Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Malalaura

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Može li se izlječiti to do poroda ili ne? 

  • Avatar Honey

    Honey

    Broj poruka: 2365

    Prijavi adminu

    Marija Kopinić

    Može li se izlječiti to do poroda ili ne?


    Ne trebas se bojati. Ja ga izlijecila, mislim da sam bila tako oko 10tt. Makromicin i vaginalete Geonistin. Usput ti savjetujem da pijes Cranitin kapi ili tablete. To ti je koncentrat brusnice, ja sam znala piti svaka 3mj turu, stiti da se bestije ne ljepe. Jucer mi je napravljen novi bris, al i ako bude negativan nalaz vjerojatno cu svejedno dobit antibiotik pri porodu. Al ne smeta mi to, radije i bi da ga dobijem. Kaj su tebi dali sad za terapiju? 

    [lilypie.com]

  • Malalaura

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Honey

    Marija Kopinić

    Može li se izlječiti to do poroda ili ne?

    Ne trebas se bojati. Ja ga izlijecila, mislim da sam bila tako oko 10tt. Makromicin i vaginalete Geonistin. Usput ti savjetujem da pijes Cranitin kapi ili tablete. To ti je koncentrat brusnice, ja sam znala piti svaka 3mj turu, stiti da se bestije ne ljepe. Jucer mi je napravljen novi bris, al i ako bude negativan nalaz vjerojatno cu svejedno dobit antibiotik pri porodu. Al ne smeta mi to, radije i bi da ga dobijem. Kaj su tebi dali sad za terapiju?


    Doktorica(ginekologica) mi je dala antibiotike da pijem baš.amoksicilin i vaginalete vagisan..a vjerojatno cu i ja pri porodu dobiti antibiotike.. Samo da sa bebicom bude sve u redu

  • tinica1501

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamice i trudnice, evo u 37 tj mi je otkriven streptokok. Nisam dobila nikakve antibiotike, samo vaginalete Geonistin (iako, njih mi je dala zbog pojacanog iscjetka). Dr mi je rekla da cu na porodu dobiti antibiotik u infuziji. U svom tom soku nisam se sjetila pitat nista..tek sad mi dolaze pitanja, a daleko mi je cekat pon pa ako koja od vas zna bila bi zahvalna na odg :) Da li je moguce da mi to prodje do poroda s ovim vaginaletama jer sam citala da su neke njih dobile bas zbog streptokoka? Odnosi su zabranjeni zar ne? Da li je moguce da i muz to ima, da sam mu prenjela ili on meni? Te ukoliko se ne rjesim tog do poroda, dobijem taj antibiotik u infuziji, da li bi od njega trebalo sve proci? Unaprijed hvala na svakom odgovoru  :)

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Malo dizem temu! Radjeni su mi svi brisevi sa 15tjedana, danas zvala za nalaze, sve negativno osim streptokoka i kandide. Zvala sam pred kraj smjene kad je doktorica nazalost vec otisla kuci pa mi je sestra samo rekla da nije nista hitno ni opasno tokom trudnoce nego samo kod poroda i da cu vidjeti za tri tjedna na pregledu hoce li mi doktorica dati kakvu terapiju. Mislim da ja necu cekati toliko nego odma sutra nazvati i pitati doktoricu za misljenje. Zasto ne vec sad probati lijeciti.. U ovih par sati sam se svega nacitala pa ne bih bas htjela riskirati. 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Omerta

    Malo dizem temu! Radjeni su mi svi brisevi sa 15tjedana, danas zvala za nalaze, sve negativno osim streptokoka i kandide. Zvala sam pred kraj smjene kad je doktorica nazalost vec otisla kuci pa mi je sestra samo rekla da nije nista hitno ni opasno tokom trudnoce nego samo kod poroda i da cu vidjeti za tri tjedna na pregledu hoce li mi doktorica dati kakvu terapiju. Mislim da ja necu cekati toliko nego odma sutra nazvati i pitati doktoricu za misljenje. Zasto ne vec sad probati lijeciti.. U ovih par sati sam se svega nacitala pa ne bih bas htjela riskirati.


    Žao mi je za streptokok i kandidu, nezz kako je kod vas, ali npr za kandidu bi kod nas dali terapiju odmah, dok za streptokok ništa prije poroda kako su ti i rekli, nezz točno koja je procedura pošto sam bila NEG na to, al mislim da je u pitanju injekcija 💉, za svoj mir samo ti nazovi doktoricu pa vidi kaj će ti reći. Sretno😘

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Da, to znam da se prije poroda obavezno radi bris i ako je pozitivan dobije se antibiotik ili ako je naknap onda injekcija. U Zapresicu sam kod gin (nismo vise u Danskoj). Za gljivice sam mislila uzeti acidosalus vaginalete, a mozda ce mi i gin nesto prepisati.. vidjet cu sve sutra onda kad se cujem s njom. Ako se ne varam trebalo bi pisati i u kojem je titru/jacini bestija i na koji antibiotik osjetljiva.

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Samo updejt, dobila sam samo za (navodne) gljivice terapiju, Rojazol vaginalete i krema, pri kraju sam, jos dvije veceri.. kazem navodne jer nemam bas nikakvih izrazenih simptoma osim tog nekog iscjedka za koji sam mislila da je tipican trudnicki. Onda cu si jos stavljati i Acidosalus vaginalete, malo za floru, nece naskoditi. A za streptokok nista, nego ponavljamo bris pred kraj trudnoce. Malo me brinulo moze li se sto desiti tokom same trudnoce, pa mi je receno da nema bojazni.

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja ukljucim, zanima me ima itko svjeze iskustvo s profilaksom na porodu, kako/kolika doza se daje i koliko dugo otjece/treba vremena za djelovati?

    Izoliran mi je streptokok i jedna doktorica mi je rekla da ne moram zuriti u rodiliste osim ako mi prvo ne pukne vodenjak, a druga mi je rekla da ne cekam da se krate trudovi s obzirom da sam vec otvorena 3cm i da dodjem ranije… mene sad zanima koliko to ranije, kakvo je vase iskustvo? I sta ako mi vodenjak prasne doma i porod brzo napreduje, ocu dobiti antibiotik na vrijeme, kada ce djelovati? 

    Hvala

    [lilypie.com]

  • Ivy0909

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Ja sam u 38 tt. Danas dobila nalaz. Pozitivan je bh streptokok. Dala mi je moja primarna ginekologica Acidosalus vaginalete i rekla da napomenem u rodilištu da je pozitivno.
    Ima tko kakva iskustva? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.