad smo isli pokusati nakon izvanmatericne, ja nisam htjela pogledati na kalendaru ni kada trebam dobiti ni kad su plodni dani cisto da se ne opterecujem, mm je samo znao kad trebam dobiti da mi moze reci kad zakasni da radim test, a plodne dane smo pogodili bez gledanja u kalendar haha😊 tako da sto manje stresa i sve ce to doci na svoje i istina je ono sto kazu, doci ce kad se opustis i ne razmisljas o tome koliko god tesko bilo🤗

    Puno ti hvala što si svoje iskustvo podijelila samnom! Baš si mi ulila nadu i nadam se da ću i ja imati sreće . Mi smo već sve te pretrage napravili (spolni hormoni, hormoni štitnjače, progesteron, hsg) i svi nalazi su bili u redu. Zato nikome nije bilo ni jasno prvo kako se dugo ništa ne događa, a poslije zašto su te nezgode… Nemam pojma. Valjda će biti sve u redu. Želimo bebu jako i stvarno se nadam da ćemo uspjeti uskoro. Nisam nikada mislila da ću, kad krenemo raditi na tome, toliko dugo čekati na to… 😏😕


    Ma nista, slobodno pitaj😉 ja uvijek kazem, pozitiva je pola posla😁 meni je to sve jako tesko palo jer sam odmalena imala neki strah da necu moci imati djece(ne znam zasto) i onda se to sve dogodilo, a mladi smo i bilo mi je onako ako sad ne mogu, kako ce tek kasnije biti😑 ali eto, sve se to trebalo dogoditi s nekim razlogom.. Tako je i kod nas sve bilo u redu i cim sam se opustila, eto ga, kod mene je samo kasnije stres bio okidac za minuse, nista drugo, tako da ti zelim puuuuno “pustanja mozga na pasu” da sve sjedne na svoje mjesto i da vi docekate svoje maleno cudo🤗

    [lilypie.com]

  • Avatar jelenajelena

    jelenajelena

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    TajTaj

    jelenajelena

    Curke moje i ja sam imala 3 spontana i vanmatericnu,isto u desnom jajniku,mi 6 godina se trudimo vec….dati ce Bog i nama svima ubrzo nase plusice🥰🥰

    A nisi razmišljala još da prođeš kod specijalista za humanu reprodukciju, pa možda na neki oblik potpomognute? Ja nekako već sada razmišljam o toj mogućnosti… Možda bi tako lakše to riješili.. 🤔🤔


    Nisam jos nista oko toga,zelim pokusati jos prirodno,pa ako nebude uspjelo onda budem…voljela bi da to dode samo od sebe,zasad sam se opustila i nerazmisljam previse o trudnoci pa cemo vidjet…zelim ti puno srece i da sto prije ugledas svoj plusic

    [lilypie.com]
    Ja-27
    MM-33
    6god pokusavanja
    3spontana i vm…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.