Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Opasan je za bebu, mene su isprepadali da dijete može dobiti meningitis! Tokom poroda, ako ga ne liječite ili ne kažete da ste ga imali. Ja ću naglasiti da sam ga imala, ali nalaz brisa i urinokulture pokazuju da je sve sterilno.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Tenks draga…čula sam se s doktorom jer mi je mejlan nalaz-veli da to sranje
    nije opasno za bebu do poroda. Porodom se može inficirati, zato će mi dati antibiotike koji će zaštititi bebu. Antibiotici koji se dobivaju tijekom poroda sprečavaju infekcije djeteta.
    Veli da je inače taj BHSB najčešći uzročnik upala grla i tamo se najčešće nađe i da mogu biti nosioc dugo vremena,a može se naći i na drugim mjestima u organizmu ( mjehur, rodnica, oko…) i da se  može se dobiti doslovno na 100 načina…Uglavnom,kaže da ne razbijam glavu,da je sve pod kontrolom.

    Moj savjet svima -napravite si taj bris obavezno prije poroda.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    opet nisam kvotala ovo gore tenks MalaMuca

  • Avatar Dea23

    Dea23

    Broj poruka: 718

    Prijavi adminu

    A što ako se ne napravi taj bris, ili ne stigne? Da li oni to mogu nekako kasnije detektirati, da li je prešlo na dijete u slučaju da smo ga imali a nismo znali?

  • Avatar ninika11

    ninika11

    Broj poruka: 894

    Prijavi adminu

    Ako se ne varam daju ti antibiotik onda prije samog poroda za svaki slucaj. Tako sam cula

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Dea…ne znam kad je tebi termin,meni su ga radili u 36.tjednu, a čekala sam oko tjedan dana na rezultate,tako da se do 40 sigurno stigne.Nama je na tečaju pedijatrica naglasila da obavezno to napravimo,čak je neka cura p* jer je mislila da je gotova sa svim pregledima,a ginekolog ju naravno nije uputio na bris i pedijatrica joj je rekla nek se vrati tamo i traži da joj ga naprave

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    U toku poroda se intravenozno daje antibiotik, nemate straha. Ja sam bila ljuta na svog doktora jer sam mu prije rekla da mislim da imam upalu, a on je čekao do 36. tjedna da me šalje na bris, pa se tad u 37. tj ne daju više ovak antibiotici jer si već ušla u termin, pa se može dogodit da ne popiješ do kraja kuru. A ovak ti na porodu skopčaju infuziju, nutra stave antibiotik i sve ok. Ja sam jedva dobila antibiotik, treba mu pol sata da iscuri a ova moja bebačica htjela van :D Jer je taj moj drugi porod išao brzinom munje. Od kad sam došla u bolnicu do kad se rodila nije ni sat prošao :D S tim da sam u predrađaoni bila spojena 10 min na ctg dok nije došla doktorica i pa kad je vidla, 2 su me preslačile, treća davala papire za potpisat i trk u rađaonu :D

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Nalah


    Tenks draga…čula sam se s doktorom jer mi je mejlan nalaz-veli da to sranje
    nije opasno za bebu do poroda. Porodom se može inficirati, zato će mi dati antibiotike koji će zaštititi bebu. Antibiotici koji se dobivaju tijekom poroda sprečavaju infekcije djeteta.
    Veli da je inače taj BHSB najčešći uzročnik upala grla i tamo se najčešće nađe i da mogu biti nosioc dugo vremena,a može se naći i na drugim mjestima u organizmu ( mjehur, rodnica, oko…) i da se  može se dobiti doslovno na 100 načina…Uglavnom,kaže da ne razbijam glavu,da je sve pod kontrolom.

    Moj savjet svima -napravite si taj bris obavezno prije poroda.

    Mene je utješil ginić da u biti može dobit recimo upalu oka ili grla, al je bed ako dobije upalu pluća, a može. Rekao je isto da na zapadu više ne prakticiraju antibiotik kod poroda jer je samo 2% šanse da se beba zarazi. Al zašto bi trebala odmah s bebicom imat problema ako nemaš sreće pa si u ovih par posto?

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Oni i čekaju do 36 tjedna sa brisom,ne radi se ranije ako nema neke indikacije,onda je flora najpogodnija za njega

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Nalah, znam, al ja sam nekoliko tjedana prije već imala upalu i rekla sam mu, pa me nije htio slat na bris da popijem antibiotike. Jer i meni je bilo bljak s upalom :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.