Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • antonija2

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Ma ja imam i ureaplazmu tak da ne znam kakva bu to kombinacija… grrr….

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Pitat cu doktoricu slijedeci put bas za to. Ionako je privatna pa cu platit, jbg. Kontam oko 30tjedna radit, dakle ne slijedeci pregled nego onaj iza.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Meni se beta hemolitički streptokok pojavio u 13. tjednu trudnoće, iako nisam imala nikakve simptome. Otkriven je posve slučajno, urinokulturom koju sam radila kako bih vidjela jesam li izliječena od ešerihije koju sam dobila u 5. tjednu trudnoće (tada mi je otkrivena, jer sam imala velike bolove). 
    Imala sam 10 na 6 i odmah mi je ginekologica napravila bris i propisala antibiotike (Cefalin), pila sam 10 dana, nakon toga sam radila urinokulture i brisove svakih mjesec dana i bila sam negativna. 
    Na porodu sam im to napomenula, nešto su mi dali u venu, ali sad je li to bio antibiotik-nisu mi naglasili…
    Briseve i urinokuluturu sam morala ponavljati svaki mjesec, jer sam prije ove trudnoće imala spontani, pa smo zbog toga bili na oprezu. Jednostavno sam ga dobila dok sam se liječila od ešerihije-ešerihiju sam pobijedila i dobila streptokok. Svu sreću, sve sam izliječila bez posljedica.

  • Avatar Pelica

    Pelica

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Drage mame, imam jedno pitanje, danas mi je stigao nalaz cervikalnog brisa i piše slijedeće:

    Streptococcus heamolyticus sereloške grupe B
    amoksicilin S
    klindamicin S
    nitrofurantion S

    To znači da je bris na streptokok pozitivan ili što? nema sa strane ona mjera, nego samo piše ovo. Ginekologica je zbrisala ranije danas i ne mogu joj pokazat nalaz. A do ponedjeljka ću poludit….
     Danas smo 25+2 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frabe

    Frabe

    Broj poruka: 656

    Prijavi adminu

    Pelica to je izolirana navedena bakterija i osjetljiva je na navedene antibiotike tako da ce jedan od njih bit uveden ka terapija.

  • Avatar Pelica

    Pelica

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Frabe hvala puuno na odgovoru… 
    znaci ipak cemo morat antibiotik 😕 
    Citala sam svasta i samo se isprepadala kakve sve komplikacije mogu nastat… a taman se rijesili glupe eserihije…. nadam se da ce mi dr u utorak ipak reci da ne brinem….

    [lilypie.com]

  • vjeverica1027

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Meni je doktor rekao da dođem u 34 tjednu (krajem mjeseca) i da ćemo raditi bris, tako da imam još vremena izliječiti ako je nešto pozitivno. Nego zanima me, da li postoje kakvi simptomi u slučaju da se ima streptokok ili baš i ne?

    [lilypie.com]

  • meme@V

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu
    mame da vas sve skupa utješim, cijela moja trudnoća bila je sa streptokokom, isto tako prije sam imala ešerihiju još prije trudnoće i nakon toga evo ga streptokok…ništa ni jednan antibiotik ga nije maknuo(pila sam u trudnoći) i naravno posvađala se s doktorom jer je mislio da se ne pridržavam pravila, a naravno da sam se pridržavala jer sam imala i ja jedan spontani godinu 2g prije…no uglavnom hoću reći sve je uredu prošlo bez obzira šta sam ga imala… i tijekom trudnoće sve teklo ok. kod mene nije bio prirodni porod ali i da je dobila bi venozno antibiotik i kao što rekla moja doktorica koja me privat vodila da nije to ništa strašno samo se napomene da ga imate u sebi..
  • GeKi

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage mamice, treba mi koji savjet. Nacitala sam se svega i svast, a realno saznala NIŠTA. Radila sam urinokulturu u 11.tjednu i pronasli su mi Streptokoku grupe B=10na4. E sad, zanima me ako je neka mama imala takav slucaj kako je sve proslo, da li je utjecalo na bebaca ? Na koji nacin se prenosi?, posto imam dosta trudnica oko sebe. 

  • Malalaura

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok, ja sam dobila taj streptokok i trenutno sam na antibioticima i vaginaletama i nadam se da cu se riješiti toga do poroda.. U 8 tjednu sam i jako se bojim za bebicu 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.